تاثیر کارت صدا در اکسپورت کردن.

شروع موضوع توسط pibi ‏11/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تاثیر کارت صدا در اکسپورت کردن. تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pibi

pibi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    دوستانی که می خوان کارته صدا بگیرن اینو بدونن که کارته صدا هیچ تاثیری رو اهنگی که میسازن نداره.من کارای قبلیمو با fast track pro اکسپورت کردم و هیچ تغییری بینشون ندیدم.اما اگه میخاین صدا ضبط کنین اونم در مقدار زیاد خوبه که بگیرین ولی اگه کمه استدیو برین بصرفه تره. بجای کارته صدا بیشنهاد میکنم برین چند تا پلاگین درست حسابی بگیرین مثله نکسوز یا تکسیز یا . . . که واقعا تفاوت ها رو ببینید. رو میکسر اصلی که رو کل اهنگ تاثیر داره ی برنامه اهنگ سازیتون هم یه comperesor یا multi comperesor با افکت دلخواه خودتون انتخاب کنید تا از چیزی که میسازید لذت ببرید.امید وارم کمکتون کرده باشم.

2. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    pibi عزیز
    شما اگه کارت صدا نداشته باشی اصلا نمیتونی آهنگ بسازی
    اگه فکر می کنی با آزیو 4 اُل میتونی نبود کارت صدا رو جبران کنی در اشتباهی
    کارت صدا هم استانداردهایی مثل سیستم مانیتورینگ داره
    در ضمن شما ممکنه در پروژه های سبک کمبودی حس نکنید ولی مطمئنا در پروژه های سنگین به مشکل بر می خورید

3. amir.amir

amir.amir عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    اتفاقا بر عکس شما . من پروژه های قبلم و با Juli ESI اکسپرت کرده بودم و حالا با Fast Track Pro یه کار بستم . خیلی فرق میکنه . :smile (35):

4. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    منظورتون واضح نیست
    الان که با فست ترک اکسپورت گرفتید بهتر شده یا بدتر؟

5. amir.amir

amir.amir عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

مطمئنا بهتر میشه دوست عزیز . پروژه ای رو که با Sound Card قبلی اکسپرت کرده بودم رو خواستم مجددا میکس کنم . اما نهایتا کار خوب صدا نداد . در صورتی که تنظیم کار هم زیاد شلوغ نبود . من با نظر دوستمون مخالفم. البته نظر ایشون هم قابل احترامه.

6. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    یعنی دوستان معتقدند که کارت صدا در اکسپورت گرفتن تاثیر داره ؟

یادمه یه بار این بحث پیش اومده بود و نهایتا نتیجه این شد که کارت صدا در اکسپورت گرفتن تاثیر نداره .

امتحانش سادست ، شما هنگامی که پروژه داره اکسپورت میشه ، کارتتون رو خاموش کنید ببینید چه اتفاقی می افته .

7. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام !
    دوست عزیز ممنون از اینکه این بحث رو شروع کردی !
    اگه ممکنه دلایل علمیتون رو برای اثبات گفتتون بگین که ممنون میشم و شاید چیزی هست که دوستان و از جمله خود بنده نمیدونیم و مسلماً اگر حرفتون تخصصی باشه به ما هم کمک خواهید کرد.
    ببینید کارت صدا در سمپل ریت کار شما ، در اجرای وی اس تی اینسترامنتزهای قوی بسیار موثر هست - فرضا ً شما اگر احتیاج بشه در یک پروژه سه بار نکسوز باز کنید ! دوبار از پلاگین های استرینگ ایست وست استفاده کنی و پلاگین هایی مثل اتمسفر ، تریلوجی ، امنیسفر و ... رو هم توی همون پروژه داشته باشی - مطمئن باش در اواسط پروژه کارت صداتون کم میاره و حتی اگر پروژتون به خش خش هم ختم نشه - توی اکسپورت نهایی دچار مشکل میشید و کارت صدا نمیتونه تک تک اجزای صدا رو تفکیک کنه و در نتیجه کیفیت کار هم میاد پایین و انگار صدای موزیک داره از ته چاه میاد - وظیفه ی کارت صدا پشتیبانی پروژه در حین ساخت و تفکیک صداها در هنگام اکسپورت هست.
    اما در کیفیت نهایی ، کارت صدا یکی از عوامله و عوامل دیگه مثل داشتن سخت افزارهای جانبی - داشتن میکس و مستر قوی و تخصصی و برخورداری از یک سیستم کامپیوتر قوی (به خصوص رم و سی پی یو) موثر هستن و هرکدوم که نباشن کیفیت هم کمتر میشه.

8. Amir

Amir Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    جواب این سوال کاملا واضح هست
    به جز اکسپورت های Real time شما میتونید موقع اکسپورت کارت صدا رو بکنید بندازید از پنجره منزل بیرون کاملا روشن هست که هیچ تاثیری در پروسه های دیجیتالی نخواهد داشت و عمل رندرینگ به راحتی اعمال خواهد شد.

البته برای اینکه دوگانگی پیش نیاد لازم هست دوستان بدونن که عنوان این تاپیک در کل مبنای منطقی نخواهد داشت و خوشایند موسیقی دیجیتال نخواهد بود.

آخرین ویرایش: ‏11/4/10
  9. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    بحث خوبیه

همه چیز در کامپیوتر صفر و یکه
    از جمله صدا ها یا پلاگین ها و Vst ها
    خوب زمانی که شما یه پراسس ایجاد میکنید - حالا میخاد تایپ کردن باشه میخاد اکسپورت موزیک - با توجه به الگوریتم های زمانبندی os بلاخره وارد cpu میشه و اون پروسس انجام میشه
    این از دید سخت افزاری بود وای به صورت ساده گفتم
    حالا ساند کارت چیکا رمیکنه؟
    ساند کارت همین پراسس ها رو در پروسسوری که در ساند کارت تعبیه شده انجام میده!
    پس حالا چه فرقی میکنه که این پروسس ها در کدوم پروسسور باشن
    چه cup (که اون هم نوعی پروسسوره) و چه پروسسور داخل ساند کارت
    فقط یه مسئله هست که در نرم افار ها تفاوت ایجاد میکنه اون هم الگوریتم نرم افزار هاست مثلا اگر پلاگین ریورب x از y بهتر جواب میده به خاطر الگوریتم بهتری که واسش نوشتن و گرنه هرو دو یه سری صفر و یک هستن که داخل cpu میرن
    البته من برای اکسپورت این صحبت رو کردم ولی در هنگام کار با نرم افزار و پلی کردن vst ها و پلاگین ها ، پروسسور داخل ساند کارت خیای موثره
    استدلال من این بود نظر دوستان چیه ؟

بارگذاری...