تشخیص سلامت کیبورد و تست آن هنگام خرید

شروع موضوع توسط hamed jahanbakhsh ‏10/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تشخیص سلامت کیبورد و تست آن هنگام خرید تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hamed jahanbakhsh

hamed jahanbakhsh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, protools
    چندتا از دوستان در مورد تست کیبورد و سلامت اون سوال داشتن که در اینجا با کمک دیگر دوستان و اساتید میتونن اطلاعات لازم رو هنگام خرید کسب کنند-
    در مورد مدل a3 یاماها سوال کرده بودند :
    -هنگام روشن شدن کافیه دوتا کلید آخر سمت راست رو بگیرین و بعد روشن کنید سیستم وارد قسمت Tester میشه-اول از همه تمام کلید هر(تمام کلید ها) رو یه کار تست کنید ، باید بدون فشار زیاد یک صدای بیب(Beeb) پخش بشه از کلاوی ها گرفته تا پیچ و دکمه های ریز و درشت-هر دکمه ای صدا نکرد بدونین مشکل داره
    -صفحه نمایشگر که باید تمام خونه های اون کامل مشکی باشه و جایی از اون اگر دیدین نقطه ای خالی داره بونین ضربه خورده یا تعمیر شده یا حتی نیمه سوز-
    -کلید هایی داریم روی ارگ که بسیار پر کاربردند که ذش حروف AوB مشخص شدند(همون پاساژورهای ما)اگر رنگ اونا رفته باشه معلومه ارگ خیلی کار کرده-مراقب باشین روش برچسب نچسبونده باشن-مخصوصا و مخصوصا دکمه start
    -پشت ارگ رو ببینید جای پایه بدنه ارگ رو زخمی نکرده باشه-ارگ هایی که زیاد کار کردن معمولا پشتشون خیلی زخمی شده و جای پایه کاملا روش افتاده
    -درب باتری رو باز کنید ببینید باتری داخل اون سولفاته نشده باشه یا اثری از سولفات اونجا نباشه
    -آداپتور ارگ خیلی مهمه و قیمت بالایی داره-اگه اداپتور خودش نبود بدونین نمایشگرتون بعد ازمدتی مشکل دار میشه چون برق کافی براش تامین نشده
    -مهمتر از همه کارتن و سریال ارگ-تو این یک مورد خیلی دقت کنید
    اگر بازم مشکلی داشتین بحث رو ادامه بدین تا با عکس بیشتر توضیح بدم
    موفق باشین

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    هر کیبوردی روش تست مخصوص به خودش رو داره. که کمی این بحث رو طولانی و وسیع میکنه. اما در کل بجث خوبی هستش.

3. magmag0101

magmag0101 عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    خواهشا اگر ممکنه ادامه بدید خیلی این بحث عالی هست
    ...:smile (69):

4. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    تو كيبورد هاي ياماها در حالت خاموش .... آكورد دو ما‍زور C رو بگيريد و بعدش كليد پاور رو روشن كنيد......حالا به هر كدام از كليد هاي روي صفحه كيبورد و كلاويه ها بزنيد بايد صداي بيب بده كه نشان سلامت او كليدهاست...(اين روش تست اوليه براي همه دكمه ها به جز دكمه demo )

مساله دوم حالت تاچ هست .....كه مثلاً بزارين رو حالت 00 كه پيانو هست...و تو كيبورهاي بالا 500 تومن بايد حداقل سه حالت تاچ وجود داشته باشه...تك تك كلاويه ها رو تست كنين

و 3وم اين كه ال سي دي كيبورد رو خوب دقت كنين كه سالم باشه و نوشته ها واضح باشن

4 ام اينكه كيبوردها رو به دليل اين كه دست روش ميمالن زياد و تو مجالس استفاده شدن....رنگ روشون كه حالا ميخواد نقره اي باشه يا مشكي يا رنگهاي ديگه...ميره و....ميدن به نقاش هاي مخصوص اين كار و اونو مثل تقريباً اولش رنگ ميكنن!!!! حتي نوشته هاش رو هم!!!! چون شابلون مخصوص نوشته هاشو دارن...ميتونن در بيارن مثل اولش !!!!! پس با كمي دقت از روي براق بودن و دقت زياد تو نور زياد ميتونين متوجه بشين كه اين كيبورد رنگ شده و خيلي كار كرده (پدرش در اومده )

خلاصه اينا به ذهنم اومد الان

موفق باشين

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/4/11
  5. baran_eng84

baran_eng84 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت اساتید
    من قراره چند روز دیگه a300 بخرم.از کجا بدونم که ادابتورش مال خودشه؟(موسیقی رو دارم از صفر شروع میکنم)
    یه سوال دیگه:چه نوع کیس و پایه ای براش بخرم خوبه؟(می دونم جای طرحش اینجا نیست لطفا به من پیام خصوصی بدید ممنون میشم)

6. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته توی سازهای نو این اتفاق کمتر میافته که اداپتور اصل نباشه-توی دفتر چه معمولا مشخصات ولتاژ و مخصوصا آمپر مصرفی رو میزنن-کافیه با نوشته های پشت آداپتور مقایسه کنی-در مورد پایه چند مدل بیشتر نیس اما هر کدومو خریدی محل برخورد پایه با ساز رو با تکه پارچه ای ببند که به مرور باعث زخمی شدنش نشه-چون موقع فروش ازش کم میکنن-

در مورد a3:
    تشخیص سلامت کیبورد و تست آن هنگام خرید-ش3.jpg

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/4/11
  7. baran_eng84

baran_eng84 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

ممنونم بابت راهنماییتون.راجع به کیس(کیف) ساز چطور؟اخه اینجا تنوع نیست که موقع خرید انتخاب و مقایسه داشته باشم.باید مدل رو از پیش سفارش بدم.

8. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کاور ها هم مدل های زیادی نداره-بعضی برنزنت خالیه بعضی وسطشون ابر داره و ضخیمتره بعضی هام که پلاستیکی و حالت چمدانی داره(البته مدلهایی که من دیدم-شایدم تنوع بیشتری داشته باشه)اگر دیدی آداپتور سازت بزرگه حتما اون ضخیم تر رو تهیه کن-چون وقتی میخوای جابجاش کنی مجبوری آداپتور رو بزاری تو جیب بالای کاور دقیقا روی نمایشگرش-خیلی از ارگ ها بر اثر ضربه وارد شده از آداپتور خودشون ،نمایشگرشون خراب میشه-نباید فشار زیاد بیاد روش-ضد آبم هست-من یه دونه واسه korg گرفتم خیلی راضیم ازش-ضخیم - با برزنت ضد آب و زیپ های قوی که چند ساله خراب نشده-قیمتی هم نداره حدود 15 تومن بود 2 سال پیش

9. baran_eng84

baran_eng84 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من تازه یه آ300 گرفتم از قزوین گالری کیوان.ولی بلد نبود چه طوری میشه تستش کرد.2تا کلاویه سمت راست رو گرفتم و روشن کردم ولی وارد حالت تست نشد.چه جوری میشه تستش کرد؟لطفا راهنمایی کنید.350000گرفتم اکبند بدون ادابتور.تازه یه ادابتور جدا با مارک dveبه من فروخت 15000.به نظرتون ادابتور رو نگه دارم یا مارک یاماها که 20000تومان هست بخرم؟

10. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عزیز مگه نمی گی آکبند نیازی به تست کلاوی نداره-برای این مدل آکورد دو ماژور رو باید بگیری (البته اگه اشتباه نکنم)-کاش آداپتور رو یاماها میگرفتی-ببین تامین دقیق ولتاژ خیلی مهمه(توان خروجی)همین طور بدون پارازیت بودن سیم پیچ توی طول عمر سیستم و همینطور شفافیت صدا تاثیر داره-من اگه بودم یاماها میگرفتم - از فروشنده سوال کن ببین ضمانت میکنه با این اداپتور به مشکل بر نمیخوری یا نه ببین چی میگه؟آی سی تغذیه خیلی مهمترین تراشه هر مداری هست به نظر من-بسوزه یا نیمه سوز شه ....

11. baran_eng84

baran_eng84 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اداپتورهای تو مغازش همه دست 2 بود.این مورد معموله؟یا باید ازش بخام اکش رو بهم بده؟

12. venus-aseman

venus-aseman عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    مدل اداپتورشرو تو دفتر چه راهنماش نوشتن ولي نميدونم اين فروشنده ها چرا كيبورد رو بدون اداپتور ميفروشن:smile (50):
    من مدل pa 6رو 25000خريدم :46::smile (64):

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کلید اورگ یاماها

,
  2. روشن کردن ارگ یاماها a3

,
  3. چگونه با ارگ pa50 سانگ چک کنیم

,
  4. چک کردن korg دست دوم ,
  5. خرید ارگ خراب,
  6. علت خرابی صفحه ارگ