تجربه خرید سنتور :‌علی اخوان جمشیدی

شروع موضوع توسط akhavan ‏4/8/14 در انجمن سایر سازها

تاپیک تجربه خرید سنتور :‌علی اخوان جمشیدی تالار سایر سازها در persian-music.org.

1. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    چند سال پیش یک سنتور تهیه کردم . من نوازنده ساز سنتی نیستم و هدفم چیز دیگری بود .

در یک دورهمی دوستی نازنین و البته خواننده ای بسیار مهربان و شناخته شده من رو به سازنده ای بسیار نازنین (آقای استاد سیروس رضوانی )‌ معرفی کردند که و چیزی که میدونستم ایشون برای استاد شجریان گرامی و ... سفارشی میساختند .
    البته من بیشتر از مهر و سازنده به خود سنتور اهمیت میدادم ولی بعد از خرید ساز (که البته سفارشی بود ) بسیار راضی بودم . ساز من رو چندین و چند تا از دوستان عزیز که هر کدوم یک استاد فعال و شناخته شده هستند تایید کردند . یک دوست ژاپنی دارم که البته ایشون هم نوازنده و استاد خوبی هستند ولی صدای ساز من رو در قیاس با ساز خودشون بهتر میدونند. :)

چند وقت پیش دوباره به دیدن اقای رضوانی رفتم که متاسفانه امریکا بودند و موفق نشدم دوباره ایشون رو ببینم ولی از همکارشون یک سنتور دیگر برای هنرجوی خودم تهیه کردم .
    ساز دوم هم با همان کیفیت بود . صدای پیانویی و بسیار عالی .

ولی من نکاتی رو عرض میکنم که برای من تجریه جالبی بود .

۱- به هیچ وجه به تبلیغات اهمیت ندهید مگر اینکه شخص توصیه کننده رو کاملا بشناسید و به اون اعتماد داشته باشید.
    ۲- خرید از فروشگاههای third-party یا ثالث در هیچ کجای دنیا توصیه نمیشود هنگامیکه شما به سازنده یا کمپانی واردکننده در همون شهر دسترسی داشته باشید. مگر اینکه قصد شما خرید یک وسیله الکتریک و ساخته کارخانه باشد که مهم نیست ولی برای سازی که جزو صنایع دستی محسوب میشود و قبل از خرید حتما بایستی تست شود به هیچ عنوان خرید انلاین رو توصیه نمیکنم. مشکلات ارسال و دریافت و باز پس گیری رو به خاطر داشته باشید .

۳- من حتی خرید سنتور مشقی رو از بهارستان تایید نمیکنم حقیقتا سازهایی که دیدم جالب نبودند . به غیر از یکی دو مغازه که البته با هزینه مالیات و.. ساز رو چند برابر میفروختند. چه اینکه حتی اگر کارگاهی هم در اون اطراف بود من توصیه نمیکنم به دلیل زیر .

۴- خاطرم هست که همه جا صحبتهای زیادی پیرامون اساتیدی که زمانی شناخته شده بودند بود ولی تنها کسی که چنین مشکلی رو نداشت جناب رضوانی گرامی بودند. البته هر کدام از این اساتید شناخته شده هستند ولی ظاهرا طی چند سال اخیر به روشهای غیر حرفه ای و سود جویی روی اورده اند که بسیار جای تحسین دارد :)

۵- سنتور سه مهر ساخته اقای استاد رضوانی گرونتر هست و البته صد در صد سنتور های خوبی هستند من توصیه میکنم اگر قصد کار حرفه ای دارید سنتورهای سه مهر (‌۲ برچسب زیر گل + یک مهر ژلاتینی ) رو تهیه کنید. البته قیمت چندانی هم ندارد فکر کنم الان حدود ۱.۵ تا ۲ میلیون باشد . و حتما مضراب رو جدا تهیه بفرمایید .

۶- هر نوازنده ای از سازی که خریداری کرده راضی هست . دلیل اون این هست که سازی بهتر و با کیفیت تر از ساز خودش رو تست نکرده ( یا صدای اونو نشنیده ) و همیشه هم از سازنده ساز خودش دفاع میکند . من به عنوان صرفا یک شنونده صدای نزدیک به ۱۵۰ تا ۲۰۰ سنتور رو چه در استودیو و چه در منزل دوستانم و.. شنیدم و میدونستم دنبال چه صدایی هستم و این صدا رو فقط در سازهای ساخت دست این استاد نازنین پیدا کردم.
    جالب اینجا بود که در روز خرید من بیست تا سنتور کوک شده رو تست کرده و کوک کرده و دباره تست کردم تا بعد از کاندید دو تا ساز نهایتا ساز خودم رو خریدم ولی سازهای دیگر ایشون هم صداشون شبیه به هم بود و بسیار عالی بود ولی صدای این دو ساز اخر بسیار شبیه به هم بود که با توجه به تجربه شخصی خودم که قبلا هم سنتور داشتم نهایتا ساز فعلی رو خریداری کردم .

۶- شماره تماس و ادرس رو میتونم به شما بدهم.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Ali dd

Ali dd

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با سلام و تشکر فراوان خدمت مدریت سایت و تمامی عزیزانی که در راه والاترین هنر یعنی موسیقی وقت میزارن و با آگاهی دادن بی دریغشون کسانی مثل من رو حتی با نوشتن چند خط خوشحال میکنن . میخواستم بگم من خاک کف پاهای همگی شما دوستانم .
    و عرض سلام و اراداتی خاص خدمت آقای اخوان و تشکر برای نوشته های ارزشمندتون . میخواستم خواهش کنم اگر امکانش هست شماره آقای رضوانی رو برام بفرستید سازهای ایشون توی بهارستان هست و یا توی وب ها اما نمیتونم اعتماد داشته باشم خیلی ممنونم ازتون .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏28/5/16
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Amiraaa77

Amiraaa77

امتیازات:
    +0 / 0 / -0

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت سنتور یک مهر زمانی