به نظر شما بهترين نوازنده گيتار الكتريك كيه؟

بهترين نوازنده گيتار الكتريك ؟

• Joe Satriani

رای: 14 58.3%
  • Steve Vai

رای: 2 8.3%
  • Al Di Meola

رای: 4 16.7%
  • Kirk Hammet

رای: 4 16.7%

• تعداد رای دهندگان
    24
وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
23/2/10
377
318
63
IRAN
دوستان
نظر من فقط و فقط گزينه يك هست.
البته مبدونم گزينه هاي زيادي ميتونه
عنوان بشه. ولي من سعي كردم موارد
متفاوتي عنوان كنم. اگه شما نظر ديگه اي
داريد عنوان كنيد.
بدترين گزينه به نظر من 2 هست چون عليرغم
اينكه نوازنده بسيار خوبيه ولي ملوديهاش برعكس
مورد 1، فقط به درد خودش ميخوره و نميشه گوش
داد. البته اين نظر منه

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام.

بهتر بود نظر سنجی ها رو دقیق تر مشخص میکردید.

مثلا منظورتون از چه نظره ؟
سرعت ؟ تکنیک ؟
مثلا من جای استیو ری وان و یا جیمی هندریکس رو خالی میبینم یا کارلوس سانتانا.. هرچند که دوتا الی ( ری وان و هندریکس دیگه تو دنیا نیستن ) اما هنرشون هست.
یا مثلا ال دی میولا رو من خیلی قبول دارم همچنین استیو وای و ستریانی ..
اما اگه سبکها و تکنیکها رو رو هم ریز تر بهش میپرداختین خیلی کامل تر میشد.

23/2/10
377
318
63
IRAN
آره درسته
من خودم اول ساترياني و بعد مئولا رو دوست دارم
از استيو واي هم اصلاً خوشم نمياد
بيشتر ادا بازي درمياره تا گيتار زدن
ملودي هاش هم خسته كننده است

واي واي Steve Morse يادم رفت

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
من با این ساز زیاد آشنا نیستم ولی تصور نمیکنم بشه در مورد بزرگان این ساز صحبت کرد و کلا حرفی از Yngwie Malmsteen نزد.

fender

Banned
5/2/10
302
119
0
سلاریس
دوستان لطف کردن نوشته من رو حذف کردن دمشون گرم عرضم این بود که به نظر من جای yngwieوjason beckerوmichael angelo batioوchirs impelliteriوviny more خالی بود
متاسفانه تو این سایت به این باحالی جای گیتار الکتریک خالیه و دوستان عنایت کمتری به این ساز دارند
خوب هرکی یه سلیقه ای داره یکی پاپ یکی خال یکی ترنس یکی هم راک و متال

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
فندر عزیز با توجه به اینکه در گیتار تخصص دارین. میتونین مزالب مفیدی در این مورد بنویسید و همه استفاده کنن.
البته بازم میگم نظر سنجی کمی ناقصه. همونطوری که فندر گفتن مایکل انجلو از بهترین گیتاریست هاست.
اگه مثلا در مورد اینکه تکنیک کدوم گیتاریست بالاتره یا اینکه کدوم سرعتی تر میزنه بهتر بود.

30/1/10
21
0
0
تهران
سلام
به نظرم بهتر بود یه دسته تک نوازها رو میزاشتید یه دسته نوازنده های گروهی
بعد هم گیتاریست بزرگ خیلی زیاده انتخاب کردن خیلی سخته

با سلام
همان طور كه بقيه دوستان گفتند بايد مشخص بشه كه از چه نظر داريد مقايسه رو انجام مي ديد؟ با توجه به اين كه نام بزرگاني مثل اريك كلايپتون، ديويد گيلمور، گري مور، بي بي گينگ و خيلي از نوازنده‌هاي بزرگ دنيا در اين نظر سنجي خاليه !!!

23/2/10
6
2
3
با درود.دوستان واسه من 1.ساتریانی خسته کننده و تکرارییه تا بوده همین بوده مناسب حال ادمای هیجان زده 2.steve vai از نظر تکنیکی از ساتریانی قویتره ولی حرف زیادی واسه گفتن نداره 3.Meola همه کاره و هیچ کاره بعضی اهنگاش زیبا هستن بیشترشون تو مخ ادمه 4.hammet تاریخ مصرفش تموم شده 5. Yngwie Malmsteen و بیشتر این اقایون به درد مسابقه فرمول 1 یا دوی سرعت میخورن اما دوستان مگه موسیقی مسابقه و از این جور اداهاس 6. michael angelo هم مایکل شوماخره وزنه بردار! خلاصه دوستان من بعد از سالها سر و کله زدن با خیلی از این به اصطلاح غولها الان ترجیح میدم اهنگ سکوتjohn cage رو گوش کنم در ضمن من دارم رو گیتار کار میکنم تا اون چیزیو که همیشه دوس داشتم بشنوم و نشنیدمو خودم بسازم شما هم دارین بهم کمک میکنین مرسی به نظر من هیچ چیز ارزش اینو نداره که تغییر نکنه

از سانتانا میپرسن بهترین نوازنده گیتار دنیا از نظر تو کیه اون میگه به نظر من گیتاریستای دنیا 2 دسته هستن یه دسته همه گیتاریستای دنیا یه دسته هم دیوید گیلمور!

22/4/10
10
1
0
فقط Malmsteen

5/4/10
2
0
0
تو این گزینه ها جو ستریانی رو انتخاب می کنم.
ولی به نظر خودم دیوید گیلمور از همه بهتره. احساسی که در نوای اکترونیکی گیتارش جریان داره منحصر به فرد هست.

ham-rock

هنرمند
23/8/09
63
1
0
بندرعباس
1-eric claptor 2-mark knofler 3-GARY MOOR4-david gilmour 5-joe satriani ...... گيتاريستهاي مورد علاقه منن

Y n g w i e M a l m s t e e n و
:smile (61):

12/6/10
8
0
0
بندرعباس
بهترین گیتاریست.جیمی هندریکس .به علت اینکه همه چیز داشت سرعت دقت ومهمترین خلاقیت

بهترین گیتاریست.جیمی هندریکس .به علت اینکه همه چیز داشت سرعت دقت ومهمترین خلاقیت

avm

هنرمند
2/6/10
106
50
28
تهران
سلام فکر میکنم اسامی مثل مایکل رومئو، اندی تیمونز، فن هلن، جان پتروچی، فرانک گمبل هم کمکی خالی باشه

مرسی ارسلان

8/2/10
291
22
18
پس مایکل آنجلو فراموش شد! کاش برای نظر سنجی یکم دقت میکردی صدای همه رو در آوردی! :smile (50):

حالا 10 نوازنده ی برتر گیتار الکتریک اعلام شده که توی یه سایت زده بود رو اینجا میزام و اونطورکه گفته شده منبع نظر سنجی متعلق به مجله تایمز هستش . در هر حال خوندنش هم خالی از لطف نیست.

جیمی هندریکس

او بزرگترین گیتاریست برقی تمام دورانهاست؟ شاید. هیچ کس به خوبی او نمی‌تواند سبکهای بلوز، راک و موسیقی روان گردان را به این راحتی با هم ترکیب کند یا با جذبه محسور کننده گیتار را کنترل کند.
JimiHendrix.jpg

دومین گیتاریست برتر دنیا از نظر مجله تایمز اسلش هست

Slash.jpg
نوازنده‌ای فوق‌العاده دقیق که نسبت به نوازنده‌های دیگر در لیست دردسرهای بیشتری از سوی خواننده‌های جلوی صحنه اش می‌کشد. گیتاریست سابق guns`n roses

بی.بی. کینگ

BBKing.jpg

او به خاطر جلب توجه کردن اسم گیتارش را Lucille نگذاشته است. با تاکیدهای اساسی روی ویبراتو، صدای گیتار به صدای زنی واقعی مانند است که بلوز می‌خواند.

4- کیت ریچاردز
KeithRichards.jpg
برجسته ترین شاگرد چاک بری و نیز خالق ترجیع بندهای (riff) به یادماندنی‌تر بیشتر از هرکس دیگری در موسیقی راک اند رول. مثل I Can't Get No/ Satisfaction، Jumpin' Jack Flash، Gimme Shelter، Start Me Up و غیره...

5- اریک کلپتون

EricClapton.jpg
بسیار خوب در هرنوع سبکی از بلوز، به احتمال زیاد کلپتون مشهورترین فردی است که به عنوان سرور Tulsa Sound می‌شناسیم. او همچنین به خاطر استفاده از تک نوازی‌هایش در پیش بردن یک آهنگ به جای متوقف کردن آن، در میان خوش آهنگ‌ترین گیتاریست‌ها جای دارد.

6. جیمی‌ پیج

JimmyPage.jpg
صدای گیتار پیج به گونه ای است که گویی شش گیتار در حال نواختند. و سنگینی دست راستش کلیدی است برای شناسایی فوری صدای Led Zeppelin.
ناگفته نمونه که جیمی پیج و اریک کلاپتون با هم در گروه یاردبردز همکاری داشتند این گروه گروه راک انگلیسی بود که سه گیتاریست افسانه ای در خود پرورش داد.

7. چاک بری

ChuckBerry.jpg
پدر گیتار راک اندرول، تاثیر دائمی ‌و مسمتر او هنوز در اکثر ترانه‌های امروزی دیده می‌شود.​

8. اینگوی مالمستین

YngwieMalmsteen.jpg
سبک «نئوکلاسیک» فوق سریع سوئدی‌اش - او از باخ و پاگانینی تاثیر می‌گیرد- سبک نامشخصی از مقیاسها (تناسبات) و دقت اصولی است. اکثر اوقات او کاری می‌کند که شما وادار می‌شوید قسمت اعظم موسیقی او را به همان سرعتی که می‌شنوید فراموش کنید
9. پرنس
Prince.jpg
او کمی ‌هم خوانندگی می‌کند، اما نوازنده اصلی گیتار محسوب می‌شود. بارها گفته شده که تک نوازی آهنگ Let's Go Crazy نمونه کاملی از سبک آشفته او به شمار می‌آید. اما کاورهای دو ترانه Just My Imagination و While My Guitar Gently Weeps بهمان ثابت می‌کند که او می‌تواند نوازندگی‌اش را تحت کنترل خودش داشته باشد.
10. جانی رامون

JohnnyRamone.jpg

جای گله ای هموجود دارد از نبودن دیودگیلمور و مارک ناپفلر و...​

23/2/10
377
318
63
IRAN
دوست عزيز ممنون از تحليل روزنامه تايمز كه گذاشتي
ولي به نظر من واقعاً خنده دار بوده مجله تايمر احتمالاً داده
اين رتبه بندي رو يكي از بچه هاي نويسندگان مجله بنويسه
مگه ميشه "ديويد گيلمر" توي 10 نفر اول نباشه؟
پرنس؟ گيتاريست؟ مسخرست.....
"ميولا" نيست. "استيو واي" نيست. "ساترياني" نيست. بعد "پرنس" هست.
من متاسفم براي مجله تايمز با اين رتبه بندي مسخره

10/3/10
65
15
8
تهران
دوستان در ایران همه این اشخاص رو میشناسن مالمستین مایکل آنجلو و.... اینا سبکی دارن به اسم گیتار شردینگ و به نوازندههای این سبک میگن گیتار شردر که اینا میگن music for speed or music for techniq
در ضمن این سبک یه نوازننده بسیار نابغه داره به نام برایان کارول که همیشه یه ماسک سفید رو صورتشه و یه سطل زباله کنتاکی رو سرش به همین خاطر بهش میگن buckethead متاسفانه توی ایران کمتر کسی این نوازنده بزرگ رو میشناسه به دوستانی که از نوازنده های بالا خسته شدن شدیدا توصیه میکنم به آهنگاش گوش بدن من به اون رای میدم ضمنا تا کاملا نشتاختیدش راجع بهش نظر ندید

ESP

9/7/10
20
5
0
سرعت و تکنیک و درست زدن رو با تمرین میشه درست کرد اما وارد کردن حس و حال هوا به اهنگ اونم فقط با گیتار کار هرکسی نیست Satriani - Vai - Petrucci - Paul gilbert - David Gilmour و خیلی از گیتاریست ها واقعا خدای گیتار هستن
در هنر نمیشه گفت کی بهترینه... تویه هنر بهترین زیاده نمیشه فرقی و سطحی براشون گذاشت

وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)