تشخصی آکورد آهنگ

6/5/15
75
20
8
23
با سلام من میخاستم بدونم چجوری میشه از روی یک آکورد یا گام آکورد های دیگه تشخیص داد مثلا یکی به من میگه این اهنگ تو گام لامینور من آکورداشو از کجا بزنم بدونم برا اون اهنگه ممنون....

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
430
329
63
23
Sweet Spot
با سلام من میخاستم بدونم چجوری میشه از روی یک آکورد یا گام آکورد های دیگه تشخیص داد مثلا یکی به من میگه این اهنگ تو گام لامینور من آکورداشو از کجا بزنم بدونم برا اون اهنگه ممنون....
اتفاقا من امروز یه اموزش تصویری دیدم در مورد همین موضوع با اون روشی که اون بنده خدا داشت میگفت باید به صورت گوشی اینکارو کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ولی خب دوستان اینم سوال من هست اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه مارو!!

Student2014

عضو سایت
30/5/14
73
44
18
منظورتون رو دقيق متوجه نميشم؟
خب نتهاي مورد استفاده در هر گام مشخصه و در نتيجه آكوردهايي هم كه هر نت ميسازه مشخصه !

20/4/15
20
20
3
42
منظورتون رو دقيق متوجه نميشم؟
خب نتهاي مورد استفاده در هر گام مشخصه و در نتيجه آكوردهايي هم كه هر نت ميسازه مشخصه !
درود.
مصالح مورد نیاز:
1.تئوری موسیقی (گام.تنالیته.آکورد)
2.سلفژ(تشخیص اصوات به طور منفصل و متصل در حدود "حداقل" سه صدا به طور همزمان)
3.تسلط روی یک ساز با قابلیت اجرای هارمونی (آکورد)

6/5/15
75
20
8
23
مثال به ما میگن آهنگ توی گام لامینور هست دوستان راهنمایی کنند ما نت هایی رو که در این گام داریم :
la si do re mi fa sol la درسته؟
درجات 1458 تنال و 2367 مدال درسته؟ تا این جا مشکلی نیست برای همراهی آهنگ از کدوم استفاده کنیم؟

Student2014

عضو سایت
30/5/14
73
44
18
مثال به ما میگن آهنگ توی گام لامینور هست دوستان راهنمایی کنند ما نت هایی رو که در این گام داریم :
la si do re mi fa sol la درسته؟
درجات 1458 تنال و 2367 مدال درسته؟ تا این جا مشکلی نیست برای همراهی آهنگ از کدوم استفاده کنیم؟
اگر آكورد مورد استفاده از لحاظ قوانين تئوري درست باشه. ديگه بقيه اش فقط سليقه ست. بايد ببينيد با توجه به حس ملودي چه آكوردي نيازه و از اون استفاده كنيد