تاثیر فاینالیزر در مستر چه اندازه است ؟

شروع موضوع توسط Dr.Noise ‏18/2/14 در انجمن سخت افزارهای استودیویی

تاپیک تاثیر فاینالیزر در مستر چه اندازه است ؟ تالار سخت افزارهای استودیویی در persian-music.org.

1. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوستان و اساتید محترم ...
    آیا استفاده از این فاینالیز در مسترینگ تاثیر گذار هست ؟؟؟ و ارزش هزینه کردن رو داره ؟؟؟ درضمن سبک موسیقی من الکترونیک هستhttp://www.************.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/TC.Electronic_Fi_52a977e4abc9f.jpg منظر پاسختون هستم
    در ضمن مدل این فاینالیزر
    TC Electronic Finalizer 96K

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    درود بر شما.
    همین طور که خودتون هم ذکر کردید برای تهیه یک فاینالیزر باید هزینه قابل توجهی رو کنار بگذارید.
    اما این که تاثیر داره یا نه خب قطعا بله! وگرنه هیچ وقت شرکتی اقدام به تولید چنین دستگاهی نمیکرد و یوزری هم نداشت.

اما این که تاثیر اون چگونه هست و به اندازه ی پولی که هزینه میکنید تغییر در کارتون احساس میشه یا نه مهم هست.
    در واقع باید بررسی کنید ببینید که شما در علم تولید موسیقی از ابتدا تنظیم و ... تا میکس مسترینگ به جایی رسیدید که از ابزار موجودتون نهایت بهره برداری رو بکنید و حالا اگر نمیتونید به کیفیت بالاتر برسید دلیل عدم وجود لوازم بهتر هست ؟

اگر اینطوریه در خرید این وسیله شک نکنید.

اما اگر هنوز فکر میکنید که با آموزش بیشتر و تجربه ی بیشتر میتونید با لوازم فعلی هم به نتیجه ی بهتری برسید عاقلانه هست که این هزینه و وقت رو صرف آموزش و کسب تجربه کنید.

در کل پیشنهاد من اینه که به جای تهیه لوازم های گرون قیمت و خیلی سطح بالا بیشتر به عمل کرد خودمون اهمیت بدیم و بنده به شخصه اگر میخواستم چنین هزینه ای بکنم اون رو ترجیح میدادم صرف خرید مانیتور صدا و کارت صدا کنم تا به سیستم شنیداری قابل اعتماد تری دست پیدا کنم.

در تاپیک های دیگه خوندم که مانیتور های شما rokit و Hs هست که هیچ کدوم یک مانیتور کلاس A نیستند.
    من به شخصه فکر میکنم وجود یک مانیتور کلاس A به شما کمک بیشتری میکنه تا یک فاینالیزر.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    سپاس گذازم از لطف و توجه شما دوست و استاد هنرمندم ...
    شما چه پیشنهادی دارید برای مانیتور و کارت صدا ؟؟؟
    فکر میکنید نمیشه از ترکیب این دو مانیتور به نتیجه رسید ؟؟
    این رو هم در نظر بگیرید که نمیتونم هزینه زیادی رو خرج وسایلم کنم ...
    ممنونم و منتظر پاسختون هستم ...

4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3

حالا این که چه مانیتور صدایی تهیه کنید خودش یک داستان جداست که شامل بحث سلیقه - سبک موسیقی - اندازه اتاق - نوع آکوستیک اتاق و ... میشه و در این تاپیک نمیتونیم این بحث رو ادامه بدیم.

اما به نظر من یک مانیتور صدای کلاس A خیلی کمک بیشتری میکنه نسبت به یک فاینالیزر.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    دقیقا من با این حرف ها موافقم ، چون خودم بعضی وقت ها میگم : چی میشد منم یه روزی همه ی این دستگاه هارو میخریدم .... !
    ولی آخرش به این نتیجه میرسم که اگر پولی دستم بیاد 100 % اونو صرف آموش میکنم نه چیز دیگه ، اونوقت ارزش داره هرچی دوست داری بخری چون ازش لذت میبری .. موفق باشی .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...