ترفندهای میکس - قسمت سوم

شروع موضوع توسط bamdad1359 ‏7/1/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ترفندهای میکس - قسمت سوم تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    باس کوبنده
    امروز یک ترفند ساده و سریع را ذکر می‌ کنم: اگر یک باس کوبنده می خواهید، آن را به همراه kick-drum در مرکز قرار دهید. با قرار دادن جهت (panning) باس و کیک درام در مرکز، از قدرت پخش کننده های چپ و راست به طور یکسان استفاده می کنید، این کار کوبندگی بیشتری ایجاد می کند.
    البته، مانند هر چیز دیگری در دنیای میکس، خلاقیت نقش مهمی ایفا می کند. این «قانون» ظاهراً به عنوان قانون طلایی شناخته شده و از آن تمجید شده (در مطبوعات مربوط به ساخت موسیقی). من برخی از تفاوتها را که ممکن است روزهای دیگر به آن بپردازیم مورد بحث قرار می دهم، اما اگر مشغول ساخت آهنگهای مدرن کوبنده از نوع dance هستید، به همین قانون بچسبید. به هر حال کار را راحتتر می کند. مثلاً دیگر لازم نیست برای ایجاد فضا برای سازها در کانال راست با باس کلنجار بروید.

2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    درسته حرف شما اما به نظر من (من کوچیک همه هستم) ولی از همون اول میشه از کیکهای کوبنده استفاده کرد و با نرم افزار بیس اضافه کرد به صدا پنینگ کردن باعث میشه صدا ها وسط و چپ و راست قار بگیرند که وقتی صدا وسط مغز قرار میگیره کیک میتونه اذیت کنه. یه جورای رو مخه!!! به نظر من بهترین راه اینه که هر چیزی رو از همون اول خوب انتخاب کنیم

بارگذاری...