تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر

شروع موضوع توسط samyarm ‏11/9/14 در انجمن مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی

تاپیک تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر تالار مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی در persian-music.org.

1. samyarm

samyarm

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    سلام دوستام میخواستم در مورد پک آموزشی استاد کیان بزرگمهر بپرسم میخواستم بدونم چطور آموزشی هست خوب هست کسی تا حالا خریداری کرده؟
    و یک سوال اسم نت ها تو نرم افزار چی هست مثلا نت گرد رو چی میگن ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    از این اموزشها زیادن !!!
    مثل اموزشهای استاد !! د.ف هستش.
    اگه قصد دارید اموزشی تهیه بفرمائید از کسی و مولفی تهیه کنید که معتبر تر و متخصص باشه !
    ضمنا نت گرد در همه جا نت گرده . نه اینکه بگیم نت گرد در فلان نرم افزار نت چنگ خواهد بود.
    نگارش نتها در همه برنامه ها به یک شکل هستش

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. samyarm

samyarm

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    دوست عزیز منظورم تو نت این بود که مثلا نت گرد رو هول نت میگوند

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    هول نت اسم انگلیسی نت گرد هستش. و بس
    در نگارش فرق نداره
    در برنامه ها روشهای نت نویسی مختلفی هستش
    staff یا همون نت نویسی روی پنج خط و استاندارد و نت نویسی در پیانو رول که در این حالت نتها با شکلهای مستطیلی نمایش داده میشن و هر طول هر مستطیل نشون دهنده ارزش هر نته.
    این هم لیست نام نتها در برنامه :
    wholeنت گرد
    half نت سفید
    quarter نت سیاه
    eighth نت چنگ
    sixteenth دو لاچنگ
    و کنار هر کدوم هم به جز whole گزینه triplet قرار بگیره یعنی اون نت به شکل تریوله اجرا میشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  5. Student2014

Student2014 عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    آموزش های آقای بزرگمهری رو من تهیه کردم(هم تئوری و هم کیوبیس ها)

آموزش تئوری ایشون بسیار مفید و بسیار کاربردیه خصوصا برای کسی که تازه میخواد شروع کنه. و به نظر من میتونه به عنوان یک مقدمه بسیار عالی برای آموزش های سنگین تر مثل کتاب آقای منصوری باشه.

آموزش کیوبیسشون هم که به نظر من بهترین آموزش جامع و کاربردیه کیوبیس به زبان فارسیه.اصلا این طوری نیست که بیاد help برنامه رو ترجمه کنه ، بلکه ریز ترین نکات رو هم عملی و با زبانی ساده ولی مفصل توضیح میده..
    یعنی حتی از کلاس های خصوصی خیلی از کسایی که نرم افزار هم تدریس میکنن بهتره(به تجربه میگم)

کتاب آموزش آهنگسازیشون هم معرکه ست.

آموزش پروتولزشون رو من ندارم که بدونم چه جوریه.
    --
    در مجموع به نظر من پک های آموزشی ایشون تا الان توی ایران بهترین بوده(خصوصا برای تازه کار ها)
    و خصوصا نسبت به قیمتی که دارن شدیدا میصرفه.. اما نمیدونم چرا خیلی ها اصلا خبر ندارن چنین آموزش هایی هم هست(فکر کنم تبلیغاتشون ضعیف بوده)

من شدیدا منتظر آموزش هارمونی ایشون هستم که مثل این که در دست تولید دارن.

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوشحالم که برای شما مفید بوده !
    توصیه میکنم حتما کتاب تهیه موسیقی با نئوندو تالیف آقای آرش میتویی رو تهیه بفرمائید( البته اگر گیر بیاد چون نایابه )
    مطمئنم بعد از مطالعه نظرتون راجع به هر چی اموزش هستش که قبلا خوندید عوض خواهد شد و دیدتون باز تر میشه.
    هم از نظر توضیحات و هم از نظر کیفیت چاپ .

7. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر استاد محبی عزیز.
    کتاب نیوئندو آرش میتویی به هیچ عنوان نایاب نیست.
    حدود 500 جلد از این کتاب باقی مونده که داره خراب می شه.
    در این تاپیک نحوه ی تهیه این کتاب رو توضیح دادم.
    همون طور که فرمودید چاپ این کتاب تمام گلاسه هستش و البته به نظر ترجمه می آد.
    قیمت جدیدش هم 35 هزار تومان هستش.
    موفق باشید.

معرفی کتاب علوم صدا برداری ( مجموع پنج جلد)

8. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    جناب آقای کیان بزرگمهری فرد ، آهنگساز ، تنظیم کننده و مدرس دانشگاه و استاد این حقیر هستن.
    کارهای ایشون ترجمه نیست به هیچ عنوان و من شخصا هم از ایشون و هم آموزشهاشون مطالب بسیار مفیدی یاد گرفتم.
    از این قسمت هم می تونید یکی از دروس بسته ی آموزشی ایشون رو نگاه کنید :
    CD آموزش مبانی موسیقی

در مورد سوالتون هم نت گرد ، در انگلیسی Whole گفته می شه.

9. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    این کتاب ها در واقع جمع اوری هستن از تجربیاتی که طی چندین قرن به دست اومده.در واقع یک کتاب تئوری رو همه میتونن بنویسن!!!اما چرا همه کتاب پرویز منصوری رو میخونن یا کمال پور تراب؟یا چرا این ها بهترین کتاب های اموزشی در این زمینه هستن؟ایشون(کیان بزرگمهر)فقط کتاب اموزش چگونگی ارتباط با مشتری رو ننوشتن!!!
    تقریبا کتاب واسه همه چی دارن.خب این قضیه زیاد تخصصی نیست.والبته باز هم میگم این کتاب ها بیشتر گرداوری میشن .در طول تاریخ موسیقی خیلی کم بودن کسانی که بهترین مدرس بودن و در عین حال بهترین اهنگساز هم بودن(هایدن و کرساکف و..).کلا خیلی زیاد نبودن.مثلا اگه بتهوون تدریس هم میکرده همگان اون رو بعنوان اهنگسازی اعجوبه میشناختن.
    سوال من اینجاست که وقتی کتاب هایی در کتابخوانه ها هست که توسط متخصصین اون امر نوشته شده چرا خودمون رو اذیت کنیم؟

10. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر جناب محبی عزیز.
    بهتون حق می دم به خاطر پیش داوریتون راجب آقای بزرگمهری.
    فکر می کنم از معدود افرادی باشم که بتونم در مورد آقای فرسایی و آفای بزرگمهری بتونم نظر شفاف بدم چون با هر دوی این عزیزان کلاس داشتم و سر کلاسشون نشستم.
    تو پست بالا نظرم رو راجب استاد بزرگمهری گفتم و اینکه بنده ایشون رو 3 ساله که می شناسم و دو ساله که شاگردشم.
    این تیزر آلبوم ایشون هستش که دو هفته ی دیگه می آد.
    دموی آلبوم آرامش شب ساحلی
    در مورد آقای فرسایی هم بگم ایشون در مورد موسیقی اطلاعات درستی ندارن و در واقع با یادگیری موسیقی به صورت آکادمیک مخالفن اما یادمون نره که عناوینی که ایشون تولید کردن اولین عناوینی بود که در موسیقی ایران چاپ شد.
    من بهتون قول می دم تا جند سال دیگه غولهایی در زمینه ی آموزش موسیقی الکترونیک پیدا می شن که زبان زد خاص و عام می شن.
    علت این پیش بینی هم وجود تقاضا برای آموزش های کاربردی نرم افزارهای موسیقی و کیفیت پایین محصولات آموزشی هست.
    به شخصه فکر می کنم ایشون در پیشرفت سریع آموزش های نرم افزار های موسیقی در ایران دخیل هستن چون جز اولین ها بودن.
    با این حال شخصا بهشون افتخار می کنم و همیشه هر جا مشغول بودم تولیدات این دو عزیز رو در فروشگاه اونجا قرار دادم.
    علت ایجاد این تاپیک هم احتمالا قرار دادن بنر فروش محصولات ایشون در انجمن همسایه هست.
    محصولات ایشون رو شخصا دو سال پیش در فروشگاه انجمن همسایه قرار دادم و علتی که انجمن همسایه روی مخصولات ایشون زوم کرده و اسم ایشون رو بولد کرد نه خدمت به فرهنگ و هنر این مملکت هست و نه چیز دیگه. صرفا زوم کردن روی یک محصول آموزشی برای سود مالی بیشتر. اگر این مسئله حقیقت نداشت ، چطور بعد از دو سال دارن این کار رو می کنن؟
    در مورد شما هم جناب محبی شخصا سعادت زیارت شما رو نداشتم اما بای بگم شما و پست های مفیدتون سهم خیلی زیادی در آگاه سازی جوون های این مملکت داشته.
    باعث افتخار موسیقی ایران هستید بدون هیچ قصد تملقی.
    براتون از خدای مهربان سلامتی و موفقیت روز افزون طلب می کنم.

11. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    عنایت بفرمایید این محاوره رو در باکس مسیج ادامه بدید . ضمنا بخاطر بسپارید که هرکسی در هرجایی تا وقتی حقوق و ازادی شما رو پایمال نکرده است شریف و محترم هست.
    من دلیلی برای حمله به اقای X یا Y نمیبینم .
    یک فعالیتی کردند و شاید بینش و تخصص اون رو نداشتند ولی همین استارت و شروع در این مملکت با این وضعیت جای تبریک و تهنیت دارد. پرواضح هست که هرکسی که هدقی دارد قطعا فقط فقط فقط به این کتابها بسنده نمیکند و هر روز به همه جا سر میزند.
    بهتر بود ایشون قبل از شروع کار ترجمه از یک یا یک تیم مناسب و با تجربه مثل اساتید قدیمی و یا دوستان جدید بهره میبردند. در اون صورت هیچ شخصی از کار ایشون ایراد نمیگرفت . ایراد ایشون این بود که کار تخصصی رو تنهایی انجام دادند .
    و واو به واو کتاب رو بدون هیچ تجربه ای ترجمه کردند. چه که در این صورت واقعا کار عالی میشد .
    به هرحال اگر دوستی با ایشون معاشرتی دارد بهتر هست این مطالب رو به ایشان گوشزد نماید . معمولا نویسنده ها ادمهای منطقی هستند و احتمالا نتیجه بخش خواهد بود.
    موفق باشید.

12. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود دوباره و ممنون از نظرات دوستان.
    من احساس می کنم خیلی از دوستان فک می کنن ما داریم در مورد یک نفر صحبت می کنیم در حالی که داریم در مورد دو نفر صحبت می کنیم.
    فکر می کنم قبل از شنیدن نظرات دوستان دیگه بهتر باشه حداقل یه معرفی داشته باشیم از این دو انسان که اگه هر کسی دیگه خواست نظر بده لااقل یه شناختی داشته باشه تا این دو نفر رو یک نفر نپنداره!

آقای داریوش فرسایی :

تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر-farsayi1.jpg
    داریوش فرسایی - متولد 1339 تهران
    دارای مدرک کارشناسی اقتصاد از دانشگاه تهران
    20 سال فعالیت در زمینه و ترجمه و تالیف کتاب در زمینه های گوناگون به خصوص فیلم و صدا و موسیقی
    ایشان با ترجمه بیش از 220 عنوان کتاب آموزشی و 20 عنوان کتاب تخصصی در زمینه موسیقی و موسیقی الکترونیک به عنوان پرکارترین نویسنده در این زمینه شناخته شده اند
    نمونه هایی از کتاب های ایشون :

تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر-guitarpro6-93.jpg تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر-FL-STUDIO11-93.jpg تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر-abletonlive9-92.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آقای کیان بزرگمهری :

تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر-index.jpg

عضو انجمن صنفي هنرمندان موسيقي ايران و عضو F.I.M

فارغ التحصيل رشته مهندسي كامپيوتر با گرايش نرم افزار از دانشگاه آزاد واحد تهران مركز

فارغ التحصيل رشته موسيقي با گرايش آهنگسازي و نوازندگي پيانوي كلاسيك از كنسرواتوار موسيقي تهران و آموزشگاه عالي آزاد نهاوند

شروع ياد گيري موسيقي از سن 10 سالگي با نوازندگي ساز پيانو در پيش يكي از شاگردان زنده ياد استاد جواد معروفي و در 17 سالگي شروع ياد گيري نوازندگي ساز گيتار

در 18 سالگي ورود به دانشكده فني مهندسي در رشته كامپيوتر و همزمان براي ورود بصورت حرفه اي به عرصه موسيقي ، شروع گذراندن تحصيلات آكادميك رشته موسيقي در كنسرواتوار

گذراندن دوره نوازندگي پيانو كلاسيك نزد خانم كلارا بوكوچاوا و دوره آهنگسازي نظري و كاربردي نزد استاد محسن الهاميان

بعد از فراغت از تحصيل ، شروع فعاليت حرفه اي موسيقي مدتي به عنوان صدابردار در استديوهاي موسيقي و سپس مبادرت به راه اندازي يك استديوي ميكس و مسترينگ صدا و موسيقي

در حال حاضر استاد موسيقي در كنسرواتوار تهران براي تدريس دروسي از قبيل موسيقي الكترونيك ، نرم افزار موسيقي و آهنگسازي كامپيوتري ، همچنين مدرس موسيقي دانشگاه جامع علمي كاربردي براي درسهاي موسيقي فيلم و كاربرد كامپيوتر در موسيقي.

از جمله فعاليتهاي هنري : اجراي چند كنسرت دانشجويي نوازندگي پيانو در حين تحصيل و شركت در جشنواره هاي آهنگسازي و نوازندگي اي از قبيل جشنواره آهنگسازي ترنم وحدت ، جشنواره موسيقي كلاسيك تا معاصر ، … و اجراي كنسرتهاي رسيتال پيانو كلاسيك در اين جشنواره ها . تهيه و ساخت آلبوم موسيقي بي كلام “ترديد” در سبك الكترو آكوستيك و همكاري با تعدادي از خواننده هاي موسيقي پاپ در زمينه آهنگسازي ، تنظيم ، ميكس و مسترينگ قطعات آنها بصورت تك آهنگ .

از فعاليتهاي فرهنگي : انتشار چند مقاله در زمينه صدابرداري و راه اندازي استديو هاي خانگي و حرفه اي

از جمله كتابهاي تأليف شده : انتشار كتاب آموزش اصولي آهنگسازي با كامپيوتر – پخش از انتشارات نشر بيژن ( چاپ سال 1390) – كه كتابي جهت يادگيري اصولي و آكادميك تنظيم اركستراسيون موسيقي بوسيله نرم افزارهاي موسيقايي كامپيوتري در ژانرهاي مختلف موسيقي مي باشد و همين طور انتشار كتاب آموزش جامع و كاربردي كار با نرم افزار

( به همراه ضميمه اي براي ميكس و مسترينگ ) -پخش از انتشارات نشر بازتاب(چاپ 1388)- كه اولين كتاب آموزشي ترجمه شده به فارسي براي كار با اين برنامه ميباشد
    نمونه هایی از محصولات آموزشی :

تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر-computer_composition.jpg تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر-cubase-cover-new.jpg تئوری موسیقی استاد کیان بزرگمهر-pro-tools tutorial.jpg

پی نوشت : به نظر من باید از حقوق مولفین محصولات آموزشی بالاخص موسیقی حمایت کنیم.
    فراموش نکنید که این عناوین برای اولین باره که در ایران چاپ می شن و قبل از قضاوت در مورد افراد یا دیده باشیمشون یا سر کلاسشون نشسته باشیم و یا حداقل کتاب هاشون رو خونده باشیم!
    موفق باشید.

13. Student2014

Student2014 عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    آموزش تئوری آقای بزرگمهری کامل نیست(از لحاظ بررسی تعداد عنواین درس داده شده نسبت به کتاب های مطرح) ولی مباحث مطرح شده رو بسیار خوب و دقیق توضیح میده و همون طوری که در بالا گفتم یک مقدمه ی عالی میتونه باشه برای خوندن کتاب های آقایان منصوری و پورتراب. چون زبان این دو کتاب برای یک هنر آموز تازه کار که میخواد خود اموز یاد بگیره سنگینه.

--

توی ایران که حق انتخاب محدوده(در زمینه ی مباحث آموزشی) به نظرم طبیعیه که یک آهنگساز با سواد ، بتونه هم تئوری تدریس کنه و هم نرم افزار و هم سایر مباحث مرتبط رو.
    البته که حالت بهترش این بود که به صورت بسیار تخصصی تمام این مباحث توسط کسانی که سال ها تجربه به عنوان متخصص فقط در یک حوضه رو دارند تدریس بشه. ولی خب به هزار و یک دلیل الان این جوری نیست و انتخاب هامون این محدوده. حتی اگر سر فصل مباحث آموزشی که اساتید توی همین سایت هم به صورت خصوصی تدریس میکنن نگاه کنید میبینید تقریبا تمامی موارد رو شامل میشه.

من کارهای اقای فرسایی رو شخصا تا حالا مطالعه ای روشون نداشتم.
    ولی آموزش های آقای بزرگمهری رو به همه ی دوستان علاقه مند توصیه میکنم.

14. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوشحالم که مجددا میشه این کتاب رو پیدا کرد. مدتی هر جا میگشتم پیدا نمیشدند.
    به نظر من کتاب چیزی نیست که خراب بشه
    براتون ارزوی موفقیت میکنم.
    ویرایش :
    کمی زمان رو به عقب بردم و برخی ارسالهایی که خارج از بحث بود رو جذف کردم

آخرین ویرایش: ‏12/9/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کیان بزرگمهری