تاثیر سرعت کابل کارت صدا روی سرعت کابل میدی کنترلر

شروع موضوع توسط samandar ‏11/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تاثیر سرعت کابل کارت صدا روی سرعت کابل میدی کنترلر تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    سلام دوستان من یه سوال دارم که ذهنمو خیلی مشغول کرده.شما حساب کنید ما یه کارت صدای یو اس بی با ورژن 2 دارم و یه میدی کنترلر یو اسبی با ورژن 1.1. سوالم اینه که ما وقتی میدی کنترلر رو با کارت صدای یو اس بی 2 وصل میکینیم ایا سرعت زدن کلاوی های میدی کنترلر با سرعت یو اس بی 2 کارت صدا اجرا میشه یا نه چون میدی کنترلر ما یو اسبی ورژن 1.1 هست پس با سرعت 1.1 اطلاعاتش بارگذاری میشه و نه با یو اس بی 2!!!یا یه مثال دیگه من مثلا میدی کنترلر دارم با کابل یو اسبی 2 که سرعتش فکر کنم 250 باشه و از طرفی میخوام هنگام زدن کلیداش هیچ تاخیری نداشته باشم(دوستان منظورم استفاده از asioو ... نیستا اینارو میدونم)به همین خاطر من میرم یه کارت فایروایر میگیرم که 800 باشه.خوب اینجا وقتی من به کلاویها ضربه میزنم چون میدی کنترلرم یو اس بی 1.1 هست پس فقط میتونه از کارت فایروایرم سرعت یو اس بی 1.1 (250 k) رو برداره که باعث تاخیر بیشتر میشه یا نه چون من کارت صدای فایر وایر دارم که سرعتش 800 هستش پس سرعت خوندن کلاویه هام تو کامپیوتر 800 میشه!!!اگه 800 بشه که عالیه.کدوم درسته.یا مثلا میدی کنترلرم یو اس بی 1.1 باشه و کارت صدام یو اسبی 3(میدونم فعلا 3 نیومده کارتش) این موقع یعنی وقتی من کلید میدی کنترلر رو میزنم با سرعت یو اسبی 3 پاسخ میده(اگه اینجور باشه که هیچ تاخیری رو میدی کنترلر ندارم) یا نه چون میدیم ورژن 1.1. با سرعت 250 پاسخ میده؟؟؟؟؟؟ اخرین سوالم هم اینه که درسته که میگن کارتهای pci experess چون مستقیم داخل کیس هستن و کابلی نیستن(یعنی مثل کارتهای یو اس بی یا فایروایر) هیچ تاخیری ندارن و سرعتشون از سرعت یو اس بی 2 و فایروایر هم بیشتره و پهنای باندشونم خیلی بیشتره و تنها مشکلشون نداشت فانتوم پاوره؟؟؟؟ خوب اگه اینجور باشه که من برم یه کارت صدای pci- experess بگیرم چون میخوام با سیبلیوس کار کنم و هیچ تاخیری نداشته باشم حتی یک میلیوم ثانیه.به میکروفونم نیازی ندارم.اگه اینجوره بگین.(اگه همچین کارتی هست معرفی کنین لطفا)

2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ من مقدار تبادل اطلاعات از midi keyboard به کامپیوتر بسیار ناچیز هست و هیچ مشکلی پیدا نمی کنید
    داشتن تاخیر به ASIO و تنظیمات برنامه مربوط میشه این مورد اگر به درستی تنظیم باشه از طرف midi keyboard مشکلی وجود نداره

3. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    لتنسی میدی کیبرد رابطه مستقیم با کارت صدا داره . و درایور - یعنی هرچی صاند کارت قوی تر باشه لتنسی کمتری دارین چون تنظیمات بوفر باعس لتنسی میشه و هرچی پایین تر باشه cpu بیشتر میگیره و صاند هم باید از پسش بر بیاد

4. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    دوستان با تشکر اینم چیزایی که شما گفتین من همشو میدونستم .سوالای من یه چیز دیگه بود.دوستان منظور منو کامل نفهمیدین.من میدونم که asio تاخیر رو کم میکنه.من منظورم اینه که اگه من یه میدی کنترلر ساده بهرینگر با کابل یو اس بی ورژن 1.1 داشته باشم و یه کارت صدا با یو اس بی ورژن 2. ایا سرعت این سیستم تو میدی کیبورد با سرعتی که من بعدا میدی کنترلر رو به یه کارت صدای فایروایر 800وصل کنم یکیه؟؟؟یا نه اگه کارت صدام رو از یو اس بی 2 به فایروایر 800 تغییر بدم سرعت میدی کنترلرم بیشتر میشه(یعنی تغییر کارت صدام از یو اس بی 2 به فایروایر 800 روی سرعت میدیکنترلرم تاثیر میذاره یا نه میدیکنترلرم به خاطر داشتن کابا یو اس بی ورژنم 1.1 فقط به مقدار سرعت یو اس بی 1.1 از کارت صدا برداشت میکنه)؟؟در مورد تاخیر که چرا تاخیر داره من خودم امتحان کردم وقتی با فاینال یا سیبلیوس با دیجیتال پیانو میزنیم چند هزارم پانیه تاخیر داره.سوال دومم رو هم جواب بدین در مورد کارتهای pci experess

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    عرض کردم که مقدار تبادل اطلاعات اینقدر کم هست که تفاوتی احساس نخواهید کرد چون نیازی به پهنای باند بیشتر نیست
    شما میگی کاری به ASIO نداری ولی خوب ASIO برای این به وجود اومد که تاخیر رو برطرف کنه این تاخیری که میگید دقیقا مربوط به ASIO میشه نه نخوه اتصال
    چرا کاری بهش نداشته باشیم ؟
    من هم کارت PCI داشتم هم USB و الان هم firewire دارم با هیچ کدوم تاخیری نداشتم
    مهم اینه که بافر درست تنظیم بشه همین

6. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    پس یعنی شما میگین من که مثلا الان میدی کنترلر بهرینگر دارم که یو اس بی 1.1 هستش و یه کارت فست ترک با یو اس بی 1.1 اگه یه روزی کارت صدام رو به فایروایر 800 تغییر بدم(البته سیستم کامپیوتر همون باشه) سرعت میدی کنترلر هیچ فرقی نمیکنه نه؟ تاخیر که داره دوست عزیز شما اهنگسازی میکنید من با دیجیتال پیانو تو 2 لا چنگ با سرعت 120 که میزنم موقع زدن کم میاره و باعپ میشه که مثلا تو فاینال نتا بعضیاش سرضرب نشه(منظورم اینه که هنوز من کارت صدایی رو ندیدم که بتونه کامل بدون تاخیر موقع زدن نتا با دیجیتال پیانو دقیقه دقیقه همون موقع صدا بده.الته منظورم اینه که بعضی نتا موقع زدن سرضرب نمیشه و هنوز به اون مرحله ای نرسیده این کارت صداها که بشه مثل موقعی که با اسپیکرای خود دستگاه دیجیتال پیانو میزنیم همون لحظه نتا کامل شنیده بشه.چون میخوام تو فاینال بزنم و پی دی اف بزنم ولی دریغ که اینا بیشتر به درد اهنگسازی میخوره و باید بعدا نتارو کوانتایز و یا سرضرب کرد ولی من میخوام همین که میزنم صدا رو ضرب کنم و زود خروجی بگیرم ولی مثل اینکه هنوز تا رسیدن تکنولوژی به اون مرحله راه داریم.ممنون.

7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    دوستان پس چی شد با لاخره؟؟؟من اگه فقط کارت صدامرو ارتقا بدم و میدیم همون بمونه سرعت صدای شنیداری از اسپیکر بیشتر میشه یا نه باید میدی رو هم ارتقا بدم؟

8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
      دوستان پس چی شد با لاخره؟؟؟من اگه فقط کارت صدامرو ارتقا بدم و میدیم همون بمونه سرعت صدای شنیداری از اسپیکر بیشتر میشه یا نه باید میدی رو هم ارتقا بدم؟

9. mehdi_isanejadm

mehdi_isanejadm عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : تاثیر سرعت کابل کارت صدا روی سرعت کابل میدی کنترلر

سلام دوستان عزیز یه سوال داشتم....
    لطفا جواب بدید.....
    من میخوام یدونه میدی کیبورد 88 کلاویه سنگین مدل oxygen 88 بخرم برای یادگیری پیانو .... کارت صدای فعلی بنده الان behringer fca 202 هستش !!! درایو asio رو هم ساپورت میکنه تاخیر ورودیش 1MS و تاخیر خروجیش 3MS هست وقتی بافر تا آخر پایین بیاد .....من تا الان که با کیبورد کامپیوتر کار میکنم....و وقتی بعضی از ملودی ها رو مینوازم.....(با کیبورد کامپیوتر) حتی با وجود 1MS تاخیر در نواختن کلاویه ها مشکل دارم و نواختن کیبورد با این تاخیر ناچیز هم برای من سخت هست !!! و من کاملا اون تاخیر رو حس میکنم و باعث سینک نشدن نتها میشه...!!!!! ..... به این فکر افتادم که یه کیبورد بگیرم .... ولی فکر کنم با خرید کیبورد باید به فکر یه کارت صدا با تاخیر پایین تر از این باشم که دیگه این تاخیر حس نشه.....تاخیری در حدودای 0.20 ال 0.40 صدم میلی ثانیه.......ولی من برای این کار نیاز به تست و کار کردن با انواع کارت صداها و کسب تجربه دارم و این کار برای من مقدور نیست ..... گفتم بیام از دوستان با تجربه کمک بگیرم....که من رو در انتخاب کارت صدا با کمترین تاخیر برای نواختن کیبورد تا سقف 1.5 ملیون تومان راهنمایی کنند....
    پیشاپیش از دوستان متشکرم...

بارگذاری...