تحصیل موسیقی در دانشگاه خارج

شروع موضوع توسط arash666248 ‏24/3/11 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک تحصیل موسیقی در دانشگاه خارج تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. arash666248

arash666248

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام بر دوستان عزیز
    من 35 سال دارم ..8 سال تار و 2 ساله پیانو کار کردم .
    رشته تحصیلیم پرستاری و الان مشغول کار هستم.

مدتی میخوام بصورت حرفه ای و علمی موسیقی و آهنگسازی رو ادامه بدم.
    ولی همه میگن دانشگاه رفتن مخصوصا برای من که شاغل هستم وقت تلف کردنه.

از نظر مالی مشکلی ندارم .. در نظر دارم برم دانشگاه خارج رشته موسیقی بخونم ..

کسی دانشگاه خوب میشناسه؟ معرفی میکنید؟

کسی خارح درس خونده؟
    آمورش اونجا بهتره؟

اصلا صلاح میبینید که چنین کاری بکنم؟؟

لطفا کمکم کنید ...[/size]

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    آرش جان اولا بهت تبریک میگم چون از معدود کسایی هستی که میبینم مشتاقانه دنبال یادگیری علمی موسیقی هستی
    من مدت خیلی زیادی در این مورد تحقیق و پرس و جو کردم و میشه گفت اطلاعات نسبتا خوبی در این مورد دارم
    اولا شما نفرمودید برای چه رشته ای میخواهید برید به دانشگاه ؟؟؟
    دوما هدفتون چیه . . . که صرفا برید لیسانس یا فوق یا . . . بگیرید و بذارید رو تاقچه خاک روی مدرکتون رو پاک کنید یا میخواهید ازش استفاده خاصی ببرید ؟؟؟
    سوما شما اطمینان دارید از پس هزینه هاش بر میایید ؟؟؟
    لطفا در مورد خودتون اطلاعاتی بدید تا در پست بعدی جوابتون رو کامل بدم

3. arash666248

arash666248

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    salam

ممنونم از توجهتون ..
    من هدفم یادگیری علمی و کاربردی موسیقی و آهنگسازی است .. اگر بشه که همون خارج بمونم و کار کنم اگرم نشد که بر میگردم ایران .. از سن و سال من گذشته
    که ریسک کنم برای همین میخوام اول از دوستانی که رفتن خارج و درس آهنگسازی اونجا خوندن اطلاعات بگیرم.
    من عاشق آهنگسازیم و برای همین از تار بعد 8 سال اومدم دنبال پیانو ..
    نمیدونم چقدر مخارج تحصیل میشه ؟ و اصلا منو در این حد قبول میکنند..؟
    نمیدونم کدوم دانشگاهها خوبه؟
    میخواستم تو ایران برم دانشگاه ولی همه میگن وقت تلف کنییه... نمیدونم چه راهی راه درست هست .

ممنون میشم راهنماییم کنی..مرسی

4. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    خوب آرش جان متوجه شدم
    ببین عزیز دانشگاه هایی که درجه 1 هستند در دنیا و در شاخه آهنگسازی زیاد هستند اما همون ها هم رتبه بندی دارند بعضی از اون ها حتی بالای 20 سال هم نمیگیرند و بعضی ها اصلا محدودیت سنی ندارند بعضی ها دولتی هستند که اون ها فقط افراد نخبه رو می پذیرند مثلا در آهنگسازی کار خاصی انجام داده باشید نوآوری و یا تلفیق علمی دو سبک ( نه اینکه به فرض صرفا بیاید چند تا قطعه کلاسیک رو با یک ساز ایرانی اجرا کنید نه . . . تلفیق علمی و نو آوری ) بعضی ها خصوصی هستن که هزینه نسبتا وحشتناکی دارند البته من از وضعیت مالی شما خبر ندارم اما نسبت به شغلتون عرض می کنم
    البته این در مورد دانشگاه ها بود اما وضعیت کنسرواتوار ها یکم فرق میکنه اونجا دیگه لیسانس و فوق . . . و غیره مطرح نیست در اونجا شما صرفا بابت هر دوره خاص مدرک جداگونه میگیرید مثل گواهی پایان دوره هارمونی کنترپوان و . . . که اگر نظر شخصی من رو بخواهید بهترین کنسرواتورهای آهنگسازی در ایتالیا هست سانتا چیچیلیا و وردی که اگر اشتباه نکنم سانتاچیچیلیا قدیمی ترین کنسرواتوار دنیا هست ( اصلا واژه کنسرواتوار به معنی یتیم خونه بوده و اونجا در اصل محلی برای پرورش یتیمان و آموختن موسیقی به اونها برای کار در کلیساها بوده ) اما وردی امتحان ورودیش مشکل تره تا اونجایی که من میدونم
    کسانی مثل مرتضی حنانه و فکر کنم ارسلان کامکار در ایتالیا درس خوندن البته برای هر سبک هم فرق میکنه مثلا برای آهنگسازی در سبک راک انگلیس بهتره و در جز آمریکا اما در کل کشورهایی مثل اتریش آلمان ایتالیا انگلیس اسپانیا و روسیه جاهای خوبی برای تحصیل در این رشته هستند و بعد از اونها هم کشور هایی مثل ارمنستان مجارستان و 2 3 تا کشور دیگه که در مورد اونها اطلاعاتی ندارم

اما با این وضعیتی که شما گفتید من فکر میکنم اگر از همین لحظه سخت شروع به کار کنید حداقل 2 سال طول میکشه که شما بتونید برای آزمون اونجا آماده بشید
    برای امتحان باید 2 قطعه با پیانو بزنید که یکی از قطعه ها رو همونجا میذارند جلوتون و همون لحظه باید بخونید و بزنید
    دقیقا نمیدونم 1 یا 2 قطعه باید برای ارکستر نوشته باشید یادم رفت بگم اول شما قطعاتتون رو میفرستید اونها بررسی میکنند اگر صلاحیت داشتید شما رو برای آزمون دعوت میکنند دیگر موارد امتحانی هارمونی و کنترپوان هست که البته همونجا باید قطعه ای بنویسید که قوانین این علوم رو در اون رعایت کرده باشید یک ساز تخصصی هم باید در حد خیلی خوب بلد باشید استاد من برای این قسمت با تیمپانی امتحان داده بود در صورتی که ساز اصلیش ویولن بود میگفت قبول شدن تو این مرحله با سازهای کوبه ای راحت تره اما از همه اینها بگذریم میگن سخت ترین مرحله امتحان سلفژ هست که حتما میدونید منظورم چیه از سلفژ . . .

ضمنا به هیچ وجه به این فکر نکن که بتونی بعد از تحصیلاتت اونجا بمونی و در کنار اون غول ها کار کنی به قول استادم میگفت تو اون مدت یه کار مربوط به موسیقی بیشتر پیدا نکردم اون هم مسـءول پخش موزیک در رادیو سراسری فرانسه بود بعد از این هم که به ایران برگردی شاهکار کنید میتونید توی یک آموزشگاه مشغول تدریس بشید اما با تمام این اوضاع و احوال به نظر من اگر فقط به یادگیری درست موسیقی فکر میکنید بهترین کار اینه که برید درس بخونید و از بوجود آمدن این مشکلات فکر نکنید چون آدم یک بار زندگی میکنه پس سعی کنید اونطور که دوست دارید زندگی کنید
    انشالا هردومون یه روزی بتونید برای ادامه تحصیل بریم . . .
    موفق باشی دوست عزیز اگر سوالی هم داشتی بپرس حتما جواب میدم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏27/3/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  5. pashiz_quantum

pashiz_quantum عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    از لحاظ هزینه کشوری مثل ارمنستان به صرفه تره
    از لحاظ ranking و سطح دانشگاه من کانادا رو به شما پیشنهاد میدم در صورتی که امکان آمریکا رفتن ندارید ولی مخارج براتون مهم نیست
    در مورد آزمون ها به اینصورت هستش که هر دانشگاهی آزمون مربوط به خودش رو داره
    شما باید ابتدا دانشگاهتون روانتخاب کنید و بعد رشتتون رو

خودمم در آینده ای نزدیک همین هدف رو دارم اما من موسیقی فیلم رو دوس دارم

از اینجا میتونید لیست تمام دانشگاه های کانادا و ارمنستان و هر کشوری که خواستید رو ببینید با rank اونها و وارد سایتشون بشید و اطلاعاتتون رو تکمیل کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام
    جالبه که تو هیچکدوم از لیست های اون رنکیگ که دوستمون pashiz_quantum قرار دادن بین 100 دانشگاه برتر آسیا و جنوب آسیا حتی یه دانشگاه از ایران نبود ولی تایوان تو ده تای اول پنج دانشگاه داشت!
    به هر حال:
    بنده کمی اطلاعات در مورد دانشگاههای آلمان دارم که براتون میگم.
    اولا اینکه نظام آموزشی آلمان دقیقا مثل ما دارای دانشگاههای آزاد و دولتی هستند.تحصیل در دانشگاههای دولتی با هزینه بسیار کم تموم میشه به همین علت هم قبولی در اون دانشگاهها فوق العاده کار سنگینی هست(حتی برای کسانی که در همون کشور بزرگ شدن و با سطح بالای اون کشور موسیقی رو آموختن)
    دانشگاههای آزادش هم که به همین ترتیب آزمون ورودی داره و هزینه بر هستش و لی اطلاع زیادی در مورد هزینه ندارم چون این اطلاعاتی هست که از استادم گرفتم و ایشون هم در حدود 15 سال پیش در دانشگاه برلن درس خوندن.ودیگه اینکه شما باید سبک ورودیتون رو هم مشخص کنید به عنوان مثال ایشون لیسانس موسیقی جز دارن و در این رشته درس خوندن.اما مهم ترین نکته اینجاس که شما برای قبولی در مقطع لیسانس باید اطلاعاتی در حد همون لیسانس موسیقی داشته باشید.مواد امتحانی آزمون شامل سلفژ-آواز گروهی-هارمونی و کنترپوان میشه که اونهم در سطح بالایی برگزار میشه.(معلوم نیست دیگه قراره چی یاد بدن!) خلاصه سخته ولی شدنیه.
    موفق باشید

7. pashiz_quantum

pashiz_quantum عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    میشه کمی هم در مورد زبان مورد نیاز صحبت کنید
    اکثر دوستان زبان انگلیسی رو تا حدی میدونند و فکر کنم برای رفتن به آلمان نیاز به دونستن آلمانی هست . درسته؟

8. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز برای ادامه تحصیل در هر یک از شاخه های هنر شما باید با زبان همان کشور ادامه تحصیل بدید در صورتی که در اکثر رشته های مهندسی و پزشکی و . . . این طور نیست حتی کشور هایی مثل ارمنستان یا ایتالیا . . .
    برخی از کشورها مثل فرانسه که تعصب خاصی روی زبانشون دارند امتحان زبان جزء مواد اصلی امتحانیشون محسوب میشه و مخصوصا خود کشور فرانسه که به قول استادم اگر انگلیسی حرف بزنید حتی جواب شما رو هم به درستی نمیدن

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دانشگاه برلن بین المللی هست و با زبان انگلیسی تدریس میشه.البته هنگام ورود باید در مورد دانشگاه مورد نظرتون تحقیق کنید که با زبان بومی یا زبان انگلیسی تدریس میشه.چون شما آزمون سراسری نمیدید بلکه هر دانشگاه آزمون وردی خودش رو داره.

10. pashiz_quantum

pashiz_quantum عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    اگه قراره که در سطح لیسانس اطلاعات داشته باشیم واسه چی دیگه میریم درسشو بخونیم؟!

من فکر میکنم صحبت شما کمی اغراق داره

چون این حرف اصلا منطقی نیست

در مورد آزمون دانشگاه های پولی یا آزاد کسی اطلاعاتی داره؟ من چند تا دانشگاه کانادا رو سایتشو بررسی کردم برای مقطع لیسانس چیزی ننوشته بود یا من پیدا نکردم اما برای مقطع فوق لیسانس آزمون به نظر که سخت میومد بسته به ساز شما

• موافقم موافقم x 1
  11. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خوب مشخصه که با اغراق این رو گفتم.به قول خودتون اگه قرار باشه به اندازه لیسانس اطلاعات داشته باشید چه کاریه که برید دانشگاه؟
    جان کلام همون سطح بالای آزمون هست.ولی چیزی رو که باید بدونید اینه که همین مباحث تئوری و هارمونی هست که در دانشگاه بسط داده میشه و عمقی تر به آموزش اون میپردازن.نه اینکه درسهایی داده بشه که اصلا ندونید چی هست.مثلا کنترپوان به صورت های جزئی تر آموزش داده میشه و تمامی مباحث کنترپوان مدال شامل (دو صدایی ، سه صدایی ... هشت صدایی و تقلیدی و معکوس شونده و ...) به صورت مفصل مورد بررسی قرار میگیرند در صورتی که برای آزمون ورودی از مفاهیم کلی کنترپوان آزمون گرفته میشه.

12. pashiz_quantum

pashiz_quantum عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    من آزمون دانشگاه UBC(University Of British Columbia-Canada)رو اینجا قرار دادم. دوستان هم اگه از آزمون های ورودی لینکی دارند قرار بدن

13. masoud_kian

masoud_kian عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان
    يه سري اطلاعات در مورد دانشگاه چايكوفسكي در اكراين رو تو اينترنت خوندم..هزينشو زده بود ليسانس 3500$ و ... اين ترمي اين مقداره؟ يا كل دوره ليسانس رو ميگه؟ اصلا واقعا ميشه اونجا رفت و درس موسيقي رو تو اين دانشگاه خوند؟
    من رشتم شيمي صنايع پالايشه 2 سال ديگه مدركم رو ميگيرم.اونجا ميشه با اين مدرك كار كرد و هزينه تحصيل موسيقي رو تامين كرد؟
    من 1 ساله پيانو كار ميكنم تا 2 سال ديگه با تمرينات پيانو پيشرفتي تو اين ساز ميكنم ساز اصليم هم گيتاره 7 ساله كار ميكنم تئوري هم ميدونم و كلا تا 2 سال ديگه سعي ميكنم به سطح ايده آْل يا مطلوبي در موسيقي برسم. عشق و علاقم موسيقيه نه واسه مدركش ميخوام نه درامدش راستش تصميم داشتم همين روزا برم اما تايپيك دوستان رو خوندم و متوجه شدم پيانو و تئوريم رو بايد به سطح مطلوب برسونم
    اطلاعات كاملي در اين زمينه اگه هست ممنون ميشم بگيد

تو ايران اگه سطح آموزش هم بالا باشه تو اين رشته خيلي محدوديت هست و نگرش بدي از اقشار بالا به موسيقي دارن كه منو آزار ميده
    يكي از بزرگان در tv بحثي مذهبي و ديني داشت در مورد غيرت. و موسيقي رو يكي از عوامل از بين بردن غيرت معرفي كرد و و و ...حديثي هم از امام صادق (ع) نقل كرد كه در خانه اي كه 40 شبانه روز موسيقي و غنا باشه اون خونه غيرت ازش ميره و هيچ فرقي با اين نداره كه (شرمنده از گفتن اين حرف:smile (42):) همسرت رو با يه مرد غريبه هم آغوش ببيني..
    خوب تو اين جامعه كه چنين نگرشي حتي از طرف 1 نفر باشه منو سرد ميكنه حتي راجع به موسيقي كه علاقمه حرف بزنم.واسه همين خارج رو ترجيح ميدم..ميدونم جاي اين صحبت ها اينجا نيست اما ميخوام بگم كه تو ايران اينه وضع موسيقي :smile (16):
    خلاصه اگه اطلاعاتي هست در مورد دانشگاه اكراين ممنون ميشم بگيد:smile (2):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/4/11
  14. pashiz_quantum

pashiz_quantum عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    دوست عزیز ترمی 3500 دلاره که به نظر من جزو کم هزینه ها محسوب میشه
    نکته دوم اینکه بدون دانشگاه رفتن هم میشه از لیسانس بیشتر دونست اگر این تفکر جا بیفته که خارج از ایران انقدر به شدت ایران مدرک مهم نیست. مهم دانش و توانایی شماست
    اگر صرفا بحث علاقه مطرحه که میتونید خارج از ایران یا داخل از آموزشگاه های آزاد هم استفاده کنید
    در نهایت دانشگاه رفتن شما هم گزینه بسیار بسیار عالیه که فرصت های بی نظیری در آینده شما خلق میکنه با ارتباطات اجتماعی بی نظیر که این از مزایای دانشگاهه
    به نظر من اگر فقط برای معلومات خودتون میرید دانشگاه و قرار نیست حرفه ای ادامه بدید مثل اینه که 4 سال رو صرف یادگیری کاری کردید که میتونید خودتون با هزینه کمتر اونو یاد بگیرید
    پس یعنی هزینه اضافی و اتلاف وقت. تحصیلات دانشگاهی مناسب برای کسیه که مطمئنه موسیقی راه و حرفه زندگیشه
    شرمنده بابت پر حرفی

15. masoud_kian

masoud_kian عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از راهنماييه شما دوست عزيز..دقيقا درسته حرف شما.خودمم زياد به اين موضوع فكر كردم.اما واقعا دانشگاه shevchenko و ... كجا موسسه ها و دانشگاههاي ما كجا............! اين سايت كمك خوبي در اين زمينه هست. خودم جواب خودمو دادم:smile (27):
    http://http://forums.study2000.com/faq.php?faq=vb3_board_usage

از dr.ahrari مشاور تحصيلي پيدا كردم اينا رو:

مرزهای اوکراین از تاریخ 01/09/...برای ورود دانشجویان جدید افتتاح میباشد مهلت ورود دانشجو به اوکراین تا تاریخ 15/11 /...هر سال میباشد که احتمال تمدید تا 29/12/.... آن سال میباشد.دانشگاه شوچنکو از این قانون مستثنی میباشد و هر ساله تا تاریخ 01/03 /.... دانشجو می پذیرد.البته بعد از این تاریخ امکان پذیرش هست ولی مدت اموزش طولانی تر و تا پایان سال تحصیلی بعدی میباشد. شرایط لازم جهت تحصیل در اوکراین:

1. داشتن پاسپورت

2. داشتن دیپلم

3. داشتن معدل بالای 16 برای ورود به دانشگاه پزشکی بوگاملتس

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشجویی:

1. فتوکپی ازصفحه اول پاسپورت

2. فتوکپی از دیپلم و ریز نمرات دیپلم

3. مبلغ دویست و پنجاه هزار تومان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی

1. ترجمه شناسنامه به زبان روسی همراه با مهر مترجم ,دادگستری و وزارت امور خارجه

2. ترجمه دیپلم و ریز نمرات به زبان روسی همراه با مهر مترجم , دادگستری و وزارت امور خارجه

3. ترجمه روسی و اصل مدرک صحت سلامت از پزشک داخلی که از تاریخ صدور بیش از یک ماه نگذشته باشد (در مدرک باید قید شده باشد که از نظر جسمی, روحی وروانی سالم است و از نظر هپاتیت منفی است.) همراه با مهر مترجم , دادگستری و وزارت امور خارجه

4. ازمایش ایدز که از تاریخ صدور بیش از یک ماه نگذشته باشد.(این مدرک به زبان انگلیسی هم مورد قبول است و مهر مترجم و دادگستری نیز لازم نمی باشد.)

5. تعداد 12 قطعه عکس 4*3

6.مبلغ 60 دلار جهت ویزا و مبلغ90 دلار جهت تائید یه دیپلم,مدارک پزشکی وشناسنامه توسط سفارت اوکراین

7. اصل دعوتنامه دانشگاه

مدارک لازم جهت ثبت نام کالج

1. ترجمه شناسنامه به زبان روسی همراه با مهر مترجم ,دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اکراین

2. ترجمه دیپلم و ریز نمرات به زبان روسی همراه با مهر مترجم , دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اکراین

3. ترجمه روسی و اصل مدرک صحت سلامت از پزشک داخلی که از تاریخ صدور بیش از یک ماه نگذشته باشد (در مدرک باید قید شده باشد که از نظر جسمی, روحی وروانی سالم است و از نظر هپاتیت منفی است.) همراه با مهر مترجم , دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اکراین

4. ازمایش ایدز که از تاریخ صدور بیش از یک ماه نگذشته باشد.(این مدرک به زبان انگلیسی هم مورد قبول است و مهر مترجم و دادگستری نیز لازم نمی باشد.)

5. تعداد 8 قطعه عکس 4*3

6. پاسپورت

7. اصل دعوتنامه دانشگاه

توجه داشته باشید که تمام مدارک فوق باید در فرودگاه اکراین جهت ارائه به پلیس مرزی اکراین به همراه داشته باشید.تمام این مدارک بعد از بازرسی به شما برگردانده خواهد شد تا جهت ثبت نام به دانشگاه ارائه دهید.لذا از دادن این مدارک به بار جدا خوداری فرموده و همراه خود به سالن هواپیما ببرید.

روش تحصیل و ثبت نام در دانشگاههای اوکراین

هر دانشجو برای تحصیل در رشته مورد نظر خود لازم است که یک سال دوره کالج را گذرانده و مدرک کالج زبان روسی را دریافت کند (بغیر از رشته هایی که تدریس به زبان انگلیسی است).معمولأ خارجیها به زبان روسی درس می خوانند.دانشجو باید قبل از شروع کلاسهای کالج رشته آینده دانشگاهی خود را انتخاب کرده(تعیین گروه مهندسی,گروه پزشکی,هنر,انسانی یا معماری) چون دروس کالج این رشته ها با هم متفاوت بوده و در مدرک نهایی کالج قید خواهد شد.و یا اینکه بعضی از رشته ها بخصوص علوم انسانی فقط به زبان اوکراینی میباشند.

طرف قرارداد دانشگاه موسسه میباشد. ثبت نام دوره کالج توسط موسسه انجام میشود وهزینه دانشگاه (که شامل شهریه,خوابگاه,بیمه و کتاب میباشد) باید به موسسه پرداخت شود و در صورت درخواست رسید از موسسه یا نماینده موسسه در اوکراین رسید دریافت خواهند کرد.

هزینه ثبت نام دوره کالج در یک قسط کامل در ایران یا اوکراین دریافت خواهد شد و شرایط قسطهای متعدد امکان نمیباشد.

هزینه دعوتنامه در صورت اخذ دعوتنامه توسط شرکت غیر قابل برگشت میباشد. ودر صورت ثبت نام دانشگاه این مبلغ از کل شهریه کسر میگردد.

هزینه های تائید یه و ویزا در صورتی قابل استرداد بوده که مدارک به سفارت تحویل داده نشده باشد.

در صورت سفر دانشجو به اوکراین تا زمانیکه قرارداد دانشگاه را امضا نکرده منصرف شود دانشجو موظف است مبلغ 10% از مبلغ شهریه به اضافه کرایه مدت زمانیکه از خوابگاه استفاده نموده پرداخت کند. در صورت انصراف بعد از عقد قرارداد دانشگاه( به هر دلیلی) هیج مبلغی قابل برگشت نمیباشد.

دانشگاههایی که دارای کالج خوب همراه با خوابگاه خوب هستند عبارتند از :

دانشگاه شوچنکو(کی یف) 6850(این مبلغ بابت شهریه,خوابگاه[اطاق 3 نفره], بیمه , کتب درسی کالج وحق موسسه و نماینده موسسه میباشد).

این دانشگاه بهترین و مشهورترین دانشگاه اوکراین میباشد.و به همین خاطر گرانترین شهریه را دارد.ولی کیفیت علمی,محیط خوابگاه و برخورد استادان و مسئولان با مبلغ شهریه توازن دارد.خوابگاه و دانشگاه در یک محدوده قرار دارد.علاوه بر کالج, دانشگاه دارای رشته های متعدد علوم انسانی است و مشهوریت جهانی دارد. بعد از اتمام کالج میتوان در این دانشگاه , در رشته مورد دلخواه ادامه تحصیل داد.خوابگاه این دانشگاه بهترین خوابگاه اوکراین میباشد. ورودی ,و هر طبقه خوابگاه دارای نگهبان میباشد.ورود افراد متفرقه بغیر از دانشجو اکیدأ ممنوع میباشد. هر پانسیون دارای یک اطاق 2تخته و یک اطاق 3 تخته میباشد.این 2 اطاق دارای حمام و دستشویی مشترک میباشند. در هر اطاق یک یخچال و به اندازه نفرات کمد و میز و صندلی موجود میباشد.اشپزخانه برای هر طبقه عمومی میباشد.طبقات دختران و پسران از هم جدا میباشد.در خوابگاه سالن غذاخوری,سالن ورزش,وکافه اینترنت موجود میباشد که هزینه های جداگانه دارد.خوابگاه موظف است که 2 تا 3 بار درماه روپشتی,ملحفه و روتختی را تعویض وتمیز تحویل دهد.در خوابگاه امکان شستن لباس با هزینه شخصی امکان پذیر میباشد. نظافت اطاق به عهده دانشجو میباشد.

2. دانشگاه مائوپ(کی یف) $5000 (این مبلغ بابت شهریه,خوابگاه, بیمه , کتب درسی کالج وحق موسسه و نماینده موسسه میباشد).این دانشگاه دومین دانشگاه بعد از شوچنکو میباشد که بیشترین دانشجوی مقطع کالج را به خود اختصاص میدهد. خوابگاه و دانشگاه در یک محیط پارک مانندی در کنارهم قرار دارند.ورودی خوابگاه و دانشگاه دارای پست نگهبانی میباشند. هر پانسیون دارای یک اطاق 2تخته و دو اطاق 3 تخته میباشد.این 3 اطاق دارای حمام و دستشویی و اشپزخانه مشترک میباشند.پانسیون دختران و پسران از هم مجزا میباشد.در هر پانسیون تلویزیون وجود دارد. در خوابگاه سالن غذاخوری وکافه اینترنت موجود میباشد که هزینه های جداگانه دارد. خوابگاه موظف است که 2 تا 3 بار درماه روپشتی,ملحفه و روتختی را تعویض وتمیز تحویل دهد.در خوابگاه امکان شستن لباس با هزینه شخصی امکان پذیر میباشد. نظافت اطاق به عهده دانشجو میباشد.

3. دانشگاه یوروپین(کیف)4000$ (این مبلغ بابت شهریه,خوابگاه, بیمه , کتب درسی کالج وحق موسسه و نماینده موسسه میباشد).این دانشگاه سومین دانشگاه کالج کی یف از نظر تعداد دانشجو است.خوابگاه و دانشگاه از هم مجزا و در فاصله 15 دقیقه ای هم قرار دارند.90% اطاقهای خوابگاه 2 نفره و دارای حمام و دستشویی جداگانه میباشند.اشپزخانه در هر طبقه عمومی میباشد. ورودی خوابگاه و دانشگاه دارای پست نگهبانی میباشند. در دانشگاه سالن غذاخوری وکافه اینترنت موجود میباشد که هزینه های جداگانه دارد. خوابگاه موظف است که 2 تا 3 بار درماه روپشتی,ملحفه و روتختی را تعویض وتمیز تحویل دهد.در خوابگاه امکان شستن لباس با هزینه شخصی امکان پذیر میباشد.نظافت اطاق به عهده دانشجو میباشد.

البته لازم به ذکر است که کالجهای دیگری در دانشگاههای دیگرکی یف و شهرهای دیگر وجود دارند که یا خوابگاه ندارند یا از خوابگاههای خیلی بدی برخوردارند و نسبت به این دانشگاهها شهریۀ ارزانتری دارند.در صورت تمایل دانشجوبه تحصیل دوره کالج در این دانشگاهها پذیرش گرفته خواهد شد ولی مسولیتی در قبال انان نخواهیم داشت.

تذکر مهم:

دانشجویان قوانین زندگی در خوابگاه و دانشگاه و زندگی در اوکراین را مطالعه کرده و امضا مینمایند. در صورت سرپیجی و عدم پیروی از این قوانین موسسه هیج مسئولیتی را به عهده نخواهد داشت.

استعمال دخانیات و مشروبات الکلی در خوابگاه ممنوع میباشد و خلاف به حساب می آید.

دعوا و اشوب در خوابگاه و دانشگاه نیز خلاف مقررات میاشد.

در صورت غیبت ,مطابق قوانین رفتار خواهد شد.

نحوه ثبت نام دانشگاه بعد از دوره کالج

بعد از اتمام دوره کالج و دریافت مدرک کالج زبان روسی دانشجو با ارائه مدارک لازم(مدرک کالج,دیپلم,مدارک پزشکی جدید,عکس و غیره) با مراجعه به دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام میکند.از این مقطع به بعد دانشجو شخصا شهریه را به دانشگاه واریز کرده و موسسه از این به بعد دخالتی ندارد. بعد از مقطع کالج هزینه ها(شهریه,خوابگاه,بیمه و غیره ) جداگانه به حساب واریز میشود و به هم ارتباطی ندارند. هزینه شهریه و خوابگاه را در دو قسط میتوان پرداخت کرد.(بغیر از دانشگاه هوا فضای کی یف).

اسامی بعضی از دانشگاهای معتبراکراین

رشته های گروه پزشکی(از 2010 به بعد فاقد اعتبار وزارت بهداشت ایران میباشند)

دانشگاه پزشکی بوگامولتس کی یف

دندانپزشکی : شهریه روسی $3800, شهریه انگلیسی $4500, مدت تحصیل 5 سال

پزشکی: شهریه روسی $3200, شهریه انگلیسی $4200, مدت تحصیل 6 سال

داروسازی: شهریه روسی $3300, مدت تحصیل 5 سال

2 .اکادمی دندانپزشکی پلتاوا

- دندانپزشکی : شهریه روسی $3500, شهریه انگلیسی $4300, مدت تحصیل 5 سال

- پزشکی: شهریه روسی $2500, شهریه انگلیسی $3500, مدت تحصیل 6 سال

رشته های مهندسی هوا و فضا

دانشگاه هوا فضای کی یف(n a u)

- تمامی رشته ها$ 3500, مدت تحصیل 4 سال لیسانس و 2 سال فوق لیسانس

2. دانشگاه هوا فضای خارکف(kh a i)

- تمامی رشته ها$ 2500, مدت تحصیل 4 سال لیسانس و 2 سال فوق لیسانس

رشته های مهندسی عمران و معماری

دانشگاه معماری کی یف(k i c i)

- شهریه $3500, مدت تحصیل 5/4 سال لیسانس و 5/1 سال فوق لیسانس

2. دانشگاه معماری خارکف(kh i c i)

- شهریه $2500, مدت تحصیل 5/4 سال لیسانس و 5/1 سال فوق لیسانس

رشته های مهندسی

دانشگاه مهندسی پلی تکنیک کی یف(k p i)

- شهریه $4500, مدت تحصیلی 4 سال لیسانس و 2 سال فوق لیسانس

2. . دانشگاه مهندسی پلی تکنیک خارکف

- شهریه $2500, مدت تحصیلی 4 سال لیسانس و 2 سال فوق لیسانس

>>>>>

لازم به ذکر است هزینه های مندرج فوق فقط شهریه میباشد.شهریه مقطع دکترا بالاتر از لیسانس و فوق لیسانس میباشد.هزینه خوابگاه وبیمه بصورت جداگانه پرداخت میشود.

هزینه خوابگاه در کی یف از 80$ تا 150$ به حساب هر تخت و در شهرستانها از 40$ تا 80$ متغیر میباشد.

هزینه بیمه معمولا 100$ میباشد.

هزینه اپارتمان یک خوابه کاملا معمولی در کی یف از$300 و دو خوابه از 350$ شروع میشود.

هزینه اپارتمان یک خوابه کاملا معمولی در شهرستانها از 200$ و دو خوابه از 300$ شروع میشود.

هزینه ماهیانه خورد و خوراک یک نفر بطور متوسط 250$-300$ میباشد.

هزینه ایاب و ذهاب عمومی نیز معمولی ولی هزینه تاکسی گران میباشد.

نحوه ثبت نام دانشجویانی که دارای مدرک دانشگاهی از کشور خود دارند و قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر همان رشته یا رشته دیگر را دارند.

این دسته از دانشجویان باید همزمان با تحصیل در مقطع کالج مدارک خود را به زبان اکراینی ترجمه کرده و همراه با اصل انها از طریق دانشگاه یا شخصا به وزارت علوم اکراین تحویل داده تا تطابق صورت گیرد.این پروسه زمان مشخصی ندارد وممکن است ماهها وحتی بیشتر به طول انجامد.این کار علاوه بر داشتن هزینه 200$-300$ هیچ ضمانتی در جواب ان هم نیست.به این معنا که پس از خرج هزینه تطابق سازی وهزینه کالج وسفر به اکراین بعد از گذشت چندین ماه مدرک شمارا قبول نکرده اجبار به تحصیل از سال اول در هر رشته ای یا برگشت از اکراین خواهید بود. فقط رشته های تخصصی گروه پزشکی از این قانون مستثنی میباشند

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏5/4/11
  16. wahar

wahar

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تغییر رشته

سلام دوستان :
    من 31 سالمه، کارشناس بهداشت عمومی هستم ،ولی علاقه زیادی به هنر( موسیقی ) دارم،قرار است،بهار امسال به کانادا ( شهر کالگری)مهاجرت کنم و اقامت دائم دارم،دوست دارم موسیقی رو از ابتدا شروع کنم ، background هم در این زمینه ندارم،می تونم از کجا از صفر شروع کنم دانشگاه یا مدرسه؟ شرایط و هزینه آن چه جوری هستش....؟

17. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوش آمدید دوست گرامی و تبریک میگم بابت این پشتکار و علاقه شما.
    در این مورد بنده اطلاعات زیادی ندارم.
    اما تصور میکنم در نت در مورد دانشگاههای کانادا مراجع مناسبی باشه و شما هم که قاعدتا باید زبانتون خوب باشه و میتونید مورد مناستون رو پیدا کنید.
    یکی از دوستان هم به تازگی از کانادا برگشته و چند روزی میهمان ماست. اگر نتونستید به پاسخ برسید من از ایشون در این مورد براتون سئوال میکنم.

18. wahar

wahar

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز سلام، ممنون میشم اگر برام بپرسید، نه زبان انگلیسم خوب نیست.

19. hesamaster

hesamaster

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام عرض میکنم به دوستان هنرمندم
    من حسام هستم 24 سال دارم..مدرک تحصیلیم کارشناسی عمران هستش
    حدود 6/7 سال هستش که با اف ال تنظیم موزیک میکنم نه کلاس رفتم نه ساز خاصی بلدم ولی نمونه کارای قوی و موفقی دارم و واسه خیلی ها تو سبک های مختلف تنظیم زدم
    میخواستم واسه تحصیل تو زمینه آهنگسازی به ایتالیا برم ولی خوب از چند نفر شنیدم که حتماً باید به یه ساز مسلط باشم و مقدمات موسیقی رو بدونم ( کلی حالم گرفته شد و نا امید شدم ولی مایوس نیستم من شاید خیلی وقتا میشه 17، 18 ساعت مداوم پشت سیستمم و مشغول ساخت آهنگ... من دیوونه ی این کارم...خیلیاتون کاملاً منظورمو میفهمید)
    الان تصمیم دارم واسه میکس و مستر و علم موسیقی به ایتالیا برم...آیا واسه تحصیل تو این رشته بازم باید ساز بلد باشم...خیلی نگرانم....خواهشن اگه کسی اطلاعی داره بهم بگه...ممنون میشم

20. koron

koron

امتیازات:
    +158 / 0 / -0
    من هم یک بار به این موضوع بر خوردم حتی برای صدا برداری هم باید تئوری موسیقی و مقداری هارمونی کلاسیک بلد باشید
    البته این واسه آلمان بود نمیدونم ایتالیا چه جوریه
    خودتون رو راحت کنید و شروع به فراگیری این علوم کنید خلاقیت تنها به هیچ درد نمیخوره باید اول وآخرش این علوم رو یاد بگیرید هرچه زودتر بهتر
    ممنون

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. دانشگاه موسیقی ارمنستان

,
  2. ادامه تحصیل در رشته موسیقی در آلمان

,
  3. تحصیل موسیقی در دانشگاه خارج

,
  4. پذیرش دانشگاه موسیقی ارمنستان,
  5. بهترین دانشگاه های موسیقی دنیا,