تشابه ها و تفاوتهای Cubase و Nuendo

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
درود بر اساتید عزیز
دوستان من این دو نرم افزار را خیلی شبیه به هم میبینم و حتما در اشتباهم کسی میتونه نکات مشترک و توانایی های متفاوت این دو را توضیح بده؟
سپاس از همراهیتون

من خودم هم تفاوتی ندیدم ولی تا اون جایی که خودم هم یه بار سرچ کردم نتیجه ای که گرفتم اینه که تو نوعندو شما می تونین ویدیو هم ویرایش کنین که در کیوبیس نمی تونین. بقیش همش همونه. البته می گن الگوریتم هاشون هم فرق می کنه مثلا نوعندو بیشتر برای ای ام دی خوبه و کیوبیس برا اینتل که این آخری رو مطمئن نیستم و منبعم نیمه معتبره.:smile (75):

31/10/09
63
7
0
منم همین چیزایی که دوستمون گفتن رو شنیدم:smile (21):
ولی اگه نظر میخوای به نظر من کیوبیس روونتره مخصوصا اینکه وقتی یه dvd کیوبیس میخری پکیجایه آموزش اینکلیسیش توش هست ولی نیوندوئی که من خریدم نداشت:smile (75):
نیاز به منبع هم نیست چند وقته دیگه حرفای ما منبع دیگران میشه
اگه حرفامون درست باشه:smile (10):

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام.
كيوبيس و نئوندو در واقع خواهر و برادر هستن. همون طور كه دوستان فرمودن نئوندو امكانات تصويرش بيشتره.
مهم اينه كه شما با كدوم راحتترين كار كنيد. همين. هر دو برنامه يوزر و كاربرهاي زيادي تو دنيا داره.

16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
در فایل pdf زیر لیست خصوصیات اختصاصی nuendo 3.2 ذکر شده که بطور خلاصه میشه به موارد زیر اشاره کرد :

قابلیت کار با codec های خاص مانند AES -31 و پشتیبای از HDTV frame rate
پشتیبانی از یک سری از سخت افزار های خاص
و بعضی کاربرد های خاص برای sync موزیک و تصویر مانند Warp to frame / picture

--
قابل ذکر است بعضی از این قابلیت های هم اکنون در Cubase 5 قرار داده شده

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
البته فكر كنم توي ميكسراشون هم تغيراتي دارن مثلا ( l ) و يه ميكسر اضافه هم نيوئندو داره . درسته ؟؟

ضمن اينكه فكر ميكنم نيوئندو پاسخگوي يه سيستم معمولي هم هست تا كيوبيس . معمولا با هر كارت صدايي خوشو خوب نشون ميده .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
یکی از دوستان متخصص sound engeenering هستش
می گفت که پروسس صدا در Nuendo از Cubase بهتره

اما من خودم چیزی که از دوستان مختلف و متخصصین سینما شنیدم Nuendo رو بیشتر در دوبله استفاده می کنن و Cubase در ضبط و ساخت آهنگ.
خودم جدیدا Nuendo نصب می کنم