تا 1300 کیبرد چی بگیرم؟

شروع موضوع توسط farhad.nemati ‏25/1/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تا 1300 کیبرد چی بگیرم؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. farhad.nemati

farhad.nemati عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام یه کیبرد میخواستم تا 1300 - 1500
    که مجلس هم بشه باهاش رفت
    بعد یه سوال :
    pa 50
    pa 80
    pa 500
    pa 800

یعنی چی؟ با هم فرق دارن؟
    کدوم از اینا از همه بهتره میشه یه توضیح بدین
    خیلی ممنون میشم.
    یه چیز دیگه کسی تو تهران هست که بتونه تو خرید کمکم کنه؟دقیقا نمیدونم از کجا باید بخرم
    یا اگه تستی باید انجام بشه همرام باشه؟
    اگه کسی هست خیلی ممنون میشم کمکم کنه.

2. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    راهنمايي

با سلام به دوستان.
    شايد جاش نباشه بين اين همه دوستان كار درست و اساتيد من اظهار نظر كنم اما خواستم جواب اين دوستمون بدم كه الاف نشه.
    ببين دوست عزيز اين كه شما ميگي منظور از pa50,pa80...و اينا يعني چي اينا مدل هاي كيبورد هاي شركت كرگ هستن كه داره تو كشور ما استفاده ميشه و بيشتر در كارهاي مجلسي و اين چند مدل معروف به كيبورد هايprofessional arranger(كيبورد هاي حرفه اي)هستن.مثل اين ميمونه شركت نوكيا.مدل هاي گوشي هاي:x6-n8و اينا...مدل هاش هستن.
    درمورد قيمت هاش بايد بگم كيورد مدل pa50دومدل خودش داره.طرح و ساخت جديد به نام:pa50 sdو طرح قديم اين كيبورد كه همونpa50معمولي هستش.از لحاظ ظاهري هيچ فرقي نداره.تفاوتش در سخت افزاري و نرم افزاري و امكانات لود كردن ريتم وصدا ايناست. كه قيمتش حدودابين:1300الي1500هستش.البته كاركرد ورژن قديمي حدودا800به بالا هستش.اما نو بخواي حدودا1500.
    مدل ديگهpa80هستش كه متاسفانه ديگه توليدي نداره.قيافه اش شبيه بهpa50هستش و تقريبا با همون كارايي(اما به گفته هاي دوستان با كمي صداي قوي تر و سمپلر بودنش..و پشتيباني مموريflash card)قيمتش حدودا1800به بالا بايد باشه تا2500..اما به گفته عزيزان خريد اين كيبورد فايده و سودي نداره.چون ديگه از رده خارجه و قطعاتش ساپورت خوبي نميشه.
    مدل ديگه كيبوردpa500هستش كه مدل پيشرفته و جايگزين pa50هستش كه داراي دومدلorintalوpersianهستش كه مدل پرشين ريتم ها و صداهاي ايراني رو بهتر و قشنگتر ساپورت ميكنه.درمورد سخت افزاريش بهتره دوستان متخصص نظر بدن.اما از لحاظ قيافه كمي ضعيفه.اما نمايشگر اون لمسي هستش. قيمت اين مدل هم برابر باpa50هستش.و حدودابايد1500باشه.
    مدل ديگه و پيشرفته تر ايناpa800هستش كه فوق العاده قوي و منحصر به فرد هستش.به طوري بگم كه حرف نداره.usb ساپورت ميكنه و صداهاي خيلي قوي تري نسبت به مدل هايpa80,pa50,pa500داره به طوري كه قابل مقايسه نيست.اما با اين بودجه شما فكرنميكنم به اين كيبورد برسه.چون قيمتش بين3الي3500هستش.اگه اشتباه نكرده باشم.(بازم ترجيح ميدم در مورد سخت افزاري و امكانات ديگه اش دوستان نظر بدن.چون كار نكردم با اين مدل)
    درمورد مشاور و كسي كه راهنماييت كنه حتما اگه اشنايي كسي داره كه تجربه نوازندگي رو داره حتما ازش نظر بخواه و درخواست كن كه هنگام خريد باهات باشه.مركز اين چيزا هم كه تو تهران خداروشكر خيابان و منطقه جمهوري معروف واس اين چيزا...اميدوارم اطلاعات خوبي در اختيار گذاشته باشم.خلاصه وار برات توضيح دادم.بازم سوالي بود درخدمتيم..:smile (70)::smile (61):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/1/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    معین جان حسابی داری وارد میشیا
    ولی من باشم یاماها or700 میخرم چون که از مدل های پایین کرگ بهتره شما هم که حالا حالاها نمیتونی مجلس بری پس خرید یک کیبورد مجلسی با امکانات کم و پیچیدگی های زیاد خیلی به صلاح نیست چون روند آموزش شمارو کند میکنه.

4. farhad.nemati

farhad.nemati عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خیلی ممنون واقعا بهترین راهنمایی بود
    هم قیمت رو دونستم هم خوب و بد رو
    الان به نتیجه رسیدم که pa800 از همه بهتره اما گرونتر اگه اینو بگیرم خوبه و
    اگر نتونستم پس رو pa500 باید حساب کنم از نظر قیمت
    کسی شماره تماس فروشگاهی چیزی نداره که بتونم قیمت بروز ازش بگیرم؟
    اگه کسی داشت لطفا پیغام خصوصی کنه
    ممنون

5. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خواهش ميكنم امير جان.در كنار دوستاني مانند شما ها بودن خب اطلاعات ادم ميره بالا.
    اره دوست عزيز اين حرفو هم فراموش نكن.به نظر منم اگه واس اول كار ميخواي فعلا زياد خرجي واس خريدش نكن.حداكثر1الي1500بزاري بس باشه بنظرم.حالا مونده به انتخاب شما كه بين ياماها و كرگ كدوم رو انتخاب كني.

6. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خواهش ميكنم دوست عزيز.اما بازم بيشتر پرس و جو كن درمورد هركدوم بيشتر بدون.ازكسايي كه كار كردن بپرس ببين راضي هستن يا يانه.اما اگه بار اوله كه كيبور ميخري يا مثل خودم اماتور هستي فكرنميكنمpa800مناسب باشه.چون 3تومن ميخواي بدي به اون.بايد ببيني ميتوني باهاش پول دربياري يا نه.اما اگه واس يادگيري ميخواي فعلا بتوني pa50يا pa500بگيري يا ياماها مدل خوبشو پيدا كني كه هم سطح با اين مدل ها باشه خيلي بهتره.بعد كه راه افتادي و از اين شغل خوشت اومد ميتوني يه مدل بالاترشو مثل:pa800,pa1x,pa2xبخري.بنظرم بهترين راه اينه خودت بري جمهوري قيمت كني از چندتا مغازه.چون بايه جا ودوجا زنگ زدن زياد فايده نداره.اما خودت بري هم اطلاعاتت ميره بالا هم از قيمت ها اطلاع پيدا ميكني.امروزه هم كه روز به روز داره قيمت ها ميره بالا با اين وضع دلار و اين چيزا.خودت هم كه تهران هستي.

7. farhad.nemati

farhad.nemati عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    یه فکرم این بود که فعلا pa500 بگیرم
    اما بیشتر که فکر کردم دیدم فعلا که حرفه ای نیستم مجبور نیستم که
    فعلا pa 50 بگیرم باهاش که راه افتادم بفروشم یکی بهترشو بگیرم
    بهتر نیست اینجوری واسه من که اماتورم؟

8. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بين50و500زياد تفاوتي از لحاظ قيمت نيست.هردو در يه سطحي هستن.اما از نظر برخي امكانات و صدا هاش و قابليت هاش500بهتر و جديد تر هستش.اما اين يه بحثي بود كه چند وقت پيش بود بين دوستامون كه بين500و50كدوم بهتر هستش.500از لحاظ نرم افزاري جديده اما از لحاظ سخت افزاري گويا كمي ضعيف عمل كرده.از لحاظ طراحي هم همينطور ضعيف هستش.
    50از لحاظ نرم افزاري قديم هستش.البته جواب يه فرد اماتور رو خيلي خوب ميده.اما از لحاظ سخت افزاري گويا توليدات جديدش مونتاژ چين هستش و كمي به شانس بستگي داره كه خوب دربياد يا نه!!!اما اگه كاركرد جنس خوبش گيرتون بياد كه به قول معروف داغون نكرده باشن به احتمال قوي بهتر از جنس نو هستش كه چين دخالت هايي داره توش.
    اما اينو هم بايد متذكر بشم كه اين قضيه دليل بر اين نميشه كه همه pa50هاي توليد جديد تعميري از اب در بيان و اين حرفا.شايد به شانس شما خيلي هم خوب از اب دربياد و كار كنه واستون.من خودم يكي از طرفداراي سرسخت اين مدل هستم.خيلي هم دوسش دارم و باهاش يكي و دوباري كار كردم و خوشم اومده.قيمتش هم مناسبه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    معین جان فراموش نکن که 50 از روز تولدش تا حالا تو چین تولید شده و ایتالیا هیچ دخالتی روش نداشته پس جدید قدیمش ضعیفه ولی 50sd با یه برد جدید تولید شده که خیلی خوبه ولی اگر سمپلر بشه زود هنگ میکنه و تو مواردی هم میسوزه طراحی این برود برای این بوده که ایرانیها دیگه دستکاریش نکنن ولی باز هم دارن چیزهای من داروردی بهش اضافه میکنن
    کلا اگر نظرت رو کرگه من میگم 500 پرشین بگیر حدود 1400 در آینده هم با 600 تومن میتونی تبدیل به 800 بکنیش و با دوملیون یه 800 قرمز رنگ داری.

10. ولی آراموم

ولی آراموم عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام خدمت دوستان
    خواهش میکنم در این سایت اطلاعات غلط وارد نکنین خطاب من به فرد خواصی نیست کلی میگم .
    1. (مدل ديگهpa80هستش كه متاسفانه ديگه توليدي نداره.قيافه اش شبيه بهpa50هستش و تقريبا با همون كارايي(اما به گفته هاي دوستان با كمي صداي قوي تر و سمپلر بودنش..و پشتيباني مموريflash card)قيمتش حدودا1800به بالا بايد باشه تا2500..اما به گفته عزيزان خريد اين كيبورد فايده و سودي نداره.چون ديگه از رده خارجه و قطعاتش ساپورت خوبي نميشه)
    قیمت 6/11/90 از 1300 تا 1700 در حد آک و تمامی قطعاتش موجود در بازار هستش و خروجی صدا قابل مقایسه با pa50 نیست.این فقط یک نکه است که مهمه ....

2- مدل ديگه و پيشرفته تر ايناpa800هستش كه فوق العاده قوي و منحصر به فرد هستش.به طوري بگم كه حرف نداره.usb ساپورت ميكنه و صداهاي خيلي قوي تري نسبت به مدل هايpa80,pa50,pa500داره به طوري كه قابل مقايسه نيست.اما با اين بودجه شما فكرنميكنم به اين كيبورد برسه.چون قيمتش بين3الي3500هستش.اگه اشتباه نكرده باشم.(بازم ترجيح ميدم در مورد سخت افزاري و امكانات ديگه اش دوستان نظر بدن.چون كار نكردم با اين مدل)

قیمت آکبند 6/11/90 از 2700 تا 2900 بعدشم رده pa800 از pa50 80 500 جداست دوستمون راهنمایی برای خرید با هزینه 1300 تا 1500 داشتن .به سوالها دقت کنید.

11. ولی آراموم

ولی آراموم عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام اگه میشه کامل توضیح بدید شما میگید یاماها700 بهتر از مدلهای پایین گرگ . چرا ؟ به چه دلیل؟
    دوستمو میخاد تازه شروع کنه بنظر شما برای یک کیبور آموزشی و فردی که تازه میخاد شروع کنه چی مهمه؟
    مثلا بطور مثال :نوع کلاویه مهمه و .... خواهشن کامل پاسخ بدید.ممنون

12. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.والا دوست عزيز منم اين گفته ها رو طبق نظريات و گفته هاي ديگر دوستان كه تجربه كار با اين كيبورد رو داشتن رو گفتم.درظمن بگم كه من نگفتم از لحاظ كارايي با50 برابره.قطعا مواردي داره كه اونو از50 متمايز كنه.
    در مورد دوم هم بگم كه من نگفتم كه800 تو رده50و80 هستش.اين جواب دوستمون بود كه گفته بودن.راهنمايي غلطي هم نكردم.چون گفته بود كه منظور ازpa50,pa80,pa800چي هستش.منم جوابشو دادم.من كيبورد مناسبي با بودجه ايشون ندادم.فقط راهنمايي بود كه تو وسع من بود بهشون گفتم.حالا تصميم با خريداره قطعا!:smile (73):

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  13. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    اگه واقعا میخای شروع کنی به ساز زدن و عاشق کیبرد هستی Pa-50 سمپلر شده ورژن 4 بگیر

اگه میخای ببینی کیبرد چیه و چجوریه و واسه اینکه فلان فامیل کلاس کیبرد میره یا اینکه توی فامیل بگن فلانی هنرمنده میخای کیبرد بگیری یاماها بگیر

توی فامیل ما 6-7نفر اون زمان که کیبرد تازه مد شده بود کاسیو 670 به قیمت بالایی اون زمان خریدن ولی همه یه 2-3 ماه باهاشون کار کردن بعد رفت توی انباری ولی من با یه اسباب بازی 2 اکتاو شروع کردم و الانم که 20سال میگذره با 1000 زور یه A1000 دارم

با خودت رو راست باش و پول رو همینجوری خرج نکن

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  14. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    ولی جان شما که ماشالاه استادی برادر من دلیل میخوای چیکار؟100 تا دلیل داره که یاماها or700 از کرگ pa50 بهتره آخه 50 غیر از 4 تا فلش کارت دیگه چی داره؟سیستم ضعیفش بهتره؟یا کلاویش بهتره؟یا صداهاش بهتره؟شاید سیستم فلاپی دیسکش از usb با ذخیره به اندازه حجم usb بهتره
    شما تعداد افکت نوع کلاویه نوع نرم افزار سخت افزار رابطه کار بری همه همه بزار بغل هم ببین کدوم بهتره
    به قول خودت برای یک فردی که تازه میخواد شروع کنه به نظر شما 4 تا فلش کارت با قیمت بالا بهتره یا کلاویه بهتر؟4 فلش کارت بهتره یا امکانات آموزشی؟4 فلش کارت بهتره یا usb؟4 تا فلش کارت بهتره یا سکوانسر قوی؟
    اگر بخوام دلیل بیارم باید 2 صفحه بنویسم تا کل امکانات or700 بدونید خیلی چیزها هست که تو زمان استفاده متوجه میشد که کدوم بهتره
    مثلا کرگ دکمه اختصاصی بانک صدا نداره خودت میدونی که خیلی دستوپاگیره یا پنل کرگ خیلی خیلی محدوده مخصوصا 50 و 80 خودت میخوای یه صدارو روی 80 سوری کرون کنی چندتا دکمه میزنی خدای راستش بگو؟or700 فقد با یه دکمه میتونی هر نوع سری کرنی که میخوای روی کلاویه ها بیاری
    شما میتونی سوری کرون و ترانس پوز روی صدا ذخیره کنی؟شما میتونی رو کرگ دست رسی نامحدود به ریتم صدا داشته باشی؟شما میتونی روی 50 و 80 افکت 8 لایه به صدا بدی؟شما میتونی مودلیشن 50 و 80 برنامه ریزی کنی؟شما میتونی برای بریک 50 و 80 ریتم بسازی؟بازم میخوای بشمارم؟
    شما روی 50 و 80 دوتا اینترو دوتا اندینگ دوتا پاساژ داری ولی رو or700 چهارتا اینترو چهارتا اندینگ و پنج تا پاساژ داری
    شما با 50 و 80 قسمت STYLE PLAY.SONG PLAY.SEQUENCER.SOUND هرکدوم به صورت جداگانه داری و نمیتونی همزمان دوتاشو باهم داشته باشی ولی با OR700 هر چهار بخش همزمان با رابطه خیلی خوب و عالی در کنار هم دارین
    شما میتونی نوتی که مینوازی یا نوتی که کسه دیگه نواخته روی مانیتور 50 و 80 داشته باشی؟میتونی شعر آهنگی که میزنی یا کسه دیگری نواخته روی مانیتور 50 و 80 بخونی؟ باز هم به نظر شما 4 تا فلش کارت بهتر از این همه امکانات؟

امروز شنبه 8 بهمن 1390 تو بازار جمهوری تهران کیبورد pa800 بین 3550 تا 3600 فروخته شد
    یک نکته دیگه pa800 هم رده 50 و 500 نیست ولی هم رده 80 هستش دروسته قابل مقایسه با 80 نیست ولی هم رده با 80
    pa1x-80-50
    pa2x-800-500
    خواهشن ولی جان خودتون هم اطلاعات غلط در سایت وارد نکنید ببخشیدا جسارت نباشه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/1/12
  15. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله کیبردهای یاماها از لحاظ کمیت بهتر هستن ولی از لحاظ کیفیت زیاد جالب نیست صداهاشون

pa-50 سمپلر ورژن 4 تا 12 فلش رو ساپورت میکنه و یه سری از مشکلات سخت افزاری هم که ایجاد میکرد بهبود دادن

کیبردهای یاماها اون قدرت رو واسه مجلس ندارن

16. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    اشتباه نکن رفیق کیبورد pa50 ورژن 4 تمامی مشکلاتی که یک کیبورد میتونه داشته باشه همه رو یک جا باهم داره کدوم یکی از ایرادهاش برطرف شده؟
    به نظر شما تعداد فلش دلیل برتریه یک کیبورد؟در این صورت pa50 که 256 مگ فلش میخوره از کیبورد pa2x بهتره چون 128 مگ فلش میخوره دقیقا این همون چیزی هستش که کاربرهای تازه کار گول میزنه تا 50 بخرن دوتا ساندیس یک لپ لپ هم روش اشانتیون میدن
    نوازنده های مجلسی با همون 80 تک فلشه هم مجلس میرن و مشکلی هم ندارن
    اگر از لحاظ کیفیت صدای حساب کنیم 50 هیچ حرفی نداره جلوی 500 بزنه از نظر کمیت هم هیچ حرفی نداره که جلوی کیبوردهای یاماها بزنه پس چرا 50؟تنها چیزی که داره همون 12 فلش لپ لپ ساندیسشه اون هم اگر کسی بخواد این 12 فلش پراز ریتم بکنه باید 300 تومن پول بده و منتظر این باشه هر لحظه کیبورد هنگ کنه.
    بحث ما الان سر اینه که کدوم کیبورد برای یه تازه کار بهتره به نظر من کمیت برای یه تازه کار بهتراز کیفیته این هم یاداور میشم کیبورد های یاماها بهترین امکانات دارن از نظر کیفیت هم در سطح خوبی هستن و نوازنده اگر نوازنده باشه و متکی به ریتم نباشه با یاماها راحتتر میتونه مجلس بچرخونه همین حالا هم کسای میشناسم که با a1000 مجلس میرن و از از خیلی ها که مدل های بالای کرگ دارن (از جمله خود من) بهتر مجلس میچرخونن.

17. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه نگاه هم به قیمت ها بندازیم به نیست

کیبردهایی که شما مقایسه میکنید قیمتهای مختلفی دارن

a1000 که خودم 600 خریدم الان دست دوم 900 هست به نظر شما ارزش داره؟

Pa-500 که دیگه نه تولید میشه نه ساپورت درمورد سخت افزارش هم بسیار بحث هست توی اینترنت

Pa-80 دست دوم مجلس رفته و شکسته الان 1800 هست

بله من هم میدونم 2x pro خوبه یا مثلا Tyros 4 خوبه ولی با توجه به بودجه و مدت استفاده من گفتم pa50 که دوستمون با کرگ آشنا بشن که اگه خاستن مدلهای بالاترش رو بگیرن بهش آشنا باشن

18. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    به نکته خوبی اشاره کردی با توجه به قیمت پس باید قیمت سنجیده بشه
    من چند سال پیش pa50 خریدم 550 ولی الان 1800 پس اگر شما در گذشته یه کیبوردی خریدی و الان گرون شده دلیل نیست اگر شما 600 خریدی شده 900 من 550 خریدم شده 1800 تازه a1000 در حد آک تو بازار جمهوری بیش از 700 خرید فروش نمیشه or700 تمیز 900 تومنه
    این هم برای اطلاع شما میگم که کیبورد 500 هیچ وقت تولیدش متوقف نشده ولی 500 پرشین چون سفارشی هست باید حتما از طرف شرکت های ایرانی سفارش داده بشه که شرکت سپیدموج مجددن سفارش داده و الان تو بازار هر چندتا که بخواید آکبند موجوده
    کیبورد 50 هیچ ربطی به مدلهای بالاتر از خودش نداره و از نظر نرم افزاری کاملا متحول شده پس باز هم خریدش سودی نداره
    در نهایت هرکسی که میخواد پول بده باید انخواب کنه که یه کیبورد قدیمی با ظعف های شدید نرم ازاری و سخت افزاری بخره یا با همون پول یه کیبورد جدید با امکانات روز تهیه کنه.

19. ولی آراموم

ولی آراموم عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason

سلام امیر آقا
    من نه ادعا میکنم نه میگم همه چی میدونم.

1. کرک دکمه اختصاصی بانک صدا داره.
    2. کرک 50 و 80 تعداد 160 حافظه tuning scale داره با 2 حرکت میتونی تنظیمات حرفه ای داشته باشی.
    3. سوری کرن و تراسپوز رو میشه در کرک رو صدا ذخیره کرد.
    4. در کرک دسترسی نا محدود به ریتم و صدا داری.
    5. داشتن افکت 2لایه ای حرفه ای بهتر از ....
    6. در کرک میشه روی مودلیشن ادیت کرد.
    7. میشه روی بریک 50 و 80 برنامه ریزی کرد.
    8. کرک 50 و 80 -4 انترو و 4 اندینگ 24 وریشن و4 پاساز داره
    9. نمایش نت شعر و ... در یاماها 1000 و 2000 و 1000آ هم بود اما کارآیی نداشت.
    قسمت STYLE PLAY.SONG PLAY.SEQUENCER.SOUND واسه یه مبتدی کارایی نداره
    حالا دوستان نظر بدن که اطلاعات من اشتباه و غلط هست یا نه؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏31/1/12
  20. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    خواهش میکنم ولی جان در اطلاعات شما شکی نیست اما خواهشن میشه بگید
    1-دکمه های اختصاصی بانک کجاشه؟چون من چند سال کرگ دارم این دکمه هارو ندیدم شاید پشت دستگاه،ها؟
    2-بازم دست رسی محدوده به 160 صدا
    3-به شرتی که دکمه STYLE CHANGE روشن باشه که در اون صورت صدای ریتم بهم میریزه روی STS هاش هم که نمیشه
    4-میشه بگی چطوری؟یعنی یک ست دیگه لود کنی؟اون وقت ست قبلیت پاک میشه پس بازم میشه محدود
    5-آخه 50 و 80 همون 2 لایشم حرفه ای نیست احتمالا با افکتهای حرفه ای صدا کار نکردین که به افکت 50 میگید حرفه ای
    6-ادیت نه برنامه ریزی مثل کلید کشوی ASSIGNABLE SLIDER وگرنه ادیت که هنر نمیکنه
    7-نمیشه اینو تمام استاد های نوازندگی هم میدونن که نمیشه اگر شما تونستی یه فیلم تصویری از این کارت بگیر برامون بزار
    8-میشه بگی کجاشه؟800 با این همه امکاناتش 3 تا اینترو 3 تا اندینگ و 3 پاساژ داره ولی 24 وریشن؟آره ولی؟ از کجا آوردی 24تارو؟میدونی 24 وریشن یعنی چی؟pa3x 4تا داره اونوقت pa50 .... به کسی نگی میخنده
    9-برای شما کارای نداشته ولی برای کسی که بخواد اصولی کار کنه مخصوصا نمایش نت خیلی کارای داره ولی جان عزیز من 1000 و آ1000 این قابلیت نداشتن مشخصه که شما اطلاعات خوبی از سازهای یاماها نداری
    10- قسمت STYLE PLAY.SONG PLAY.SEQUENCER.SOUND در کرگ برای حرفه ای ها هم خیلی کارای نداره
    راستش ولی جان من نمیدونم چرا خیلی از ماها باید متعصبانه به یه برند و مارک نگاه کنیم شما به اشتباه صحبت های میکنی که وجود خارجی نداره(مثل داشتن دکمه های اختصاصی بانک و 4اینترو و 4 اندینگ و 24 وریشن) اما از برتری های که کرگ به یاماها داره هیچ صحبتی نمیکنی قبل از شما هم چندتا از دوستان همچین صحبت هارو کردن
    من هم مثل شما و خیلی از نوازنده های مجلسی دیگه از کرگ استفاده میکنم و میدونم کرگ چیزهای داره که یاماها به گرد پاش نمیرسه ولی اون قابلیت ها در 50 وجود نداره و اگر هم داشته باشه به درد افراد مبتدی نمیخوره بیا سعی کن به افرادی که تازه میخوان شروع کنن کمک کنیم نه مارک مورد علاقمون بهشون تحمیل کنیم.

بارگذاری...