بی دلیل

شروع موضوع توسط سعیده ‏1/8/13 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک بی دلیل تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. سعیده

سعیده عضو سایت هنرمند

شغل :
    شاعر-ترانه سرا
    امتیازات:
    +77 / 0 / -0
    داری میری از اینجا بی دلیل و
    بدونِ اینکه چیزی گفته باشی
    نمیخوای مانعت شم با نگاهم
    نخواستی یادی از من بُرده باشی

نمیخوام از تو هیچ یادی بمونه
    تو رفتن رو به من ترجیح دادی
    تمومِ حسمو ازم گرفتی
    تو دنیامو سپردی دست بادی

کنارت دیگه آرامش ندارم
    حالا که قلبت از قلبم بُریده
    شکوه و برقِ چشمات دیگه رفته
    سکوتت رویِ حسم خط کشیده

ندیدی هرچی از خودم گذشتم
    کنارِ من به ما بودن رسیدی
    خرابش کردی دنیامونو آخه
    تصور کردی از من دل بُریدی

نه عشقی مونده از من، نه خیالی
    غرورت قلبتو از من بَری کرد
    سپردی خاطراتو دستِ باد و
    تصور کردی قلبم دلبری کرد

نه میشه باورم شه رفتنت و
    نه میخوام واسه تو بازم بمیرم
    آره ترکم کن و ازم جدا شو
    شاید اینجوری آرامش بگیرم..

خرداد 1392.

از هنرمندان گرامی و دوستان عزیزی که بنده رو از نظراتشون بهره مند کنند بسیار سپاسگزارم...

2. gole eshgh

gole eshgh هنرمند - ترانه سرا عضو سایت هنرمند

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    سلام سعیده عزیز کار زیباتو خوندم دست مریزاد فقط این مصرع نتونستم بفهمم ( غرورت قلبتو از من بَری کرد ) . و این مصرع همه (نه میشه باورم شه رفتنت و) اگه رفتنت تو عوضش کنی و بگی رفتنت رو خیلی بهتر خونده میشه . در کل کارت خیلی خوب بود آفرین

3. سعیده

سعیده عضو سایت هنرمند

شغل :
    شاعر-ترانه سرا
    امتیازات:
    +77 / 0 / -0
    سلام آقای جاویدان.

منظورم از اون مصرع این بود که "به خاطرت غرورت از هم دور شدیم و از عشقت دست کشیدی".
    در مورد تبدیل "و" به "رو" هم الان که نگا کردم به نظرم حق با شماست با رو بهتر ادا میشه.

ممنونم از حضورتون و نظر دلگرم کننده تون. موفق باشید.

4. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    سکوتت رویِ حسم خط کشیده
    این خیلی خوبه
    و دنیامو سپردی دست بادی ؟ بادی ؟ یعنی چی ؟
    صور کردی از من دل بُریدی ( به نظر من که ادم از دلبریدنش مطمئن هست دلیلی واسه تصور کردنش نیس)
    غرورت قلبتو از من بَری کرد ؟ اینم خیلی سخته ... :)
    موفق باشین

5. سعیده

سعیده عضو سایت هنرمند

شغل :
    شاعر-ترانه سرا
    امتیازات:
    +77 / 0 / -0
    منظور این بود که "دنیایی رو که با تو ساخته بودم به باد دادی". (البته قبول دارم قافیه قویی نیست.)
    در مورد "تصور کردی" میخواستم بگم که "بدون دلیل و تنها با یه تصور همه چیز خراب شد".

ممنونم از حضورتون و دیدگاه انتقادی که داشتین. شما هم موفق باشید.

6. شبگرد بی تن پوش

شبگرد بی تن پوش عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام و ادب
    نظر این حقیر حمل بر جسارت نشه پنداشتم شاید کمکی جزئی کنه.
    بنده جمله یا مصرعی ندیدم که باعث آزارم بشه و در مجموع ترانه قابل احترام بود فقط دوست داشتم یک مقدار عمیق تر و از ژرفای بینشتون هم نگاه میکردین و متفاوت تر میسرودین ولی باز هم خاطر نشان میکنم که کارتون قابل احترام و زیباست.
    البته دوستان مواردی رو فرمودند که برای حقیر هم پرسشی بود.و یک سری نکات ریز که به چشم بنده خورد من باب مثال شاید گفتن :نه میشه باورم شه رفتنت رو بهتر بود چون روان تره یا آره ترکم کنو از من جدا شو و از این قبیل که البته نظر شخصیه،و شما بهتر از هرکسی به گفته خودتون واقفید .بازم ببخشید ممنون که سروده ی زیباتونو در معرض نقد این حقیر گذاشتید

7. سعیده

سعیده عضو سایت هنرمند

شغل :
    شاعر-ترانه سرا
    امتیازات:
    +77 / 0 / -0
    سلام دوست گرامی.

بسیار ممنونم از حضورتون و از اینکه با وجود اینکه شعرم رضایتتون رو جلب نکرد ولی وقت صرف کردین و با دقت ویژه ای که دارید نقد فرمودید.

تک تک واژه هاتون برای من ارزشمندن و قطعا نقطه نظرات شما و سایر عزیزان باعث پیشرفت و انگیزه بیشتر میشه.

8. sound.digital

sound.digital عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون ولی من انجور شعر ها رو خوب درک نمیکنم:smile (75):

9. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام. به نظر من این ترانه فوق العاده هست.من که هیچ ایرادی درش نمیبینم.چون دل این خانم محترم حرف رو زده..با تشکر

- - - - - - - - - -

خانم سعیده من این ترانه رو از شما میخرم و کار آهنگسازیش رو به عهده میگیرم.

10. setare

setare ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    ممنون.
    اما به رسم عادت! چند نکته عرض میکنم. قافیه بیت اول و دوم و پنجم رو ویرایش کنین.البته قافیه پنجم اتفاقا خیلی هم به دلم نشست اما متاسفانه جای کلمه "بری" اینجا نیست.ترانه باید خیلی به شعر کلاسیک نزدیک بشه که بشه از این کلمات استفاده کرد.که معمولا نمیشه.
    و "تصور کردی قلبم دلبری کرد" با مضمون قبلش زیادجور در نمیاد.اگر نزدیک تربشه ازنظرمفهومی بهتره.اینا رو گفتم اما در کل کارتون خیلی قشنگ بود.

11. سعیده

سعیده عضو سایت هنرمند

شغل :
    شاعر-ترانه سرا
    امتیازات:
    +77 / 0 / -0

سلام آقای ادهمی.
    از حضورتون و از حسنِ نظری که نسبت به شعرم دارید بسیار سپاسگزارم. و خوشحالم احساساتی که در شعرم بود رو درک کردید.

در رابطه با پیشنهاد خریدتون، در واقع من این شعر رو برای نظرخواهی دوستان در تالار قرار دادم پس شاید فروشش کار صحیحی نباشه. ولی خیلی خوشحال میشم که شعرم یه آهنگ زیبا داشته باشه. بنابراین در صورتی که مایل باشید زحمت آهنگسازیش رو بکشید، اونو به شما تقدیم میکنم.

ممنونم و موفق باشید.

- - - - - - - - - -

البته نظرتون بسیار محترمه و ای کاش در رابطه با قافیه بیت اول هم توضیح میدادید چون متوجه نشدم چرا نپسندیدید..
    در رابطه با "تصور کردی قلبم دلبری کرد" هدفم این بود که بگم "گذشته ها و خاطرات رو فراموش کردی و یادت رفت که روزی من رو میخواستی. حالا تصور میکنی که فقط من بودم که به تو علاقه داشتم." و به نظرم در راستای بقیه ابیاته.

ممنونم از حضورتون و از وقتی که صرف کردید. موفق باشید.

12. setare

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    "گفته باشی" با "برده باشی" قافیه نیستن.البته درسته که توی ترانه به هم آوایی خیلی توجه میشه.اما بهتره درحد عالی باشه.مثلا "سقوط و سکوت" خیلی از نظر وزن و شکل تلفظ وآوا ...به هم نزدیکن.فقط موقع نوشته شدن معلوم میشه که نیستن.ترانه هم که باید خونده بشه پس به نظر من خیلی هم قشنگه.
    شما هم با شعر قشنگتون نشون دادین که در این زمینه تازه کار یا بی استعداد نیستین .پس چرا حرفه ای نباشید؟
    در مورد نکات دیگه ،دیدم اکثر دوستان هرکدوم جایی براشون قابل درک نیست .مسلما شما موقع نوشتن مفهومی در ذهن دارین والکی که ننوشتین.اما اینو نباید انتظار داشت واسه همه قابل درک باشه.شما که همیشه همراه شعرتون نیستین توضیح بدین.خودمم سعی میکنم همینطور باشه شاید موفق نشده باشم اما شما هم سعی خودتونو بکنین

13. سعیده

سعیده عضو سایت هنرمند

شغل :
    شاعر-ترانه سرا
    امتیازات:
    +77 / 0 / -0
    ستاره عزیز از دقت نظر، نکته بینی و توضیحاتتون ممنونم.

از نظر بنده گفته و بُرده به خاطر "ه" آخرشون هم قافیه هستن و البته باشی ها هم ردیف خواهند بود. شما غیر از این فکر میکنید؟
    با قسمت دوم نوشته تون که فرمودید ترانه خودش باید گویا باشه کاملا موافقم. ولی گاهی خود سراینده متوجه ابهام و گنگی نمیشه. و زمانی که دوستان اشاره کردند، متوجه نقاط ابهام شدم. فک میکنم برای همین اهمیت داره که نظرات دیگران رو بشنویم.
    دوست عزیزم قطعا تجربه و توانایی شما در این زمینه از بنده بیشتره و چیزهای زیادی هست که باید از شما یاد گرفت. پس با بیان نظراتتون همیشه من رو خوشحال میکنید.

ممنونم و موفق باشید.

14. setare

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    لطف دارین.ببینین واسه قافیه بودن حداقل دوتا از حروف اصلیشون در آخر باید مثل هم باشه."گفت و برد" حروف اصلی هستن که مث هم نیستن
    البته تا اونجا که من اطلاع دارم.شما به این هم اکتفا نکنید باز تحقیق کنید اگر به نکته دیگه ای دست پیدا کردین مارو هم بی نصیب نذارین.
    البته عرض کردم این قانون واسه شعر کلاسیک و ...هست و ترانه تا حدودی حق این قانون شکنی رو داره.اما تا حدودی.از این دست قافیه شاید توی خیلی ترانه ها بشنویم اما کلاس کارو میاره پایین.منظور من در کل این بود که وقتی کارتون اینقد خوبه نذارین با نکات کوچیک خراب بشه.

بارگذاری...