تعریق دست

شروع موضوع توسط Shank ‏15/8/11 در انجمن گیتار

تاپیک تعریق دست تالار گیتار در persian-music.org.

1. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان ...
    من خیلی با مشکل تعریق دستام مشکل دارم و همه کاری رو هم تست کردم...
    میخواستم ببینم کسی این مشکل رو داشته چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟؟؟

این یه تیکه مطلب رو هم یه جا خوندم میخواستم نظرتون رو بپرسم...

برخی از مردم با تعریق کف دست روبه رو هستند و این مسئله ارتباط مستقیمی با میزان گرمی و حرارت محیط اطراف شان ندارد. اگر چه در فصل تابستان ممکن است این مسئله تشدید شود اما این گروه در سایر ماه های سال نیز با تعریق کف دست روبه رو هستند و این مسئله مشکلاتی را برای آن ها به همراه دارد به طوری که گاهی در انجام فعالیت های روزانه از قبیل نوشتن و کارهایی که نیاز به استفاده از دست ها دارد برای آنها ایجاد مشکل می کند. گیاه مریم گلی یکی از بهترین گیاهان دارویی است که در کنترل تعریق دست و پا بسیار موثر است. ترکیب عصاره این گیاه با گیاه اسطوخودوس تاثیر زیادی در کاهش میزان تعریق دست و پا دارد. برای تهیه این دارو کافی است 100 گرم برگ مریم گلی را با 40 گرم برگ اسطوخودوس مخلوط کرده و بجوشانید؛ دست و پای خود را هر شب 10 تا 15 دقیقه در این محلول قرار دهید

به نظرتون این ممکنه جواب بده؟؟؟
    من خودم زیاد گیاهی نیستم اما اگر جواب بده ارزش امتحانش رو داره...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏15/8/11
  2. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستش من هم مشکل شدید تعریق دارم. (نه فقط در کف دست). البته آزمایش های زیادی داده ام و مشکل فیزیولوژیک تشخیص داده نشد. یعنی باید با این وضعیت کنار بیایم. این مساله در نوازندگی مشکل ایجاد می کند خصوصا در محل زندگی من که گرم است و بهاطر این گرما این مشکل ۲ چندان میشود. به نظر من بهتر است با پزشک متخصص پوست مشورت کنید و ازین گونه تبلیغ های تجاری دوری کنید. به هر حال سیستم فیزیولوژیک افراد با هم متفاوت است.
    ضمنا در کنسرت ها دیده ام که استینگ هم خیلی کف دستش عرق می کنه!

3. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    در مورد عرق کلی بدن تا اونجا که من اطلاع دارم در اکثر مواقع طبیعی هست و نیاز بدن شخص به این میزان عرق کردن هست.در مورد عرق کردن کف دست هم شخصا دستهام عرق میکنه و خیلی زود کیفیت سیم گیتارهام پائین میاد و روی فینگر برد هم جای دستم میمونه ولی چون از ابتدا با این میزان عرق کردن سرو کار داشتم هیچ کار درمانی انجام ندادم و سعی کردم باهاش کنار بیام و جواب هم داده.حتی موقع اجرا هم یه حوله کوچک همیشه کنارم هست و بین قطعات دستم رو پاک میکنم.البته بعضی ها خیلی شدید این مشکل رو دارند که معافیت خدمتی هم داره.اونها باید به فکر درمان باشند.
    پیروز باشید

4. satch

satch عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عرق کف دست سرعت و مانور نوازندگی رو بالا میبره ولی وقت به نوک انگشتا میرسه دیگه قضیه برعکس میشه .
    در مورد معافیت هم هارمونی جان دیگه عرق دست رو از شرایط معافیت حذف کردند منم خیلی حالم گرفته شد

5. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    چقدر بد!!
    دیگه اسلحه و ساز رو باید با همین شرایط دست بگیرید!!
    اتفاقا یکی از هنرجو ها هم این مشکل رو داشت.در حدی که عرق از دستش چکه میکرد.گویا یه راه حلی هم براش پیدا کرده بود اینبار که اومد کلاس براتون میپرسم تا این تاپیک هم به نتیجه برسه.ولی خوب این نکته رو اضافه کنم که دوستان اکثر نوازندگان دستشون عرق میکنه و در حد ایجاد مشکل در نوازندگی نیست.سعی کنید خیلی رو این قضیه حساس نشید.جنگو رینهاردت با دو انگشت نوازندگی میکرد و شد اسطوره نوازندگی جز فرانسه.
    البته این تاپیک هم قبلا ایجاد شده بود.مطالعه کنید
    پیروز باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/8/11
  6. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هارمونی گرامی من نه تنها از دستم عرق میچکه ، بلکه عرق صورت و پیشانی ام هم روی ساز میچکه!

7. ms_1368

ms_1368

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    این یک نوع بیماری هست به نام هایپرهیدروزیس که اختلال در سیستم سمپاتیک بدن دلیل اصلی اون هست. چندین راه برای درمان اون وجود داره اما آخرین قطعی ترین راه اون سمپاتکتومی رادیوفرکوئنسی یا سمپاتکتومی با امواج رادیویی هست که طی عمل غدد موثر در تعریق کف دست رو که در مهره 3 و 4 گردن واقع هست با امواج رادیویی تخریب میکنند و مشکل شما بکلی حل خواهد شد.

بارگذاری...