تست صدای ضبط شده درامز

شروع موضوع توسط sohrab.h ‏6/1/13 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

1. sohrab.h

sohrab.h عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان... مدتیه به عنوان صدابردار مشغول ضبط یک آلبوم موسیقی سبک "متال" هستم و تقریباً تا اینجا ساز درامز رو تموم کردیم. می خواستم اینجا یه تکه از صدای درامزی که ضبط کردم رو بذارم که شما دوستان و اساتید عزیز نظرتون رو درمورد کیفیت و چگونگی صدای رکورد شده درامز بدونم.

لینکهای دانلود:
    http://uplod.ir/iqmh2yqxxio8/DrUmS_Test.mp3.htm

DrUmS Test.mp3 - 2.3 MB

البته صدای فوق کاملاً خامه و هیچگونه افکتی بهش داده نشده و لاین های مختلف لول گیری نشدند. البته اینجا من خودم احساس می کنم لول میکروفن اوورهد بالاست و باعث شده صداهای زیر مثل های هت و کراش ها بیشتر شنیده بشن. همونطور هم که قبلاً ازتون راهنمایی گرفته بودم بابت خرید میکروفن مخصوص درامز بالاخره بعد از مدت ها تونیتم یه پکیج مناسب رو برای رکورد درامز از دبی بگیرم. میکروفن های مورد استفاده شامل ست 6 میکروفنی audio technica که شامل 2 میکروفن کاندانسر و 4 میکروفن دینامیک بود به علاوه 2 میکروفن salarو rode برای اوورهد و رووم می باشد. که در مجموع از 8 میکروفن استفاده شده. کارت صدا هم TC ELECTRONIC با میکسر Behringer Eurorock و مونیتورینگ های ROLAND و هدفون های AKG

2. sohrab.h

sohrab.h عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان لطفاً نظرتون رو بعد از دانلود فایل بگید ممنون میشم.

3. heaven-and-hell

heaven-and-hell عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, sonar
    سلام. راجع به خود نوازدگی که جاش نیست بحث کنیم، ولی دست دوستتون درد نکنه، کارش خوبه و ریتم رو خوب نگه میداره، ولی احساس میکنم تو Fill ها یکم میترسه! شاید من اینجوری احساس میکنم!
    از نظر من برا یه تست، صدا برداریتون در حد خوب هست. البته این تراکی که گذاشته بودین Mono بود! یکی از مهمترین عوامل تو تاثیر گذاری صدابرداری درامز، پنینگ اجزای ساز هست.
    میک های کراش ها و اسنر رو تو چه موقعیتی قرار دادین؟
    ولی کارتون خوبه من که مشتاقم این لاین رو روی آهنگ اصلی بشنوم
    :smile (61):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. sohrab.h

sohrab.h عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوست عزیز. بله صداها فعلاً مونو هست و هیچگونه pan روش صورت نگرفته. میکروفن کراش ها تقریباً بالای کراش با یه کم زاویه (حدود 80 درجه) و میکروفن اسنر در جای ساعت 11 و تقریباً رو به مرکزیت اسنر بود. صدای اسنر خیلی خوب شده خودم و نوازنده خیلی راضی بودند البته تو این تراک به دلیل اینکه صدای اوورهد رو یه کم بالا بردم تو میکس شاید کیفیت صدای اسنر زیاد به گوش نیاد. حتماً کار تموم شد تراک نهایی رو میذارم فعلاً مشغول ضبط گیتار الکترونیک (ریتم) هستیم. بعدش سولوها و گیتار لید و گیتار اکسترا و بعد گیتار بیس و در آخر هم ووکال میاد رو کار. ببینیم چه شود. ولی عملیات pan رو روی گیتارها خیلی جذابتر میشه اجرا کرد تا روی درامز.

5. heaven-and-hell

heaven-and-hell عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, sonar
    اگه خودتون از صدا های گرفته شده راضی هستین دیگه حرفی باقی نمیمونه. منم به اون نکته ای که در باره ی تاثیر اورهد روی صدای اسنر گفتین توجه کردم. مراحل ضبط کارتون اصولیه. آره panning دوتا گیتار، مخصوصاً وقتی جفتشون ریف میزنن واقعاً لذت بخشه! ولی توصیه میکنم به panning درام بیشتر توجه کنین چون تاثیرش، مخصوصاً تو fill هایی که روی تام تام ها اجرا میشه بیشتر خودشو نشون میده. حالا بسته به سلیقتون میتونین panning رو از دید نوازنده یا از دید شنونده چینش کنید که حالت دوم متداول تر، اصولی تر و اثربخش تره. مشتاقم کارتون رو بشنوم.موفق باشین.

6. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +938 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام.من پیشنهاد می کنم بجای صرف هزینه و وقت زیاد برای ضبط درام از VST استفاده کنید.البته شاید الان بنظرتون خیلی بهتر و طبیعی تر باشه که درام بصورت زنده ضبط بشه ولی در عمل باید گفت که ضبط درام جدا از سخت افزار ها و امکاناتی که لازم داره به سال ها تجربه و سبک شناسی برای صدابردار و میکس من تو انتخاب جنس و ساخت صدای درام احتیاج داره و حتی خیلی اوقات با وجود تمام این چیز ها باز هم صدای درامز به نتیجه دلخواه نمیرسه.همین الان هم تو خیلی از آلبوم های بند های معروف از Drum trigger در کنار درام و حتی بجای صدای درام زنده ضبط شده، استفاده میشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. sohrab.h

sohrab.h عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان نظراتتون رو نیاز داریم ..............!

8. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +416 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    دوست من فایل پاک شده ، لطفا دوباره آپلود کنید :)

بارگذاری...