تطابق سمپل ریتها در یک پروژه

شروع موضوع توسط topmusic ‏31/1/10 در انجمن سوالات دیگر ( Other Questions )

تاپیک تطابق سمپل ریتها در یک پروژه تالار سوالات دیگر ( Other Questions ) در persian-music.org.

1. topmusic

topmusic عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    توی یکی از پستها امید عزیز گفته بودند اگر کار با سمپل ریت بالا ضبط بشه هنگام کانورت کیفیت بیشتر افت میکنه.
    حالا فکر من به این سمت رفته که پس چرا سمپل ریتها روز به روز بالا میره؟

ودیگه اینکه توی یک پروژه معمولن سمپل ریت رو چقدر انتخاب کنیم و همینطور سمپل ریت ساز ها و وکال رو و در انتها سمپل ریت برای اکسپورت.
    و این که ایا همه اونها باید با هم یکی باشند؟مثلا اگه پروژه 44.1 باشه میشه سمپل ریت وکال 96 باشه؟

با تشکر

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ببينيد استفاده از سمپل ريت بالا بد نيست اتفاقا خيلي هم خوبه ... اما چند مورد هستش :
    اول اينكه حجم كاري رو كه با 24 بيت و 48 ركورد شده اگه 1 مگابايت باشه در 24 بيت و 96 كيلوهرتز به2 برابر فضا نياز داره. ( هر چي سمپل ريت بالاتر بره حجم كار و دوبرابر ميشه و ين يعني نياز به فضاي خالي زياد در هاردتون )
    ثانيا اينكه استفاده از سمپل ريت بالا مستلزم اين هستش كه شما سخت افزارهاي كانورتور خوبي داشته باشين
    آقاي استيو واي هميشه ميگن كه با 24 بيت و 96 كيلوهرتز و يا 192 كار ميكنن ولي با توجه با اينكه ايشو ن در امريكا كار انجام ميدن ميشه حدس زد كه از چه كانورتورهاي عظيمي براي تبديل پروژه ها استفاده ميكنن.
    اما براي دوستان امكان خريد يه سخت افزار كانورتور كه دست كم برند خوب اون ممكنه بالاي 2 ميليون قيمت داشته باشه واقعا سخته.!!
    به همين دليل بهتره 24 بيت و 48 استفاده بشه كه هم فضاي كمتري رو در هارد اشغال ميكنه و هم اينكه در هنگام كانورت افت كمتري خواهد داشت.( البته خيلي خلاصه گفتم چون واقعا اين بحث خيلي پيچيده ست )
    سعي ميكنم در اولين فرصت در يه تاپيك مجزا در اين مورد مطلب بنويسم.
    24 بيت و 48 متداول تره و در فرومهاي خارجي هم اگه سرچ كنيد همگي متفقا اين نظر رو دارن.
    بايد سمپل ريتشون يكي باشه.
    شما اگه بخواين روي پروژه ايي كه 44100 هستش وكال 96 بگيريد دچار مشكل ميشيد.
    البته برنامه هايي مثل سونار كه من خودم يك بار تست كردم در بخش ستينگ اون ميشد فقط سمپل ريت تركي رو كه ميخواين ركورد كنيد رو تغيير بدين.
    به اين ترتيب كه مثلا يه كل موسيقي شما در يه ترك هستش موقع ركورد وكال در ستينگ اون وارد ميكنيد سمپل ريت براي ركورد 24 بيت و 96 و فقط اون خط وكالي رو كه ميخواين بگيريد با اين سمپل ريت ركورد ميشه..
    اما خيلي توصيه نميكنم و عمومي نيستش.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. topmusic

topmusic عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    حالا به نظر شما بهتره 48 کار کرد یا 44.1؟اکثر فرمتهای mp3 رو دقت کردم روی 44.1 بود.
    اگر پروژه روی سمپل ریت 48 بود برای دیکد mp3 هم باید 48 باشه,یا مثلا میشه 44.1 دیکد کرد؟

4. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با سلام اقا امید اگر ما پروژمون را مقدار بیت را 32float بگیریم بهتر نیست تا اینکه 24

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مسلما 48 بهتره.
    در مورد فرمتهاي mp3 اگه موقع كانورت دقت كنيد نوشته 128 cd quality audio خوب مشخصه كه كيفيت سي دي 44100 هستش و به اينصورت 44100 نشون داده ميشه.
    اين هم ميشه البته بستگي داره .ممكنه گاهي نرم افزارهاي كانورتور شما نتونن 32 بيت رو باز كنن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...