تحصیل موسیقی در دانشگاه خارج

davit

هنرمند
عضو سایت
8/8/12
184
192
43
georgia
از اونجا اطلاعی ندارم متاسفانه
ببینید خب خیلی ها اینجا هستن که دانشگاه تهران درس میدن یا تو همین مشهد زیادن کسانیکه وین ارمنستان و گرجستان درس خوندن که اساتید من هم هستن ,این ها واقعا مدرکشون رو بدست اوردن و همون سال ها معادل سازی کردن و حالا در حال تلاش برای ادامه راه هستن.تدریس هم که کی بهتر از اینها
اما یه سری افراد واقعا میرن مدرک میخرن که بله واسه اون ها راه کاملا بسته شده
همه جا هم همین وضعیت هست چه ارمنستان چه گرجستان و چه اتریش
ارمنستانو خبر ندارم ولی گرجستان اصلا پولی نمیشه مدرک گرفت
امتحان ورودیشم واقعا سخته مدت تحصیل هم 6 سال هست مدرکش هم تو کل دنیا قبول دارن البته ایرانو نمیدونم

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
645
1,542
93
29
مشهد
دوستان من یه سوال داشتم خواهش میکنم کمکم کنید که خیلییییییی نیاز دارم به کمک , ازمون ورودی واسه رشته ی موسیقی اهنگسازی توی دانشگاه اتریش شهر گراز چطوریه؟ دقیقا چیا بایدبلد باشم؟ سخته؟ چقد باید سابقه ی موسیقی داشته باشم؟ خواهش میکنم کمکم کنید
سلام به شما دوست عزیز.
کنسرواتوار گراتز یا گراز از فعال ترین مراکز اموزشی موسیقی اتریش هست و البته غیر دولتی.بنابراین پرداخت شهریه اجتناب ناپذیر هست و تا سقف هر ترم 700 یورو شهریه میگیرن ازتون.بر اساس اخرین اطلاعاتم از اونجا دانشجویانی که حد مشخصی از واحد های درسی رو پاس کنن شامل تخفیف و بازپس گرفتن مقدار زیادی از شهریه پرداختی میشن که البته کار سختی هست.غیر از اون حدودا 8000 یورو باید در حسابتون باشه تا بتونین خرج یک سال زندگی رو داشته باشین تا تضمینی باشه برای دولت که خرج شما به عهده اون ها نیوفته تا با خیال راحت اقامت موقت رو به شما بدن.دانشگاه گراتز با هر سطحی و در هر رده سنی پذیرش داره و مدرکی کاملا بین المللی.امتحانی که ازتون میگیرن برای اهنگسازی قبول شدن یا نشدن نداره(با فرض بر اینکه شما اطلاعات کافی دارین)و نوازندگی.فقط یه تایین سطح ساده.دقت کنین که وارد شدن به دانشگاه در اروپا بسیار بسیار ساده هست ولی فارغ التحصیل شدن داستان های زیادی داره و شما با تلاش و کوشش خودتون باید مدرک بگیرین.
در رشته هنری شما هیچ مدرک پیش نیازی برای ارائه لازم ندارین.فقط و فقط کافیه تجربه متوسطی داشته باشین.
شما قرارا هست اونجا چیزی یاد بگیرین دیگه و اون ها نمیگن چون شما خیلی با سواد یا خبره و چیره دست نیستی پس قبولت نمیکنیم.
دوره فراگیری زبان هم شهریه مستقل داره و بین شش ماه تا یک سال زمان میبره با توجه به تلاش شما در یادگیری اون.شهریه حدود 300 یا 400 یورو هست.
دانشگاه های دولتی اتریش هم مدتی هست که اجازه شهریه گرفتن رو دارن.ولی به دانشجویان درس خون و مستعد خیلی تخفیف میدن به شرط پاس کردن خوب واحد ها.
میتونین برای گرفتن پذیرش و ارائه اون به کنسولگری با گراتز ارتباط برقرار کنین از طریق ایمیل و البته این کار ها رو به هیچ کس نسپارسن.منظورم شرکت ها هست
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

ab__rastegari

عضو سایت
6/1/18
7
1
3
20
سلام نمیدونم این تایپک کسی هنوز جواب میده یانه و یه سوال داشتم من21 سالمه و دانشجوی کارشناسی مدیریت هستم و میخواهم بعد از گرفتن لیسانس اقدام کنم برای تحصیل در اروپا یا آمریکا در رشته آهنگسازی همه شرایط را تقریبا دارم آیلتس 6.6 دارم و سابقه آهنگسازی هم داشته ام ولی انتشار رسمی نداشته تنها مشکل من اینه که از پس مخارج تحصیل نمیتونم بر بیام و وضع مالی خوبی اصلا برای تحصیل ندارم پس در نتیجه به دنبال بورس کامل هستم چند تا سایت را خوندم بورسیه کارشناسی که کامل باشه خیلی کم بود حالا من نمیدونم برای ارشد اقدام کنم(با توجه به لیسانس نامرتبطم) یا دوباره برای کارشناسی اقدام کنم و بورس بگیرم؟ اصن میشه بورس گرفت؟ امتحان ورودیا چجوریه چون من هارمونی و گوشم خوبه تقریبا ولی ساز تخصصیم پیانو نیست و سه تاره و پیانو در حد کمی بلدم. در ضمن مشکل سربازی هم ندارمو اگه کسی درباره دابل میجر امریکا و بورسیه گرفتن درباره اون میدونه توضیح بده مرسی از همتون.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,851
9,792
113
53
.
سلام نمیدونم این تایپک کسی هنوز جواب میده یانه و یه سوال داشتم من21 سالمه و دانشجوی کارشناسی مدیریت هستم و میخواهم بعد از گرفتن لیسانس اقدام کنم برای تحصیل در اروپا یا آمریکا در رشته آهنگسازی همه شرایط را تقریبا دارم آیلتس 6.6 دارم و سابقه آهنگسازی هم داشته ام ولی انتشار رسمی نداشته تنها مشکل من اینه که از پس مخارج تحصیل نمیتونم بر بیام و وضع مالی خوبی اصلا برای تحصیل ندارم پس در نتیجه به دنبال بورس کامل هستم چند تا سایت را خوندم بورسیه کارشناسی که کامل باشه خیلی کم بود حالا من نمیدونم برای ارشد اقدام کنم(با توجه به لیسانس نامرتبطم) یا دوباره برای کارشناسی اقدام کنم و بورس بگیرم؟ اصن میشه بورس گرفت؟ امتحان ورودیا چجوریه چون من هارمونی و گوشم خوبه تقریبا ولی ساز تخصصیم پیانو نیست و سه تاره و پیانو در حد کمی بلدم. در ضمن مشکل سربازی هم ندارمو اگه کسی درباره دابل میجر امریکا و بورسیه گرفتن درباره اون میدونه توضیح بده مرسی از همتون.
وضعیت فعلی بورس برای رشته موسیقی رو من نمیدونم الآن در ایران چه شکلی شده. چون در ایران نیستم. ولی قبلاً ها برای دکترای موسیقی فقط بورس داده میشد که اون هم بیشتر ارشدهای نورچشمی (بقول خودشون بچه مسلمون!) میتونستن بگیرن. یعنی ارشد مثلاً آهنگسازی رو در ایران میگرفتند، و بعد برای اعزام برای دکتری اقدام میکردند. یکی از دوستهای ما حدوداً 25 سال پیش کنکور اعزام شرکت کرد و از آنجاییکه موهای صورتش با تیغ میونه ای نداشت، نفر اولِ اعزام به خارج انتخاب شد و اومد چند سال انگلیس خوند و دکترای انتوموزیکولوژی رو گرفت و برگشت ایران، بلافاصله عضو هیات علمی دانشکده موسیقی دانشگاه تهران شد و بعدها چهار سال هم ریاستِ دانشکده موسیقی دانشگاه تهران رو تجربه کرد! نمیدونم شاید الآن تغییر کرده اوضاع.

در ارتباط با شرایط دانشگاههای این طرف هم تا دلت بخواد مدرسه آزاد، کالج، دانشگاه و کنسرواتوار برای رشته های موسیقی وجود داره که هرکدومش قوانین خودشونو دارن که برای فارغ التحصیلان موسیقی زیاد هم سخت نیست. شرایط اینها رو از طریق سایتهاشون میتونی بصورت دقیق گیر بیاری.

ab__rastegari

عضو سایت
6/1/18
7
1
3
20
وضعیت فعلی بورس برای رشته موسیقی رو من نمیدونم الآن در ایران چه شکلی شده. چون در ایران نیستم. ولی قبلاً ها برای دکترای موسیقی فقط بورس داده میشد که اون هم بیشتر ارشدهای نورچشمی (بقول خودشون بچه مسلمون!) میتونستن بگیرن. یعنی ارشد مثلاً آهنگسازی رو در ایران میگرفتند، و بعد برای اعزام برای دکتری اقدام میکردند. یکی از دوستهای ما حدوداً 25 سال پیش کنکور اعزام شرکت کرد و از آنجاییکه موهای صورتش با تیغ میونه ای نداشت، نفر اولِ اعزام به خارج شد و اومد چند سال انگلیس خوند و دکترای انتوموزیکولوژی رو گرفت و برگشت ایران، بلافاصله عضو هیات علمی دانشکده موسیقی دانشگاه تهران شد و بعدها چهار سال هم ریاستِ دانشکده موسیقی دانشگاه تهران رو تجربه کرد! نمیدونم شاید الآن تغییر کرده اوضاع.

در ارتباط با شرایط دانشگاههای این طرف هم تا دلت بخواد مدرسه آزاد، کالج، دانشگاه و کنسرواتوار برای رشته های موسیقی وجود داره که هرکدومش قوانین خودشونو دارن که برای فارغ التحصیلان موسیقی زیاد هم سخت نیست. شرایط اینها رو از طریق سایتهاشون میتونی بصورت دقیق گیر بیاری.
ممنون از اطلاعات فرهود جان چند تا دانشگاه را شرایطش را خوندم و مختصر توضیح داده بودند چجوریه شرایطش و ازمون ورودیش برای همین میخوام از کسی که آزمون داده و از تجربه هاش بپرسم و در ضمن بورسیه کامل هم در کارشناسی خیلی کمه که نمیدونم قبول بشم یا نه ایرانم که وضعیت بورسش معلومه بازم مرسی.

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,248
1,699
113
.... اصن میشه بورس گرفت؟ امتحان ورودیا چجوریه چون من هارمونی و گوشم خوبه تقریبا ولی ساز تخصصیم پیانو نیست و سه تاره و پیانو در حد کمی بلدم. در ضمن مشکل سربازی هم ندارمو اگه کسی درباره دابل میجر امریکا و بورسیه گرفتن درباره اون میدونه توضیح بده مرسی از همتون.
من می‌تونم یک قسمت از سوال‌ها هارو بهت توضیح بدم ولی‌ نمیدونم از کجا شروع کنم. موقعی که میگی‌ بورسیه، منظورت گرفتن از دولت ایران یا از مدرسهٔ خارج از کشور یا هر دوتا؟ بعدش یک جای خاصی‌ رو انتخاب کردی؟

ab__rastegari

عضو سایت
6/1/18
7
1
3
20
بورسیه از
من می‌تونم یک قسمت از سوال‌ها هارو بهت توضیح بدم ولی‌ نمیدونم از کجا شروع کنم. موقعی که میگی‌ بورسیه، منظورت گرفتن از دولت ایران یا از مدرسهٔ خارج از کشور یا هر دوتا؟ بعدش یک جای خاصی‌ رو انتخاب کردی؟
ایران که وضعیتش معلومه و علاقه ای ندارم منظورم خارج از کشور هست و بیشتر روی آمریکا متمرکزم البته اروپا هم بود مشکلی نیست اما کشورهایی که تو آموزش موسیقی پیشگام هستند مثل بریتانیا و اتریش و آلمان و سوئد و در ضمن چین و کره جنوبی هم دربارش خوندم توی سایت هاشون ولی کامل نفهمیدم چی بود منظورشون. در کل دانشگاه هایی باشند که توی رنکینگ رتبشون خوب باشه و یا حداقل دانشگاه متوسط باشن.

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,248
1,699
113
رشته اصلی‌ و اول رو که موزیک نیست و توش واقعا قوی هستی‌ انتخاب کردی؟

ab__rastegari

عضو سایت
6/1/18
7
1
3
20
رشته اصلی‌ و اول رو که موزیک نیست و توش واقعا قوی هستی‌ انتخاب کردی؟
میخوام آهنگسازی بخونم و اگر شد با music technology دابل میجر بکنم که هر دوتاش بورسیه دشته باشن الآن هم یکسال دیگه لیسانس مدیریت میگیرم و میخام یا دوباره از لیسانس شروع کنم و اپلای موسیقی بخونم یا از مستر (اگر بشه البته) و بورس هم میخوام داشته باشم

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,248
1,699
113
خوب مثلا این ۲ تا رشته با ۲ تا دانشگاه UCLA یا USC رو هم انتخاب کردی. از یک جا باید شروع کرد. بیشتر دانشگاه‌ها اگه میخوای همزمان ۲ تا میجر بخونی‌، باید ۲ تا application جدا پر بکنی‌. فقط پول این‌ها برای یک دانشگاه میشه $200 یا بیشتر. تا اینجاش رو آماده هستی‌؟

آخرین ویرایش:

ab__rastegari

عضو سایت
6/1/18
7
1
3
20
خوب مثلا این ۲ تا رشته با ۲ تا دانشگاه UCLA یا USC رو هم انتخاب کردی. از یک جا باید شروع کرد. بیشتر دانشگاه‌ها اگه میخوای همزمان ۲ تا میجر بخونی‌، باید ۲ تا application جدا پر بکنی‌. فقط پول این‌ها برای یک دانشگاه میشه $200 یا بیشتر. تا اینجاش رو آماده هستی‌؟
آره خب بعدش

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,248
1,699
113
مثلا اگه USC رو انتخاب کردی، میری اینجا:

رشته هارو پیدا میکنی‌ که میخوای تا بدونی عزت چی‌ میخوان برای اون رشته ها. آماده شدن برای این خودش وقت میبره مخصوصا اگه رشتهٔ اصلی‌ هیچ وقت موزیک نبوده. بعد باید ببینی‌ برای اون رشته که انتخاب کردی چه جور موزیکی یا ویدئو باید تو سایتشون آپلود بکنی‌ که همزمان با اپپلیکیشن اون هارو هم سابمیت بکنی‌.

برای "International Student" ها، این مدرک‌ها رو رو عزت میخواهن.

۳ تای آخری که گفتی‌ مشکلی‌ نداری ولی‌ اولی‌ مهم هست. حتا اگه این قدر عالی‌ باشی‌ که scholarship فول بهت بدن، این رو باز برای اول کار لازم داری.

این رو بیشتر دانشگاه‌ها عزت میخوان. حالا ممکنه قیمتشون فرق بکنه. اگه خودت نتونی، باید سپانسر داشته باشی‌.

ab__rastegari

عضو سایت
6/1/18
7
1
3
20
خیلی ممنون خیلی کمکم کردید. من اون پولی که گفته را ندارم گفتید باید اسپانسر داشته باشم منظورتون چیه دقیقا؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,248
1,699
113

توضیح بیشتر رو توی این لینک میتونی‌ بخونی‌ ولی‌ این قسمت مهم هست:

"As an international student, you must submit proof of your ability to cover your total program costs for the first year of study on campus on an F-1 or J-1 visa, as determined by the USC Financial Aid Office. For example, you may not subtract living costs if you intend to live with a relative in Los Angeles or if you intend to enroll in fewer units. This documentation is required by the U.S. Department of Homeland Security in order to receive your immigration documents from USC and ultimately your student visa. "

باید مدرک نشون بدی که میتونی‌ خرج یک سال زندگی‌ در لوس انجلس و دانشگاه رو میتونی‌ بعدی.این فقط مدرسه نیست که این مدرک رو از دانشجو‌های خارجی می‌خواد. این مدرک پول رو دپارتمان Homeland Security آمریکا می‌خواد .بدون این نمیتونی‌ ویزای F-1 بگیری. بدون ویزا هم که هیچی‌ جلو نمیره حتا اگه دانشگاه قبولت بکنه.

چون خیلی‌‌ها نمی‌تونن خودشون این مدرک هارو داشته باشن (فرقی‌ نمیکنه که از کدوم کشور باشی‌)، باید کس دیگه یا یک business مسوولیت رو قبول بکنه و بشه سپانسر. اون‌ها باید این pdf رو که اینجا از وبسایت USC دنلود کردم پر بکنن.

این حتا برای کسانی‌ که scholarship فول میگیرن لازم هست. چون خیلی‌ اتفاق‌ها ممکنه پیش بیاد که خرج درست بکنه و این‌ها میخوان مطمئن بشن که کسی‌ این پول هارو میده. مثلا اگه قانون دانشگاه رو بشکنی، یا درس هارو قبول نشی‌، یا GPA پایین بیاد، یا ۱۰۰۰ تا اتفاق دیگه و scholarship کلا یا قسمتی‌ ازش از دست بره. کسی‌ که اون سپانسرشیپ رو قبول کرده، مسول خرج‌ها هست.

اونجا که نوشته 2: "Sources of Funding":

Self support/Personal funding که هیچ. دومی‌ برای دوست یا فامیل هست که می‌خواد سپانسر بشه. سومی‌ هم اگه کسی‌ business داره و می‌خواد مسوولیت رو به اسم business قبول بکنه.بین ۲ و ۳ هم می‌شه تقسیم کرد .مثلا ۳۰ درصد رو یک فامیل، و باقی‌ رو یک business مدرک نشون بعده.

تو قسمت پااین فرم هم نوشتن اگه دپندنت داری.، اون وقت باید13,403دلار برای همسر و 6,701 دلار برای هر بچه اضافه کنی‌. اون یک دلار آخر 6,701 جالب هست!

این سکرینشات خرج فقط برای یک سال هست.

فایل های ضمیمه

آخرین ویرایش:

ما در شبکه‌های اجتماعی