..:: بی تو.. ::..

شروع موضوع توسط peiman000 ‏4/3/11 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک ..:: بی تو.. ::.. تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. peiman000

peiman000 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شاید یه فرصت واسه تو کافیه باورم کنی ... شاید بتونی اینجوری یکمی درکم بکنی

شاید نفهمیدی هنوز چی قلبتو میلرزونه ... اگه به بن بست رسیدیم تقصیر هردوتامونه

خواستم فراموش نکنم هرچی که بوده بینمون ... بدون گلایه ندارم از اینکه رفتی بی نشون
    می خواستم اینو بدونی دلم هنوز تورو می خواد ... باور من نمیشه که فاصله داریم هردومون

منو ببین ، باور بکن ، صدای قلب خستمو ... نبودنت کنار من داره میترسونه منو

این روزا تنها دلخوشیم دیدن عکس تو شده ... باور نکن اگه میگن این روزا تنهایی مُده

خواستم فراموش نکنم هرچی که بوده بینمون ... بدون گلایه ندارم از اینکه رفتی بی نشون
    می خواستم اینو بدونی دلم هنوز تورو می خواد ... باور من نمیشه که فاصله داریم هردومون

----------------------------------------------

منتظر نظراتتون هستم ، لطفا مشکلات ترانه رو بگید ، میخوام ببینم در چه حدی هستم {username}-{filename}

2. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    این روزا بحث کردن روی وزن و قافیه بر روی شعرها و ترانه هایی که برای موزیک ساخته می شه خیلی سخته. چرا که روی موزیک میشه بر خلاف اصول شعری عمل کرد.. وزن ها رو شکوند... قافیه ها رو پس و پیش کرد یا اصلا شعر قافیه و ردیف نداشته باشه. یا کلا وزن کلاسیک و یا ترانه و یا نیمایی حتی نداشته باشه.

برای همین کلام یک آهنگ بیشتر بر روی تصویر و احساسات ساخته شده در شعر می گرده و اینکه یه شنونده چطوری و با چه سرعتی به آهنگ عکس العمل نشون بده.
    بعضی از شعرها بدون تفکر در مخ مخاطب جا باز می کنه و خیلی راحت می تونه حتی زیر لب زمزمه بشه. بعضی شعرها ولی تصویر های عمیق تری دارن و به فکر بیشتری نیاز دارن.

شعر شما اگه بخوایم بر اساس وزن و قافیه صحبت کنیم باید بگم بعضی از بیت ها قالب غزل یا چهارپاره دارن و بعضی بیت ها قالب ترانه.

حالا بر اساس مقدمه ی بالا من نمی تونم بر اساس قالب حرف بزنم.
    اگه بخوام از احساسی که به این شعر دارم بگم و رابطه ای که قراره برقرار کنم با این شعر باید بگم در حد متوسطی قرار داره و تصویرهایی ساختی که همه جا وجود داره و این تصویرها نتونست منو غافلگیر کنه یا مجبورم کنه عمیقا بهش فکر کنم یا اینکه ورد زبونم بشه. اما این بدین معنی نیست که شعر بدیه. بلکه اونو باید روی آهنگ شنید و انوقت تاثیرش رو متوجه شد که آیا تاثیر گذاره یا نه...

امیدوارم ناراحتت نکرده باشم
    موفق باشی

3. peiman000

peiman000 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون دوست عزیز ، توضیح خوبی دادی ، واقعا ممنونم ازت

4. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    کاملأ با عرایض دوست خوبم inferno موافقم.
    این شعر خیلی محاوره ای یا به اصطلاح امروزیه و البته خیلی هم خوب و دلنشینه.
    به همین دلیل مخاطب با رویت متن شعر خودش با یه آهنگ که تو ذهن خودشه اونو میخونه که این ممکنه اصلأ حس شاعر و سازنده ی کار نباشه یا اینکه از مقصود شاعر دور باشه.ولی وقتی روی آهنگ میاد و احساسات همراه با شعر اونطور که سراینده مد نظرشه اعمال میشه،مخاطب براحتی با شعر ارتباط برقرار میکنه.
    به همین دلیل نمیشه شعرهای محاوره ای رو قبل از گوش دادن آهنگش، نقد کرد.

در کل کارت قشنگه و من دوسش دارم.بخصوص شاه بیتشو.
    ادامه بده و خسته نشو.
    موفق و پیروز باشی دوست من.

5. daghebabak

daghebabak ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +252 / 0 / -0
    آنچه شرط امر بود دوستان بازگو کردند
    فقط باید اضافه کنم که عزی تر از جان برای شعر سعی نکن بگذار که اشعارت خودشون در قالب درست شکوفا بشن تا زیبایی یک جنگل از کلمات طبیعی داشته باشی چرا که یک پارک جنگلی هر چقدر هم زیبا باشه اما حس جنگل طبیعیرو نمیده
    بدرود و آرزوی توفیق روز افزون برای شما

بارگذاری...