ترفند slicex در اف ال

شروع موضوع توسط Omid A ‏28/2/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ترفند slicex در اف ال تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Omid A

Omid A عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام دوستان شايد بارها واستون اتفاق افتاده كه ار بعضي ها آواها مثلا كيك تو اف ال راضي نيستيد و دوست داريد فلان سازتون عين فلان آهنگ باشه اما با استفاده از Slicex ميتونيند به هدفتون برسيد.

slicex همينطور كه از نامش پيداست به معني برش دادن آهنگ است و آهنگها را به صورت صورت تكه تكه به نمايش ميزاره البته كاربردهاي ديگري هم داره كه من ازش بي خبرم.

اما طريقه كار : مثلا شما از كيك يه آهنگي خوشتون اومد و ميخواين چنين كيكي داشته باشيد . برنامه اف ال و باز مي كنيد . بعد روي چنلها راست كليك ميكنيد و گزينه insert و ميزنيد و گزينه slicex و انتخاب ميكنيد . بعد پنجره برنامه باز ميشه و از منوهاي پايين همون گزينه اول پايين سمت چپ و بزنيد كه يه پنجره باز ميشه و بايد load sample رو انتخاب كنيد.
    بعد فرمت فايلي رو كه ميخواهيد لود كنيد رو انتخاب كنيد . و اهنگ مورد نظرتون رو لود كنيد . بعد اينكه آهنگتونو لود كرديد از همون منوهاي زير گزينه چهارمي از سمت راست كه آرم برش هم داره رو بزنيد بعد تو استپ سكوانسرتون ميبينيد كه آهنگ به قطعات زيادي برش خورده. بعد وارد پيانو رول برنامه شويد و ctrl+a رو بزنيد و همه قطعات و حذف كنيد . نت هاي آهنگتون و مشاهده ميكنيد كه هر كدومشون يه صدا رو دارند . نتي رو كه بدردتون ميخوره رو انتخاب كنيد و بلوك همون نتو روي همون اولين مربع قرار بدين. بعد از برنامه اكسپورت بگيرين و به فرمت wave تو محلي كه پلاگين هاي اف ال نصبه ذخيره كنيد. چون اگه آهنگو ذخيره نكنيد دفعه بعد نميتونيد از اون ساز استفاده كنيد . حالا برنامه اف ال و دوباره باز كنيد و روي يه سمپل مثلا همون كيك اولي كليك كنيد تا پنجره channel ُSetings سمپل باز شه بعد از سربرگ SMP دقيقا زيرش همون جايي كه سمپل لود ميشه رو كليك كنيد و به ادرسي بريد كه همون نت و ذخيره كرديد . اپنش كنيد و حالا صداي اون نت رو به عنوان يه سمپل ميشنويد اما هر دكمه اي رو ميزنيد يه صدا داره كه براي اين كار بايد از بخش Time stretching رو همون بخش پيچ time رو تا اخر به سمت چپ بكشيد و روي صفر قرار دهيد . حال وقتي دكمه هاي كيبورد رو ميزنيد از تمام نوع نتها ميتوانيد استفاده كنيد.

البته بايد دنبال هاي آهنگهايي برويد كه صداي سازش مثلان پيانو يا گيتار يا ... صداي خامي داشته باشه و با هم قاطي نشده باشند .
    اما به نظر من بيشتر اين ترفند واسه كيك يا ريتم آهنگ مناسبه هر چند ميتونيد از سازهاي ديگر موسيقي هم استفاده كنيد اما نياز به خلاقيت خودتون داره كه پيچ اصلي سمپل رو رو چند قرار دهيد.

موفق باشيد

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏28/2/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. aramsaudal

aramsaudal عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز در slice xیه قسمت هست که روی صدا کار می کنه و تغییرش میده و در پایین عکسش هست

در این قسمت وقتی پیچ رو می چرخونی وکال عوض میشه
    ولی نمی دونم چطوری با این روش بتونی اون وکالی که عوض شده رو ذخیره کنی و به محض اینکه دستت رو از روی اون برداری باز صدا عادی میشه
    لطفا توضیح بدید چطوری با اون پیچ کار کنیم
    ترفند slicex در اف ال-slicexyg.jpg

3. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلامOmid Aجان
    واقعا ممنون
    خدا به کسانی که بخشند هستند هر چی رو که بخوان می بخشه
    من هم خیلی دوست دارم هر انچه که میدونم رو بدوستان بگم اما بعضی مثال کاری کردند که پرژین میوزیم مثه سابق نیست
    دوستانی که هر چی یاد می گرفتن رو یاد میدادند حالا یه جورای تنها موارد پایه ای رو هی تکرار می کنن و از گفتن خیلی
    از چیزای که میدونن خودداری می کنن نمی دونم چرا
    این اواخر هم که یه بخش اموزش توپ گذاشتن ماله خواص هستش کاربران ویژه!!واقعا چه معنی داره
    من هم اموزشهای رو گذاشتم اما راسیتش از ادامه دادنشون دلسرد شدم با این وضعیت
    بگذریم اموزش جالبی بود منتظر اموزشهای جدیدت میمونم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. aramsaudal

aramsaudal عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    godlikeجان میتونی جواب سوال من رو بدید؟؟؟؟؟

5. poorya nadery

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اونی که شما می گید مثله نوار کاست میمونه فقط سمپل لود شد رو با سرعت زیادتری رو به جلو میبره فقط کارش به جلو رفتن و رد کردنه
    چی صدا رو می خوای تغیر بدی؟

6. aramsaudal

aramsaudal عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    جنس صدا رو
    همونو وقتی می چرخونی آهنگی رو لود کنی می بینی که وکال تغییر پیدا می کنه

من می خوام همین تغییر رو در صدا ایجاد کنم

با این پلاگین میشه یا این کارش یه چیز دیگه است؟

7. poorya nadery

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    نه اینطوری نمیشهاگه جنس صدا رو می خوای تغیر بدی من تو اموزش ساخت اهنگ سیروان گفتم مگه نخوندی؟

8. moein_mhs

moein_mhs عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این کار برش را انجام میده؟

9. aramsaudal

aramsaudal عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    این کار قطعه را برش میده و تبدیل به نت می کنه و پیانورول هر نتی رو خواستی می تونی ازش سمپل بسازی

بارگذاری...