تجربه ی تست هدفون Sennheiser HD 800

شروع موضوع توسط Farhood ‏21/4/15 در انجمن Studio Headphone

تاپیک تجربه ی تست هدفون Sennheiser HD 800 تالار Studio Headphone در persian-music.org.

1. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دیروز طی یک اتفاق موفق شدم هدفون/مانیتور Sennheiser HD 800 رو تست کنم. من فقط در یک کلمه میتونم بگم: باورنکردنی!

همه ی ما به هرحال در این کار هستیم و کم و بیش با انواع هدفونها کار کردیم، سر و کار داشتیم و یا تست کردیم. حالا به رغم سنی هم که من دارم، میتونم بگم هرگز چنین صدایی از هیچ هدفونی تجربه نکردم! من هدفون های ریفرنس مختلفی رو تست کردم و حتی کار هم کردم، مثل:

Shure SRH840
    Sennheiser HD 650
    AKG K 240 MK II
    AKG K701
    Beyerdynamic DT770 Pro
    Beyerdynamic DT990 Pro (که خودم الآن از این استفاده میکنم)
    Audio-Technica ATH M50

همه ی اینها از معروف ترین هدفون/مانیتورهای ریفرنس برای کار در استودیو هستند (گرچه در ارتباط با گرفتن پاسخ ریفرنس، من فقط معتقد به Open Back ها هستم). با شنیدن صدای HD800 فصل جدیدی از فیدلیتی صدا در ذهن من بوجود اومد! کلاً حس گوش کردن به هدفون توش نیست، مثل اینه که در محیط نشستی و با گوشهای خودت داری صدای محیط رو میشنوی! یعنی کاملاً "فلت"، بدون تحریف در پرسپکتیو و ارائه ی ایمیج حقیقی. کوچکترین شدت و ضعفی در هیچ یک از باندهای فرکانسی وجود نداره. من انواع اقسام موزیک و ساند افکتهای مختلف رو هم تست کردم. خروجی صدام هم از RME Babyface بود. شاید غیرقابل باور باشه اگه بگم "بعد از شنیدن صدای این هدفون، به استودیو مانیتورهای Genelec خودم هم حتی شک کردم"!

تجربه ی تست هدفون Sennheiser HD 800-SennheiserHD800.jpg

این هدفون 300 اهم، از نوع Open Back هست. صدای خروجی از درایورها، از بیرون شنیده میشه. همینطور صدای بیرون هم توسط یوزر شنیده میشه. بنابر این استفاده از این هدفون در محیط های پر سروصدا اصلاً توصیه نمیشه. گرچه برای گیمرها مشکلی نداره، چون معمولاً در حین بازی رقابتی شبکه ای در کنار هم، بدشون نیماد که فحش های همدیگه رو بشنوند! بخاطر استفاده از آلیاژهای سبُک در بخشهای فلزی، این هدفون به رغم ظاهر خشن و سنگین، فوق العاده سبُک هست. باکس های درایورها طوری دیزاین شدند که در تاریکی هم براحتی بشه L و R رو تشخیص داد. ورودی سیگنال از طریق کابل، از هر دو باکس درایورها بصورت جدا جدا طراحی شده. برای راحتی در بسته بندی و حمل و نقل، شما این امکان رو داری که کابلها رو که بوسیله ی دو پلاگ مینی XLR به باکسهای درایورها متصل شدند، موقتاً جدا کنی. جنس و نوع کابل این هدفون، از انواع مرغوب و ضد نویز که نوعی عایق تفلون در اون بکار رفته، ساخته شدند.

توصیه ی من اینه که این هدفون 1500 دلاری رو هرگز چک نکنید(!) مگر اینکه بخواید بخرید و استفاده کنید!

تجربه ی تست هدفون Sennheiser HD 800-Colorware-HD800-side.jpg
    تجربه ی تست هدفون Sennheiser HD 800-BbJw6xnCIAAK_rU.jpg
    تجربه ی تست هدفون Sennheiser HD 800-small-1.jpg
    تجربه ی تست هدفون Sennheiser HD 800-Sennheiser-HD800_Hybrid.jpg
    تجربه ی تست هدفون Sennheiser HD 800-banner-large.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 22
  2. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    فرهود جان.گفتیAKG K240رو هم باهاش کارکردی.من هم همینو دارم.ولی از صداش راضی نیستم.آیا همشون همینطورند؟چون فلته اینجوریه؟قبلا هم تو این سایت یکی دوتا از دوستان هم همین مطلبو نوشته بودند.نظر شما در مورد این هدفون چیه؟(به نظر من میاد حتی K44 بهتره!عجیبه !)لطفا راهنمایی فرمایید.
    سپاس

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    ویلیام، دورادور در مورد کیفیت هدفون حرف زدن یه کمی سخته. میدونی، من نمیدونم که شما چه معیارهایی رو از هدفون دنبالش هستی. یه موقع هست که میخوای صرفاً موزیک گوش کنی و حال کنی! اون موقع شاید همون K44 که گفتی، بهترین انتخاب باشه. ولی چون اینجا بحث سر "استفاده در مرحله ی Post Productio" بود (میکس و مستر)، ناچاراً باید در مورد هدفونهایی حرف بزنیم که ریفرنس هستند (پاسخ فرکانسی فلت).
    اگر نظرت برای استفاده در مرحله Post Production هست، قطعاً چیزی مثل K44 جواب نخواهد داد.
    و اما در مورد K240 باید بگم که من هم تجربه ی خوبی باهاش نداشتم! این هدفونهایی که در لیست بالا میبینی، درسته که استفاده ی استودیویی دارن، ولی در عین حال با همدیگه تفاوتهای زیادی دارن. K240 و K142 درسته که پشت بسته نیستند و نیمه باز هستند، ولی یه جورهایی نزدیک به K271 صدا میدند و بیشتر مورد استفاده شون در استودیو، در مرحله ی Production هست، نه Post Production. بنابر این برای میکس و مستر زیاد روشون حساب نکن. کلاً در مورد هدفونهای AKG اینطور بهت بگم: هدفون AKG ریفرنس فقط K 701. این مدل از بهترین ریفرنسهای موجود هست که بسیار مناسب مرحله Post Production هست. پشت کاملاً باز هم هست. ولی با این حال در حد Sennheiser HD 800 نیست!
    اگر در قیمتهای پایین دنبال هدفون ریفرنس هستی، Beyerdynamic ها بهترین گرینه هستند. این نظر منه.

آخرین ویرایش: ‏12/8/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 9
  4. arvin om

arvin om عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام آقا فرهود من قصد خرید هدفون Beyerdynamic DT990 Pro رو دارم بعلاوه یک کارت صدا که کاملا این هدفون رو درایو کنه ..... بیشتر طرفدار هدفون پشت باز یا نیمه باز هستم و اصلا از هدفون پشت بسته خوشم نمیاد... میخوام علاوه بر کار میکس برای گوش دادن کار نهایی خودم یا دوستان استفاده کنم ...آیا از این هدفون راضی هستید ؟
    اگر ممکنه یک کارت صدای خوب که کاملا این هدفون 250 اهمی رو درایو کنه بهم معرفی کنید در ضمن نمیخوام از آمپ استفاده کنم با تشکر

5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    آروین جان در قیمت های اکونومیک ریفرنس ترین هدفونی که سراغ دارم همینه. در قیمتهای بالا خب زیاد داریم ولی به این قیمت صدای ریفرنس قابل قبول بخوای فقط همینو میشناسم. من که خیلی به کمکم اومده. یکی از دوستای پیانیست من بعضاً میاد پیش من برای ریکورد پیانو (با MIDI کیبورد). روز اول که اومد، مانیتورهای Adam A7x خودشو هم آورد گفت "من صدای اینها رو قبول دارم و میخوام حین نواختن با اینها برام مانیتور کنی". مدتی بعد که ازش خواستم کم کم از DT990 استفاده کنه، الآن دیگه صدای مانیتورهای خودش رو قبول نداره! میگه صدای پیانو رو از این هدفون فقط مثل پیانو میشنوم. Adamها هنوز اینجا هستن، نه من ازشون استفاده میکنم و نه خودش!

خروجی TRS خیلی از آدیو اینترفیس های مطرح، 250 اهم رو ساپورت میکنن. مدل دسکتاپهایی مثل فکوسرایت فورته، UAD توین، Steinberg UR28M، کانکت 6 از TC الکترونیک، موتو Track 16، بیبی فیس از RME، آرتوریا آدیوفیوز همشون 250 اهم رو از خروجی TSR ساپورت میکنن. نمیدونم کجای آلمان هستی ولی اگه مونیخ هستی، سمت شمال مونیخ یک شهرک هست بنام Haimhausen که خود کمپانی RME اونجاست. وقت رو تلف نکن و برو مستقیم از خود اونجا Babyface Pro رو تهیه کن (با اِشانتیونش) و حالشو ببر!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • مفید مفید x 1
  6. arvin om

arvin om عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    پس فکر کنم 990 شما رو با خودش برده :)
    همین کانکت 6 که برای نمونه فرمودید من کانت 8 رو هم دیدم نوشته آمپیدانس هدفونش 80 اهم هست
    الان واقعا نمیدونم اگه 990 بگیرم بعدش باید چه کارت صدایی براش تهیه کنم اینم بگم که فقط با کیوبیس کارمیکنم
    حالا اگه نخواهیم از خروجی TRS استفاده کنیم باید چه کارت صدایی بگیرم ؟ یعنی آخرش باید آمپ بگیرم ؟ سعی دارم آمپ نباشه این وسط .
    متاسفانه من شمال هستم و تنها جایی که بتونم حضوری تست کنم فقط کلن هست . فروشگاه موزیک استور
    www.musicstore.de که بازم هفت ساعت مسافت دارم بهش ... من دستگاه moxf6 اینترنتی خریدم ازشون
    و دیروز بهشون ایمیل زدم که یک هدفون 990 میخوام برای کار با دستگاهم که گفتند مدل DT990-32ohm
    بگیر و گفتند 250 اهم مناسب نیست ..... راستش اصلا 32 اهم نمیخوام بگیرم ...... الان اگه مدل کارت صدام مشخص بشه سریع 990 دویست و پنجاه اهم رو میگیرم .

7. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    حالا نوع DAW که در این بحث تفاوتی ایجاد نمیکنه. ولی گفتی "نخوای خروجی TRS استفاده کنی . . ." پس از چی میخوای استفاده کنی برای هدفون؟! TRS خب تنها خروجی مورد استفاده هدفونه! این مورد رو متوجه منظورت نشدم. اینکه نمیخوای از امپ استفاده کنی، میدونم برای چیه! من هم موافقم!

اینکه گفتم حظوری بری بخری بخاطر تست نبود. بخاطر اشانتیون بود و در ضمن توضیحات تخصصی استفاده از یونیت رو همونجا بهت میدن و در موردش هر سوالی هم داشته باشی درجا جواب میدن. در حالتی که نخوای از خود کمپانی بگیری (حالا هر برندی که باشه)، بهترین و راحت ترین گزینه همون خرید اینترنتیه. موزیک استور رو نمیدونم ولی یکی از معتبرترین فروشگاههای اینترنتی که معمولاً همه نوع برند و مدلی داره، Thomann هست.

ضمناً من تی سی کانت 6 رو گفتم ساپورت میکنه. از 8 اصلاً خبر ندارم.

• مفید مفید x 1
  8. arvin om

arvin om عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    زیاد با این Babyface Pro حال نکردم ... به قول آمریکایی ها وقتی یه چیزی رو کوچیک میکنید توانایی و قدرت اون هم کم میشه :))

9. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خب پس کلاً باید مدل دسکتاپ رو بذاری کنار. مدلهای Rack هم که خیلی بعید میدونم 250 اهم رو ساپورت نکنن!

• موافقم موافقم x 1
  10. arvin om

arvin om عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    صحبت از دستگاه بخاطر این بود که این دستگاه خودش دارای کارت صدای داخلی یا همون آدیو اینترفیس داخلی هست که توانش 16bit/44.1KHz و بخاطر همین آمپیدانس خروجی هدفونش نباید بیشتر از 80 اهم باشه و روی همین حساب برای خرید 990 تردید دارم
    فروشگاه Thomann در مقایسه با موزیک استور خیلی کوچیکه و خیلی دور افتادست ولی سایتش خیلی خوبه و من سایتش رو بیشتر از سایت موزیک استور دوست دارم
    کانکت 6 و 8 هر دوش آمپیدانس هدفونش 80 اهم هست ولی خوشحالم که شما تست کردید و میگید 990 با کانکت 6 مشکلی نداره ....
    یه سوال به نظر شما 990 رو با چه کارت صدایی بگیرم ؟
    آیا در رابطه با هدفون AKG K-702 نظرتون مثبت هست ؟ اینو بگیرم پشیمون نمیشم ؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏3/3/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏3/3/16 ---
    البته اینم در نظر بگیرید که AKG K-702 ساخت چین هست .

بارگذاری...