تعمیر یک گیتار برقی قدیمی‌

شروع موضوع توسط MFF ‏7/2/11 در انجمن گیتار

تاپیک تعمیر یک گیتار برقی قدیمی‌ تالار گیتار در persian-music.org.

1. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    با سلام خدمت اساتید،
    من یک گیتار لید دارم که خیلی‌ قدیمی‌ هستش، یکی‌ از دو پیکاپ هاش ترک داره و همون پیکاپ ترک دار یکی‌ از ماگنت هاش در اومده، وقتی‌ هم که سیم به گیتار میبندم و به باند ضبط وصلش می‌کنم اصلا صدا نمیده، (البته اینجوری که گفتم خیلی‌ داغون به نظر میاد، اینقدر‌ها داغون نیست)، حالا من اینو وصل کردم به باند ضبط و اصلا صدا نداد، میخوام تعمیرش کنم، می‌خواستم از دوستان بپرسم آیا کسی‌ میتونه منو راهنمایی‌ کنه که چه جوری چک کنم که پیکاپش سالم هستن یا نه؟؟ چهجوری سیم کشی‌ داخلش رو چک کنم؟ و سوم این که اگر بخوام تعمیرش کنم خرجش چقدره؟ بهتره یک گیتار ارزون بخرم، (قیمت ۴۰۰ تومن) یا این که همینو بدم تعمیر کنن؟؟ اگر لطف کنن در تهران تعمیر کار هم بهم معرفی کنن خیلی‌ ممنون میشم،
    پیشاپیش مرسی‌ از لطف همگی‌ که این پست رو میخو:smile (13):نن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    چه مارکیه؟اگر ازون مارکهای معروف فندر و گیبسون و... باشه به نظرم تعمیرش کنی بهتر باشه....در ضمن با 400 تومن گیتار خفنی نمیتونی بگیری من اگر جات بودم همون قدیمیم رو درستش میکردم (بستگی به گیتار قدیمیت داره که چی هست).
    موفق باشید.

3. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    سلام
    ممنون از جوابت،
    این گیتار نزدیک ۳۰ سالش هست، و مارکش هم ROM هستش، ساخت ایتالیا،
    امروز بردم جمهوری پیش یک آقایی که تعمیر گیتار میکرد، بهم گفت یکی‌ از ۲ تا پیکاپ هام صدا نمیده و باید عوض بشه، و با تنظیم فرت و اینها برام در میاد ۱۳۰ تومن که باز هم نویز میده چون نوع این پیکاپ قدیمی‌ هستش و هر کاری باهاش بکنم خیلی‌ چیز خوبی از آب در نمیاد، بهم توصیه کرده یلک Ibanez بگیرم، نظر شما چیه؟
    البته میگه پیکاپش قدیمی‌ هستش و دیگه این شکلی‌ پیکاپ تولید نمی‌شه،

4. Mahdi Faraji

Mahdi Faraji عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مهم نيست كه توليد ميشه يا توليد نميشه مهم اين هست كه نويز داره
    اگر نويز داشته باشه كه به كارتون نمياد
    همون مقدار پولي رو كه بابت خرج اون گيتار ميخواهيد بكنيد اگر يك مقدار پول بيشتر بذاريد ميتونيد يك گيتار بهتر بگيريد
    اين نظر شخصي منه

5. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    به نظر من هم یکم سر کیسه رو شل کنید! و یک آیبانز بخرید برای شروع خوبه...سری rg رو پیشنهاد میکنم.
    گیتار الکتریک مخصوصا تو کشور ما بودجه زیادی میخواد...
    البته نویز به کابل و جک هم مربوط میشه ها! گیتار من هم با کابل فابریک نویز داره...ولی با توجه به اینکه میگید قدیمیه و پیکاپ شکسته شده مشکل از همون پیکاپ میتونه باشه.
    گیتار رو من باشم نمیندازمش دور و نمیفروشمش(البته اگر خریدار داشته باشه)! به هر حال 30 سالش هست!

6. omidrv

omidrv عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان
    من یه گیتار بیس 1972 Rostov-Don Kavkaz Bas IV دارم که عکس شو این زیر می بینید
    می خواستم بدونم برای قابل استفاده شدنش چی کار باید بکنم و اصلا چقدر باید خرجش کنم تا صداش در بیاد
    من اصلا از ساز ها چیزی حالیم نمی شه
    اگه راهنمایی کنید ممنون می شم
    کلا هرچی هست همینی که تو عکس می بینیده هیچ نوع متعلقاتی نداره
    تعمیر یک گیتار برقی قدیمی‌-1972 Rostov-Don Kavkaz Bas IV000.jpg
    فقط می خوام ارزون ترین راه بدونم

7. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    شما اول یه دست سیم گیتار بیس ارزون یا حداقل یه تک سیم روش بنداز ببین پیکاپاش سالمه
    اگر سالم بود و نویز ناجور نداشت که مشکلی نیست وگرنه باید پیکاپاش رو عوض کنی که احتمالا عین خودش رو گیر نمی آری و مشابه باید بزنی
    من قیمتهای جدید پیکاپ رو ندارم ولی فکر نمی کنم زیر 150 پیکاپ داشته باشیم اگر دسته تاب نداشته باشه و بدنه ترک و مشکل فیزیکی نداشته باشه و بریجش سالم باشه به نظرم تا حول و حوش 300 خرجش کنی ارزش داشته باشه بالاخره 40 سال عمرشه یه احترامی داره واسه خودش
    حالا اصلا با گیتار بیس آشنا هستی و یا علاقه ای داری؟ چون با گیتار الکتریک خیلی متفاوته

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. omidrv

omidrv عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز ممنون از پاسخ و راهنمایی تون با توجه به عکسی که من گذاشتم متوجه می شید که من باید
    یه کابل و سیم و نگهدارنده و راهدان رشته‌ها خرک و کوک‌کننده پشتی و سیم گیر (زه گیر) و پل گیتار و زین‌ها و تسمه بند .... بگیرم و با توجه به اینا اول من باید این چیزا رو بگیرم تا بتونم تستش کنم درسته؟
    مگه اینکه با روش دیگه ای بشه پیکاپشو تست کرد اگه باز منو راهنمایی کنید ممنون می شم
    راستی در مورد سوال تونم بگم که آشنایی با گیتار بیس ندارم

9. omidrv

omidrv عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    1972

سلام دوستان
    کسی می دونه لوازم گیتار و مثل راهدان سیم ها بریدج تسمه بند و فیش و این جور چیزا کجا پیدا می شه و قیمتش چنده
    شماره ای آدرسی اگه دارید ممنون میشم راهنمایی کنید گیتار بیس 40 سال پیش تستم شده پیکاپاش سالمه

10. omidrv

omidrv عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پیکاپاش سالمه حالا کسی جایی رو سراغ داره که فروشندش با انصاف باشه و این قطعاتی که می خوام داشته باشه
    لطفا آدرسی شماره تلفنی اگه دارید از یه فروشگاه با انصاف خبرم کنید

بارگذاری...