ترنس فارسی

شروع موضوع توسط orca ‏18/8/10 در انجمن ترنس ( Trance )

تاپیک ترنس فارسی تالار ترنس ( Trance ) در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    چون یکی از دوستان در سایت اهنگ 6&8 رو با ترنس تلفیق کرده بود، این تاپیک رو زدم که در مورد این زیر شاخه جدید ترنس المان شناسی بشه.
    فقط چند نکته هست که باید بگم:
    1. کسی که یه سبکی رو نمی شناسه و گوشش با اون سبک آشنا نیست نباید ادعای ساخت موزیک تو اون سبک رو بکنه و بدتر اون سبک رو با سبک دیگه تلفیق کنه.
    2. دوستانی که مدعی ساخت و تلفیق هستن، بهتره المان های های رعایت شده در سبک هایی که با هم تلفیق کردن و رعایت کردن رو ذکر کنن.
    3. من مدعی هستم که کارای ایرانی که بهش می گن ترنس اصلا هیچ تناسبی با سبک ترنس نداره، لطفا یکی اگه حرفم اشتباست، توضیح بده.
    4. بقیشو نمی شه بگم، چون تاپیکم پاک می شه.
    با سپاس

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    خیلی جالبه که شما موضوع تاپیک رو به ترنس فارسی مطرح کردی ولی اینجا میگی من

مدعی هستم که کارای ایرانی که بهش می گن ترنس اصلا هیچ تناسبی با سبک ترنس نداره

:smile (93):

ببینید آقای محترم . من هرچی محترمانه برخورد میکنم با شما و احترامتون رو توی این انجمن نگه می دارم و ... مثل اینکه شما از اون دسته آدم هایی هستید که زبون خوش سرتون نمیشه . پس به ناچار من هم مثل خودتون باهاتون برخورد می کنم . اگه قرار بود این بحث ادامه پیدا کنه که تاپیک با اون عظمت پاک نمیشد به خاطر بی جنبگی شما !

آخه زمانی که من کار ترنس میساختم شما کجا بودید ؟ فکر نکنم اونقدری که گوش من نسبت به این نوع موسیقی ها قوی هست گوش شما قوی باشه . پس نیازی نیست شما به من این سبک رو معرفی کنید و یا آموزش بدید . پس لطفا تا از کوره در نرفتم دیگه ادامه ندید . شما که دارید میرید دیگه چرا تاپیک باز میکنید ؟ خب برید به سلامت . اگه شما نگران پاک شدن 4 تا از پست هاتون هستید ما بیش از اینها پست هامون پاک شد , پس این بی جنبه بازی ها رو در آوردیم ؟

3. anahita kasraei

anahita kasraei عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    خیلی جالبه
    شما که استاد هستید و زحمت ایجاد این تاپیک رو کشیدید ای کاش المان های ترنس رو هم ذکر میکردید و
    به جای این همه صحبتی که به درد هیچکس نمیخوره یه مقداری در مورد ترنس توضیح میدادید ،شاید ما رو هم از نادانی و جهالت خارج میکردید
    واقعاً هدفتون از ایجاد این تاپیک چی بود؟؟؟

4. erfan_khodadadi

erfan_khodadadi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    یکی از بهترین توضیح هایی که من از ترنس پیدا کردم :

ترنس به عنوان ابهام آمیز ترین سبک موسیقی Dance شاید ترنس را به عنوان یک سبک Melodic و کم و بیش آزاد موسیقی و استنتاج شده از Goa Tranceو House بتوان معرفی کرد. با این که تعریف صریح و روشنی برای ترنس وجود ندارد اما می توان گفت احساسی ترین سبک موسیقی الکترونیک است ، که سرعتش حداقل 135 است که در مقایسه با تکنو که حداکثر این سرعت بود ،سبک تند تریه . از نظر روانشناسان حرفه ای ترنس نوعی مواد مخدر سالمه و واژه ی ترنس به معنای خلسه یا به عبارت عامیانه خماری است . ترنس حالتی است که موقع هیپنوتیزم بدست میاد که مغز از موج بتا به موج آلفا وارد میشود .
    بهترین تعریف برای موسیقی ترنس ، موسیقی Dance مبتنی بر Anthem ها و Rift ها که میتواند پر انرژی تر هم باشد . مشابه با موسیقی Classical Organ یک Track ترنس اغلب شامل Chord های Minor و Major برای ایجاد صدای حماسی(Epic) است . بیشتر آهنگ های ترنس مبنی بر Beat های 4/4 ساخته می شوند .
    موج بتا ، حالت همیشگی از استرس و افسردگیه یا منفی نگری به هر چیز ، اما آلفا حالت مثبت نگری و آرامش است . اوج آلفا هیپنوتیزم است به حالتی میرسد که شبیه تتا موج خواب ولی تو بیداری تبدیل می شود .
    بررسی ساختاری موسیقی ترنس و مفهوم برخی از واژگان
    به صورت کلی ساختار ترنس دارای چهار قسمت است :
    1 – Intro : اینترو شروع آهنگ است که معمولا با کیک درام و باسلاین شروع می شود ، بعد هت و اسنیر یا کلپ هم بهش اضافه می شود ، البته خیلی اینترو با یک پد شروع می کنند و بعد این مراحل را انجام میدهند .
    2 - Breakdown : در این مرحله درام و باسلاین قطع می شود و با پد و کمی از ملودی اصلی این مرحله شروع می شود تا ملودی را نمایان کند .
    3 – Release : در این مرحله ملودی با باس و درام اینترو ترکیب میشود و اوج آهنگ در همین جا است .
    4 – Outro : از نام ای مرحله پیداستبه معنای تمام کردن آهنگ است و از آنجایی که اکثر آهنگسازان ترنس دی جی هستند ، چند تا آهنگ را با هم میکس میکنند ، این مرحله ورود از پایان آهنگ فعلی به طرز استادانه به اینترو آهنگ بعدی هم محسوب می شود .
    Loop : به معنای ملودی های تکراری که از ویژگی های موسیقی ترنس است .
    DJ : مخفف كلمه ديسك جاكي (DISK JOCKEY) به معنای لغوی سواركار و جادوگر ديسك و در معنای موسیقی رهبر گروه که هدایت یک اکیپ موسیقی را بر عهده دارد . تئوري دي جي براي اولین بار توضيحي بود براي مطرح كردن آهنگهاي پاپولار در راديو بر روي گرامافونهاي قديمي كه به آنها ديسك می گفتند و چون براي شنوندگان جاك ميشد يعني پخش و افكت گذاري سرعتي که خيلي پيش پا افتاده بود . بعد از مدت كوتاهي معروف به ديسك جاكي شد و كسي كه اين كارو ميكرد DJ نام ميگرفت .

با این تفاسیر فکر کنم دیگه مشکلی نباشه و کار دوستانی که به قول شما
    "مدعی ساخت و تلفیق هستن" کاملا بر پایه ی سبک ترنس ساخته شده :smile (46):

5. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من نمی دونم کجای عنوان تاپیک خنده دار بود!!!
    شما به جای این حرفای بیهوده از لحاظ فنی منو قانع کن که کارت جز سبک ترنس قرار می گیره.
    من به شما بی احترامی نکردم، شما مختاری هر کار می خوای انجام بدی و بحث بیهوده نکن.
    من تو اون تاپیک عظیم فقط گفتم کار ترنس نیست، اگه هست بگین کدوم المان های ترنس رو رعایت کردین (به جز 4/4) :smile (75):
    من مدعی نیستم از شما حرفه ای تر هستم و گوشم قوی تره، شما یکی از کارای ترنس که فکر می کنی بهترین کارتون بزار، با حلوا حلوا دهن شیرین نمی شه.
    من قصد آموزش ندارم و در اون حد نیستم. در مورد رفتنم از این سایت هم تبه محض قانع شدنم می رم، البته اگه اخراج نشم. از کوره در بری می خوای چه کار کنی؟؟؟؟ :smile (53):
    کار شما از لحاظ فنی مورد انتقاد من نیست، ولی ترنس نیست، آقا قانع کن منو که ترنسه.
    شما که استادیو وقتی من هنوز ترنس رو نمیشناختم Trance producer بودی توضیح بده، کل کل نکن.

المان های ترنس رو به موقع می گم تا دیگه به هر آهنگی نگن ترنس.
    حرفای من در ادامه یه تاپیک دیگه بود، اگه تاپیک به درد شما نمی خوره، لازم نیست حتما پست بدین تو این تاپیک.
    هدفم خیره.

عزیزم از کجا به این نتیجه رسیدی، بگو تا منم بفهمم. مرسی از تو ضیحاتت
    ضمنا منبع رو هم می گفتی بد نبود :smile (47):

6. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    کل کل نیست . من موسیقیمو با ترنس شروع کردم . من تمام جواب سوالات رو در صورتی که جواب سوال من رو دادی می دم .

آقا شما میگی این ترنس نیست , درست .
    من هم میگم این 6&8 ایرانی نیست .

پس شما که سبک شناسید و مدعی هستید که این کار هیچ نشانی از ترنس نبرده و من هم میگم 6&8 نیست پس چیه ؟
    6&8 Slow Rack هست ؟ یا 6&8 Country هست ؟ یا 6&8 Jazz ؟ کدوم ؟ میشه بگید من این 6&8 رو با کدام یک از این سبک ها تلفیق کردم ؟ آیا کنتر باس آوردم داخل ؟ و آیا از نغمه های بلوز از سبک بلوز استفاده کردم واسه تلفیق ؟ از چی ؟

شما خرد و منطق خودتون رو به کار ببندید و فکر کنید که تم این آهنگ به چه آهنگ هایی شبیه هست ! بیاین تفکیک کنید کل کار رو . و به نتیجه ای مثبت که رسیدید یه اسم براش انتخاب کنید . خودتون هم میدونی اگه این کار 6&8 ترنس نیست پس 6&8 ایرانی هم نیست . چرا که نشانه هایی در این کار وجود داره که ممکنه مربوط به موسیقیهای نواحی باشه , موسیقی های ملل و یا هر چیز دیگه .

7. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من کی مدعی سبک شناس بودن شدم؟
    من فقط می گم ترنس نیست، شما مگه نمی گی با ترنس تلفیق شده، کدوم المان ترنس توش رعایت شده؟ همین رو جواب بدین حله.
    در مورد اسم سبک هم که من دخالت نمی کنم، هر چی شما بگین، فقط ترنس نباشه تو اسمتون.
    هدف من نه کل کله نه جسارت، فقط می گم تو سایتی که شاید بازدید کننده زیاد داره اسم هر سبکی رو الکی رو آهنگمون نزاریم، حیف من نمی تونم یه چیزایی رو بگم، نمی خوام آمارم در بیاد :smile (81):
    آخه قبلا هم تو یه فروم دیگه یه آهنگ با همین عنوان شما یکی از دوستان گذاشته بود.
    به هر حال من چون تو فروم هایی عضو هستم که همه ترنس بازن (خارج از ایران) شاید زیادی تند رفتم، اما یا باید قانعم کنی که ترنسه و من اعلام می کنم که از شما معذرت می خوام یا باید بگی که اشتباه کردی.

8. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آقا جان من المان های ترنس رو توی تاپیک قبل عرض کردم خدمتتون . لطفا حاشیه نرید و جواب سوال من رو بدید . شما زمانی به جواب خواهید رسید که پاسخ سوال من رو بدید . پست قبل رو با دقت بخونید و جواب من رو لطفا بدید . من جواب سوال قبل شما رو توی تاپیک قبل گفته بودم . 1000 بار نمیگم . اونقدر فقر موسیقیایی شما بالاست که نمیتونید یه تلفیق و تفکیک رو تشخیص بدید اونوقت واسه من دارید از ترنس سخن میگید ؟

لطفا جواب سوال من رو بدید . شما که نمیخواستید دخالت کنید توی انتخاب اسم سبک , پس چرا توی تاپیک قبل اسم 6&8 ایرانی رو روی کار گذاشتید ؟ و از طرز فکر و این حرف زدن شما معلومه که شما ترنس پرست هستید و دوست ندارید هیچ نوع ادوات موسیقی دیگه در ترنس به کار بره . وگر نه همه ما اینجا میدونیم که این کار یه کار 6&8 افغانی نیست و یا یه کار 6&8 آفریقای نیست و همه اینجا میدونیم که این کار خیلی نزدیک هست به 6&8 ترنس . وقتی شما المانهای ترنس رو نمیبینید و نمیشنوید توی این کار , با این همه کل کل , انتظار دارید من شما رو قانع کنم ؟ اگه خدا هم با پای خودش بیاد پائین و به شما بگه بابا این 6&8 ترکیب شده با ترنس باور نخواهید کرد

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان عزیز کمی رعایت کنید.
    تا مجبور به حذف پستها نشم. در نهایت دلخوری پیش نمیاد.

10. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    برای درک مفهوم موسیقی trance و شناخت رکن های اساسی تشکیل دهنده ی اون میتونید این مقاله نسبتا کوتاه رو از Wiki بخونید.
    این از تعیین حد و مرز های موسیقی trance.(تا حد سبک اصلی برای زیر سبک های مطرح میتونید از لیست Subgenres گزینه مورد نظرتون رو انتخاب کنید)
    حالا اینکه مدتی هست عده ای در ایران کاسه داغ تر از آش شدند و trance رو موسیقی بسیار پیچیده و سبک خاصی میبینند که هر کسی قادر به فعالیت در اون نیست و گویی که موسیقی آبا و اجدادیشون هست و بهش تعصب خاصی دارند و ... برمیگرده به یکسری مسایل دیگه که هیچ ارتباطی هم به ماهیت این سبک موسیقی نداره و داره باعث میشه که عده دیگه از ورود به این سبک بترسند و فکر کنند برای کار در این سبک نیاز به اجازه نامه رسمی از Tiesto و armin و غیره هست !

یک توصیه دوستانه هم برای این کاربران دارم:
    اگه وقت خودتون رو برای خواندن مقالات مفید و یا بالا بردن اطلاعات و تجارب خودتون به روش های دیگه بگذرونید بسیار مفید تر هست تا این بحث ها یا بهتر بگم کل کل های %100 بی حاصل.
    موفق باشید.

---
    در ضمن جناب orca یا دیگه در این froum پست ندید (طبق امضای فعلیتون) یا امضاتون رو تغییر بدید.

11. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سوالتون چیه؟

12. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آخه خداوکیلی شما خودتون دارید میبینید . من نه کاری با این دوست عزیز و محترممون دارم و نه بحث کل کل هست . اگه قرار بود که این بحث ها ادامه پیدا کنه که اون تاپیک قبل پاک نمیشد . ولی ایشون انگار خودشون خواستند این بحث ادامه داشته باشه که اومدند و این تاپیک رو اینجا باز کردند و شروع به بحث کردند .
    ایشون اگه واقعا هدفی داشته باشند راهش این نیست . راه های بهتری داره از قبیل
    باز کردن یه تاپیک مجزا برای معرفی سبک ترنس و به قول خودشون شناخت و توضیح درباره المانهای ترنس .که 4 نفر مثل من اگه به اشتباه یه کاری رو می گیم ترنس , از مقالات ایشون الهام گیری کنیم و به واقعیت مسئله پی ببریم . نه اینکه یه بحث پیش بیاد که آخرشم با دلخوری و ناراحتی تموم شه . اگه ایشون حرف حساب میزنند بنده هم حرفم نا حساب نیست .

سوال من این بود , که با استفاده از تجربه هایی که دارید و سبک شناسیتون خوبه :

آقا شما میگی این ترنس نیست , درست .
    من هم میگم این 6&8 ایرانی نیست .

مدعی هستید که این کار هیچ نشانی از ترنس نبرده و من هم میگم 6&8 نیست پس چیه ؟

من می خوام شما یه زحمت بکشید و تجربه هاتون رو در اختیار من هم قرار بدید . خیلی هم خوشحال می شم .

13. erfan_khodadadi

erfan_khodadadi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    شما اصلا پست من رو خوندین ؟! یک بار با دقت بخونید تا متوجه شید :)
    ضمنا شما قوانین تالار رو هم یک نگاهی بنداز ! در این انجمن نمیشه لینک سایت های ایرانی رو گزاشت
    به خواسته ی مدیرای عزیز در صفحه ی قبل ، من دیگه هیچ بحثی ندارم

14. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    هیچ کس نگفته کار من ترنسه . حتی من خودم هم نمیگم کارم ترنس بوده . بلکه می گم معیارات لازم رو برای یک تلفیق ( حداقل 10 % از هر دو سبک ) رو داشته توی این کار . هم معیاراتی از 6&8 و هم اینکه ترنس . حالا شما میگید المان هاشو بگو , چشم . من هم میگم . فقط شما یه زحمت بکشید این المان های ترنس رو برای من معنی کنید و توضیح بدید که چیه و چه جوریه و ... من هم میگم کجای این کار از چه الملن هایی تشکیل شده .

15. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اولا که شما بگین من کجا ادعای سبک شناسی کردم؟
    دوما نمی شه که هر کی یه کاری رو از خودش ابداع کنه و از بقیه بخواد بگن ماله چه سبکیه.
    شاید پاپ اسم خوبی باشه، آخه آهنگ شما استاندارد ترنس رو نداره، منم به سبک دیگه ای وارد نیستم، نمی دونم

16. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    با حفظ احترام به اساتید و مدیران محترم , چون به جواب سوالام نرسیدم , پس این بحث رو واسه خدشه دار نشدن این انجمن دیگه ادامه نخواهم داد . چون میدونم اگه تا 1 ماه دیگه هم بحث کنیم بی فایده هست

با سپاس از همه

17. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    میشه بگید کدوم فروم ها میرید؟

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - ترنس فارسی
  1. shahram
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    71
  2. alizamany
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    98
  3. Erfannnnnnn
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    138
  4. alizamany
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    182
  5. alizamany

پروژه تکمیلی پروژه تکمیلی سبک ترنس

alizamany, ‏25/1/16, در انجمن: Trance
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    171
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)