تحصیل در رشته موسیقی

شروع موضوع توسط mahghazal ‏23/9/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک تحصیل در رشته موسیقی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. mahghazal

mahghazal

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام
    . من در حال حاضر دانشجویی دکتری فیزیک هستم (!) ولی قصد این رو دارم که فیزیک رو رها کنم و کارشناسی موسیقی بخونم. از بچگی پیانو زدم ولی متاسفانه به دلیل مشغله درسی اصلا از خودم تو پیانو راضی نیستم! حالا از جزییاتش می گذریم. به موسیقی سنتی ایرانی علاقه دارم و به صورت گوشی آواز ایرانی "سعی کردم" که کار کنم. سه تار رو اخیرا شروع کردم برای اینکه موسیقی دستگاهی رو بهتر یاد بگیرم. خلاصه داستان اینه که بعد از اینکه دو سال دیگه درسم تموم شد کنکور هنر بدم. می خواستم کلا یه سری اطلاعات درباره کنکور و امتحان عملی داشته باشم. علی القاعده قسمت های عمومی که توی کنکور ریاضی هم بوده مشکلی ندارم. بیشتر می خوام درباره قسمت های تخصصی اطلاعات داشته باشم. و همینطور درباره قسمت عملی: چقدر تجربه نوازنگی لازم هست؟ آیا آواز هم می تونم اجرا کنم تو قسمت عملی؟ (نکته اینه که نمی خوام توی امتحان عملی پیانو ساز اصلیم باشه، با اینکه بیشتر از سه تار زدم ولی دلبستگی م به سه تار بدیهتا خیلی بیشتره) سوالایی که تو سولفژ و تئوری موسیقی می پرسن در چه حد هست؟
    خیلی ممنون می شم که جواب بدید (یا منبعی برای مطالعه در این باره بهم معرفی کنید)
    باز هم ممنون،
    غزل

2. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیزم اگر برای صرفا مدرک موسیقی نمیخواهید تحصیل کنید و قصد دارید واقعا توی این رشته قوی باشید به نظرم از تحصیل این رشته در دانشگاه های رسمی کشور پرهیز کنید ... اگر مدرک برای شما مهم هست که هیج ... ولی بعیید میدونم چون هنر رشته ای نیست که به واسطه مدرک کسی بتواند هنرمند و موفق شود ، حتی اگر دکترای آهنگسازی هم از دانشگاه سراسری داشته باشید حتی هنگام عضویت در خانه موسیقی باید نمونه کار ارائه کنید ...

موفق باشید

3. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
  4. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    چرا بایذ بپرهیزن؟خوب معلومه که باید نمونه کار بدن دیگه.اقا عجب راهنمایی عجیبی کردین دمتون گرم.

بارگذاری...