1. رد اعلامیه
  2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

تشکیل یه گروه موسیقی بین المللی!

شروع موضوع توسط Ali35 ‏11/6/18 در انجمن موسیقی جهان

تاپیک تشکیل یه گروه موسیقی بین المللی! تالار موسیقی جهان در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -1
    سلام دوستان خسته نباشید
    من و دوتا از دوستای دیگه ام یه گروه موسیقی تشکیل دادیم (یعنی خواهیم داد :) ) که میخوایم سبک پاپ کار کنیم.
    ولی میخوایم یه حرکت جدید بزنیم و اون هم این هست که میخوایم مخاطبمون رو خارج از کشور قرار بدیم.چون فکر می کنم وقتی بچه های ایرانی ببینن یه گروه ایرانی تو خارج از کشور موفقه ، خیلی اعتماد به نفس میگیرن و به هر حال تاثیر مثبتی میذاره روشون (و صد البته روی خودمون ، وقتی ببینیم اسم یه گروه موسیقی ایرانی رو جاهای مختلف دارند می برند)
    برای خواننده خوب باید یه خواننده نیتیو داشته باشیم . اون رو تقریبا میتونم پیدا کنیم. فقط سوالم اینجاست به نظرتون یه گروه نوازنده اینور دنیا باشند ، یه خواننده اونور میتونن با هم کار کنن؟با این فرض که بعد از چندسالی هم به هم میرسن؟(شاید اصلا بخوایم گروه موسیقی فقط خودمون باشیم و از خواننده های مختلف به عنوان فیت استفاده کنیم،اینطوری دستمون در استفاده از صداهای مختلف و یا حتی ساخت پاپ ایرانی و خارجی باز میشه،میتونیم از خواننده های ایرانی استفاده کنیم)
    بعد نکته مهم بعدی بحث اجرای زنده است.آیا به خاطر اینکه ایرانی هستیم و حتی از یه کشور اسلامی میایم ، اذیت نمی کنند؟ اگه بتونیم تو اونور آب (مثلا انگلیس) تو یه record lableساین کنیم ، تو روند کنسرت گذاشتن تفاوت ایجاد می کنه؟اصلا اگه گروه موسیقی مون رو اونور آب ثبت بکنیم (فقط ثبت اش اونور هست،ولی هویت گروه ایرانی هست) اونوقت تو سهولت اجرای کنسرت تاثیر داره؟
    مورد آخر هم که می خوام اشاره کنم این هست که میخوایم برای جذب مخاطب از یوتیوب استفاده کنیم.
    یه کاری مثل کار این گروه ، با این تفاوت که اینا سبکشون راک هست و با درام و گیتار کار دارند ، ولی ما با پیانو و گیتار آکوستیک و کیبورد.
    againstthecurrentNY
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏11/6/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏11/6/18 ---
    لطفا نظرتون رو بگید راجع به اینکه چقدر عملی است و مشکلات پیش رو و اینکه اگه تجربه ای چیزی دارید لطف کنید و در اختیار بگذارید.ممنون

2. Soheil Monfared

Soheil Monfared هنرمند عضو سایت

شغل :
    MusicProducer/SoundDesigner
    امتیازات:
    +2,119 / 19 / -5
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason, wavelab
    سلام دوست عزیز..
    ایده ی خوبیه بهتون تبریک میگم
    اما بهتری کمی از ایده ها و سوابق خودتون هم بگید...
    چه سبکی قراره کار کنید...
    ارتباط اعضای گروه میتونه اینترنتی صورت بگیره و نیازی به یک جا بودن گروه نیست
    من زیاد Collab های اینترنتی انجام دادم..
    بنابرین اگه بیشتر توضیح بدین خیلی خوب میشه شاید بهتون ملحق بشم...:)

• موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  3. mohammad rezaa

mohammad rezaa هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,391 / 3 / -4
    علی جان امروزه انقدر ادم ها ی دنیا راحت با هم ارتباط برقرار میکنن که با کمی تلاش و حرکت میشه این ایده رو عملی کرد.
    ولی بهتر میشه بدونیم که بیوگرافی شما چی هست و همونطور که سهیل گفت بتونیم بیشتر اشنا بشیم با شما .
    من فکر میکنم سهیل این سوال رو واسه این پرسید که خیلی از دوستان یه ایده بسیار خوب دارن اما هنوز موسیقی رو به معنای عملی شروع نکردن.من خودم اینجا میبینم دوستانی رو که هنوز سازی روشروع نکردن و حتی حرکتی هم انجام ندادن اما خب هم اسم بندشون رو انتخاب کردن هم سبکشون و هم زمان و تاریخ دقیق کنسرت هاشون رو.باور کنین که اقراق نمیکنم.
    اما در کل خیلی خوبه که بتونیم از این ارتباطاتی که تو دنیا بوجود اومده استفاده کنیم برای جهانی شدن هنرمون.
    عملی شدن این ایده با تمام سختی هایی که داره برای کسی که کمر همت رو ببنده واقعا انجام شدنی هست.
    موفق باشید.

• موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  4. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -1
    خب بیوگرافی درخشان ! من میشه این:
    من 18 سالم هست و البته چندماه دیگه 19 میشم.علاقه ام به موسیقی رو 2 سال پیش فهمیدم ، وقتی تو یوتیوب ویدیوهای kurt hugo schneider رو دیدم:biggrin: بعد از 1 سال از اون موقع یه پیانو خریدم.باهاش شروع کردم به یادگیری. اول با آموزش های hoffman acadmey ،(لینک یوتیوب)شروع کردم که استادش خیلی حرفه ای بود ، منتها چون جوری درس میداد که حتی مخاطبش بچه چند ساله هم باشه یاد بگیره ، سرعتش یکم کم بود.علاوه بر این که خب خیلی اصولی درس میداد با تمرین و تکرار زیاد.تقریبا 1 سالی میشه با اون دارم پیش میرم.اما غیر از اون چون میخواستم سریعتر برای گروه موسیقی نوازندگی پاپ رو بهبود ببخشم،آموزش های pgn piano رو گرفتم و فعلا چند جلسه رو با اون هم رفتم جلو . این دوره مخصوص نوازندگی پیانو با گوش هست و اینکه چطوری بتونیم اهنگ های معروف دنیارو خودمون با گوش کردن بزنیم! و یه سری سرفصل های خوب دیگه مثل کامپوز و اینها.کلا 7 ساعت هست ولی خب خیلی خوبه.سرفصل هارو یه نگاهی بکنید.
    طرف میدونه چیارو بگه چیارو نگه.
    یه مدتی هست اموزش های ایبلتون لیندا رو گرفتم ، تابستون میخوام شروع کنم ، الان درس های دانشگاه خیلی اذیت میکنه.ورودی 96 ام.
    خلاصه اینکه فکر می کنم تا آخر تابستون مهارت های لازم برای پیانو پاپ و songwriting&composing در ایبلتون رو پیدا کنم.
    البته اون آموزش کلاسیک پیانو رو ادامه میدم.
    نفر بعدی گروهمون سه تار بلده.اون هم سطح اش معمولی هست.باید روش کار کنه. من میخواستم سوق اش بدم که گیتار هم یاد بگیره،ولی میگه علاقه نداره. واسه همین شاید کیبورد(سینتی سایزر) رو بهش بدم روش کار کنه.
    نفر بعدی گروه دیگه عالیه ! هیچی بلد نیست!ولی میگه دیوونه موسیقی هست ! با اینکه هیچی بلد نیست ولی حتی با گوشی اندروید اش هم به زور آهنگ های خوبی درست میکنه ! سمفونیک:roflmao:
    خلاصه این گروهمون هست . فکر می کنم تا سر و سامان بگیره لااقل واسه من و اون دوستم که سه تار بلده،یه تابستون بگذره. ولی خب من میخوام یه مسیر کلی بتونم تصور بکنم که میخوام چیکار کنم.اگه بدونم مثلا با خواننده نیتیو نمیشه کار کرد،یا مثل گروه های دیگه نمیتونم کنسرت بذارم،بخاطر یه سری مسائل سیاسی و اینا،خب لااقل اونور رو مجبورم بیخیال بشم.

درموردم سبکم باید بگم میخوام یه سبک پاپ داشته باشم ولی نه به صورت قدیمی،سبک های مدرن رو میخوام برم جلو،یه قالب خاصی برای courseها و pre course ها پیدا کردم که بدم نمیاد آزمایشش کنم.حتی با یکمی ترس و لرز میخوام سراغ استفاده از سازهای ایرانی و یه سری دستگاه های ایرانی تو course های اهنگم برم.حالا خوب بشه یا نشه خدا میدونه.
    اگه بخوام یه سری نمونه بدم که نزدیک(و نه اصلا اون چیزی که کاملا تو ذهنم هست) اون چیزی باشه که تو ذهنم هست ، یه همچین چیزهایی میشه:
    دلیل اینکه بیشتر کاور میذارم ، بخاطر این هست که سازهارو هم نشون میده
    Anne-Marie - 2002 | Alex Goot, Jada Facer, KHS Cover pre course هاش مد نظرم هست.
    JUSTIN BIEBER MASHUP!! - Shirley Setia & KHS
    SOMETHING JUST LIKE THIS - Chainsmokers & Coldplay | Sam Tsui & KHS COVER
    CHAINSMOKERS MASHUP!! ft. Chris Collins, Kirsten Collins, Karisma Collins
    PARIS & El AMANTE Mashup | Chainsmoker, Nicky Jam - YASHUA & KHS Cover
    -------
    این شکل هاش هم بدم نمیاد کار کنم:
    "Hey There Delilah" - Plain White T's // (Alex Goot & Chad Sugg COVER)
    'Something Just Like This' - Chainsmokers + Coldplay (Alex Goot & Madilyn Bailey COVER)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم.ازتون ممنونم که تا اینجا رو خوندین:biggrin:

• دوستانه دوستانه x 1
  5. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +689 / 3 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    درود بر تو. احتمالا صحبتهام طولانی میشه.
    ببین عزیز، اگه پستهای قدیمی منو بخونی میبینی آدمی نیستم که بخوام کسی رو از اهدافش منصرف کنم. برعکس، همیشه میگم هیچوقت دیر نیست و هر چیزی امکانپذیره. الان هم بهت میگم هدف خوبی داری و شدنیه ولی برنامه ی مناسبی براش تعریف نکردی و همین باعث شکستت میشه. ریشه ی کار رو ول کردی داری در مورد تزئین شاخ و برگ بالایی که هنوز دستت بهش نمیرسه تحقیق میکنی. شاید حتی نهال رو هم هنوز نکاشتی.
    من اندکی نزدیک به دو برابر سن تو رو دارم. و اینو هم میدونم همه ی ما که داریم به هر طریقی و در هر سطحی در موسیقی فعالیت میکنیم، دوره ی تو رو داشتیم و گذروندیم.
    میتونم بهت بگم در حدود %99 مون این فکرا و برنامه ها رو داشتیم. و هممون هم فکرمیکردیم فقط خودمون این هدفهای بزرگ رو داریم و فقط خودمون بهش میرسیم، و موزیک رو در دنیا میترکونیم. بقول یه دوستی (ما که میخواستیم بشیم بتهوون، شدیم این!))
    شما میگی یک نفرتون که کلا هیچی بلد نیست و از قرار معلوم فقط شنونده موسیقیه. یکی هم که تار بلده میخواد کیبورد رو عهده دار بشه. و خود شما هم چندتا ویدیو اموزشی دیدی. بعد اومدی میپرسی اگه کنسرت بذاریم اذیتمون نمیکنن؟!
    اگه گروهی هم میخوای تشکیل بدی باید ببینی برای هدفت چی لازم داری، گیتاریست لازم داری، دنبال گیتاریست باش، نه اینکه به نوازنده تار بگی بیا کیبورد بزن! و اینها رو هم وقتی باید تشکیل بدی که خودت به مقطعی در موسیقی رسیده باشی که بتونی گروه و موزیک رو جمع و جور کنی. مخصوصا در ایران، نگه داشتن اعضای گروه کنارهم کار بسیار مشکلیه چون هرکی میخواد حاکمیت رو به دست بگیره و نظر خودش رو به کرسی بنشونه. معمولا گروه هایی که اعضاش دوستی دیرینه داشتن،و دوستی و رفاقتی تشکیل گروه دادن در نهایت با دلخوری از هم پاشیده.
    پس اول خودت رو تا حد مقبول بکش بالا. بعد ببین چه چیزایی و شرایطی لازم داری تا به این هدفت برسی. و اونها رو مهیا کن.
    اگه هم میخوای با همین دو نفر کار کنی، اول باید مدت زیادی به تمرینات انفرادی و فشرده برای تقویت پایه نوازندگیتون بپردازید، حداقل چند جلسه حضوری برو پیش یه معلم و اصول اولیه رو خوب یاد بگیر یا اگه فکرمیکنی بلدی اون چک کنه اگه نقصی هست رفع کنه. آموزش نوازندگی یک کار عملی و حضوری هست نه غیرحضوری. من این اموزشهای آنلاین نوازندگی با اسکایپ و فلان که اینروزا مُد شده رو نمیفهمم! و همچنین ویدیوهای آموزشی هم جای استاد رو نمیگیره ولی دیدنشون در کنار اموزش نزد معلم میتونه خوب باشه. اگه هم تنها ویدیو دیدن کارساز باشه برای کسی که روی موسیقی حرفه ای فکرمیکنه موثر واقع نمیشه. اونا برای کسانی هست که یه ساز خاک خورده تو خونه دارن و میخوان تفننی یذره یاد بگیرن صدایی دربیارن.
    بنظر نمیاد الان زمان مناسبی برای تشکیل گروه براتون باشه.
    این چیزی که شما فکرشو میکنی کار امروز و فردا و بعد تابستون نیست. سالها زمان میبره.
    بقول معروف یه سیب هزارتا چرخ میخوره تا بیاد پایین. چیزی که شما الان داری بهش فکرمیکنی و نظر میخوای، برای زمان کوتاهی نیست که الان کسی بهت اطمینان بده. تا اونموقع هزارتا مصیبت و بدبختی و تولد و فوت و زلزله و چهار منهای دو و فلان اتفاق میفته. ما از کجا بدونیم شما اونموقع برای کنسرت به مشکل میخوری یا نه.
    من هم همسن تو بودم شروع کردم. ((یه حرف دلی همینجوری عقیده شخصی: اگه الان برمیگشتم به سن تو، مدت زیادی رو بصورت دیوانه وار بکوب مینشستم پای تمرین ساز و سلفژ. خودتو درگیر ظاهر وسوسه انگیز موسیقی این روزگار نکن که میخوان هرجوری و به هر نحوی زود زود به این برسن که دخترا جمع شن براشون سوت و جیغ و هوار بزنن. توی موسیقی باید غول شد. و غول شدن نیاز به تمرینات دیوانه وار و آفتاب و مهتاب ندیدن داره، نه تکنولوژی! واسه همینه که دیگه بتهوون و لیست و شوپنی ظهور نکردند...))

آخرین ویرایش: ‏13/6/18 ساعت 11:36 صبح
    • موافقم موافقم x 4
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • آموزنده آموزنده x 1
  6. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 2 / -0
    سلام.
    کاملا با حرف Yo3f موافقم.
    نمیخوام نا امیدت کنم و فقط میخوام راه درست رو بهت نشون بدم.
    گروهی که یکی از اعضاش سه تار میزنه و خیلی نوازندگی خوبی نداره و میخواد سینث سایزر رو بر عهده بگیره،یکی دیگه از اعضا هم هیچی از موسیقی بلد نیست و شما هم دوسال با ویدئو های آموزشی کارکردی..این گروه تقریبا احتمال موفقیتش الآن صفره!!..
    بهتره همونطور که دوست عزیزمون گفتن،نوازندگی و سلفژت رو قوی کنی اونم با استاد..هدفت رو مشخص کن ،میخوای نوازنده ی پیانو برای گروهت باشی یا آهنگسازی گروه هم بر عهد بگیری؟نه اون آهنگسازی که میگی دوستت با گوشی آهنگ سمفونیک میسازه!!(که من به هیچ وجه باور نمیکنم)بلکه آهنگ درست و اصولی.من بار ها کتاب هایی رو مرتبط با آهنگسازی تو همین سایت نوشتم بازهم مینویسم:مبانی آهنگسازی یوگنی اوسیپوویچ مسنر،کنتر پوان،عناصر موسیقی ماکس ردلف،اصطلاحات موسیقی،فرم شناسی،تئوری موسیقی پرویز منصوری،هارمونی،سازشناسی ارکستر سمفونیک ۱و۲،ریتم در موسیقی،مد های کلیسایی و کتاب های دیگه...هر موقع چند تا از این کتابارو خوندی و اتود های کارل چرنی رو زدی می تونی بری دنبال نوازنده ،خواننده و...اگه هم فقط قصدت نوازندگیه اتودای چرنی رو بزن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  7. F. METAL

F. METAL هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,463 / 0 / -4
    درود. من ۳ برابر شما سن دارم و اصلا هم نمیخوام بهت امید الکی‌ بدم. مثل دیگران هم خامه روی کیک نمیمالم. پس رک بهت میگم. خاک بر سر موسیقی‌ این مملکت بکنن که هر کسی‌ با دو سال ویدئو دیدن و یه شنونده و یه نفر روی ساز غیر تخصصی، میخواد جهانی‌ بشه. یعنی‌ موسیقی‌ این مملکت از "کیسه کشی‌" هم پایین تر قرار داره. چون کسی‌ که بخواد "کیسه کش جهانی‌" بشه حداقل باید یاد بگیره "کیسه چیه؟ کیسه کش کیه؟ چطوری کیسه میکشن؟"

چند سال برو کلاس درست و حسابی‌، یاد بگیر، بعد رویا پردازی کن. تازه بعد از اون، برای جهانی‌ شدن یکسری فاکتورهای دیگه هم لازمه که هرموقع موسیقی‌ رو اصولی یادگرفتی در باره‌اش صحبت می‌کنیم

• موافقم موافقم x 6
    • خنده دار خنده دار x 1
    • نامحترمانه نامحترمانه x 1
  8. m--s

m--s عضو سایت

امتیازات:
    +56 / 1 / -0
    یه سوال میپرسم خودت جواب بده!
    به نظر خودت بین این همــــه آدم که خیلی تمرین میکنن و سخت تلاش میکنن
    تازه خیلی هاشون هم با این که عالی کار میکنن اما نتونستن خودشونو مطرح کنن
    و شاید چند تا آدمای دور و اطرافشون میشناسنشون شما میتونی خودت رو مطرح کنی؟
    وقتی چیزی برای عرضه کردن نداری با چی میخوای خودتو مطرح کنی؟
    اینایی که میگی فقط در حد خیاله. خیال پردازی هم اصلا بد نیست چرا اینجوری خیال پردازی نمیکنی
    که من باید مثل فلانی بشم؟ پس بیام مثلا روزی 5 ساعت وقت بزارم؟ این باعث پیشرفتت میشه

• موافقم موافقم x 1
    • آموزنده آموزنده x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  9. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -1
    انگار بعضی دوستان یه ذره ناراحت شدن... آقا من به کسی جسارت نکردم که،سوال دارم میپرسم:biggrin:
    حالا من نمی دونم آموزش های آنلاین یا روی دی وی دی که زمان شما بوده،چطوری بوده،ولی آموزش های هافمن آکادمی که من دارم می بینم 150 هزار نفر دانش آموز رسمی تو دنیا داره،علاوه بر این کانال pgn piano که تو یوتیوب 220 هزار نفر sub داره و بیشتر از 500 تا آهنگ پاپ رو تا حالا یاد داده،خودش پیانو رو آنلاین یاد گرفته!
    خب پس با یادگیری آنلاین پیانو هم میشه پیانو یاد گرفت و هم میشه حتی به بقیه یاد داد،این اثبات شده است!!
    شاید اگه کسی بخواد پیانیست ارکستر بشه نتونه،شاید اگه کسی بخواد کلاسیک های خیلی سنگین رو بزنه نتونه،ولی هدف من اینقدر بالا نیست.
    در ضمن من چندتا ویدیو ندیدم!12 ساعت آموزش خالص بوده(که تو تابستون تا 30 ساعت هم میبرمش بالا)،که بخوای به ترم های آموزشگاه تبدیل اش کنیم،6 ماه میشه،که تازه تو تایم های نیم ساعته ای که اونجا دارند خیلی وقت ها بیشتر حرف میزنن تا یاد بدن و علاوه بر این اصلا معلوم هم نیست سطح استاد چیه و اصلا استاد از کجا اومده ، آشنا داشته یا نه!
    اما این پروفایل استاد منه! Mr. Hoffman - Hoffman Academy
    دوست عزیز خیلی ممنون بابت معرفی کتاب ها ، ولی راستش رو بخواین ، خیلی از این کتاب ها و تئوری هایی که معرفی ی کنید به درد موسیقی پاپ نمیخوره،مثلا سازشناسی ارکستر سمفونیک،مدهای کلیسایی و ... تو موسیقی پاپ هیچ کارایی نداره.من همون اول گفتم چی میخوام،پاپ میخوام بزنم ، نمونه هم دادم.این هایی که دارید معرفی می کنید برای کسایی هست که میخوان زندگی شون رو روی موسیقی بذارند،من خیلی هنر کنم یه سال دیگه نهایت دو سال دیگه صرف یادگیری کنم.چون موسیقی تو زندگی من هدف نیست،سرگرمی هست.
    شما به نظر میرسه آمریکا زندگی می کنید،وقت کردین یه خاکی تو سر آمریکا هم بکنید! چون گروه(againstthecurrentNY) سه نفره که تو آمریکا هستند ، الان میانگین سنی شون 22 سال هست و از سال 2011 گروهشون رو شکل دادند. یعنی وقتی شروع کردند 15 ، 16 سالشون بوده.از سال 2013 هم تور جهانی می رفتند. تا الان هم دارند تور میرند. نمی دونم یه بچه 15 ساله چقدر وقت میتونه روی موسیقی بذاره.لازم نیست گروه از همون اول پرفکت و کامل باشه.میتونه به مرور زمان توانایی هاش رو کامل کنه.مطمئنم اگه این گروه گیر شما می افتاد الان داشت کیسه کشی می کرد!
    این هم shawn mendes که همه میشناسنش!الان 19 سالشه.ویدیویی داره که یک میلیارد و 500 میلیون بازدید داره.14 میلیون هم sub داره. کارش رو هم با استعدادیابی شروع نکرده.تو یوتیوب کارش رو با کاور زدن شروع کرد.
    این ویدیو رو ببینید ، اولین ویدیوی یوتیوب اش هست.وقتی 14 سالش بوده یه آهنگ از adele رو کاور زده بود.یه دختر یا همسن خودش یا کوچکتر هم داره براش کیبورد میزنه.اگه میومد تو این انجمن به شما پیام میداد ، گند نمی زدید به آینده اش؟
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    من طبق اون چیزی که تو "جهان" داره اتفاق می افته و انجام شده میرم جلو.من اتفاقا فکر می کنم توی موسیقی به یه جایی رسیدن بیشتر از اینکه نیاز به تلاش داشته باش،به مطالعه و کار علمی پشت موسیقی و بعد سادگی و تبلیغ خوب اون موسیقی بر می گرده.
    شما اگه یه نگاهی به موسیقی دنیا بکنید،می بینید که این سخت گیری های شما رو ندارند،و اتفاقا کسایی که میخوان موسیقی رو خیلی خاص نشون بدن،مخاطب عام رو هیچ وقت به دست نمی آورند.
    من تا آخر سال 97 پیانو رو به اون اندازه ای که بخوام میتونم یاد بگیرم.گروه رو هم یا آماده می کنم،یا اگه نشد(یکی از دوستان نکته خوبی در مورد پیدا کردن نوازنده گفتن ، اینکه از یه کسی که سه تار میزنه انتظار سینت نداشته باشم:biggrin:) یه گروه دیگه آماده می کنم و شروع می کنم.
    خیلی از ممنون که به سوالم درمورد اجرای خارج از کشور و محدودیت هایی که ممکن هست به وجود بیاد جواب دادید:sour-44:
    موفق باشید

آخرین ویرایش: ‏13/6/18 ساعت 10:23 عصر
  10. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 2 / -0
    چه سبک پاپ چه راک چه متال چه کلاسیک و چه هر سبکی ...این کتابا نیازه ...ساز شناسی ارکستر سمفونیک رو فقط برای آشنایی با وسعت ساز های مختلف گفتم که ممکنه برای آهنگ های پاپ از هر سازی به عنوان سولو استفاده بشه..
    اگر میخواستین آهنگساز کلاسیک و ارکستر سمفونیک بشین به جای کتاب من های کلیسایی برای هر یک از مد ها و یا هر اورگانومی و برای هر سازی کتاب معرفی میکردم تا بخونین..یاد گرفتن وسعت صدایی و نحوه ی نت نویسی برای ساز های مختلف برای هر سبکی تا جایی نیازه....اینها کتب ابتدایی تئوری هستن و صد درصد برای هر آهنگساز خوبی لازمه.
    دوما من که به قول شما زندگیمو روی موسیقی گذاشتم فعلا اینم و نتونستم نه تو جهانی و نه تو ایرانی موفق بشم...اونوقت شما گروه در سطح جهانی میخواین درست کنین بدون انجام این کارا؟
    سوم اینکه برای موفق شدن در موسیقی و تبدیل شدن به موسیقیدان خوب نیازمند تمرین و شرکت در دوره های آموزشی مختلف هست...هر ساله دوره های آهنگسازی و رهبری و...توی موسسه یQAL انگلستان برگزار میشه ..(هم حضوری و هم مکاتبه ای)میتونین شرکت کنین
    بعد هم شما فیلمارو میبینین فکر میکنین اونا تلاش نکردن و یا این کتابارو مطالعه نکردند

• موافقم موافقم x 1
    • مفید مفید x 1
  11. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -1
    اگر هم وجود من اینجا براتون مزاحمه و فکر می کنید با نظرات مختلف اینجا به نتیجه ای نمیرسم من میرم.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏13/6/18 ساعت 10:29 عصر, تاریخ ارسال پست اول: ‏13/6/18 ساعت 10:28 عصر ---
    چشم چون شما گفتید میخونم.قطعا هم به بالارفتن مهارت من کمک می کنه.
    ولی از خود اون ها که پرسیدم گفتن ما تو یوتیوب یاد گرفتیم.

12. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +689 / 3 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    حرفا و جوابات و برخوردت دقیقا تکرار زندگی همه ی ماست...
    کسی منصرفت نکرد. کسی نگفت موزیک و هدفتو بذار کنار. موفقیت شما ضرری به ما نمیرسونه.
    خوبی این انجمن‌ها و اینترنت اینه که این اطلاعات باقی می مونن و سالها بعد میتونی بیای مرورشون کنی. حتما سالهای آینده بیا این تاپیک رو مرور کن متوجه میشی هیچکی باهات دشمنی نداشته.
    در مورد استدلالت از آموزش خالص و ماجرای استادت و ۵۰۰ تا آهنگ پاپ یاد دادن و ... همینطور کتابهایی که میگی بدرد پاپ نمی‌خورن و ... گروه هایی که مثال زدید از سن کم شروع کردند و ... همه پاسخ دارن ولی اونجا که در سن شور و تب هستی صحبت در موردشون تاثیری برات نخواهد داشت فقط بدون در موردشون اشتباه فکر می‌کنی. هم در مورد یادگیری موسیقی(بخصوص نوازندگی)، و هم در مورد سبک پاپ که بنظر میاد شناختی ازش نداری و فکرمیکنی صرفا غیرآکادمیک بودن موسیقی یعنی پاپ.
    بهرحال، موفق باشی.

• برنده برنده x 1
  13. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -1
    میشه درمورد اون گروه against ...اگه نکته ای به نظرتون میاد بگید؟ قول میدم فقط گوش کنم.

14. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +689 / 3 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    نقل قول از خودت: (من خیلی هنر کنم یه سال دیگه نهایت دو سال دیگه صرف یادگیری کنم.چون موسیقی تو زندگی من هدف نیست،سرگرمی هست.)
    با این نگاه و برنامه انتظار داری بتونی در سطح جهانی کار کنی؟!
    میدونی چرا هیچکی جواب سوالت در مورد اجرای کنسرت خارج کشور رو نداد؟ چون پاسخ دادن به این سوال مضحک و بیهوده و بی معنی است. هرکی الان که هنوز موسیقی رو شروع نکردی این سوالتو جواب بده خودش رو مورد تمسخر قرار داده.

• موافقم موافقم x 1
  15. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -1
    گفتین میخواین در مورد اون گروه یه سری نکته بگین.
    ثانیا من فکر می کنم میشه

16. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 2 / -0
    میشه اما من یکی با روزی ۸ ساعت مطالعه و تمرین نتونستم جهانی بشم...شاید من اعتماد بنفس کمی داشتم و دارم و این بلند پروازی و علاقه ی شما به موسیقی رو خیلی خوب میدونم و تحسین میکنم.شاید من هیچ وقت برای مستقل شدن تو موسیقی اقدام نکردم.شایدم تمرینم کم بود...به هر حال با تمرین و مطالعه ی زیاد و شروع کار های مختلف میتونی موفق بشی

• دوستانه دوستانه x 1
  17. F. METAL

F. METAL هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,463 / 0 / -4
    بذار ببینم. شما خودت رو داری با کسانی‌ مقایسه میکنی‌ که از پیش دبستانی با موسیقی‌ سر و کار دارند؟ تو مدرسه همون زمان که شما فرق "تیمم و وضو" رو یاد میگیری، اونها دارن تئوری موسیقی‌ رو یاد میگیرن. اونزمان که شما داری "غسل جنابت" یاد میگیری، اونها دارن نوازندگی رو یاد میگیرن!!! پس شرایط خودت رو با اونها یکی‌ ندون.

تو خانواده‌های اونجا، حداقل یکی‌ دو نفر موزیسین هست که میتونه راهنماییشون کنه. با توجه به اینکه نوازنده‌های خانگی و به اصطلاح خودشون Garage Band اونها از خیلی‌ از نوازنده‌های ایران بهتر و کامل تر ساز میزنن.

بله. اگه اونها هم سوادشون اندازه شما (یعنی‌ صفر) بود، بهشون گند که سهله، "تر" میزدم. همین که میگی‌ تا آخر سال ۹۷ به اندازه راه انداختن گروه پیانو یاد میگیرم، معلومه چقدر از مغزتون دارید استفاده می‌کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • نامحترمانه نامحترمانه x 3
    • موافقم موافقم x 1
  18. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -1
    شما متال کار می کنید،نه؟!

19. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +689 / 3 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    الان مشکل با سن شما نیست. با سطح شماست که فعلا برای شکل گیری چیزایی که گفتی مناسب نیست و با یه ماه و یک سال هم حل نمیشه.
    نمی‌خوام دیگه طولانی صحبت کنم فقط در همین حد بگم اتفاقا هرچی سن پایینتر باشه پیشرفت در موسیقی بیشتره و وقت بیشتری دارن.
    دوما، اگه میگی اونها از ۱۵سالگی شروع کردن معنیش این نیست که تا ۱۵سالگی صفر صفر بودن بعد یهو اومدن استارت زدن و از همون موقع ترکوندن.
    بچه های اونارو با بچگی های ما مقایسه نکن
    این کلیپی که فرهود ارسال کرده گویای همه چیز است:
    Careless Whisper | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران

حال قضیه انگلیس و آمریکا که دیگه بماند.
    بچه های اونور و افراد غیرموزیسینشون، از بزرگسالان موزیسین ما بهتر نباشن حداقل برابری میکنن از نظر سطح موسیقی.
    اهمیت آموزش موسیقی در خردسالی و کودکی بر هیچکس پوشیده نیست.
    من فکر نمیکنم دیگه بتونم بیشتر از این واسه این تاپیک وقت بذارم. و السلام.

آخرین ویرایش: ‏13/6/18 ساعت 11:17 عصر
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  20. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 2 / -0
    موزیسین های خرد سال در کشور های دیگر زیاد دیده میشن ..چون موسیقی برخلاف مدرسه های ایران تو فرهنگ و درس خیلی از جاهای دیگه هست....خیلی از نوازندگان کودک و نوجوان از بهترین نوازنده های ایران هم بهتر ساز میزنن و این از سطح پایین موسیقی ایرانه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏13/6/18 ساعت 11:11 عصر, تاریخ ارسال پست اول: ‏13/6/18 ساعت 11:10 عصر ---
    زندگی نا مشونو ببین...میبینی که همه از ۴ سالگی ۵ سالگی شروع و تو ۸ ۹ یا ۱۰ سالگی اولین اجراشون بوده...تو ۱۵ سالگی اولین آهنگشونو ساختن....تو ۲۵ سالگی هم به یکی از بهترین موسیقیدانا تبدیل میشن
    ..

• دوستانه دوستانه x 1
بارگذاری...