تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)

شروع موضوع توسط ssfazaee ‏15/11/12 در انجمن برنامه اف ال استودیو FL Studio

تاپیک تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید) تالار برنامه اف ال استودیو FL Studio در persian-music.org.

1. ssfazaee

ssfazaee عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    گفتم این ترفند رو اینجا بیان کنم شاید به دردتون بخوره!
    خلاصه اگه این آموزش ناقصه یا اشکال داره یا بد توضیح دادم به بزرگی خودتون ببخشید.

فرض کنید دارید یه ملودی (مثلا آهنگ زنگ نوکیا) با دهنتون میزنید (دیری دین دین دیری دین دین دیری دین دین دیـــــــــــــــن) یا با صدای سوت:smile (33):!
    حالا میخوایم اینو تبدیل کنیم به صدای یه ساز (مثلا پیانو) :

خب! برای اینکار توی اف ال یه صدا به این شکل ضبط کنید:
    1-دکمه ی رکورد رو بزنید تا صدای شما به عنوان یک کلیپ صوتی در پلی لیست و در یک کانال جداگانه ضبط شود.

تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)-1.jpg

حالا مشاهده میکنید که صدا در یک کانال ضبط شده:

تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)-2.jpg

2-خب الان باید توی میکسر newtone رو لود کنید.

تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)-3.jpg

3-حالا صدا رو بگیرید و بکشید تو newtone به این شکل:

تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)-4.jpg

4-یک ساز پلاگین لود کنید که من در اینجا از super quartet که صدای پیانو داره استفاده کردم.
    !نکته! :دقت کنید که بعد از لود کردن پلاگین صدای مورد نظر باید آن پلاگین را انتخاب نمایید یعنی یکبار روی کانال آن کلیک کنید تا انخاب شود و چراغ جلوی آن کانال سبز شود چون اگر این کار را نکنید نت ملودی شما در کانال دیگری که قبلا روی صدای آن بودید میفتد.

تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)-5.jpg

5-حالا بدون اینکه دست به کانال یا چیز دیگه ای بزنید توی newtone اون دکمه ای که به شکل پله پله هست رو بزنید.
    میبینید که جلوی کانال سازتون همون نتهای وکالتون چیده شدن!

تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)-6.jpg

اگه قسمت پیانو رولو بیارین واضح تر میبینید که نتها به همون شکل که تو وکالتون بود قرار گرفتند!

تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)-7.jpg

میبینید که ولوم صداتون هم به همون میزان درج شده!
    حتی اگه کمی هم صداتون لرزش داشته یا لهنتون عوض شده اون تغییرات جزئی هم لا به لای نت ها لحاظ شده. همچنین صدای محیط هم میتونه یه جایی نت اضافه درست کنه یا با ترکیب شدن با صداتون نتش رو یکم جا به جا کنه پس خیلی دقیقه و اگه اشکالی تو جزئیات کارتون پدید اومد میتونه به خاطر نویز و دلایل بالا باشه چون این پلاگین هر صدایی رو همون طور که دریافت میکنه به همون نت تبدیل میکنه.

در ضمن برای اینکه صدای ساز رو بشنوید اون چراغ بغل دکمه ی play رو که رو song هست بذارید رو pat.

امیدوارم به دردتون خورده باشه و به کارتون بیاد.

در ضمن اگه این عکس ها رو میخواین save کنین من تو یه فایل زیپ براتون آپلود کردم لینکشم این پایینه:

فایل های ضمیمه:

• FL note.zip
      اندازه فایل:
      2 MB
      نمایش ها:
      950
    آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏15/11/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 23
  2. .hosseinali

.hosseinali عضو سایت

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    مرسی داداش.....

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ashkii341

ashkii341

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا ممنونم ازت خیلی بدردم خورد از چند جهت کارم راه افتاد

4. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سعي كنيد اين كارها رو بزاريد كنار - فقط سرعت رشد و پيشرفتتون رو كاهش ميده من خودم اين كارها رو انجام ميدادم ولي در همون ابتدا گذاشتم كنار الانم حرفه اي نيستم ولي ملودي هام رو خودم راحت در ميارم تو پيانو رول.اگه تمرين كنيد جاي نتها و صداشون براتون آشنا ميشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  5. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    این روش روش اشتباهی نیست ..دوست من ...
    از این روش هم میشه برای در آوردن ملودی استفاده کرد ...
    دست بازه از هر روشی که شد ، میشه استفاده کرد ....

شما ملودی رو بر اساس اون ملودی که برای ترانه نوشتین می تونید بزنید ایشون و یا هر کسی که با این روش آَناییت داره میزنه هیچ فرقی نداره ...
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    نگفتم اشكال داره گفتم فقط سرعت رشد و پيشرفت رو ميگيره اگر خود آدم وقت بزاره و ملودي رو در بياره به نظرتون بهتر نيست؟ تو شناخت بهتر نت ها و خيلي چيزهاي ديگه ؟

7. afra16

afra16 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    موقع که کلید رکورد رو میزنم بعد از into ... میزنه audio recording requires audio inputs ... چیکار کنم ؟

8. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    اگر تو یه ساز تخصص داشته باشیم دیگه احتیاجی نیست که از این روشا استفاده کنیم
    اگر کسی سلفز کار نکرده باشه و سازی بلد نباشه طبیعاتا اون نتی که با دهانش اجرا میکه فالشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    این حرفتون کاملا اشتباه که ملودی توی شناخت نت به شما کمک میکنه ... شما وقتی بلد باشی یه ساز بزنی ، منظورم ساز هست نه کیبرد کامپیوتر ....اونوقت متوجه خواهی شد که نت یعنی چی آکورد یعنی چی گام و درجات و نحوه نوازندگی و محدوده ای که باید کار کنی و خیلی چیزای دیگه .. کنترپوان و این ها برای تقویت هارمونی خیلی می تونه موثر باشه اما اینکه ملودی شما بزنی و نت خونی رو یاد بگیری اشتباه دوست عزیز ... شما وقتی ساز رو به دست میگیرید و شروع به نواختن میکنی در صورتی که بلد باشید میتونید خوب و با اصول و قواعد بزنید و وقتی بتونید با قواعد نوازندگی کنید ، پس میتونید آکورد رو درست بگیرید و سری آکورد درستی رو انتخاب بکنید ..و بعدش روی با توجه به تئوری که در حین یادگیری ساز یاد گرفتین میتونید کار رو ببرید جلو ..اوتور و فواصل برای کار و ..این ها رو میتونید بدون اینکه اذیت بشید بزنید ... فاصله سوم و پنجم و ....این مسائل هم درکش خیلی آسون میشه و وقتی اینا رو یاد گرفتین ملودی زدن برای کسی که ساز بلده کاری نداره فقط نیاز هست وکال رو بشنوه ملودی وکال دستش باشه و براساس اصول کار رو بسازه موفق باشید

10. ssfazaee

ssfazaee عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    شما بايد وروديه صداتو از گوشه ي سمت راست بالاي mixer اونجا كه نوشته IN و يه كادر جلوشه كه توش نوشته (none) انتخاب كني و بعد صداتو ضبط كني.

موفق باشي دوست عزيزم.

11. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    مرسی بتده خدا اومده روش گذاشته شما هم هی گیر بده سرعت رشدو ...فلان بسان میاد پایین!!بابا عشقش کشیده گذاشته روششو هرکی از راه میرسه یه ایرادی میذاره!!دستت درد نکنه ssfazaee جان

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این روش استفاده های دیگه ای هم داره
    ممکنه به درد خیلی ها بخوره
    ssfazaee جان ممنون بابت وفتی که گذاشتید
    محمد جان به خاطر اون پستتون 5-6 تا پست اسپم داده شد و تاپیک بهم ریخت
    دوستان بحث اصلی رو به حاشیه نکشند لطفاً

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/6/13
  13. inkare

inkare عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    میشه کاربرد های دیگه نیوتن هم بگید؟؟؟؟

14. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مثل ملوداین هست
    برای تیون و ادیت کردن فایل های ویو(وکال) و ایجاد ویبراسیون و ...

15. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی بابت پستتون . ولی این روش برای ملودی های واقعا ساده کاربرد داره . در هر صورت از لحاظ علمی هیچکس تایید نمیکنه . مثلا شاید ملودی دارای تکنیک های باشه غیر قابل اجرا باشه . مثلا یکی بخواد گلیساندو کنه یا لگاتو باید چی کار کنه ؟ یا مثلا در همون پیانو بخواد تو یه میزان 3 لاچنگ بزنه . یا شخص باید سلفژ رو به قول عامیانه قورت داده باشه ! در هر صورت ممنون به خاطر زحمتی که کشیدید

تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل کنید)-3444.gif

16. ssfazaee

ssfazaee عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام خدمت همه ي دوستاني كه زحمت كشيدند و نظر دادند

و يه سلام دو آتيشه و عرض خسته نباشيد به اونايي كه تشكر كردند
    از تشكرتون ممنونم و دستتون رو ميبوسم

اما يه نكته رو بايد اينجا عرض كنم:
    1: اگه اين قابليت بي ارزشه پس چرا اومدن اينو ساختن؟
    2: گيرم كه خيلي ابتدايي و پيش پا افتاده و سادس، خب به نظر شما يكي كه با هزار علاقه و ذوق و شوق (مثل خودم) اومده آهنگ سازي رو ياد بگيره، آيا اشكالي داره كه اينجوري بصري و خيلي ساده كارش راه بيفته و علاقه مند تر بشه يا بايد بره كلاس موسيقي و اونجا چار تا چيز رو كه از قبل نميدونسته يه جوري سنگين يادش بدن كه از موسيقي زده بشه؟
    3: بعضي آدما وختي به يه جايي ميرسن ضعيف تر از خودشون رو كوچيك ميدونن. اينجور آدما بايد بدونن كه هميشه هستند كساني كه تو همون زمينه از اونا سر ترن يا افراد ديگري هستند كه چيزايي بلدند كه اونا اصلا بلد نيستند!
    پس بيخود ارزش يه چيز ساده و هر چند كوچيك رو پايين نيارين چون خيلي چيزا و خيلي آهنگسازها از همين جاها استارتشون زده ميشه و در آينده يه كسي ميشن.
    در كل من نميگم كلاس موسيقي بده، ميگم چيزي كه خشك باشه آدم رو نا اميد ميكنه.
    4: آقا اصلا من غــلـــط كردم غــــــــــــــلــــــــط كه همچين پستي رو گذاشتم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  17. mahyarw

mahyarw عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    پاسخ : تبدیل نت وکال به نت ساز در fl (یعنی با دهان آهنگ بزنید و ملودی آنرا به صدای مثلا پیانو تبدیل

نمیدونم چرا بعضی ها عادت دارن کار دیگران رو بی ارزش کنند
    یعنی همه شما دوره سلفژ دیدید و پیانیست چیره دستی هستید؟
    حتمن هم قبلا این روش رو میدونستید ولی به دلیل مهارتتون توی نت نویسی استفاده نمیکردید درسته؟
    شمایی که ادعاتون میشه مهارت بالایی دارید تا حالا چندتا تاپیک آموزشی زدید تا هنرتون رو تکثیر کنید؟
    بنده خدا استارتر با عشق اومده یه تاپیک زده خیلی قشنگ توضیخ داده ، واقعن کار ناپسندیده ای بود
    همه مثل شما باخ و بتهون نیستن ، شمایی که بلدی یا آموزش بده یا کاری نکن که همین تک و توک افرادی که آموزش میزارن هم زده بشن از این کار
    متشکرم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  18. 007rap

007rap

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    داش مرسی این یارو نیوتون اینجا تو لیست بود من فک میکردم چرت و پرته ! حالا فهمیدم میشه باش چیکار کرد توی اهنگسازی لحظه ای انیمیشنم خیلی بدرد خورد مرسی کاکا.

19. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    بابت اموزش خيلي از شما متشكرم اما دوستان سليقه ها و ذهنيتها متفاوته شايد كسي بياد بگه
    جلويه پيشرفت رو مي گيره و باعث ميشه راحت طلب و بي مصرف شيم و تواناي خودمون رو دور بندازيم
    يكي هم مياد ميگه نتيجه مهمه يك ابزاري در خدمت اهنگسازان چه اشكالي داره ازش استفاده كنيم
    سريعتر و شايد هم دقيقتر
    پس ايدها ها متفاوتن من به شخصه از اين ابزارها استفاده نمي كنم با تكيه بر توريهام
    حسي رو كه دوست دارم به اهنگ ميدم اكوردي رو كه فك كنم خوبه و حس اهنگ رو بالا ميبره
    مي گيرم كلا مي گم حسي كار مي كنم حس چيزيه كه ماشينها ندارن
    البته اين و هم بگم ابزار در بعضي از مواقع بد نيست كارسازه

20. mohsen47

mohsen47 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    به نظر من که خیلی عالی بود ... کلا یادگیری هر چیزی خیلی خوبه و یه زمانی به دردش میخوره ولی به نظرم اگه کسی فکر میکنه انجام این کار به نفعش نیست میتونه انجام نده ... ولی داشتن دانش در هر صورت چیز مضری نیست ...

خیلی خیلی ممنونم ازتون دوست عزیز بابت این آموزش واضح و کاربردی

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تبدیل آهنگ به نت در fl studio

,
  2. آموزش نواختن موسیقی با ساز سوت

,
  3. اموزش زدن پیانو همراه وکال

,
  4. چگونه با برنامه اف ال ساز بزنیم,
  5. دانلود آهنگ پیانو دین دین دیری دین دیری دین,