آخرین ارسال‌ها

تعمیرگاه گیتار اکوستیک

• شروع کننده موضوع qLeph
  • تاریخ شروع
سیم خاصی نیست همون برندهای معروف هست بیشتر بر میگرده به تمرین شما که چقدر تمرین میکنید و نگه داریتون چجوری هست ...
کار خاصی هم برای اینکه سیمتون پاره نشه نمیتونید بکنید ... هر چیزی یک عمری داره ...
در مورد قطعه سوالتون ربطی به موضوع اصلا نداره ...
تکنیک نوازندگیشو براتون نوشته ! خود آموز هستید ؟
نت A سیم 5 رو با P میزنید و دو نت بعدی رو با i و m میزنید ( i و m باید باهم زده بشوند)
خوداموز نیستم .میخوام جلوتر تمرین کرده باشم.
اون i و m زدن همزمانش رو نمیدونم چطوریه.
هردوسیم رو باهم بالا بکشم؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
خوداموز نیستم .میخوام جلوتر تمرین کرده باشم.
اون i و m زدن همزمانش رو نمیدونم چطوریه.
هردوسیم رو باهم بالا بکشم؟
بله انگشتاتون باید به سمت کف دستتون حرکت کنه.

از کجا میشه فهمید اکشن گیتار پایینه یا بالا؟
اکشن گیتار یعنی فاصله سیم ها در حالت ازاد تا صفحه انگشت گذاری گیتار Fret board

دیگه اگر زیاد باشه زیاده اگرم کم باشه کم!

اما یک استاندارد برای هر سیم داره که من الان دقیق یادم نیست میتونید گوگل کنید پیدا کنید

11/8/14
219
21
با سلام.........گیتارم cort c10 هستش....یه سری خوردگی کوچیک رو گیتار هستش بر اثر ضربه....یه دونه روی نوار دور دایره گیتار و اونیکی پایین گیتار.....این خوردگی های جزعی رو میشه تعمیر کرد؟هزینش حدودی چه قدر میشه؟میشه اون نوار دور حلقه گیتار رو عوض کرد؟گیتارمم مات هستش.....اینم عکس..قسمت های ضربه خورده رو با فلش مشخص کردم
IMAG0275.jpg IMAG0274.jpg

با سلام.........گیتارم cort c10 هستش....یه سری خوردگی کوچیک رو گیتار هستش بر اثر ضربه....یه دونه روی نوار دور دایره گیتار و اونیکی پایین گیتار.....این خوردگی های جزعی رو میشه تعمیر کرد؟هزینش حدودی چه قدر میشه؟میشه اون نوار دور حلقه گیتار رو عوض کرد؟گیتارمم مات هستش.....اینم عکس..قسمت های ضربه خورده رو با فلش مشخص کردم
مشاهده پیوست 13532 مشاهده پیوست 13533
سلام.
درست نمیدونم راه خاصی باشه که بخواد تعمیر بشه! اما راهی که تا الان دیدم گاهی استفاده شده به خصوص روی الکتریک ها این بوده که جای خوردگی روی نوار رو یکم صاف کنید بعد با یه رنگی که دقیق با فام و ته رنگ خود رنگ ساز مساوی باشه بپوشونیدش! برای حلقه هم میتونید همین کارو با رنگ زمینه ی اون طرح ها بکنید!
در آخر مثل اولش نمیشه و یکم این تکنیک حالت " بندازی " داره و برای یک عده ی خیلی محدودی از بازاریان نه چندان محترمه که اصلا نیستنا ولی تو افسانه ها میگن آدمای خیلی خوبی نبودن! :p

17/4/15
4
31
سلام وقت بخیر
یه سوال داشتم دوستان،قسمت پلاستیکی پیچ کوک سیم شش من شکست. باید یه قسمت پلاستیکی نو بخرم ؟؟ یا ساز رو ببرم کلا تعمیرش کنن؟؟؟
گیتارم آکوستیک هست

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
سلام وقت بخیر
یه سوال داشتم دوستان،قسمت پلاستیکی پیچ کوک سیم شش من شکست. باید یه قسمت پلاستیکی نو بخرم ؟؟ یا ساز رو ببرم کلا تعمیرش کنن؟؟؟
گیتارم آکوستیک هست
درود
شما مدل گیتارتون نفرمودید
بعضی از مدلها هستند که برای هر سیم پیچ کوک مجزا دارند و بعضی یا بهتره بگم اکثر گیتار های آکوستیک ( سیم نایلون ) 3 سیم بالا یکی و 3 سیم پایین هم یکی روی یک فلز وصل هستند.
اون پلاستیک ها رو من تا الان ندیدم جدا بفروشن کل پیچ کوک رو عوض میکنن کار خاصیم نیست باز و بسته کردن چندتا پیچ و باز و بسته کردن دوباره ی سیم های گیتار رو همراه داره.
قیمتشم همونطور که گفتم بستگی داره از کدوم باشه.

17/4/15
4
31
مدلش Ariana Ak30 هست.
بله 3 تا نایلونی هست 3 تا فلزی
یکیش شکسته باید 3تاشو عوض کنم؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
مدلش Ariana Ak30 هست.
بله 3 تا نایلونی هست 3 تا فلزی
یکیش شکسته باید 3تاشو عوض کنم؟
منظورتون Aria Ak30 هست دیگه ؟
بله شما به سر دسته دقت بفرمایید میبینید که هر 3 تا روی یک قطعه ی فلزی سوار هستند و چندتا پیچ به دسته متصل شدن.
ak-30_th1.jpg

17/4/15
4
31
منظورتون Aria Ak30 هست دیگه ؟
بله شما به سر دسته دقت بفرمایید میبینید که هر 3 تا روی یک قطعه ی فلزی سوار هستند و چندتا پیچ به دسته متصل شدن.
ak-30_th1.jpg
جای خاصی باید برم یا خیر؟
بعد چه جنسی بگیرم؟
هزینه تقریبیش چقدره؟
سازم که طبیعتا باید ببرم دیگه؟؟؟
یه کم توضیح بدین ممنون میشم :)
بله ARIA

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
جای خاصی باید برم یا خیر؟
بعد چه جنسی بگیرم؟
هزینه تقریبیش چقدره؟
سازم که طبیعتا باید ببرم دیگه؟؟؟
یه کم توضیح بدین ممنون میشم :)
بله ARIA
جای خاص که بهارستان و جمهوری پیدا میشه ...
جنسش والا چون 99% چین هست نمیدونم چی بگم بد و خوب در بیاد ...
ولی انقدر موضوع مهم و خاصی نیست که شما بخواید راجع بهش خیل یریز بشید ...
هزینشم والا من 3 سال پیش آخرین بار برای هنرجوم گرفتم 2 تاش شد 12,000 تومن.
خودتونم از پس عوض کردنش بر میایید ولی اگر فکر میکنید نمیتونید ببرید براتون عوض میکنن.
نحوه ی عوض کردنش هم اینجوریه که سیم هارو باز میکنید با پیچ گوشتی یا 4 سوی مناسب پیچ هارو باز میکنید قطعه ی نو رو جایگزین میکنید و سیم هارو میبندید.

17/4/15
4
31
جای خاص که بهارستان و جمهوری پیدا میشه ...
جنسش والا چون 99% چین هست نمیدونم چی بگم بد و خوب در بیاد ...
ولی انقدر موضوع مهم و خاصی نیست که شما بخواید راجع بهش خیل یریز بشید ...
هزینشم والا من 3 سال پیش آخرین بار برای هنرجوم گرفتم 2 تاش شد 12,000 تومن.
خودتونم از پس عوض کردنش بر میایید ولی اگر فکر میکنید نمیتونید ببرید براتون عوض میکنن.
نحوه ی عوض کردنش هم اینجوریه که سیم هارو باز میکنید با پیچ گوشتی یا 4 سوی مناسب پیچ هارو باز میکنید قطعه ی نو رو جایگزین میکنید و سیم هارو میبندید.
مرسی،بسیار ممنون :)

30/8/16
1
27
سلام
من چند روز پیش یک گیتار اکوستیک مارک jinyin به قمیت 850 هزار تومن خریدم.وقتی اومدم خونه و یکم باهاش نواختم فهمیدم که باره یا همون فرت های ردیف اول و نسبتا ردیف دوم خیلی سفت هستن. منظورم اینه که سیم های گیتار در باره یا همون فرت های ردیف اول و دوم به زور به fretboard میچسبه و حتی من بعد از سه الی چهار ساعت نواختن سر انگشتای دست چپم تاول شدید زد. آکورد fm رو به زور میزنم حتی با زور زیاد هم باز صدا واضح شنیده نمیشه. البته من قبلا گیتار کلاسیک داشتم.یعنی چسبوندن سیم ها به باره های ردیف اول و دوم خیلی سخته با اینکه اکشن گیتار بسیار کمه. میخواستم ببینم که این موضوع عادیه یا نه و اگر نیست مشکلش و راه حلش چیه؟ممنون میشم جواب بدید.

19/1/18
1
22
سلام
من يه گيتار خريدم اسمش جين يين مدل JYCG-e150 ميخواستم از نظر كيفيت بپرسم در چه حديه
متاسفانه سبكشو هم نميدونم كه اكوستيكه يا كلاسيك
از كجا بايد بفهمم
لطفا منو راهنمايي كنيد اگر كسي ميدونه
ممنون
[doublepost=1516320226,1516317049][/doublepost]و اگر امكان داره راهنماييم كنيد كه گيتار hohner بهتره يا jinyin
[doublepost=1516320376][/doublepost]
سلام
من چند روز پیش یک گیتار اکوستیک مارک jinyin به قمیت 850 هزار تومن خریدم.وقتی اومدم خونه و یکم باهاش نواختم فهمیدم که باره یا همون فرت های ردیف اول و نسبتا ردیف دوم خیلی سفت هستن. منظورم اینه که سیم های گیتار در باره یا همون فرت های ردیف اول و دوم به زور به fretboard میچسبه و حتی من بعد از سه الی چهار ساعت نواختن سر انگشتای دست چپم تاول شدید زد. آکورد fm رو به زور میزنم حتی با زور زیاد هم باز صدا واضح شنیده نمیشه. البته من قبلا گیتار کلاسیک داشتم.یعنی چسبوندن سیم ها به باره های ردیف اول و دوم خیلی سخته با اینکه اکشن گیتار بسیار کمه. میخواستم ببینم که این موضوع عادیه یا نه و اگر نیست مشکلش و راه حلش چیه؟ممنون میشم جواب بدید.
شما از خريدتون راضي هستين يني از برند yinjin?چون تقريبا اسمش به گوش نا آشناست و شناخته نشدس فكر ميكنم..من خريدم ولي مرددم
ميشه لطفا راهنمايي كنيد

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,267
34
Vengeance Land
سلام
من يه گيتار خريدم اسمش جين يين مدل JYCG-e150 ميخواستم از نظر كيفيت بپرسم در چه حديه
متاسفانه سبكشو هم نميدونم كه اكوستيكه يا كلاسيك
از كجا بايد بفهمم
لطفا منو راهنمايي كنيد اگر كسي ميدونه
ممنون
[doublepost=1516320226,1516317049][/doublepost]و اگر امكان داره راهنماييم كنيد كه گيتار hohner بهتره يا jinyin
[doublepost=1516320376][/doublepost]
شما از خريدتون راضي هستين يني از برند yinjin?چون تقريبا اسمش به گوش نا آشناست و شناخته نشدس فكر ميكنم..من خريدم ولي مرددم
ميشه لطفا راهنمايي كنيد
راستش این برندی که گفتید خیلی چینی بنظرمیاد...
من که تابه حال نشنیدم اسمشو...
و جزو ساز های No Mark به حساب میاد...
ینی مشخص نیست دقیقا ساخت کجاست و توسط چه کارخونه ای تولید شده.!..
من خودم یه اکوستیک چینی مثل مال شما یکی دوساله خریدم...
به اسم Honey Bee خخخ...
دروغ نگم تو رنج 500 تومن صداش عالیه...!!
من باهاش ضبط انجام میدم و حتا از Yamaha F310 هم بهتر صدا میده صدای ضبط شدش...
ساز هم باید باهاش زد و صداشو شنید....
یه ساز برند میتونه خوب صدا نده
و برعکس یه ساز نو مارک میتونه خوب صدا بده...

اما اگه فرت هاش فالشی ندارن میتونید ساز رو نگه دارید.

البته که Hohner ارجیعت داره به این برند...! ;)

18/8/18
1
20
سلام بچه ها من حدود یه سال پیش یه گیتار کلاسیک یاماها c40 گرفتم ولی الان چون خوب نتونستم مراقبت کنم آب و هوای طرف ما خشکه یه سری ترک های ریز روی صفحه فرت افتاده یه ترکم رو سر دسته گیتار برداشته دقیقا کنار یکی از سوراخ های گوشی کوک بنظر شما باید چکار کنم؟

آخرین ویرایش:

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
سلام بچه ها من حدود یه سال پیش یه گیتار کلاسیک یاماها c40 گرفتم ولی الان چون خوب نتونستم مراقبت کنم آب و هوای طرف ما خشکه یه سری ترک های ریز روی صفحه فرت افتاده یه ترکم رو سر دسته گیتار برداشته دقیقا کنار یکی از سوراخ های گوشی کوک بنظر شما باید چکار کنم؟
سلام
معمولا هوای خشک باعث میشه چوب ترد و پوک بشه در مورد ساز این قضیه شدید تر هست چون هم فشار سیم ها رو تحمل باید بکنه و هم ضرباتی که از نوازندگی حاصل میشه ... در نهایت در محل های خشک پیشنهاد میکنم چند وقت یکبار از روغن لیمو استفاده کنید البته انتظار معجزه نداشته باشید. و در صورت امکان حتما ساز رو پیش یک متخصص و تعمیرکار حرفه ایی ببرید تا اگر ترک ها جدی هست فکری به حالش بکنن. ( ساز شما ساز گرون قیمتی نیست که اگر زیاد خرج بر میداره خرجش کنید ... اگر نیاز به خرج زیاد داشت ساز دیگه ای تهییه کنید )
موفق باشید.

7/1/19
5
سلام دوستان خواهش میکنم یکی کمک کنه:frown:
گیتار من یاماهاf310 هست
متاسفانه ضربه خورده گوشه WP_20190125_22_10_12_Pro.jpg WP_20190125_22_09_52_Pro.jpg صفحه پشتش
تو عکسا معلومه چجوریه
میخام بدونم نیاز به تعمیر داره یا نه؟
به نظرتون چقدر خرجش میشه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,641
53
.
سلام دوستان خواهش میکنم یکی کمک کنه:frown:
گیتار من یاماهاf310 هست
متاسفانه ضربه خورده گوشه مشاهده پیوست 178327 مشاهده پیوست 178328 صفحه پشتش
تو عکسا معلومه چجوریه
میخام بدونم نیاز به تعمیر داره یا نه؟
به نظرتون چقدر خرجش میشه؟
این "خراب شدن" نیست که تعمیر نیاز داشته باشه. یه فرورفتگی کوچیکه، این چیز خاصی نیست که مثلاً مشکلی توی کار ایجاد کنه.

صفحه ما در اینستاگرام

بالا