به چه روشی آلبوم رو ضبط کنم و نمونه آهنگ رو تحویل شرکت اسپانسر بدم؟

18/11/11
65
20
8
کرج
با چه روشی آلبوم رو ضبط کنم .آیا نیاز هست برم استودیو؟یا اینکه تو خونه با میکروفون road ضبط کنم؟
میخوام آهنگهای آلبوم رو بشنون و اگه خوششون اومد سرمایه گذاری کنن

20/7/16
30
29
8
22
خمین
با چه روشی آلبوم رو ضبط کنم .آیا نیاز هست برم استودیو؟یا اینکه تو خونه با میکروفون road ضبط کنم؟
میخوام آهنگهای آلبوم رو بشنون و اگه خوششون اومد سرمایه گذاری کنن
درود
اگر قصد دارید که ماکت برای اسپانسر مورد نظر بفرستید با کمترین تجهیزات و میکروفن rode که خودتون دارین میتونید این کار رو انجام بدید ، اما اگر قصد تهیه جدی و استاندارد هستین باید به استودیو برید و کارهاتون رو از ضبط تا مستر استاندارد انجام بدین.

موفق باشید

18/11/11
65
20
8
کرج
درود
اگر قصد دارید که ماکت برای اسپانسر مورد نظر بفرستید با کمترین تجهیزات و میکروفن rode که خودتون دارین میتونید این کار رو انجام بدید ، اما اگر قصد تهیه جدی و استاندارد هستین باید به استودیو برید و کارهاتون رو از ضبط تا مستر استاندارد انجام بدین.

موفق باشید
خیلی ممنون.فکر کنم بهترین کار ضبط ماکت باشه.ولی نمیدونم باید با کیوبیس آهنگ رو یه تنظیم ساده بکنم بعد روش بخونم.یا اینکه با کیبردم اجرا کنم و بخونم...بنظرت واسه ضبط ماکت همون رو کیبرد بخونم؟

20/7/16
30
29
8
22
خمین
فکر کنم بهترین کار ضبط ماکت باشه.ولی نمیدونم باید با کیوبیس آهنگ رو یه تنظیم ساده بکنم بعد روش بخونم.یا اینکه با کیبردم اجرا کنم و بخونم...بنظرت واسه ضبط ماکت همون رو کیبرد بخونم؟
قطعا شما باید ابتدا آهنگ مورد نظرتون رو بسازید[تنظیم] (کیفیت قابل قبول باشد) و سپس اقدام به ضبط صدای خودتون کنید و میکس اون کنید.(تنظیم و ضبط در کیبوبیس)
پیشنهاد:اگر اسپانسر قبول میکنه که شما با کیبرد یا گیتار این کار رو انجام بدید تا نگاه اجمالی به کار شما داشته باشه راه آسون تری هستش.

موفق باشید

18/11/11
65
20
8
کرج
خیلی ممنون.فکر کنم بهترین کار ضبط ماکت باشه.ولی نمیدونم باید با کیوبیس آهنگ رو یه تنظیم ساده بکنم بعد روش بخونم.یا اینکه با کیبردم اجرا کنم و بخونم...بنظرت واسه ضبط ماکت همون رو کیبرد بخونم؟
قطعا شما باید ابتدا آهنگ مورد نظرتون رو بسازید[تنظیم] (کیفیت قابل قبول باشد) و سپس اقدام به ضبط صدای خودتون کنید و میکس اون کنید.(تنظیم و ضبط در کیبوبیس)
پیشنهاد:اگر اسپانسر قبول میکنه که شما با کیبرد یا گیتار این کار رو انجام بدید تا نگاه اجمالی به کار شما داشته باشه راه آسون تری هستش.

موفق باشید
مرسی..بنظرتون میشه ریتمهای کیبرد pa900رو وارد کیوبیس یا اف ال کرد؟اینجوری کارم سریعتر پیش میره

20/7/16
30
29
8
22
خمین
مرسی..بنظرتون میشه ریتمهای کیبرد pa900رو وارد کیوبیس یا اف ال کرد؟اینجوری کارم سریعتر پیش میره
خواهش میکنم
والا من با کیبرد تا به حال کار نکردم
اما اگر خروجی صدا میتونید بگیرید روش به این صورته که شما صدای خروجی از کیبرد رو به وسیله کارت صدا وارد نرم افزار میکنین و اونو ضبط میکنین و بعد صدای خودتونو ضبط میکنید.قطعا این کار سرعت بالا تری داره.

18/11/11
65
20
8
کرج
خواهش میکنم
والا من با کیبرد تا به حال کار نکردم
اما اگر خروجی صدا میتونید بگیرید روش به این صورته که شما صدای خروجی از کیبرد رو به وسیله کارت صدا وارد نرم افزار میکنین و اونو ضبط میکنین و بعد صدای خودتونو ضبط میکنید.قطعا این کار سرعت بالا تری داره.
ممنون از وقتی که گذاشتی .سپاسگذار

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,076
113
54
.
دوست من، اگر دنبال کسی میگردی که روی صدات سرمایه گذاری کنه، باید چیزی بهش بدی گوش کنه که درجا میخکوب بشه! موضوع پول هست و مردم قرار نیست الکی پول خرج کنند! بنابر این نه تنها پروسه ی ریکورد و پست پروداکشن (استودیو)، بلکه کلاً از A تا Z (از لیریک و ملودی گرفته تا مسترینگ) بهتره بدی کسانی برات کار کنند که کارشون بطور حرفه ای اینه. شما فقط بخون. درسته که به ظاهر قراره که فقط روی صدای شما قضاوت بشه، ولی سایر فاکتورهای کار، روی کسی که میخواد بشنوه و تصمیم بگیره، بی تاثیر نیست. مخصوصاً اینکه در ایران اکثر سرمایه گذارها تخصص این کار رو ندارن تا تشخیص بدن جذابیت (و یا عدم جذابیت) مربوط به کدوم فاکتور بوده!

18/11/11
65
20
8
کرج
دوست من، اگر دنبال کسی میگردی که روی صدات سرمایه گذاری کنه، باید چیزی بهش بدی گوش کنه که درجا میخکوب بشه! موضوع پول هست و مردم قرار نیست الکی پول خرج کنند! بنابر این نه تنها پروسه ی ریکورد و پست پروداکشن (استودیو)، بلکه کلاً از A تا Z (از لیریک و ملودی گرفته تا مسترینگ) بهتره بدی کسانی برات کار کنند که کارشون بطور حرفه ای اینه. شما فقط بخون. درسته که به ظاهر قراره که فقط روی صدای شما قضاوت بشه، ولی سایر فاکتورهای کار روی کسی که میخواد بشنوه و تصمیم بگیره، بی تاثیر نیست. مخصوصاً اینکه در ایران اکثر سرمایه گذارها تخصص این کار رو ندارن تا تشخیص بدن جذابیت مربوط به کدوم فاکتور بوده!
شما درست میفرمایید.اما اگه بخوام اصولی ضبط کنم بعد ببرم پیش اسپانسر خیلی واسم هزینه داره و من در حال حاضر دو تا آلبوم آماده دارم و پس هزینه هاش بر نمیام

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,076
113
54
.
شما درست میفرمایید.اما اگه بخوام اصولی ضبط کنم بعد ببرم پیش اسپانسر خیلی واسم هزینه داره و من در حال حاضر دو تا آلبوم آماده دارم و پس هزینه هاش بر نمیام
نمیدونم اون دوتا آلبومی رو که میگی کی برات کار کرده. اگه کلاً خودت کار کردی، زیاد روی جلب نظر طرف حساب نکن. البته من نشنیدم تا قضاوتی روی کیفیتشون بکنم. ولی تجربه ثابت کرده که این تیپ کارهایی که یکی میشه از اول تا آخر خودش کار میکنه، جواب نداده. حتی اگر کسی قبول کنه که سرمایه گذاری کنه، Trackهای آلبوم جدید رو جدا جدا میده به کسانی که به کیفیت کارشون مطمئنه، نه یک نفر! ضمناً کسی که میخواد بشنوه و تصمیم بگیره، نمیاد کلّ Trackهای یک آلبوم رو بشنوه. خیلی بخواد زحمت بکشه، سه تا Track بیشتر گوش نمیکنه. بنابر این نیازی نیست که شما بیای 10 تا کار رو بسپری به آهنگساز و تنظیم و . . .

18/11/11
65
20
8
کرج
نمیدونم اون دوتا آلبومی رو که میگی کی برات کار کرده. اگه کلاً خودت کار کردی، زیاد روی جلب نظر طرف حساب نکن. البته من نشنیدم تا قضاوتی روی کیفیتشون بکنم. ولی تجربه ثابت کرده که این تیپ کارهایی که یکی میشه از اول تا آخر خودش کار میکنه، جواب نداده. حتی اگر کسی قبول کنه که سرمایه گذاری کنه، Trackهای آلبوم جدید رو جدا جدا میده به کسانی که به کیفیت کارشون مطمئنه، نه یک نفر! ضمناً کسی که میخواد بشنوه و تصمیم بگیره، نمیاد کلّ Trackهای یک آلبوم رو بشنوه. خیلی بخواد زحمت بکشه، سه تا Track بیشتر گوش نمیکنه. بنابر این نیازی نیست که شما بیای 10 تا کار رو بسپری به آهنگساز و تنظیم و . . .
خیلی ممنون.بیشتر کارا ساخته ی دوستمه.یعنی شما میگی فقط سه تا ترک ببرم پیش سرمایه گذار کافیه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,076
113
54
.
اینجا یک موضوع البته ناگفته موند. اینکه این روش پیدا کردن اسپانسر بیشتر قدیم بکار میرفت. الآن افراد مثل شما میان Trackهایی رو کار میکنن و در اینترنت و شبکه های اجتماعی پخش و تبلیغ میکنن (بدون چشمداشت در برگشت سرمایه). بعد وقتی کاری ازشون میگیره و اسمی پیدا میکنن، دیگه گیر آوردن اسپانسر خیلی راحت تر میشه. در این وضعیت میتونی از کارهای قبلی خودت هم استفاده کنی و نیازی هم نیست که شاهکار تولید کنی! چون گرفتن یا نگرفتن یک کار، زیاد حساب و کتاب نداره! ولی کارها باید حداقل سطح استاندارد محلی رو داشته باشن.

18/11/11
65
20
8
کرج
سه تا کار زیاد هم هست!
ممنون از راهنماییت.اگه اینجوری هست که شما میفرمایید دو تا کار میبرم استودیو ضبط میکنم
[doublepost=1509479902,1509479754][/doublepost]
ممنون از راهنماییت.اگه اینجوری هست که شما میفرمایید دو تا کار میبرم استودیو ضبط میکنم
اگه دو تا کار تو pmc بدم بیرون..بعدا برای گرفتن مجوز و کنسرت به مشکل میخورم؟؟؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,037
10,076
113
54
.
[doublepost=1509479902,1509479754][/doublepost]
اگه دو تا کار تو pmc بدم بیرون..بعدا برای گرفتن مجوز و کنسرت به مشکل میخورم؟؟؟
از جزئیات این پروسه اصلاً اطلاعی ندارم. چون نه در ایران زندگی میکنم و نه از قوانین اونجا رو در این ارتباط اطلاعات کافی دارم. ولی در این سایت دوستانی هستن که در این موارد اطلاعات خوبی دارن.

• عالیه!
واکنش‌ها: Dr.Noise