پروژه آهنگسازی به یاد "جِرمی" (Memorial Jeremy)

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,040
10,084
113
54
.
از 18 گلوله ای که اون شب توسط پلیس شلیک شد، 5 تا فقط در بدن کوچک جرمی (
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
) پیدا شد.

1.jpg

اون شب "جرمی مردیس" 6 ساله با پدرش "کریستوفر" در راه برگشت به خونه بودند که یک گشت پلیس با آژیر توقف، تعقیبشون میکنه (در ایالات متحده تعقیب و درخواست توقف و تسلیم توسط پلیس گشت دلیل خاصی نمیخواد. کافیه که پلیس اینطور بخواد!) پدر جرمی ماشین رو متوقف نمیکنه و به راهش ادامه میده تا اینکه بعد از دو مایل در کنار جاده ماشین رو متوفق میکنه. افسران پلیس هر دو گشت، به محض پیاده شدن از ماشینشون، بدون هیچ مکثی مستقیم شروع میکنند به تیراندازی بطرف سرنشینهای خودرو! ویدئوی ضبط شده از همین حادثه رو از لینک زیر میتونید ببینید. صدای 14 ثانیه ی اول این ویدئو ضبط نشده:


اگه در ویدئو خوب دقت کنید، پدر جرمی حتی به نشان تسلیم دستش رو میاره بیرون؛ ولی اونها اهمیتی نمیدن و به تیراندازی ادامه میدن.

Opera Snapshot_2020-01-29_203526_edition.cnn.com.png

جرمی مردیس که کنار پدرش نشسته بود، کشته میشه ولی پدرش بصورت فجیعی مصدوم میشه. بطوری که تکه های گلوله در ناحیه ی ریه ها و مغزش هنوز وجود داره که نتونستند دربیارند. طبق گزارش پزشک قانونی، جرمی بعد از قطع تیراندازیها هنوز 7 دقیقه زنده بوده.

در طی بازپرسی از افسران پلیس که شلیک کرده بودند، یکیش مدعی میشه که از ماشین پدر جرمی صدای شلیک شنیده بوده، در حالی که طی بازرسی هیچ اصلحه ای از ماشین اونها پیدا نشد.

جرمی 2 ماه بود که تازه رفته بود کلاس اول. اون بی هیچ دلیلی هدف 5 گلوله قرار گرفت تا یک بار دیگه پلیس ایالات متحده جلوی آینه خودش رو ببینه. عکس زیر آخرین عکس از جرمی هست که پدرش روز قبل از حادثه ازش گرفته بود:

2.jpg

جرمی مردیس نه اولین قربانی هست و نه آخرین. بد نیست یک نگاهی به وبسایت
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
بکنید. من اسم این وبسایت رو گذاشتم "سایت شَرم". در این وبسایت قربانیان کشته شده توسط پلیس در ایالات متحده بطور روزانه ثبت میشن. کافیه یه نگاه بکنید به آمار روزانه ی کشته شده ها. از هر جنس و هر سنّ، و هر نژاد و ملیت؛ هر روز بطور معمول پنج، شش کشته شده توسط پلیس وجود داره! از 5 ساله گرفته تا 70 ساله. خیلی ها فکر میکنند که فقط افراد خلاف که اکثراً هم سیاهپوست هستند، هدف این تیراندازی های پلیس هستند، ولی اینطور نیست. این چیزی هست که رسانه های ایالات متحده شایع کردند. در همین سایت شرم میتونید ببینید که از هر نژادی قربانی هست، و از هر سنّی. طبق قوانین کشوری در ایالات متحده، افسر پلیس در حین عملیاتِ رو در رو، حتی اگر طرف مثلّح باشه و رو به پلیس هم تیر اندازی بکنه، پلیس فقط حق زخمی کردن داره، نه کُشتن.

من این قطعه ی کوتاه رو که صرفاً یک ری اکشن درونی من نسبت به این حادثه بود، به یاد جرمی و جرمی های گذشته و آینده ی ایالات متحده نوشتم. در آینده در یک زمان مناسب تر قطعه ی مفصل تری در این باب خواهم نوشت.

-------------------------------------------------------------------------------------

VST Instruments
Imperfect Samples - Fazioli Ebony Concert Grand
Musical Sampling Soar Strings
ProjectSAM Symphobia 1
Musical Sampling Adventure Brass
Cinesamples CineWinds
Native Instruments Reaktor 6

VST FX
فب فیلتر
ایزوتوپ اوزون 7
رپلیکا "اکس، تی"
التیورب 7
ایزوتوپ الوی 2

Sound Effects
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
 

فایل های ضمیمه

آخرین ویرایش:

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
105
287
63
تهران
به به استاد فرهود عاااااااااااااااااااااالی ، یه حس ناب ، یه حس کودکانه ، خالص و صاف
چقدر خوب بود ملودی و کوردهای پایگی ، ساده و پر مفهوم ، بدون هیچ شلوغی ...
فوق العاده بود . و فضا سازی آخر که تموم شد ... یه حس عجیب بود .
مرسی از روایت این داستان به زبان موسیقی
 
  • عالیه!
واکنش‌ها: Farhood
9/6/17
8
20
3
واقعا عالی بود. دقایق آخر آهنگ ، تضاد صدای ملودی آرامش بخش پیانو با صدای خشن شلیک گلوله ، حس عجیب و غمگینی را بوجود آورد. فقط به نظرم اگر روی صدای گلوله ها یک reverb مانند reverb صدای خنده در آغاز آهنگ داده می شد ، این حس قوی تر می شد ولی به هر حال همین هم فوق العاده است... ممنون از ساختن این آهنگ زیبا.
 
  • عالیه!
واکنش‌ها: Farhood