تعویض خمیر سیلیکون CPU

شروع موضوع توسط sobhan_sr ‏24/3/15 در انجمن سخت افزار ( Hardware )

تاپیک تعویض خمیر سیلیکون CPU تالار سخت افزار ( Hardware ) در persian-music.org.

1. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سلام و درود خدمت دوستان و اساتید. سال خوبی رو براتون آرزو میکنم. حدود یه سالی میشه که سیستم هکینتاشمو با راهنماییهای دوستان بخصوص جناب Light و اخوان بستم. cpu من Intel core i7 4770k هست و یه هیت سینک Thermalright spirit 120 روش بستم از همون اول. میخواستم ببینم در کل احتیاجی به تعویض خمیر سیلیکون هیت سینک دارم یا نه؟ اگر بله لطف میکنید بفرمایید چطور این کارو بکنم.
    بینهایت ممنونم

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    معمولا زیر رادیاتور فن های استوک یک لایه خمیر با کیفیت هست اگر نبود ۳ سرنگ از بازار بخرید
    بهتر این هستش که مینبرد رو خارج کنید اتصالات برق رو قطع کنید و حتما روی میز مخصوص اسمبل کار کنید . مین برد رو افقی قرار بدید و سی پی یو رو داخل سوکت بزنید . با یک کارت اعتباری باطل شده پلاسنیکی روی سطح سی پی یو رو اغشته به خمیر کنید یک لایه با قطر کمتر از ۱ میلیمتر کافی هست . فقط باید با کارت اونو صاف کنید که یکدست شود . وجود تخلخل و حباب بین دو سطح موجب تاخیر و وقفه در انتقال حرارت میشود.
    سرنگ دوم رو دور سی پ یو با فشار تزریق میکنید که درزهای دور سی پی یو پر شود .
    حالا فن رو از بالا (در صورتی که جک های زاپیه دار نداشته باشد ) به پایین فشار میدید و اونو فیکس میکنید .
    مراقب باشید که موقغ فیکس کردن اون لرزش یا زاویه ای ایجاد نشود چون خمیر زیر فن رو به راحتی پاک میکند. حالا پیچ ها رو سفت کنید و فن و مینبرد رو داخل کیس قرار بدید .
    یک بروشور شماتیک هم داخل اون بسته فن هست (اگر نبود از سایتش بگیرید ) برای بستن پایه ها از اون کمک بگیرید .
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...