تغییر گام فایل های سمپل wav در کنتاکت

شروع موضوع توسط djmehrshad ‏7/6/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تغییر گام فایل های سمپل wav در کنتاکت تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. djmehrshad

djmehrshad عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    سلام دوستان من حدود 30 گیگ سمپل wav از شرکت های مروف مثل bigfish و ... دانلود کردم میخواستم بدون چون این فایل ها بصورت wav هستند چطوری میتونم تو کنتاکت با توجه به این که در قسمتی از اهنگ گام عوض بشه...گام این سمپل هم عوض بشه من برای نمونه یه فایل رو قرار دادم....میشه کمک کنید

اسم فایل هست FHP_FILT PIANO7_115_C هست یعنی تمپوش 115 و در C هست

برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید

2. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست عزیز شما اگه توی پنجره کنتاکت اون بالا روی گزینه master(علامت دیاپازون)کلیک کنید یه منو همون بالای صفحه بهتون میده که یک گزینه به اسم master tuneداره که همون کار ترانسپوز رو انجام میده یعنی مقدار گام نت رو بالا یا پایین میبره اما تغییر اون باعث تغییر تمپو هم میشه یعنی صدای زیرتر تند تر پخش میشه و برعکس.
    اون چیزی که شما میخوهید باید توی اون مجموعه سمپل برای نتهای مختلف رکورد شده باشه اگه دقت کرده باشید مثلا میان و با ساز گیتار تک تک نتها رو اجرا میکنن و بعد هر نت اجرا شده بصورت یک فایل wavرکورد میشه و مجموعه این ویوها یک کتابخانه ساز با پسوند مثلا nkiمیسازه که وقتی اونو بار میکنید با فشار دادن هر کلاویه در اصل صدای ضبط شده واقعی با ساز اون نت خاص پخش میشه نه اینکه فقط صدای یک نت گیتار رکورد شده باشه و بعد نرم افزار بقیه نتها رو با تغییر pitchبسازه
    امیدوارم منظورو رسونده باشم.

3. djmehrshad

djmehrshad عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    1) دوست عزیز ممنون به خاطر راهنمایی شما درسته بعضی سمپل ها مثل صدای bass که تو سی دی ها هست پسوند .nki رو داره و برای درام لوپ ها پسوند .rex رو داره اما واسه صداهای music loop و lead یه سری پسوند .asd داره اینا رو باید با چه وی اس تی باز کنم....میشه معرفی و نحوه ی کارشون رو بگید عزیز

2) در ضمن تو یه پوشه مثلا به اسم Solid Bass چهار تا فایل گذاشتن به نام های
    PHFT_Solid Bass 01_C1.wav
    PHFT_Solid Bass 01_C2.wav
    PHFT_Solid Bass 01_C3.wav
    PHFT_Solid Bass 01_C4.wav
    اینا رو باید چطوری تو کنتاکت بچینیم تا یه صدای سیتی سایزری واسمون بزنه...فکر کنم با wave editor نرم افزار اف ال هم بشه درسته

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تغییر گام یک سمپل با چه باید باشه