تاثیرات محیطی بر روی هنجره و خواندن آواز

شروع موضوع توسط arsam ‏14/3/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک تاثیرات محیطی بر روی هنجره و خواندن آواز تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. arsam

arsam عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام و درود
    از اساتید و دوستان عزیز خواهشمندم اطلاعات و تجربیات خودشون رو درباره تاثیرات آب و هوا(گرما، سرما،درصد رطوبت) و ارتفاع از سطح دریای محل خواندن آواز(موثر برروی فشار هوا)و نحوه قرارگیری شخص هنگام خواندن (ایستاده و نشسته)،بر روی هنجره و در کل خواندن آوازدر این جابیان کنند.

2. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    در مورد فشار اسمزی و ... من نظری ندارم چون اینجا ایرانه و مشکلات خیلی بزرگتری از ارتفاع از سطح دریا وجود داره
    در مورد نحوه قرار گرفتن وکال
    چون باید وکال بعضی جاها رو از دیافراگم بخونه بهتره ایستاده باشه که براش راحت تر بخونه
    بعضی ها مثل خواننده موتر هد (motor head) مایکی رو هم بالاتر از قدش میزاره تا سرشو بالا بگیره و صدا بهتر از گلو و دیافش بیاد بیرون

3. arsam

arsam عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تاثیرات محیطی بر روی حنجره و خواندن آواز

مطلبی که در زیر می خوانید خاطره ای است از زبان خانم "لارا برانینگ هندرسون" خواننده سوپرانو و معلم آواز ،نویسنده مشهور کتاب "تکنیک آواز"، که بی ارتباط با موضوع نیست :

"زمانی که دانشجوی سال دوم بودم،یعنی در اوایل کار خوانندگی ام استفاده بد از صدا درس خوبی به من داد.گروهی از ما در یک شب سرد در هوای آزاد برای تفریح آواز می خواندیم.دو نفر از ما که صدای سوپرانو داشتیم سعی می کردیم در گروه با صدای تنور بخوانیم.خوشبختانه من به موقع متوجه شدم و دست از آواز خواندن کشیدم.دختر دیگر همچنان به آواز خواندن ادامه داد و آواز خواند و آواز خواند.هنگامی که به خانه رسید صدایش گرفته بود.تا چهار روز به سختی می توانست صحبت کند.بعدکه به متخصص حنجره مراجعه کرد،به او گفت که از حنجره اش بد استفاده کرده است به طوری که احتمالا تارهای صوتی اش هرگز دوباره حالت طبیعی خود را نخواهند یافت. و همانطور هم شد ! او نه تنها صدای آواز خواندنش را از دست داد بلکه هنگامی که صحبت می کرد نیز صدایش گرفته و خش دار بود.
    باید به اندازه کافی در مورد مورد خطر زیاد آواز خواندن در هوای سرد شبانه یا فریاد کشیدن از سر شوق و جیغ کشیدن، تاکید کنم."

دوستان و اساتید گرامی ما رو از اطلاعات و تجربیات خودشون بی بهره نگذارند.....:smile (73):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...