تحصیل در رشته آهنگسازی بین المللی

شروع موضوع توسط mostafatd ‏13/6/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک تحصیل در رشته آهنگسازی بین المللی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    باسلام دوستان
    اول از همه به خاطر مشکلی از ادامه تحصیل جاموندم یعنی اول دبیرستان رو که تموم کردم مدرسه رو ول کردم و باید از راه دور یا شبانه درس بخونم که اینجوری خودمم راحت ترم.
    خوب سوالم اینه که منی که میخوام آهنگسازی بین المللی رو یاد بگیرم و مدرکش رو بگیرم باید چه رشته ای برم؟ مدارس از راه دور یا شبانه شرایطشون و... چیه؟ و تو چه مدت میتونم دیپلممو بگیرم و اینکه چه درس هایی رو باید پاس کنم؟
    ورود به دانشگاه چجوری هست؟
    و در آخر چند سال طول میکشه تا از دانشگاه فارق التحصیل بشم و آیا بعدا میشه با مدرک فارق التحصیلی و تجربه سالهایی که درس میخوندم برم یه جایی که بتونم کار خوبی پیداکنم؟ منظورم اینه که ویزا و اقامت کشور های خارجی بر این اساس میشه گرفت؟ شنیدم مثلا اگر آدم پر سرو صدایی باشی و با رسانه های بین المملی مصاحبه هایی داشته باشی میتونی راحت اقامت خارج بگیری آیا درسته؟
    بعد از فارق التحصیلی آیا میشه مجوز گرفت؟اگر به هر دلیلی مجوز ندادن درآمد یک زیر زمینی پر سرو صدا چگونه میتونه باشه؟
    و اینکه بازار کاری یک فارق التحصیل آهنگساز بین المللی چه در ایران و چه در خارج چگونه هست؟
    ممنون میشم جواب بدین
    باتشکر
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏15/6/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏13/6/16 ---
    دوستان کسی پاسخ نمیده؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏24/6/16 ---
    خواهشا یکی جوابمو بده....

2. arta_s

arta_s عضو سایت

شغل :
    Programer
    امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar, StudioOne
    سلام،
    برو هنرستان موسیقی درس بخون، اگه مشکل رفت و آمد و اینجور چیزا نداری، از سنتون میشه فهمید فقط 2سال درس نخوندید که 2سال را تو نظام آموزشی فکر کنم قبول کنن

3. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    اینو میدونم اصل سوال منو جواب ندادین که

4. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +191 / 1 / -0
    سلام.
    داداشِ من، این حرفارو بریز دور. موسیقی یا کلا هنر، رشته ای نیست که مثل رشته های مهندسی و برق و اقتصاد و ... بخوای به اینچیزاش فکرکنی.
    علاقه نداشته باشی و فقط فکر حساب و کتاب حقوق آینده و پر سر و صدا شدن باشی نمیتونی موفق بشی و اگر هم بشی بسیار کلیشه ای میشی.
    این سوالها و فکرهایی که کردی مشخصه علاقه ی جدی نداری و فقط به جوانب و برات هورا کشیدن میخوای بری سراغش.
    البته این حرفا که من زدم بر اساس موفقیت و هدف واقعی و چیزی که خودم در نظر دارم گفتم. وگرنه اگه موفقیت برای شما مثل فرزاد فرزین و ... شدن هست بله به پول میرسی، هم حقوقت خوبه و هم برات هورا میکشن، هم میتونی بری خارج.
    نمیدونم چند سالته ولی من 20 سالم بود شروع کردم و اصلا این سوالا به ذهنم خطور نکرد. خیلیا این حرفارو میزدن ولی من چشم و گوشمو بستم و کاری که باید انجام میدادم رو انجام دادم و هنوز با هر مشکلاتی که داره دارم ادامه میدم.
    فقط جای این حرفا باید شروع کنی. هیچکس نمیتونه الان به شما بگه که بعدا کار پیدا میکنی یا نه!
    از اینهمه سوالات، مهمترین و بهترین سوالت این بود:
    ورود به دانشگاه چجوری هست؟
    بنظرم خودتو فقط درگیر همین سوال کنی بهتر باشه.

5. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    میدونم دوست عزیز من خودم حدود 3 ساله که دارم جدی یاد میگیرمو تمرین میکنم. فقط این اواخر یه سری ترس و دلهره هایی تو جونم افتاده که شد این سوالات. از همه بدتر اینکه سبک مورد علاقم آر اند بی هست که اونم فکر نکنم بش مجوز بدن

6. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +191 / 1 / -0
    میدونم. درک ت میکنم. یه مسئله اینه که باید از آدما فاصله بگیری. مقدار زیادی از این دلهره و ترس رو اطرافیان به آدم منتقل میکنن.
    راه درآمد از موزیک فقط مجوز گرفتن نیست. هستند کسانی که بدون مجوز دارن کار میکنن. ولی حقیقت امر این هست که سبک مورد علاقه شما و همینطور Jazz برای من، سبکهایی هستند که در ایران اگه خیلی خوب هم بشی، آنچنان شغل و بازاری براش وجود نداره و برای امرار معاش مجبوری همرنگ جماعت شی. و سبک مورد علاقتو واسه لذت خودت کار کنی. و اگه بخوای در سطح جهانی خوب بشی، خیلی خیلی سخت هست. کار من و تو، از اونی که توی کشوری غیر از ایران این سبک رو کار میکنه خیلی سختتره. از سن پایین شروع کردنشون رو که بذاریم کنار(که باید خودمونو برسونیم)، اونا شرایط و موانع فعلی ما رو ندارن. و همینطور اونا فضا و فرصت برای نشون دادن خودشون دارن. ما نداریم.
    ولی فقط اینو میدونم که در هر شرایطی باید این راهو بریم.
    *برای رسیدن به یه سری چیزا، باید تاوان داد. تاوانشو قبول کن. تاوان این تصمیم تو هم، اینه که، از تفریحاتت بزنی، بیخیال لذتهای دنیا و جوانی بشی. از ولخرجی پرهیز کنی و خرجتو با دخل ت جور کنی و با درآمدِ کم بسازی.*
    هیچکس نمیدونه چه اتفاقی در آینده براش خواهد افتاد. و در چه زمانی (بعد از چند سال، چند روز، چند ساعت، ...) اون اتفاق بزرگ براش میفته. پس تا اونموقع باید خودتو با شرایط سخت عادت بدی.
    +++++++++++++++++++++++++++++
    اگه بچه مایه داری، که همه ی این سختیها منتفی هست. هزینه کن و از ایران برو، همین که تو این کشور نباشی همه چی خودش درست میشه:laugh:

• مفید مفید x 1
  7. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    آره اونا که راحتن یارو وقتشو صرفه تمرین میکنه میره تو مسابقه هایی مثله the voice اگه خوب تمرین کرده باشه مثام بیاره هم معروف میشه هم اسپانسر و بعدش دیگه فقط کنسرت و پوله ولی ما:
    1-یادگیری آهنگسازی، صداسازی خوانندگی و..
    2-تمرین و کار در حد مرگ
    3-زجه زدنو سگدو زدن تا راه افتادن
    4-زرتی زرتی آهنگ دادن تابلکه مروف شدن
    5-صبر تا اینکه بلکه بایه کمپانی قرارداد ببندیم یا اینکه یه سری آدمایه مایه دار پیدا کنیم تا پول بگیریم ازشون و واسشون کار انجام بدیم
    و هزاران مسائل پشت پرده

• موافقم موافقم x 1
  8. فریبرز اف اس

فریبرز اف اس عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    دوست خوبم اولا که شما اصلا احتیاجی نیست که پر سرو صدا باشید کافیه خوب فکر کنید و خوب عمل کنید دویومندش با این طرز فکر جایی نمیرسین حتما هم لازم نیست برین خارج درس بخونین اگر موزیسین با استعداد و خلاقی باشین خیلی ها مایلن با شما کار کنن نمونش اقای ارش پاکزاد.....یا خیلیهایه دیگه اینم بهتون بگم تو کشور خودمون خیلی بهتر و راحت تر پیشرفت میکنی باور کن اونجوری که به قضیه نگاه میکنی نیست بچه هایه داخل کشور ما خیلی مستعد تر از کشورایه دیگه هستن منتهی اونا سیستم کاریشون در کشف استعداد با ما فرق میکنه و ازادی عمل بیشتری دارن که هیچ ربطی به پیشرفت ندار ه ..خواستن توانستن هست...بعدش اگر شما دنبال کسب در امد هستین باید به مارکت خودمون فکر کنی ببینی تقاضا بازار موسیقی ما چی هستش...در کل دوست خوبم سعی کن درست حرکت کنی زمان رو از دست نده....زنده باد ایران و ایرانی

• مفید مفید x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ادامه تحصیل رشته ی موسیقی در خارج