بيوگرافي رامین جوادی (آهنگساز سريال پر طرفدار فرار از زندان)

5/3/10
116
27
28
كرج
رامین جوادی آهنگساز سریال پریزن بریک است. در آگوست سال ۲۰۰۷، این ساندترک منتشر شد. به علاوه جوادی با همکاری فری کورستن Ferry Corsten، نسخه میکس شده‌ای از موسیقی متن پریزن بریک را در سال ۲۰۰۶ منتشر کرده‌اند.

رامین جوادی (متولد ۱۹۷۴ در دویسبورگ، آلمان) آهنگساز ایرانی-آلمانی تبار موسیقی‌های فیلم و تلویزیون است. پدر او یک مهاجر ایرانی بود.

جوادی بابت ساخت موسیقی‌های مکمل، ارکستراسیون و دستیاری هانس زایمر در فیلم‌هایی مانند «بتمن می‌آغازد» و «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» شهرت دارد. او به عنوان آهنگساز فیلم‌های تیغ: «سه‌گانگی»، «از غبار بپرس»، Open Season و «آقای بروکز» فعالیت کرده ‌است. جوادی و پل وستربرگ به خاطر آهنگسازی برای Open Season به صورت مشترک برندهٔ بیست و دومین دورهٔ جایزه موسیقی فیلم و تلویزیون جامعهٔ آهنگسازان، نویسندگان و ناشران آمریکا شده‌اند.

او کار موسیقی خود را با نواختن گیتار در چند گروه آلمانی آغاز کرد و پس از اینکه تصمیم گرفت برای تحصیل در زمینه موسیقی فیلم و اجرای گیتار به کالج موسیقی برکلی (Berklee) در آمریکا بیاید، عضو گروه موسیقی My Favourite Relative شد. رامین در سال ۲۰۰۰ به کالیفرنیا نقل مکان کرد و به گروه Media Venture پیوست و کار آهنگسازی و تنظیم را اغاز کرد. او برای فیلمهای ماشین زمان، K-19، ند کلی (Ned Kelly) و موازنه (Equilibrium) و فیلم بسیار موفق دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean) همکار آهنگساز – کلاوس بدلت (Klaus Badelt) - بود. مدتی بعد او اولین موسیقی متن سولوی خود را برای فیلم Blade Trinity ساخت و پس از همکاری با رندی ادلمن (Randy Edelman) در فیلم پسر ماسک (Son of the mask)، وارد تیم آهنگسازان «بتمن می‌آغازد» شد.

جوادی همچنین برای مجموعه‌های تلویزیون آهنگسازی کرده‌است. از آن جمله می‌توان به مجموعه‌های تلویزیونی آستانه Threshold، تیغ: مجموعه Blade: The Series و همین سریال فرار از زندان اشاره کرد. وی برای مورد، در سال ۲۰۰۶ نامزد جایزه امی «برجسته‌ترین موسیقی زمینه اصلی» شد. جوادی در سال ۲۰۰۸، با موفقیت آهنگسازی فیلم مرد آهنین را انجام داد.

اما در مورد سریال پریزن بریک، جالب است بدانید که شبکه تلویزیونی M6 فرانسه به جای تم آغازین اصلی سریال پریزن بریک، ترانه‌ای از یک خواننده رپ به نام Faf Larage را پخش می‌کند، نام این ترانه Pas le temps است.

در آلمان و بلژیک هم ترانه‌ای شاخته شده به وسیله آزاد Azad و عادل تعویل Adel Tawil و همچنین ترانه‌ای با اجرای Leki به نام Over the Rainbow پخش می‌شود.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

اینم عکس Ramin Djawadi

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
خوشحالم که میبینم یه ایرانی توی هالیوود کار میکنه. فقط میتونم همین رو بگم. و براش آرزوی موفقیت میکنم. ایرانی هر جا باشه هنر ایرانی رو همراهش داره.

Ramtin

Banned
27/8/09
273
19
0
به به افرین
یکی از دوستان بنده نیز در هالیوود کار میکنند. ولی صدابردار نیست . توی کار طراحی صحنه است.:smile (82):

Pedram Pelak

Producer
هنرمند
19/10/09
233
35
28
West Coast
به نظر من اوج هنرنمایی ایشون تو سریال فلش فوروارد هست که در حال پخشه ! حتما توصیه میکنم دوستان علاقه مند این سریال رو یا حداقل ساند تراک های اون رو تهییه کنن که معرکست !

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
رسم و رسوم ايراني در هر جاي ايران موفقيت بوده . من هم براي ايشون آرزوي موفقيت بيشتر مي كنم . :smile (72):

4/4/10
31
6
0
. زحل.
امیدوارم ایشون هرجا که هستن موفق باشن هرچند ایرانی همیشه موفق است..

Farhad Mahdavi

هنرمند
هنر نزد ایرانیان است و بس .

منم خیلی خرسندم که همچین کسانی موجب افتخار ایران می شوند و برایشان آرزوی پیروزی و سرافرازی دارم .

به به بابا ايول داره خداييش.البته من و رامين با هم اينجورييم ها --->>:smile (19):
من اهل فيلم نيستم با اينكه همه ايران فرار از زندان و ديدن من نديدم:smile (5):.ولي الان واجب شد فرار از زندانو گوش كنم.:smile (64):

5/3/10
116
27
28
كرج
کار فرار از زندان یکم کهنه شده
آخرین کار این آهنگساز موزیک فیلم Clash of the Titans هست که در سال 2010 اکران شد
به نظر من توی این کار آخری خیلی پیشرفت داشته

M.J1991

هنرمند
عضو سایت
21/12/11
402
439
63
Delft - The Netherlands
:D این رامین جوادی که فقط همین یه عکس رو داره کلن!فک کنم شناسنامه شم همینه... ولی جای بسی خوشحالیه:smile (68): این کار Clash Of Titansش کار خوبی شده..مخصوصا آهنگ Perseus و King Acrisiusش .. آهنگ بازی هم چنتا ساخته Spliner Cell ..البته قدیمیه

Mehran.B

هنرمند
9/7/11
140
225
43
یه آهنگساز ایرانی دیگه هم هست که تو هالیوود کار میکنه!

نیما فخرآرا...

20/1/12
138
85
28
کرج
واقعا باید از اینجور هنرمندان عزیز تشکر کرد و لی نمیدونم چرا تو ایران به کسی که خارج کار میکنه ولی هنر داره بها نمیدن؟؟؟
با این حال خودم عاشقشم...
واقعا هنرمند به رامین میگن..
امیدوارم بازم پیشرفت داشته باشه و شاهد کارهای بیشتری از ایشون باشیم تا ایران رو سرافراز کنه....

M@JiD

هنرمند
15/9/11
342
185
43
اهواز
واقعا" خوشحال کنندس که یه ایرانی در سطح حرفه ایی در حال فعالیت هست.ولی کاش می شد یه موزیک فیلم هم برای هموطناش تو ایران می ساخت تا هموطنانش هم از هنرش بهره ببرن و با اون آشنا می شدن و به این افتخار می کردن که ایرانین.

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
2,848
113
37
تهران
www.amirbehnejad.com
واقعا" خوشحال کنندس که یه ایرانی در سطح حرفه ایی در حال فعالیت هست.ولی کاش می شد یه موزیک فیلم هم برای هموطناش تو ایران می ساخت تا هموطنانش هم از هنرش بهره ببرن و با اون آشنا می شدن و به این افتخار می کردن که ایرانین.

برای ساخت یک موزیک فیلم کارگردان باید از آهنگساز بخواد تا برای فیلمش موزیک بسازن.در کستینگ فیلم های ایرانی هم که همه چیز از پیش تعیین شده هست و اطرافیان و آشنایان عوامل فیلم برای فیلم همه کاری می کنند جایی برای یک آهنگساز هالیوودی با دستمزدکلان و هزینه ی ارکسترهای بزرگ نمی مونه.

M@JiD

هنرمند
15/9/11
342
185
43
اهواز
وقتی بازیگری هالیودی مثل آنجلینا جولی از کارگردان ایرانی،اصغر فرهادی درخواست میکنه تو فیلم بعدیش بازی کنه یعنی چی؟یعنی اینکه حاضره بخاطر علاقش پول کمتری بگیره ولی به خواستش که بازی تو یه فیلم ایرانیه برسه.
اگه ایشون آمادگیشو برای یه همکاری با گروه های سینمایی ایرانی اعلام میکرد بعد عوامل سینمایی ایران قبول نمیکردن،اون موقع میبایست از عوامل سینمایی ایراد گرفته میشد.