تحصیل در رشته موسیقی

حامدسرهنگ

عضو سایت
10/7/20
21
2
3
سلام
من سنم بیست هفت ساله و دیگه ازم گذشته که بخوام درس بخونم تو کنکور شرکت کنم و اینا
ولی علاقه ی زیادی دارم که تو رشته ی موسیقی و هرچی که بهش مربوط میشه اطلاعات کسب کنم
من همین الان یه هوم استودیو دارم و فقط برای خودم کار میکنم و کارامم اصلا پخش نمیکنم
میشه دانشگاه ازاد برم‌الان؟
یا اگر‌اکادمی خوبی میشناسید که تو رشته ی موسیقی فعالیت میکنه و اخرش مدرک میده میشه معرفی کنید ؟
من میخوام همه چیز رو اصولی یاد بگیرم
مهندسی صدا
مهندسی میکس و مستر و....

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,774
113
55
.
تصمیم عاقلانه ایه. ولی مهندسی صدا و میکس مستر و اینها ربطی به تحصیلات موسیقی ندارن. کلاً موسیقی آموزشش جداست، مهندسی آدیو هم یه رشته ی جداییه. تو کار درسته که به هم مرتبط میشن ولی تحصیلاتشون دو رشته متفاوته. حالا این دیگه بستگی به انتخاب خود شما داره.

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
186
140
43
63
مشهد
سلام
من سنم بیست هفت ساله و دیگه ازم گذشته که بخوام درس بخونم تو کنکور شرکت کنم و اینا
ولی علاقه ی زیادی دارم که تو رشته ی موسیقی و هرچی که بهش مربوط میشه اطلاعات کسب کنم
من همین الان یه هوم استودیو دارم و فقط برای خودم کار میکنم و کارامم اصلا پخش نمیکنم
یا اگر‌اکادمی خوبی میشناسید که تو رشته ی موسیقی فعالیت میکنه و اخرش مدرک میده میشه معرفی کنید ؟
مهندسی صدا
مهندسی میکس و مستر و....

مرد حسابی ما رو فیلم کردی چی از تو گذشته شما که سنی نداری من تو سن 33 سالگی دیپلم گرفتم اون هم با اون مشغله کاری که من داشتم خلاصه خواستن نتوانستن هست

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
785
1,067
93
تهران
Instagram.com
سلام
مهندسی صدا
مهندسی میکس و مستر و....
سلام. علاوه بر صحبتهای Farhood ، اگه قصدت اینه که بدون کنکور و دردسر فقط یه مدرکی در زمینه موسیقی داشته باشی، دانشگاه علمی کاربردی شرکت کن.
ولی از نظر آموزشی هیچ حسابی روش باز نکن. سیستمش اینجوریه که پول میدی ثبت نام میکنی. فقط امتحان رو شرکت کنی قبولی. امکان نداره درسی رو امتحان بدی و بیفتی! چون سیاستشون همینه که پول بگیرن مدرک صادر کنن، کلاسها و درسهاش همه فرمالیته هست.
من چون خودم اونجا درس خوندم خیلی افراد رو دیدم از رشته موسیقی علمی کاربردی فارغ التحصیل شدن ولی هنوز دو رو از سل تشخیص نمیدن.
بنابراین، اگه مدرک میخوای علمی کاربردی رو شرکت کن. ولی در کنارش خودت دنبال یادگیری و کسب تجربه باش.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,774
113
55
.
سلام. علاوه بر صحبتهای Farhood ، اگه قصدت اینه که بدون کنکور و دردسر فقط یه مدرکی در زمینه موسیقی داشته باشی، دانشگاه علمی کاربردی شرکت کن.
ولی از نظر آموزشی هیچ حسابی روش باز نکن. سیستمش اینجوریه که پول میدی ثبت نام میکنی. فقط امتحان رو شرکت کنی قبولی. امکان نداره درسی رو امتحان بدی و بیفتی! چون سیاستشون همینه که پول بگیرن مدرک صادر کنن، کلاسها و درسهاش همه فرمالیته هست.
من چون خودم اونجا درس خوندم خیلی افراد رو دیدم از رشته موسیقی علمی کاربردی فارغ التحصیل شدن ولی هنوز دو رو از سل تشخیص نمیدن.
بنابراین، اگه مدرک میخوای علمی کاربردی رو شرکت کن. ولی در کنارش خودت دنبال یادگیری و کسب تجربه باش.
عجب شیر تو شیری شده! یعنی یکی تو کلاس ها هم حاظر نشه، بهش گیر نمیدن؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
785
1,067
93
تهران
Instagram.com
عجب شیر تو شیری شده! یعنی یکی تو کلاس ها هم حاظر نشه، بهش گیر نمیدن؟
سلام
نه. منظورم این نبود. منظورم اینه که اگه امتحان رو بلد باشی نمره خوب میگیری. اگه امتحان رو اصلا هیچی بلد نباشی، حداقل نمره قبولی رو میدن.
تنها موردی که امکان داره نمره قبولی نگیری غیبت در امتحان هست.
بخصوص در مورد دروس تخصصی! ولی روی دروس عمومی و مذهبی خیلی حساس هستن.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,774
113
55
.
سلام
نه. منظورم این نبود. منظورم اینه که اگه امتحان رو بلد باشی نمره خوب میگیری. اگه امتحان رو اصلا هیچی بلد نباشی، حداقل نمره قبولی رو میدن.
میتونی یه لیست از مواد درسیشون بدی؟ یا لینک کنی؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
785
1,067
93
تهران
Instagram.com
سلام
البته در بین دوستان مورد هم داشتیم امتحان پارتیتورنوازی نه در کلاسها بوده و نه امتحان داده و قبول شده!
کلا چون چارت درسی توی علمی کاربردی وجود نداره بی عدالتی توش خیلی زیاده. مثلا درسی مثل پیانو. بعضی دوستان آخرین قطعه ای که برای فارغ التحصیلی زدن از کتاب چرنی مقدماتی بوده. ولی بعضیا سونات میزدن. کلا اینجوریه که هرکی در هر سطحی هست همون مقدار درس میگیره. مثلا پیانو(5) به من سونات هایدن و انوانسیون باخ دادن، ولی همکلاسیم بیر و آناماگدالنا میزد. دوتامونم قبول شدیم.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,774
113
55
.
البته در بین دوستان مورد هم داشتیم امتحان پارتیتورنوازی نه در کلاسها بوده و نه امتحان داده و قبول شده!
کلا چون چارت درسی توی علمی کاربردی وجود نداره بی عدالتی توش خیلی زیاده. مثلا درسی مثل پیانو. بعضی دوستان آخرین قطعه ای که برای فارغ التحصیلی زدن از کتاب چرنی مقدماتی بوده. ولی بعضیا سونات میزدن. کلا اینجوریه که هرکی در هر سطحی هست همون مقدار درس میگیره. مثلا پیانو(5) به من سونات هایدن و انوانسیون باخ دادن، ولی همکلاسیم بیر و آناماگدالنا میزد. دوتامونم قبول شدیم.
به نظر من اینکه هر هنرجویی رو با توجه به سطح خودش شروع میکنن کار کردن، نکته ی مثبتیه. ولی اینکه آخرش به همه یک نوع مدرک داده بشه، نه.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
785
1,067
93
تهران
Instagram.com

فایل های ضمیمه

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
785
1,067
93
تهران
Instagram.com
به نظر من اینکه هر هنرجویی رو با توجه به سطح خودش شروع میکنن کار کردن، نکته ی مثبتیه. ولی اینکه آخرش به همه یک نوع مدرک داده بشه، نه.
ولی سر همین موضوع بعضیا میپیچونن. خودشونو کمتر نشون میدن که استاد انتظار بالا ازشون نداشته باشه و درسهای ساده کار کنه.
من به یکی از دوستام گفتم اینجوری. گفت خب اشتباه کردی. باید میگفتی ابتدای چرنی هستم که درگیر قطعه های سخت نمیشدی.
و جالب اینه همونا که اینجوری فارغ التحصیل شدن الان توی اموزشگاه ها مشغول تدریس هستن.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,774
113
55
.
این کل درسهای کاردانی به کارشناسی برای (نوازندگی کلاسیک) و (آهنگسازی) هست.
"سرایش" منظورش همون سلفژه؟
اون مورد بالای کارورزی 1 رو نتونستم بخونم. چیه اون؟
اون مواد درسی کنار ورزش هم که هنوز ضمیمه است! 😁

• هاها
واکنش‌ها: stefan

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,774
113
55
.
ولی سر همین موضوع بعضیا میپیچونن. خودشونو کمتر نشون میدن که استاد انتظار بالا ازشون نداشته باشه و درسهای ساده کار کنه.
من به یکی از دوستام گفتم اینجوری. گفت خب اشتباه کردی. باید میگفتی ابتدای چرنی هستم که درگیر قطعه های سخت نمیشدی.
و جالب اینه همونا که اینجوری فارغ التحصیل شدن الان توی اموزشگاه ها مشغول تدریس هستن.
خب ببین، اینجا هم از اون مدارس موسیقی داریم که با توجه به سطح هنرجو باهاش شروع میکنن کار کردن. ولی روی مدرکی که در انتها بهشون میدن، سطح هنرجو قید میشه. مثلاً مینویسن "فارغ التحصیل نوازندگی پیانو، زیر شاخه باروک، سطح نوازندگی B، دروس مربوطه A" (مثلاً).

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
785
1,067
93
تهران
Instagram.com
  • هاها
واکنش‌ها: stefan

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
785
1,067
93
تهران
Instagram.com
خب ببین، اینجا هم از اون مدارس موسیقی داریم که با توجه به سطح هنرجو باهاش شروع میکنن کار کردن. ولی روی مدرکی که در انتها بهشون میدن، سطح هنرجو قید میشه. مثلاً مینویسن "فارغ التحصیل نوازندگی پیانو، زیر شاخه باروک، سطح نوازندگی B، دروس مربوطه A" (مثلاً).
این خیلی منصفانه و منطقی هست.

حامدسرهنگ

عضو سایت
10/7/20
21
2
3
سلام
مرسی از توضیحاتتون
نه
من نمیخوام مدرک بگیرم صرفا
من تو نوجوانی موسیقی کار میکردم
ولی اون موقع وضعیت مالیم خوب نبود
تصمیم گرفتم وضعیت مالیمو اوکی کنم بعد برگردم به موسیقی ،کاری که واقعا برام لذت بخشه و استعدادشو دارم
الان خداروشکر به اون مرحله رسیدم
وقت ازاد هم زیاد دارم
دغدغه مالی هم ندارم
میخوام برم دنباله چیزی که عشقشو‌ دارم
میخوام اکادمیک موسیقیو یاد بگیرم
الان همه چیزو پراکنده بلدم نه کامل
اهنگسازی میتونم بکنم
میکس و مستر میتونم بکنم
پیانو میزنم
گیتار کار کردم
ولی هیچکدومو کامل یاد نگرفتم
یعنی اهنگسازیو انقدر با کیوبیس کار کردم تا یاد گرفتم
کسی‌بهم‌یاد نداده و فکر میکنم خیلی چیز ها هست که باید یاد بگیرم
میکس و‌مستر رو با مقالات و کلیپ های اموزشی یاد گرفتم
پیانو دو ماه کلاس رفتم بقیشو خودم کار کردم

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
785
1,067
93
تهران
Instagram.com
من نمیخوام مدرک بگیرم صرفا
ولی اون موقع وضعیت مالیم خوب نبود
تصمیم گرفتم وضعیت مالیمو اوکی کنم بعد برگردم به موسیقی ،کاری که واقعا برام لذت بخشه و استعدادشو دارم
الان خداروشکر به اون مرحله رسیدم
وقت ازاد هم زیاد دارم
دغدغه مالی هم ندارم
میخوام برم دنباله چیزی که عشقشو‌ دارم
سلام. خب اگه مشکل مالی نداری، بهترین کار اینه که یه چارت بنویسی که چیا رو باید یاد بگیری و با چه ترتیبی. و برای هر کدوم بگردی دنبال معلم مناسب.
برای مثال، هم پیانو هم دشیفراژ هم سلفژ هم هارمونی همه رو هرگز با یک معلم برندار.
برای هر کدوم متخصص خودشو پیدا کن و باهاش کلاس خصوصی بردار. درسته هزینه ش سرسام آور میشه ولی اینطوری آزاد کار کنی خیلی خیلی بهتر نتیجه میگیری.