تشخیص لوازم و پلاگین‌های آهنگسازی براساس آهنگ

شروع موضوع توسط Holymen ‏6/2/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تشخیص لوازم و پلاگین‌های آهنگسازی براساس آهنگ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Holymen

Holymen عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام خدمت دوستان و کاربران عزیز.

بنده حدودا پنج‌سالی میشه که به سبک Nitzhonot/Uplifting/Goa Trance علاقمند هستم. هم‌اکنون 20 سال دارم و قصد شروع آهنگ‌سازی در این سبک رو دارم. آهنگ‌های بسیاری رو در طول این مدت گوش دادم. حال بحث آهنگسازی چون یه مبحث کلی هست من در موردش سوالی نمی‌کنم. چون در این مورد تاپیک‌های زیادی وجود داره و باید قدم به قدم جلو رفت.

حال می‌رسیم به موضوع اصلی این تاپیک. من به عنوان نمونه یه چندتا کار رو از سبک‌های Uplifting/Nitzhonot آپلود کردم. سوالی که دارم اینه که در این تراک‌ها از چه ابزارها، سخت‌افزارها، نرم‌افزارها و از همه مهم‌تر چه Vstها و پلاگین‌هایی بطور دقیق استفاده شده. آیا اصلا از روی گوش دادن میشه این موضوع رو تشخیص داد؟ بیشتر کارهای این سبک‌های Melodic هستند و نقش یک سینتی‌سایزر قدرتمند در اینجا مشخص میشه. امیدوارم که دوستان بتونن راهنمایی کنن. البته سایر دوستان هم در صورت که مایل هستند تراک‌های خودشون رو حتی‌العمکان از سبک Trance قرار تا اساتیدی که در این زمینه تجربه زیادی دارن بتونن پلاگین‌هایی که برای ساخت آهنگ لازم هست رو تشخیص بدن.

خب بیش از این وقت رو تلف نمی‌کنم می‌رسیم به آهنگ‌ها. کارهای بسیار زیبایی هستند. توصیه می‌کنم علاقمندان به سبک Trance حتما دانلود کنند. امیدوارم مورد توجه قرار بگیره. در صورتی که مایل بودین به من اطلاع بدین تا آلبوم‌ها رو بصورت رو از این سبک‌ها خدمتتون معرفی کنم.

--------------------------------------

{username}-{filename}

Track Name: Burekas 2
    Artist: D-Zager
    Album Name: Hocus Pocus (Mimoza)
    Style: Nitzhonot Trance
    Year: 1999

{username}-{filename}

Track Name: Mystic Change
    Artist: Artha
    Album Name: Influencing Dreams
    Style: Goa Trance
    Year: 2010

{username}-{filename}

Track Name: One Step
    Artist: Hypnotic Signal
    Album Name: Elixir of Life
    Style: Uplifting/Nitzhonot Trance
    Year: 2010

{username}-{filename}

Track Name: King of The Moon
    Artist: Kaylosh
    Album Name: Boom Bolenat
    Style: Nitzhonot Trance
    Year: 1998

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/2/11
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز:
    اول اینکه قرار دادن لینک دانلود ممنوع هستش. اسم البوم رو بذارید کافیه دوستانی که قصد کمک دارند میتونند اون رو پیدا کنن.
    ضمن اینکه امکان تشخیص امکانات و پلاگینها و سیستمهای کار شده در این موسیقی ها با شنیدن و گوش کردن وجود نداره.مگه اینکه خودشون ذکر کرده باشن که با چه سیستمهایی و یا در کجا انجام دادن.

3. Holymen

Holymen عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خب من نمی‌دونم مشکل وجود لینک‌های دانلود چی بود که مدیریت محترم آقای Omid Mohebbi تصمیم گرفتند به سرعت اون‌ها رو حذف کنند. در هر صورت اساس کار این تاپیک متکی به اون لینک‌ها بود و بدون وجود اون‌ها به نظر شما چطوری میشه پلاگین‌ها و ابزارهای کار رو فهمید ؟!! در ضمن تصاویر آلبوم‌ها هم که بصورت Thumbnail قرار داده بودم هم تصمیم گرفتند حذف کنند !!!. به نظر من این شیوه تصمیم‌گیری زیاد جالب نیست.

به هر حال من تازه وارد هستم و اگه اشتباهی مرتکب شدم معذرت می‌خوام. هر کدوم از دوستان مایل بودند راهنمایی کنند پیغام خصوصی بدن تا براشون لینک‌ها رو بفرستم. اگرچه قبول هم دارم در 90 درصد موارد به گفته مدیریت محترم امکان تشخیص تجهیزات لازم از روی آهنگ وجود نداره.

با تشکر...

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بر مبنای بند 15 قوانین کلی سایت که فکر کنم نخونده باشید.
    دوست عزیز شما نمیتونید از یه کار موسیقی نوع تجهیزات و پلاگینها رو مشخص کنید. حتی تشخیص نوع سمپل هم با توجه به پروسسهایی که روش انجام میشه گاها سخته.
    تنها کار اینه که به سایت این گروهها مراجعه کنید و اگه اطلاعات در مورد سیستمهای کاریشون درج کردن بفهمید یا اینکه بدونید در کدوم استودیو رکورد کردن و به سایت اون استودیو به قسمت تجهیزات در لیست تجهیزات اون استودیو مراجعه کنید.

5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بنظر من این نگرش شما زیاد جالب نیست واگر لینکها پاک شد علت داره.علتش هم این هست که طبق قوانین باید پاک بشن.چرا این قوانین وضع شده؟به این علت که این سایت سایت دانلود نیست بلکه یک فروم آموزشی و مرجع هست پس باید طبق ضوابط فعالیت کرد تا نظم برقرار باشه و کاربران بتونن در یک محیط با نظم و با سیستم فعالیت کنن.پس 2 تا توصیه بری شما دارم.1-قوانین رو به طور دقیق مطالعه کنید تا در ادامه فعالیتتون هم شما آرامش بیشتری داشته باشید و هم ما.2-سیاست گزاری و شیوه تصمیم گیری رو به مدیریت سایت بسپارید.

6. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    دوست عزیز دونستن اینکه از چه پلاگین هایی استفاده شده کمک زیادی به شما نمیکنه

واسه تنظیم شما اول باید صدایی رو که قصد دارید از ان استفاده کنید توی ذهنتون بسازید بعد اون رو به کمک نرم افزار پیاده کنید

به فرض مثال شما توی یک کار یه موج سینوسی ساده میشنوید به نظر خودتون میشه تشخیص داد این موج با چه نرم افزاری تولید شده؟

یک سری Vst معرفی میکنم هم کم حجم هستن و هم اینکه به نظر خودم کاراییه مناسبی دارن

Albino3
    Blue
    Octopus
    PoiZone
    Vanguard
    Sylenth1

این ها سافت سینت هایی بود که بنظره من هم کامل هستن تقریبا و هم ساده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...