تاثیر استفاده از UAD 2 در میکس و مسترینگ

شروع موضوع توسط saman_arenger ‏1/10/14 در انجمن سخت افزارهای استودیویی

تاپیک تاثیر استفاده از UAD 2 در میکس و مسترینگ تالار سخت افزارهای استودیویی در persian-music.org.

1. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام خدمت دوستان عزیز مدتیه که میخوام یه کارت UAD2 بگیرم اما کمی مرددم که بگیرم یا نه میخوام ببینم اصلا این اندازه ای که دارم هزینه میکنم برام بازدهی داره یا نه یا تفاوتش با پلاگین های نرم افزاری خیلی نیست ممنون میشم اساتیدی که دارن و استفاده کردن منو راهنمایی کنن مرسی

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,547 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    تفاوتش با پلاگینهای دیگر زیاد هست ولی باید در کنار تجهیزات مناسب استفاده بشود .
    بفرمایید تجهیزات رکورد مناسب دارید ؟
    اینترفیس صدای مناسب دارید ؟
    مونیتورینگ مناسب دارید ؟
    خودتون مستر میکنید ؟

3. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من کارت صدام M-auodio fast track c400 هستش مانیتورینگم هم alesis m1active 520 هستش و بله خودم کارهامو میکس و مسترینگ میکنم معمولا رکورد نمیکنم و اگرم نیاز باشه تو استودیو میگیرم

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,801 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خرید یو ای دی یعنی اغاز هزینه چون باید براش پلاگین تهیه کنید
    اون هم هزینه گزافی در بر خواهد داشت براتون

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,547 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    بهتر هست هزینه خرید اون رو صرف ارتقای تجهیزات فعلی کنید. در غیر این صورت با استفاده از این تجهیزات نتیجه مطمین نخواهید گرفت.
    بعدا در فرصتهای اینده میتونید اونو تهیه کنید البته اگر مشکلی با خرید پلاگینهای اون نداشته باشید.
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. Hamed Baradaran

Hamed Baradaran Gold User

امتیازات:
    +184 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    UAD 2 تاثیری تو کیفیت میکس شما نداره . فقط رنگش یکم متفاوت . مثلآ رنگ صدای TRACKS با اوزون فرق میکنه . UAD هم همینطور . یه تفاوتی که داره چون روی CPU خودش عمل میکنه دقیق تر از پلاگین های دیگه Process میکنه . در کل چیزی نیست که با پلاگین های دیگه بهش نرسید !

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
  7. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مرسی از دوستان آخه یکی از بچه ها داشت میگفت UAD رو همینجوری باز کنی رو لاینات و از پریستاشم استفاده کنی یه دنیا کارات با قبل فرق میکنه و کوالیتی کارات زمین تا آسمون با الان فرق میکنه اما خب خودمم مردد بودم چون هزینه خریداری پلاگیناش خیلی بالاست به قول حامد عزیز احتمالا رنگش فرق میکنه که اینجوری دوستمون در موردش حرف میزنه

8. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    نميشه گفت فرق نميكنه !
    اما ابزار دقيق تري نسبت به پلاگين هاي عاديه ....

9. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان من UAD2 رو گرفتم و فقط میتونم بگم معرکست درسته خیلی گرونه اما واقعا میارزه برای کسی که کار میکس و بلده خیلی تو کارش تاثیر میزاره حالا دوستانی که UAD دارن برای خرید پلاگین ما یک گروه تشکیل دادیم که 2 نفر جای خالی داره دوستانی که تمایل به عضویت در این گروه هستند به من پیام خصوصی بدن مرسی

10. milad uad

milad uad عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    سلام دوستان عزیز کی گفته uad رنگش فرق داره؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏14/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏14/9/15 ---
    Uad زمین تا آسمون فرق داره چون پردازشش توسط شارک انجام میشه و دقیق device های آنالوگ رو شبیه سازی میکنه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏14/9/15 ---
    اینم بگم حد اقل 15 میلیون تومان باید براش بپردازید تا با خیال آسوده میکس کنید .لذت میکس آنالوگ رو می تونید حس کنید .اما فکر نمیکنم با presets به نتیجه مطلوب برسید
    می تونید سرچ کنید و ببینید در کنار سخت افزار های اصلی مثلا Manley massive passive استفاده میکنند و هیچ تفاوتی در نتیجه نیست.
    امید عزیزم هم بهش درود میفرستم .امید وارم همیشه سلامت باشه .
    هیچ وقت با native به uad نمی رسید من رشته تحصیلیم sound بوده به جرأت میگم native تو دست بهترین مهندس ها هم ضعف داره که دلایل کاملا علمی داره .مثلا تو تستی که انجام دادم با native graphs با یک ed یک محدوده فرکانسی حذف میشه فرض کنید 80 hertz اما در حقیقت هنوز محدوده cut نشده tolerance frequency داره و هر چند به گوش نمییاد اما موجب ترکیب frequency شبیه یا به عبارتی mask میشه شما edit frepuency کردین اما باز تداخل فرکانسها موجب کثیفی mix و ماسک شدن میشود این دقیقا همون خوب عمل نکردن native و ضربه های native به کار شماست. Native = هر نرم افزاری که برای process احتیاج به سخت افزار جدا گانه نداشته باشه مثل همین پلاگین های ویوز نومد و.....یعنی این اتفاق زمانی می افته که شما چندین لاین رو با سازهای مختلف پخش میکنید اگر درست محدوده صدایی لاین ها رو ادیت نکرده باشید فرکانسهای شبیه در مولتی ترک موجب جمع شدن مقیاس اندازه گیری صدا decibel با هم و شباهت شکل فرکانس تداخل در محدوده فرکانسی و وسعت صدایی همدیگر و mask شدن میشه خیلی از ساز ها فرکانس های شبیه به هم دارند و سریع با هم تداخل میکنند مثل پیانو و گیتار آکوستیک گیتار باس و کیک درام و.....پس علت این که در استودیوهای استاندارد به جای پلاگین های ارزان قیمت اکولایزر های مختلف از اکولایزر های خیلی گرون قیمت Manley و یا millennia نزدیک 30 میلیون تومان (هر کدام از آنها ) استفاده میکنند صرفا رنگ اونها نیست بلکه عمل کرد صحیح در parameters آنهاست.
    این روزا خیلی سرم شلوغه کلی خواننده و میکس مستر و تنظیم و اهنگسازی دارم الان 9 صبح ه میخوام تازه بخوابم 4، record دارم شب و روزمان عوض شده .از امید محبی عزیز هم کمال تشکر رو دارم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. خریدuad برامیکس