تغییر صدا دهی ارکستر سمفونیک تهران

28/8/09
64
8
0
!
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

==========
تغییر صدا دهی ارکستر سمفونیک تهران==========پرشیامگ - صدادهی ارکستر سمفونیک تهران به رهبری منوچهر صهبایی که از 13 تا 15 آبان در تالار وحدت به روی صحنه می رود با تغییرات کیفی همراه خواهد بود.منوچهر صهبایی با اعلام این خبر گفت: همان طور که قبلا هم گفته بودم قصد ایجاد تغییراتی در ارکستر سمفونیک تهران را داشتم تا صدایی بهتر و مطلوب تر از این ارکستر به گوش مخاطبان برسد؛ در حال حاضر نیز بخشی از این تغییرات اعمال شده است.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران در ادامه افزود: البته لازم بود که این تغییرات مرحله به مرحله و آرام آرام اتفاق بیفتاد. به همین منظور قرار شد از اعضای ارکستر به صورت گروه گروه امتحاناتی گرفته شود تا بر اساس نتیجه آن، وضعیت نشستن نوازنده ها در ارکستر تغییر کند؛ این اصلاح وضعیت نشستن نوازنده ها و همچنین تغییرات دیگری که بعدها ایجاد می شود باعث صدا دهی بهتر و مطلوب تر ارکستر در اجرای قطعات خواهد شد.
وی همچنین تصریح کرد: این تغییرات همانطور که گفتم آرام آرام در ارکستر اعمال می شود و تا کنون بخشی از این تغییرات صورت گرفته است. بعد از اجرای این کنسرت نیز مجددا تلاش هایمان برای بهبود وضعیت ارکستر ادامه خواهد داشت.
صهبایی درباره کنسرت ارکستر سمفونیک تهران نیز گفت: ما در این کنسرت که از 13 آبان به مدت 3 شب به روی صحنه می رود قطعاتی از ولف گانگ آمادئو موتسارت، ادوارد گریک و برامس را که از آهنگسازان برجسته تاریخ موسیقی کلاسیک جهان هستند اجرا می کنیم.
این موسیقیدان همچنین افزود: از جمله قطعاتی که در این کنسرت اجرا می شود می توان به"اپرای فیگارو" و "سمفونی شماره 41 (ژوپیتر)" از موتسارت و همچنین قطعه"رقص های مجار" از ادوراد گریک اشاره کرد. ارکستر برای اجرای مطلوب این قطعات از سه هفته قبل تمرینات خود را به صورت جدی آغاز کرده است.

"مهر"