تبديل فايرواير به usb

شروع موضوع توسط mohem ‏17/9/13 در انجمن Firewire

تاپیک تبديل فايرواير به usb تالار Firewire در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام به دوستان عزيز و اساتيد محترم سايت
    من ساند كار ايمپك توين تي سي روخريدم ميخوام وصلش كنم به سيستم كارت فايرواير ندارم !
    تو ي خود كارتنش يه تبديل به يو اس بي واسه ورودي كابل پرينتر به كامپيوترهست !
    اگه با اون وصلش كنم ساند كارتم آ سيب نميبينه ؟ آخه كارت فايرواير 280 تومنه!
    تبديل فايرواير به usb-firewire_usb.jpg يه همچين چيزيه ولي يه تيكه يعني واسه تبديل 2تا كابلو بايد اتصال بدم !
    لطفا راهنماييم كنين با تشكر .

2. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    پاسخ : تبديل فايرواير به usb !!!!!

دوستان كسي نيس؟؟؟؟

3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

همچین چیزی امکان پذیر نیست .
    این دو پروتکل بسیار با هم متفاوت هستند و حتی شیوه ارسال دیتای اونها با هم متفاوت هست . صحبت از یک قطعه و کابل نیست اگر روزی همچین چیزی ساخته شود مطمءنا باشید نیاز به یک برد و پردازشگر برای تبدیل دیتا خواهد داشت . بهترین راه خرید یک کارت فایر با چیپست تگزاس هست.

قبلا راجع به این موضوع بحث شده نوشته های قبلی من رو جستجو و مطالعه بفرمایید.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

دوستان شرمنده من اشتباه گفتم اينم عكسشه :d
    تبديل فايرواير به usb-04012006262.jpg
    تبديل فايرواير به usb-04012006263.jpg

5. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

دوستان كسي نيس بدونه اين پورت چيه؟؟

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

پودت فایر وایر 800 هستش دوست عزیز
    تبديل فايرواير به usb-FireWire800_Stecker.jpe

7. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

اون تبدیل فایر 400 به فایر 800 هست و usb نیست. پست اول شما عکس کانکتور usb بود .

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

و در واقع اصلا تبدیل فایر وایر به یو اس بی خیلی درست نیست !
    چون نوع اتصال و از همه مهمتر سرعت انتقال اطلاعات فرق میکنه !
    اگه قرار بود همچین پوری روی کارت باشه که فایر وایر رو به یو اس بی تبدیل کنه. خوب مثل مدلهای هایبرید موتو دو نوع کانکتور فایر وایر و یو اس بی رو قرار میدادن.

9. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

خيلي ممنون از راهنمايياتون
    حالا ميشه يه كارت فايرواير خوب بهم معرفي كنين ؟؟؟ يه دون تو بازار هست 280 پولشه !!!! بعد يه مغازه ميگفت تغلبيه ! خودشون 30 تومن ميخرن!
    لطفا راهنماييم كنين

10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

کارت فایر وایر با چیپست تگزاس اینسترومنت مناسب کارتون هستش که اونم 280 تومنه

11. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

اون سری مدل "موتو" که شما فرمودید قضیه اش خیلییی فرق میکنه و من همیشه موتو ( مخصوصا مدل Audio express ) رو برای همین پیشنهاد میکنم چون از مبدا کار رو درست انجام داده و نیازی به هیچ تغییر دهنده ای یا کانورتر در بین مسیر نیست علاوه بر اون قیمت تموم شده هم تقریبا به صرفه هست فرض کنید کسی خارج از استودیو نیاز به ضبط داشته باشد میتواند با استفاده از لپ تاپ و پورت USB2 رکورد کند و در داخل استودیو نیز میتواند با پورت فایر کار کند بدون اینکه کارت دومی تهیه کنید. . . کافی هست که شما درایور رو نصب کنید و کنترلر هوشمند داخل کارت وظیفه ادرس دهی به USB یا FW رو به عهده میگیرد.

چندتا کارت دیگر از برندهای مطرح هم هست که این قابلیت رو دارند البته قیمت بیشتری دارند مثل UFX یا RME ucx
    RME: Fireface UFX
    ولی فقط این دو محصول در RME این قابلیت رو دارد اما چرا ؟
    چون مثل همیشه بحث $ مطرح هست . بنده در این مورد یک تئوری رو مفروض دارم که امیدوارم مورد قبول واقع شود.

من تصور میکنم به علت اینکه این تکنولوژی فراگیر نیست ( و همچنین بحث فروش $ )این هست که هر شرکت و هر تولید کننده یک سری USB و یک سری FW رو تولید کرده.
    . تا وقتی RME سری UC (فقط USB ) را تولید میکند هیچ گاه محصولی مبتنی بر HYBRID با همان قابلیت و همان قیمت روانه بازار نمیکند. چون کاربر بدون محاسبه یقیینا UCX رو به علت وجود دو پورت USB و FW خریداری میکند. ( فرضا قابلیتها یکسان میباشد )

سئوال اینجاست ! پس تکلیف UC های پکیج شده (کارتهای RME با اینترفیس USB ) داخل انبار و همچنین پشت ویترین فروش و همچنین حط تولید و دستمزد کارگر و... چه میشود ؟ :) این سئوالی هست که باعث شده این تکنولوژی فقط در قالب دو محصول از تولید کننده ای مثل RME روانه بازار شود.

اما چرا در حال حاضر که پورتهای فایر از وی اکثر لپتاپها جمع اوری شده است شرکتهای سازنده از تکنولوژی hybrid استفاده نمیکنند ؟
    چون هزینه های خرید امتیاز ویا اختراع این قابلیت بالاست.
    هزینه ها ( شامل خرید امتیاز این تکنولوژِی از صاحب امتیاز مثل موتو :) + راه اندازی خط تولید چدید یا تغییر خط تولید فعلی + هزینه سرسام اور تبلیغات + رقابت با شرکت مادر که تولید کننده اصلی هست " مثلا موتو :) + پایین اوردن قیمت تمام شده و همچنین محاسبه سود نسبت به رقیب فعلی مثل موتو " و درنهایت معرفی این محصول به بازار و ترغیب کاربران به خرید کارت جدید ) از عمده مشکلات مطرح شده هست .

شرکت سازنده هم وقتی این مشکلات رو در نظر میگیرد ترجیح میدهد دو محصول بسازد سری فایر + سری USB پس مشتری که به هر دو کارت احتیاج دارد پول دو کارت را پرداخت میکند و در نتیجه شرکت سازنده فروش بیشتری هم خواهد داشت . :) برای بعضیها ( مثل فوکوس رایت و avid ,..... ) این سیستم به صرفه هست. وگرنه چه تفاوتی بین Scarlett2i2 و کارت سافایر 14 هست ؟ هیچی تفاوت فقط در ظاهر + اینتفریس مورد استفاده هست.

جالا چرا به این سمت رفتند و چرا یک محصول کامل نمیسازند علتش اینجاست که قیمت تمام شده خرید این امتیاز یا هزینه طراحی این تکنولوژِی اینقدر بالاست که ترجیح میدهند یک کارت با پورت USB و یک کارت با پورت FW بسازند :)

البته یک تئوری هم هست که بزودی تمام اینترفیسها مبتنی بر IEEE و اترنت میشود که البته در سطح تئوری باقی مانده است و این تنوع پورتها همچنان باقیست.
    دوست مهندسی دارم که در یکی از همین شرکتهای تولید کننده چیپست در خارج از ایران فعال هست و وقتی از او در مورد وضعیت دیوایسهای مبتنی بر FW پرسیدم تنها گفت تکلیف این پورت مشخص نبود و نیست احتمالا بازنشسته خواهد شد اما نه بزودی ! :)
    علاوه بر اون اگر تئوری دوست بنده درست باشد تولید کننده این ریسک را نخواهد پذیرفت.
    و برای بعضیها مثل ECHO یا TC اصلا پورت USB بازدهی و شاید سود پیش بینی شده را نداشته باشد.و میبینید که اکثر محصولات این کمپانی مبتنی بر FW هست.
    پس در نتیجه کاربر باید اینجا هزینه دلالی و شاید به نظر من کم سوادی شرکتهای سازنده رو از جیب بپردازد.

در بخش پرسش و پاسخ فوکوس رایت نیز به این مطلب نیز اشاره شده است.
    No, it is not possible to connect a FireWire interface to your computer's USB port via a FireWire to USB adapter since this connection is not sufficient to run a FireWire audio interface.

Can I use a FireWire to USB adapter to connect my FireWire interface? | Focusrite
    من یک بار برای همین موضوع به ساپورتر شون تذکر دادم و تنها جوابی که گرفتم این بود ..
    برای یوزرهایی که مشکل استفاده از فایروایر رو دارند ما خرید سری اسکارلت رو پیشنهاد میکنیم
    :)
    این نمونه تبدیلهاست که البته مطلقا هیچ کاربردی در دیوایسهای صدا نداشته و نخواهد داشت.
    Amazon.com: USB-Firewire adapter
    موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/9/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  12. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
  13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    علی جان فرمایشتون کاملا متین و حرفی درش نیست
    بحث من بیشتر روی تبدیل کننده یا کانورتور فایر وایر به یو اس بی هستش
    نوع کانکتور به کنار.
    بحث اینه که سرعت انتقال اطلاعات د فایر وایر با یو اس بی خیلی فرق میکنه. ایا استفاده از این کانورتور فایر وایر به یو اس بی اختلالی در انتقال اطلاعات ایجاد نمیکنه ؟ یعنی یو اس بی مورد نظر به همون قدرت فایر وایر اقام به تبادل دیتا میکنه ؟
    این رو پرسیدم چون واقعا نمیدونم وبرای خودم هم سئواله.
    چون تصور میکنم اگه اینجوری باشه عملا به نظر شخصی من ابداع فایر وایر کار بیهوده ایی بوده !
    البته اینها نظرات شخصی من هستند :D

14. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اصلا ارتباطی ایجاد نمیشه که انتقالی صورت بگیره.
    یک نکته ای درمورد نوشتن درایور اینها هست که برای من در مک به یک مسپله جدی تبدیل شده.
    مثلا اینو میدونستید بین ارتباط فلش مموری و هارد دیسک تفاوت هست ؟
    هردو وسیله استوریج هستند ولی هاردها به شکل Endless استیریمینگ ساخته شدند و بعضی از درایورهایی که من استفاده میکنم بخوبی نیمتونند از هارد من پیشتیبانی کنند ولی در عوض فلش مموری من بخوبی کانکت میشود.
    همین مسپله هم در مورد کارت صدا و دیوایسهای استیریمینگی مثل ویدپو پروسسورها هست.
    کلا این مسپله از بنیان اشتباه هست.
    وراهی برای اون هنوز ساخته نشده مگر اینکه شرکت سازنده راهی برای اون پیدا کنه که این مسپله در مورد کارتهای سافایر و اپوجی SYMPHONY و اپولو و lynx انجام شد.
    و میتونید به راحتی با نصب یک اپشن کارت از کارت صداتون استفاده کنید.

usb استیبل و پایدار نیست تنها مشکلش این هستش وگرنه از فایر بهتره ولی فایر در صدا جا افتاده تر هست و بیشتر سازندگان علی رغم میل کاربران دوست دارند از این روش استفاده کنند قضیه پوله هستش قربان :)

فعلا که نگرشها رفته به سمت تاندربالت و اترنت و احتمالا نسل بعدی در حداقل ۴تا۵ سال اینده از این تیپ خواهد بود.
    که در این صورت فایر و USB هم به کنار خواهد رفت.
    به عنوان نمونه :
    motu 828
    APOLLO IMPACT TWIN
    FOCUSRITE SAFFIRE
    AVID PROTOOLS HD
    LYNX
    ,...
    البته این مدل اپولو به سبب وجود پردازش پلاگینها از این پهن باند استفاده میکنه ولی کم کم جایگزین میشود.
    همه هم به جرات اینو فهمیدن که ویندوز حرفی برای گفتن در صدا و موزیک نخواهد داشت و اکثر شرکتها رو به سمت مک اوردند. به نظر من حتی اگر انحصار تاندربالت هم شکسته شود بازهم یوزرها از مک استفاده میکنند .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  15. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    علی جان با تشکر از توضیحاتتون پس کاربرد این تبدیل ها چیه ؟

آخرین ویرایش: ‏30/4/14
  16. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    digital camera, camcorder , external hdd. etc

17. Amir K-Rad

Amir K-Rad

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اون موقع که فایر وایر ابداع شد یو اس در نسل اول خودش بود ، حالا یو اس بی به نسل سوم رسیده که تا 5 گیگابیت بر ثانیه توانایی انتقال اطلاعات داره در صورتی که فایر وایر فقط 400 مگابیت برثانیه است! نسل بعدی کارت صداها تماماً به USB 3.0 تبدیل میشه که الان هم اگه کابل یا آداپتوری باشه که فایر وایر رو به USB 3.0 تبدیل کنه نه تنها ایجاد محدودیت نمیکنه بلکه تقریباً 10 برابر پهنای باند اضافی هم داره پس مشکلی ایجاد نمیکنه

18. rezaranjbaraan

rezaranjbaraan عضو سایت

شغل :
    مهندس
    امتیازات:
    +132 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    کار فایروایر تموم شده اما توجه داشته باشید که تاندربولت جانشین فایروایر شده و و شما میتونید برای بیشتر کارتهای فایروایر مثل همه فوکوسرایت ها و پریسونوس ها تنها با خرید یه تبدیل فایروایر به تاندربالت مشکل رو حل کنید اما چرا باید اینهمه دردسر کشید وقتی کمپانی های خوب و خوشنامی مثه پریسونوس و زوم دارن کارتهای اختصاصی برای USB3 تولید میکنند و اتفاقا کانورتور های با داسنامیک های 118 و 120 هم استفاده کردند و قیمتشون هم منطقیه
    {username}-{filename}
    {username}-{filename}

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  19. atamental

atamental عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    سلام من کارت صدای فوکوسرایت saffire pro 14 رو خریدم با کارت فایر وایر
    NEC Firewire Card 400
    ولی مشکل اتصال دارم کابل کارت صدا به کارت فایر وایر نمیخوره تبديل فايرواير به usb-20160304_011347.jpg این عکس کارت صدام هست تبديل فايرواير به usb-20160304_011239.jpg اینم کابلش هست ک تو جعبش بود ... تبديل فايرواير به usb-20160304_011424.jpg اینم کابل کارت فایر وایر nec 400 تبديل فايرواير به usb-20160304_011459.jpg اینم خود کارت فایر ولیر نمیدونم تبدیل لازم داره؟ کابل کارت فایروایروصل میشه با کارت صدا ولی یه سر کابل سوکت کوچیک هست ک تو عکس مشخصه ولی اتصال پیدا نمیکنه کارت صدا رو نمیشناسه سیستم باید کابل خود مارت صدا وصل شه که نمیخوره به فاروایر... راهنمایی کنین لطفا مرسی

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تبدیل فایروایر به usb

,
  2. تبدیل فایر وایر به یو اس بی

,
  3. تبدیل فایروایر