تفاوت بین دو میدی کنترلر

شروع موضوع توسط davod_1377 ‏12/10/15 در انجمن M-Audio

تاپیک تفاوت بین دو میدی کنترلر تالار M-Audio در persian-music.org.

1. davod_1377

davod_1377 عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    با سلام دوستان ، میخواستم ببینم تفاوت بین M_Audio Keystation 61es و Keystation 61mk2 چی هستش و با هر دو میشه تمرین پیانو داشت و اینکه این دو رو بخرم یا ارگ ؟! برا تمرین کلاس پیانو ، ممنون میشم جواب بدید !!

2. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    در ظاهر هیچ تفاوتی ندارند ولی اگه دو تا رو بزارید کنار هم و بهشون دست بزنید اونوقته که پی به تفاوتشون می برید.مدل سفید رنگ از اونجایی که در خود شرکت ام ادیو یا بهتر بگم در شرکت که تحت لیسانس ام ادیو هست تولید شده هم از لحاظ بدنه و جنس و الیاژهای بکار رفته در سری سفید و هم از لحاظ جنس و کیفیت کلاویه ها خیلی خیلی سرتر از مدل جدیدتر مشکیه!ولی متاسفانه مدل مشکی رو برند السیس تولید کرده یا بهتر بگم رند ام ادیو امتازش رو به شرکت السیس فروخته.السیس هم که میدونید اصلا کیفیت نداره و قابل مقایسه با ام ادیو نیست.شما وقتی با مدل مشکی میزنید اصلا کلاویه هاش با اینکه اکبنده از همون روز اول شل و وله.اصلا مشخصه جنس مواد به کار رفته تو مدل مشکی بدترین جنسه ولی مدل سفیدتر خیلی خیلی بهتره.به فرومای خارجی هم یه سری بزنید.ب اینکه مدل مشکی جدیدتره ولی مدل سفید فیمتش بالاتر از مدل مشکی تره.این چیزا رو باید تو سایتای موسیقی خارجی به زبان انگلیسی بخوونید تا متوجه شید وگرنه این دلالا و معازه دارای جمهوری که این چیزا رو به من و شما نمگند.اونا هر چی که خودشون داشته باشند میگند خوبه و هر مدلی ندارند رو میگن بده.نه برای تمرین پیانو همین رو به خاطر کلاویه های شبه پیانوییش منتها سری سفید همون کی استیشن 61 es رو بخر.ارگ در این قیمت به درد نمیخور.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. davod_1377

davod_1377 عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    بسیار متشکرم بابت راهنمایی
    ولی مدل سفید الان تو بازار پیدا نمیشه و حتی سایت های اینترنتی هم مدل مشکی رو دارن ، تو سایت امازون دیدم که تفاوت قیمت این دو مدل خیلی هستش میشه بگید چقد گرون تره چون سقف هزینه من همون 500 تا 600 هستش ؟

4. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    والا زمانی که این مدل در بازار بود حول و حوش 900 تومن بود و مدل 88 کلاویشم 1300 تومن بود.مدل مشکی نخر .مدل مشکی فراوونه تو بازار مفت هم نمیارزه.مونده رو دست مغازه دارا.به بخش بازارچه همین سایت و سایتای موسیقی و اگهی ها یه سری بزن شاید مدل دلخواهتو پیدا کنی.

آخرین ویرایش: ‏13/10/15
  5. davod_1377

davod_1377 عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    راستش من برا اشنایی با پیانو و اهنگسازی دارم اینو میخرم و اصلا نمیخوام حرفه ای کار کنم
    به یه مشاور نیاز دارم میخوام بیام تو این راه و اصلا نمیدونم چیکار کنم از کجا شروع کنم ، اینده داره، نداره...
    خانواده مخالفن و اصلا من رو کمک نمیکنن در این رابطه ولی علاقه شدیدم نمیزاره دست از این کار بردارم :(

6. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    درست رو بخون و در فرصتهای خالی و اوقات فراغت به موازی درسها کار موزیک و تمرین هارو انجام بده .
    موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    نمیخوام نا امیدت کنم ولی اگه منظورت از اینده اینه که از این راه پولی به دست بیاری که بتونی باهاش یه زندگی رو بچرخونی و به عنوان شغل اول بهش نگاه کنی و یا اینکه بخوای معروف و انگشت نما شی تو ایران کاملا فکرت غلطه.اگه میخوای بیای تو این راه فقط تفریحی کار کن.الان نوجوونا میان زیر تایپیک بنده و میگن بهت که نه این راه اینده داره و از این حرفا چون اونا هم همسن و سال تو هستند که تو این سایت عضو شدند و عطش موسیقی دارند ولی به عنوان کسی که بیشتر از 9 سال تو اینکاره واقعیت بعت بگم.ته تهش هیچه.مگه اینکه انقد زرنگ و باهوش و بااستعداد باشی که جزو اون 3 درصد موفق اهنگسازا و خواننده ها بشی که بعید میدونم اونم.!!به موسیقی فقط به دید یه تفریح نگاه کن نه بیشتر.از اونجایی که تازه کار هم هستی همین مدل میدی سفید رنگ و بگیر و زیاد خرج نکن تو این راه شاید اصلا دیدی نمیتونی اونوقت خواستی بفروشی هم زیاد ضرر نمسکنس.دسته دوم بگیر تا موقع فروش زیاد ضرر نکنی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    سلام بر شما
    دوست عزیز ، اگه اشتباه نکنم متولد77هستی . این سن بسیار خوبه برای موسیقی.اگر دل بدی و پشتکار داشته باشی آینده هم داره. ( البته به تعریف شما از "آینده داشتن" برمیگرده)اما بیشتر آینده ی عرفانی داره. تا مادی ..
    اگر هدف داری ، برای هدفت تلاش کن.. خانواده گاهی اوقات مانع پیشرفت انسان میشن.

شما میخوای نوازنده ی پیانو بشی ؟
    یا آهنگساز و تنظیم کننده ؟
    اگر میخوای نوازنده بشی ، این میدی کنترلر ها نسبت به پیانو کلاویه های سنگینی ندارن. فقط برای شروع خوبن..
    تجربه ی شخصی من اینو میگه.چون یک مرتبه هزینه کردم. ضرر دادم.. و متوجه شدم پیانو ، پیانوئه و میدی کنترلر ، فقط میدی..
    بطور مثال ، شما میخوای با یک دست لگاتو و با دست دیگه با فرم نان لگاتو اجرا کنی قطعه رو . اون موقع متوجه میشی که کلاویه ی سنگین چقدر کاربرد داره . این فقط یک موردشه. موارد دیگه هم هست ....

اما برای تنظیم خوبه این دو مدل.

9. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    تا ایشون بیاد لگاتو و دو دست رو با هم اجرا کنه حداقل دوسال زمان میبره.اصلا منطفی نیست برای شروع پول بیشتر از 600 تومن برای ساز بده.شاید اصلا بعد 4 ماه پشیمون شد از ادامه موسیقی ا.ن.قت برای فروش دیجیتال پیانو خیلی ضرر میکنه ولی میدی کنترلر بخره اینطور نمیشه و منطقی تره.

10. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته نمیشه مدت زمان خاصی رو تعیین کرد . شاید تو 6 . 7 ماه هم به این نقطه برسه ایشون .
    اما همچنان معتقدم که تصمیم اش رو بگیره و بدونه میخواد چیکار کنه و بعد هزینه کنه
    من میخواستم پیانو یاد بگیرم. یک مرتبه یه ارگ خرید کردم .. ضرر دادم 6 ماه بعد . دوباره هزینه کردم پیانو دیجیتال خریدم.

ایشون اول باید تصمیم گیری بکنه که چی میخواد از موسیقی.

مرسی از اینکه به فکر بچه های موسیقی هستید..

11. davod_1377

davod_1377 عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    من میخوام درسم رو بخونم تا جایی که بدونم اگر خدایی نکرده یه جایی از این راه زمین خوردم شروع به یه کار جدید بکنم
    حس میکنم این علاقه هم مثه چیزای دیگه تو زندگیم زود سرد میشه چون من خیلی فرد بی ثباتیم و تنوع طلبی از ویژگیای منه!! ( بهتره بگم نقص ) نمیخوام ریسک کنم !! بهرحال ممنون از راهنماییتون 3> 3>

دقیقا منظور من از اینده همینه :( خب پس من هیچ امیدی نباید داشته باشم ؟! مرتضی پاشایی چی؟ اونم امیدی نداشت ؟! سامان جلیلی؟ مهدی احمدوند ؟! محمد علیزاده ؟!! شغل اول اینا چیه ؟، چی بوده که خوانندگی رو شغل دومشون به حساب میاوردن ؟ :banghead-46: :cry:

درسته من متولد 77 هستم ، برای نوازندگی میخوام و همینطور برای اهنگسازی که اگر علاقم با خریدنش تشدید شد، کار های خودم رو خودم تنظیم کنم
    نان لگاتو و لگاتو چی هستن میشه توضیح بدید ؟!

12. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    لگاتو نواختن یکی از حالت های نواختن هستش که برای پیوسته کردن دو یا چند نت استفاده میشه . None نفی میکنه این موضوع رو. مهم نیست این ها . به مرور با تمامیش آشنا میشی.
    پول هر چیزی رو به چالش میکشه . پس سعی کن درست مشخص کنی راه خودت رو .

طبق گفته ی دوستان ..سعی کن مسائل مالی و هنری رو از هم تفکیک کنی.. و هر دو رو مدیریت کنی.
    پی نوشت: شغل و درامد من از راه موسیقی نیست و در آینده هم روش حساب باز نکردم.

13. davod_1377

davod_1377 عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    خیلی متشکرم بابت راهنماییتون 3> 3>

بارگذاری...