ترانه ی من

شروع موضوع توسط farnaz khanum ‏26/2/14 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک ترانه ی من تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. farnaz khanum

farnaz khanum

شغل :
    ترانه سرا
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    wavelab
    هنوز برام عزیزی،نمیتونم بگذرم
    از تو و اون خنده هات ،رفتی نشد باورم
    هنوز برام یه خوابه ،توهمه نبودت
    کنار نمیشه اومد با رفتن و عبورت
    رفتی بگی آخرش برنده ای عزیزم؟
    خیالی نیست یه عمره همیشه من همینم
    همیشه دلواپسم ،همیشه عاشق میشم
    ولی ازم میگذره یه روز یه جا دلبرم
    برو بذار بدونت راهی بشم تو غصه
    تو گفتی عشق دروغه،آره گلم درسته...

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  2. yousef yahooda

yousef yahooda عضو سایت

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    بنظرم زیاد جالب نیست. جای کار زیاد داره. کلمه های بهتر مفهوم بهتر ولی ادامه بدید و بیشتر تلاش کنید. موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خسته نباشی، جاهایی که یه ذره کار داره رو برات قرمز کردم:
    هنوز برام عزیزی،نمیتونم بگذرم
    از تو و اون خنده هات ،رفتی نشد باورم
    هنوز برام یه خوابه ،توهمه نبودت (نبودت زیاد متداول نیست، من فقط اینجوری شنیدمش :بود و نبودت، اونم شاید قافیه تنگ اومده بوده که اینجوری به کار رفته!)
    کنار نمیشه اومد با رفتن و عبورت (قافیه های مناسبتر می تونه اینا باشه، البته با تغییر کلمات پیش از قافیه: وجودت، سرودت، سجودت! یا هر چیز دیگه)
    رفتی بگی آخرش برنده ای عزیزم؟
    خیالی نیست یه عمره همیشه من همینم (یا عزیزم باید عوض بشه یا همینم، تصمیم با شما!)
    همیشه دلواپسم ،همیشه عاشق میشم
    ولی ازم میگذره یه روز یه جا دلبرم (اینم همینطور، یا میشم باید عوض بشه یا دلبرم، هیچ کاریش نمی شه کرد)
    برو بذار بدونت راهی بشم تو غصه (بدونت یعنی بدون تو؟ ترجیحا این کلمه رو به کار نبرید، چون ممکنه به جرم تشویش اذهان عمومی، خرق عادت، بدعت گذاری، نشر اکاذیب، و توهین به مقدسات براتون تشکیل پرونده بدن)!
    تو گفتی عشق دروغه،آره گلم درسته...

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  4. Alish.A

Alish.A عضو سایت

شغل :
    محصل
    امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    جای کار زیاد داره ... !

قرار نیست شما حتما یه شعر بگی ... ! کسی که دنبالت نکرده ... !

1 روز ، 2 روز ، 1 هفته ، 2 هفته ، 1 ماه وقت باز ... ! با کلمه ها بازی کن تا یه چیز عالی در بیاد از آب ... !

از 10 نمره نیم میدم ...

5. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوستان عزیز ...
    بامداد جان ممنونم از نقد خوب و قشنگت ، اما این آخر بهتر نبود این همه حرف های ( به نظر من ) اضافه زده نشه ؟؟؟!!!
    راستش اول که خوندم نقدت رو خوشحال شدم ولی به اینجا (بدونت یعنی بدون تو؟ ترجیحا این کلمه رو به کار نبرید، چون ممکنه به جرم تشویش اذهان عمومی، خرق عادت، بدعت گذاری، نشر اکاذیب، و توهین به مقدسات براتون تشکیل پرونده بدن)! که رسیدم کمی ناراحت شدم . به نظرم اومد که دارید مسخره می کنید ... دور از شخصیت یک هنرمنده این برخورد .
    قطعا امثال مهدی موسوی ، یغما گلرویی و ... نمیان اینجا که ترانه برای ما بنویسن ، کسانی که میان همه کاربرن و من و شما هم باید بهشون کمک کنیم نه تخریب و تحقیر و ...
    شرمنده اگر جسارتی شد ، اما توقع بیشتر از این ها بود .
    به هر حال موفق باشی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    این چه مدل نقد کردنه ؟؟؟
    مثل اینه که من بیام زیر تست صدای شما هر چی دلم می خواد بنویسم !!! اما سعی می کنم کمکت کنم و راهکار بهت بدم و به هیچ عنوان تخریبت نمیکنم ...
    اگر نقدی داری و انتقادی که می تونه کمک کنه بگو ، اما نباید هر چی به ذهنت می رسه رو زیر پست ها بذاری دوست عزیز .
    اصلا الفاظ خوبی استفاده نکردی و امیدوارم در آینده دیگه این چیزهارو نبینیم
    موفق باشی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دکتر نویز عزیز
    مرسی از توجه و دلسوزی شما
    کار نقد مثل اینه که یه داروی تلخ رو با یه روکش شیرین به خورد بیمار بدی، هر چقدر هم نقد محتاطانه باشه باز ممکنه به مذاق شخص مورد انتقاد خوش نیاد، من هم اکثر مواقع این نقدها رو با شوخی تلطیف می کنم، قصدم از شوخی مسخره کردن نیست، لحن تمسخر از لحن شوخی جداست (هر چند ممکنه گاهی باعث سوء تفاهم بشه که شد!) یعنی وسط شوخی انتقادی هم می کنیم و وسط انتقاد شوخی هم می کنیم، طوری که انتقادِ صرف و مستقیم و ناراحت کننده و تلخ نباشه، لحن کلام دوستانه و صمیمانه باشه. لحن دوستانه هم که نمی تونه زیاد خشک و جدی باشه، اینطوریاس که اونطوریاس آندریاس! (آندریاس ناراحت نشه!)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.از زحمتی که کشیدین تشکر می کنم.ولی انتقاد دلسوزانه ماها از تمجید بی دلیل و کاذب دیگران بهتره.عرض کنم که از نمره20شعر شما 2هم نمیگیره.ولی احتمال موفقیتتونو خیلی زیاد می بینم.چون هرچند شعرتون هیچ فضای جالبی نداشت ولی لااقل بی استخون نبود.به اصطلاح اینجوری نبود(دلبر جانان من برده دل و جان من).که متاسفانه تو کار خیلی از خواننده ها می بینیم که صرفا شبکه های ماهواره ای و فضای موسیقی رو اشغال کرده ان.امیدوارم منظورمو متوجه بشین.مثال ساده عرض کنم شعر خیلیاشون اینجوریه(من نمیتونم بی تو بمونم از تو می خونم ...)چیزی که عذر میخوام تهوع آدمو در میاره.ضمنا زمانی نظر ماها مهم و کارسازه که واقعا صاحب نظر باشیم،و دلیل نظرمونو هم بگیم.چون همینجوری بگیم خوبه یا بده چیزی رو مشخص نمی کنه واسه شما.واسه این هم جواب دادن به شماهارو مهم میگیرم که ترانه سرایان بزرگی مثل خانم مونا برزویی و خیلیای دیگه یه روزی مثل شما شعر گفته ان.باید الان جدی بگیریمتون.چون وقتی انشاالله به اون سطح برسین دیگه مسلماٌ نیازی به نظرخواهی کسی ندارین.ضمنا نوشتن درست املا هم مد نظرتون باشه.(توهم نبودت)... موفق باشین.

9. پینار

پینار عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    سلام هزار بار گفتم واسه بار هزار و یکم هم میگم اولا با تعریفای بیخود و این که بد نبود و خوب بود ترانه سرا رو امیدوار نکنید داشتیم ترانه سرا هایی که همین تعریف ها باعث شد به آخر خط برسن تعریف بی جا با عث میشه ترانه سرا به کارش ادامه بده و بعد یه مدت دیگه هیچ موضوع جدیدی پیدا نکنه به شدت ترانه ضعیفی بود بزارین رک حرفم رو بگم در ضمن دو تا توصیه که به همه میکنم به شما هم میکنم به صورت حضوری در جلسات انجمن شعرای شهرتون حضور پیدا کنید و مطالعه کنید از آثار ترانه سراهای معروف مثلا جدیدترین ترانه سرای امروز آقای حامد عسگری هستن که خیلی قوی ترانه میگن و ترانه سرا های دیگه ای هم هستن سعی کنید ترانه درجه یک و درجه پنج رو با هم بخونید تا بفهمید چطوری میشه ضعف رو دورکرد در ضمن دایره واژگانی تون خیلی محدود بود مثلا این ترانه از حامد عسگریه که یه قسمتشو مینویسم
    گریه نمیکنم نه اینکه سنگم/گریه غرورمو به هم میزنه
    مرد برای هضم دلتنگیاش/گریه نمیکنه قدم میزنه
    چقدر جدید و قشنگه مضمون نو اما دایره واژگانی محدود اما با این واژه ها محشر کرده

و تا یادم نرفته خوندن غزل از شاعرای معاصر و امروز بهتون کمک میکنه

10. معصومه افلاطوني

معصومه افلاطوني عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +420 / 1 / -0
    سلام دوستان خوبم ،شما کار اين دوست عزيزمون که مشخصه تازه شروع کرده رو با ترانه سرا هاي با تجربه مقايسه ميکنيد ،در حالي که ايشون قدم به قدم و به مرور زمان با مشق ترانه و به دست آوردن تجربه حتما ترانه سراي خوبي خواهد شد،و اگه اين کارو اينجا گذاشته ،براي اينکه نقاط ضعف و قوت کارش رو پيدا کنه و توو کاراي بعدش اعمال کنه،و ما هم بايد در اين راه با نشون دادن نقاط ضعف و قوت کارش بهش کمک کنيم ،تشکر از دوستان خوبم که هميشه توجه به ترانه دارن

11. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام خانم افلاطونی.من این متنو در جواب پینار راجع به ترانه های یکی مثل حامد عسکری نوشتم.

12. mahbob2

mahbob2 عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    سلام دوستان چقد انتقادهای جور واجور کردین این ترانه به عنوان کارنوپا اینقدرهام بد نبود شما با این جور انتقاد کردن جرات رو از ترانه سراهای تازه کار میگیرید که بخواییم کارمون رو درمعرض انتقاد قرار بدیم

13. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    آریا جان عزیز دلم منظور من اولا که عمومی بود نه به شخص خاصی.
    من میگم ما نباید خیلی سنگین نقد کنیم کار مبتدی ها رو.باید یجورایی نقد و تشویق با هم باشه.قبول داری؟
    ما همه اینجا جمعیم تا به هم کمک کنیم

بارگذاری...