بیاید با هم آهنگ تنظیم(نت نویسی) برای گروه کنیم

شروع موضوع توسط Masood_boy8600 ‏25/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک بیاید با هم آهنگ تنظیم(نت نویسی) برای گروه کنیم تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Masood_boy8600

Masood_boy8600 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, soundforge
    سلام دوستان،
    من یک چند وقتی است که در فکر این کار هستم،اما دیگر الآن عملی کردم،
    دوستان خیلی از ما ها علاقمند به تنظیم موسیقی است،تنظیم دیجیتال و در نرم افزار در جای خودش،اما تنظیمی که در آن نت تمام ساز ها را بنویسید و اینجور چیزا،درست است شاید وقتتان را بگیرد،ولی هم از نظر خلاقیت و تکنیک و آشنایی با ساز ها آدم را بالا میبرد و هم علم آدم را.
    پس تصمیم گرفتم که بیایم با بچه ها این کار را بکنیم،هر کسی ملودی ساخته و یا ملودی با گوشی در آورده است،در فایل گیتار پرو 5(اگر ندارید میتوانید از اینجا دانلود کنید) در این تاپیک میگذارد و دوستان روی آن در همان گیتار پرو تنظیم پاپ و یا هر سبک دلخواهی روی ساز هایی که آن ها را میشناسند میگذارند،بعد دوستان دیگر تنظیم کننده ها و یا حتی نوازنده ها،میایند نظر میدهند و مثلا میگویند،این آکورد غلطه،این تکنیک توی این ساز استفاده نمیشه،مشکلاتش را میگویند و غیرع.اگر تا آخر اینجوری پیش بریم هم علممان زیاد میشود،هم یک پکی برای خودش درست میشود که یکسری آهنگ تنظیم شده اند.
    البته راستی شخص خودش میتواند روی ملودی خودش آهنگ تنظیم کند و یا حتی خودش ملودی را گوشی در آورد و یا از این سایت ها یا کتاب های نت بردارد،فقط تنظیم مهمه.
    مثلا حتی توی صفحه ای که گیتار پرو را میخواهید دانلود کنید،یک پک 30 تایی ملودی گذاشتم،از اون ها هم میتونید استفاده کنید.
    فقط دوستان یکچیزی،زیاد تنظیم ها را شلوغ نکنید،ما نمیخواهیم سمفونی بسازیم،اون اصلا یک علم خیلی بالایی میخواهد.
    از همه دوستان،با علم زیاد و کم درخواست میکنم،در این تاپیک شرکت کنید.
    راستی هر کسی میتونه مشکلات تنظیم دیگری را درست کند و یا به آن اضافه و یا کم کند و دوباره آنها را بگذارد،مثلا یکی میبینه این آهنگ ریتم نداره،یا ریتمش بده،دوباره آن را مینویسد.
    یا علی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Masood_boy8600

Masood_boy8600 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, soundforge
    من خودم اولیش را میگذارم،خودم آهنگ گل بی گلدون خانم گوگوش را تنظیم کردم،البته فعلا اولش است و فقط تا پایان ملودی اورتور تنظیم کردم.
    راستی اون اولش که گذاشتم اصلا عادت من است،2 میزان اول را یک تیکه از ملودی وکال را که معروف ترین جای آهنگ است برای معرفی اجرا میکنم.
    توی این تنظیم از ساز های:پیانو،درامز،گیتار الکتریک،گیتار بیس و ویولون استفاده کردم.
    اینم لینک هایش:
    NoteAhang Virtual Music Community - The Music File Manager
    یا
    http://ameen.persiangig.com/Sana/Gol%20Bi%20Goldon.gp5
    دومین لینک راحت تره،روش کلیک راست کنید،save link as....را انتخاب کنید.
    یا علی

3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    پاسخ : بیاید با هم آهنگ تنظیم(نت نویسی) برای گروه کنیم

ای کاش این تایپیک بالا میومد و دوستان همکاری میکردند...اما یه مشکل اینجا هست اونم اینه که مثلا حالتهای خاص نوازندگی استرینگ رو که نمیشه مثلا با کیبورد و وی استی های استرینگ اجرا کرد و حتما باید از لوپهای اماده ی استرینگ که به صورت صوتی هستش استفاده کرد و همینجاست که نرم افزارهای نت نویسی بزرگترین ضعفشون رو نشون میدند(یعنی اینکه نمیشه برای این لوپها نت نویسی کرد یا اینکه نتش رو روی صفحه نرم افزار نت نویسی دید)!!!!پس نمیشه برای همچین قطعاتی نت نویسی کرد....!!!پس این یکی از بزرگترین موانع سر راه داوهای نت نویسی برای اهنگسازی هستش و به نظر من بزرگترین علتی که اهنگسازان از داوهای نت نویسی استفاده نمیکنند(علاوه بر نداشتن سواد اینکار برای برخیشون)همینه.!!!

بارگذاری...