تاثیر پردازشگر uad در هنگام رکورد

شروع موضوع توسط e 30 ‏29/4/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک تاثیر پردازشگر uad در هنگام رکورد تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام به دوستان . چند سوالی در مورد پردازشگرهای uad داشتم .
    میخواستم بپرسم این پردازشگر ها علاوه بر میکس و مستر هنگام رکورد هم تاثیر دارن ؟ آخه من دیدم چنل استریپ و پلاگین هایی دارن که سخت افزارشون معمولا در هنگام رکورد تاثیر دارند مثل http://www.uaudio.com/store/plug-in-bundles/magnetic-tape-bundle.html

و سوال دیگه اینکه واقعا اینها در حد سخت افزار هستند ؟ من 10 میلیون پول دارم میخوام ببینم این پردازشگر هارو بگیرم بهتره یا سخت افزار بگیرم . از کسانی که تجربه دارن درخواست کمک دارم

در ضمن تجهیزاتم :
    کارت صدا profire 610
    اسپیکر مانیتور : krk rokit
    میدی کیبورد : uf 60
    میک : tlm 102

پیشنهادتون واسه کیفیت بهتر کار در تنظیم موزیک و در میکس و مستر رو بهم بگید لطفا ( پاپ کار میکنم)

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    ببینید شما حداقل سخت افزاری که مورد نیازتون هست یه پری امپ خوب هست، بدون کامپرسور سخت افزاری یه کم کارتون شاید مشکل تر باشه ولی من جای شما باشم uad رو انتخاب میکنم، چون سخت افزار رو موقع رکورد نیاز دارید در صورتی که موقع میکس توی تموم قسمتها میتونید از پلاگینهای uad استفاده کنید و نیازی ندارید که هر صدا رو چندین بار از کامپرسور سخت افزاری عبور بدید

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  3. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خیلی ممنون. اگه هم uad بگیرم و هم یه پری امپ و یه کمپرسور سخت افزاری چطوره ؟ چون من هم واسه رکورد میخوام هم میکس . من میخواستم یک چنل استریپ بگیرم ولی چون گفتن کمپرسور اون فقط موقع رکورد کاربرد داره . تصمیم گرفتم یه پری امپ جدا و کمپرسور جدا بگیرم تا هم موقع رکورد استفاده کنم هم تو میکس . uad رو هم که تو میکس استفتده کنم ولی میخواستم بپرسم اگه من کمپرسور رو سخت افزاری بگیرم بهتر نیست بقیه رو هم سخت افزاری بگیرم ؟ البته با توجه به بودجم . یا uad مناسب تره ؟

- - - - - - - - - -

چون چند نفری تاکید داشتن ریورب وکمپرسور حتما سخت افزاری باشه . نمیدونم چرا ؟!

4. Meysam Damyar

Meysam Damyar عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام دوست عزیز
    من هم با دوست عزیزمون ایمان جان موافقم UADخیلی خیلی بهتره میتونم با جرات بگم که هیچ فرقی با سخت افزاراش نداره
    چون خودم تست کردم من UAD Omni دارم همه ی پلاگیناشو تست کردم بعضیاشو با سخت افزارهای خودش وبعضی سخت افزارهای دیگه تست کردم
    جوابی که آخر سر گرفتم این بود که UAD همون شبیه ساز شده ی همون سخت افزارهاست وهیچ فرقی باهاشون نداره

- - - - - - - - - -

حتی من یه reverb 4000 T.C electronic گرفتم ولی UAD ریوربش خیلی خیلی عالی تر بود اونو پس دادم عوضش یه پری آمپ دیگه گرفتم فقط فک کن پری آمپ خوبی داشته باشی
    بهروز صفاریان هم UAD Omni داره منم تو گروه اونام یعنی باهم گرفتیم
    بعد از خرید UAD Omni رفت مسترینگ 6000 گرفت بعد دید که UAD خیلی با صرفه تره مسترینگ 6000 رو پس میده چون UAD پلاگیناش هم برا میکسه هم برا مستر اگه Omni بگیری که دیگه بینیاز میشی

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/4/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    اگه پری امپ، کامپرسور و uad رو بگیرید که خیلی عالی میشه
    زحمت کمتری هم دارید موقع رکورد

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون دوستم . این omni که شما میگید من ندیدم تو سایتها ؟ قیمتش الان چقدره ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه منظورتون اینه که از پلاگینهای روی کارتهای uad موقع رکورد استفاده کنید باید بگم تاثیری نخواهد گذاشت. فقط میتونید خوبتر و بهتر بشنوید و اگه اونها رو بردارید صدا همونجوری خواهد بود که رکورد کردید. اما استفاده از سخت افزار بحثش فرق میکنه چون مستقیما روی سیگنال ورودی اثر میذاره و با اون تاثیرات هم رکورد میشه و بعدا قابل تغییر نیست پس در مورد استفاده از سخت افزارها هم باید تجربه داشت و مناسب پردازش کرد.
    اما در کل uad رو به شدت توصیه میکنم و بعد از همکاری با اریا عظیمی نژاد گرامی که کارت appolo quad داشتند به این نتیجه رسیدم که حتی پری اپهای کارتشون هم گرمتر از کارتهایی مثل digi003 خودم بود. و وقتی ازشون پرسیدم ایشون برای کار خودشون که با موسیقی سنتی زیاد سر و کار دارند و سازهای سنتی رو رکورد میکنند. اول پری های uad و بعد هم موتو رو تائئید کردند

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با این توضیحاتی که شما دادید . همون uad و یک پری امپ خوب بگیرم بهتره ؟ با توجه به این که من فقط میخوام وکال رو رکورد کنم خرید یک کمپرسور واسه رکورد خیلی ضروری نیست درسته ؟
    پری امپ خوب در حد میکروفون ( tlm 102 ) و کارت صدا ( profire 610 ) چی بگیرم ؟ تا سقف 2 میلیون

9. Meysam Damyar

Meysam Damyar عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    من یه ساله خریدم Omni یعنی فول پلاگین کل پلاگینهارو 3 نفری خریدیم که واسه هر سه تامون نفری 7تومن گذاشتیم omniکردیم

- - - - - - - - - -

میتونی پری آمپ Universal audio 710 بگیری یا مدلهای دیگه ی Universal که با Nuemannها خیلی سازگاره

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من با شرکت تکنیک تماس گرفتم گفتن که omni دیگه برداشته شده ! و الان میتونن به گروه معرفی کنن اونم فقط خریدارهای خودشون رو ! شرکت های دیگه هم اصلا نمیدونن این کار یعنی چی ! میگن یه جوری تقلب حساب میشه !

11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    من یه سوالی تو ذهنم بود خواستم مطرح کنم . من یه سال پیش میخواستم یه uad بگیرم اما منصرف شدم . چون من خیلی ها رو میشناسم که بدون uad کارهایی میکس میکنن که آدم حیرت زده میشه . با همون پلاگین های ساده که همه دارن . واقعا بحث علم به میکس میتونه تاثییر گذارتر باشه یا سخت افزار ؟

12. Meysam Damyar

Meysam Damyar عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    خود شرکت Universal Audio این امتیازو داده بود و خیلی ها از این امتیاز استفاده کردن اصلا تقلبی در کار نبود
    خودش کارتها رو آپدیت میکرد و Omni میکرد شاید الان این طرح رو جمع کردن نمیدونم.

13. Meysam Damyar

Meysam Damyar عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام دوست عزیز
    نرم افزارهایی که همه دارن مثلا ایزوتوپ یا ویوز اینها شبیه ساز های سخت افزار های مختلفن خیلی ها با همین نرم افزارم کارهای خوبی ارائه کردن ولی اون گرمی صدا شفافیت صدا رو نمیتونن به مث سخت افزارش در بیاره اگه علم داشته باشیم بدونیم و بشناسیم همه ی فرکانسهای صدارو میتونیم با این نرم افزارها هم خوب میکسی داشته باشیم وگرنه اگه سخت افزار داشته باشیم و علمشو نداشته باشیم همون بهتر که با ایزوتوپ کارکنیم که اکثر تنظیمانش پیش فرض آمادس.
    اگه میکس های اون کسایی رو که با این نرم افزارها میکس میکنن رو با یکی از میکس هایی که مثلا تواستودیو پاپ میکس کردنو باهم مقایسه کنی خیلی چیزارومیبینی و میفهمی که سخت افزار چه تاثیری میذاره

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...