به دنبال هنر هستید یا شهرت ؟

شروع موضوع توسط musicsadaf ‏17/3/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک به دنبال هنر هستید یا شهرت ؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. musicsadaf

musicsadaf عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    باسلام خدمت دوستان.
    با توجه به یکی از تاپیک های این سایت که در ارتباط با نرخ قیمت گذاری بالای آهنگ سازی و تنظیم عنوان شده بود می خواستم از شما دوستان بپرسم علت این همه خواننده که بعضا یا هنرمند هستند یا هیچ تجربه ای از موسیقی ندارند هدفشون از خلق موزیک یا خوندن چیه؟
    آیا بدنبال کسب و ثبت آثار هنری هستند یا به دنبال شهرت ؟

چرا شخصی که در زمینه موسیقی هیچ تجربه ای نداره و میاد با کلی هزینه یک آهنگ یا دو تا یا حتی یک آلبوم می خره و بعدش هیچ ... فقط بهمون تک آهنگ یا تک البومش قناعت می کنه. بنظر شما دنبال چه چیز می تونه باشه ؟
    آیا داشتن هنر باعث کسب شهرت میشه؟... شهرت برای چی ؟
    حضور انبوه این همه خواننده جوان که قطعا تعدادی از اونها واقعا هنرمند هستند و در اون شکی نیست ... به دنبال چه چیزی هستند.
    دوستان لطفا در این بحث شرکت کنید و نظراتتون رو بیان کنید. با تشکر

2. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    میدونی ساده ترین راه برای گرفتن توجه محبوبیت پول.... در دید عوام artist شدنه دیگه ...
    کیه که از شهرت بدش بیاد
    مردم بدبخت ما که اکثرا خالتور گوش میکنن یا تکنو ترنس و رپ ... موسیقی جواد در کل ... وقتی بازارش هست مشتریشم هست یارو میره 1 تومن خرج میکنه یه ترک میده بیرون یه کلیپ هم با دوربین 170 میگیره میده این شبکه های ماهواره ای پخش میکنن از فردا بچه معروف میشه ... میشه افتخار خانواده ....
    به نظرم مردم مشکل دارن مردم کشور من موسیقی رو دوست دارن که بهش فکر نکنن و زود بتونن حلش کنن ....
    اکثر این خواننده های جدید پولی هم در نمیارن فقط دارن خرج میکنن اونم فقط برای مشهور شدن همین وگرنه اگه هنر براشون مهم بود که این چیزا رو نمیساختن و نمیخوندن

3. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    اولا بنده نمیدونم منظورت چی بود اما،من افتخار میکنم که جواد میزنم و میسازم!
    ثانیا الان ملت همه وقتی میبینن یکی موزیک خونده اونا هم میرن میخونن،سبک ترنس علکی که نیست
    هر کی از خانواده قهر کرد بره بخونه،حرفه میخواد بعدشم موسیقی جواد الان ریتم 6/8 هستش که ماشالله
    دیگه خواننده هاش دارن به صفحات کتاب گینس میرسن،اما ترنس خون ها بدبختا و رپرهای غیر معروف
    خودشونو بیچاره میکنن تا فقط صداشونو بدن بیرون و .......

درکل من فقط به فکر کسب علمم،موسیقی عشقمه و عشقم رو به شهرت نمیفروشم نمیگم شهرت بده،
    و امیدوارم تا نهایت علم برسم یا علی...

4. BM Audio

BM Audio عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خب دلایل روانی زیادی میتونه داشته باشه شاید یکی دوست داره اسمشو افراد بیشتری بزبان بیاران یکجا میره دورش کنن یا چند تا دختر اطرافش باشن . هیچ سبک موسیقی جواد نیست تو ایران اینطور که همه چیز باید سطی ساخته بشه و از دید مردم فقط بودنش کافیه کسی به محتوای کار توجه نداره . جسارت به دوستان نشه یک فرد میره می خواد در سبک رپ کاری بسازه بدونه اینکه بره اول دانش خوندن این سبک رو پیدا کنه کاز یکی که هیچی بارش نیست رو گوش میده میگه آها اینه همینجوری قطار وار باید کلمات رو ردیف کرد. یا بطور مثال بچشم خودم دیدم طرف میگه امروز بعد ظهر می خوام برم آهنگ بسازم . یعنی در طول 2 ساعت یک آهنگ میسازه . 100 % برای شما هم پیش اومده همچین افرادی رو ببینید. اگر برای کسی اصلیت هنر مهم باشه و بخواد کار خوب ارائه بده میره و براش وقت صرف میکنه و علمش رو یاد میگیره که یک کار استاندارد ارائه بده اگر این کار خوب باشه همه می پسندن . اما کار هایی که سطحی ازش عبور شده بزودی از یاد مردم خارج میشه و کسی بعد یک مدت دیگه توجه به کارش نمیکنه . درسته که با این کار ها میشه به شهرت رسید اما ماندگاری در کار نیست . من که یک نوازندم سعی میکنم برای کارهایی که قرار تو کنسرت یا همایش ها ارائه بدم چندین ماه یا حتی یک سال وقت بذارم که تا جایی که امکان داره اشکالات کارم کمتر بشه . با اینکه سازم ایرانی اما سعی میکنم از نظر سطحی به استاندارد های موسیقی جهانی نزدیکتر بشم.

5. Beauty Song

Beauty Song عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo, reason, sonar
    ای بابا این سوال منو یاد انشاء دوران دبستان میندازه که علم بهتر است یا ..........علمی که ارزش داشته باشه یه روزی به جایگاه خودش که همون جایگاه ارزشی هست بر میگرده
    من متاسفم که فکر میکنن مردم نمیفهمن ...فکر میکنین چون مردم ما کارای امروزی رو زیاد گوش میدن فهمشونو از دست دادن؟؟نه عزیز من انقدر تو سالهای قبل محیط بسته بود و کارا تکراری و فضای موسیقی غمناک که مردم انگار منفجر شدن ...بعد هم تو همون آهنگهای خالطورم اونی که یکم بهتره بیشتر طرفدار داره و برای همون که 2 تا دختر به خاطر آهنگت بیان پیشت هم باید زحمت کشید...موسیقی انحصاری دورش به سر رسیده هر کسی نسبت به درکش از موسیقی و خوانندگی یه نوع کار میسازه رپ و ترنس و متال بهانه هست ...حالا یه سری هم زرنگی میکنن و اهنگ فلان خواننده قدیمی یا جدید رو پیدا میکنن و روش یه متن فارسی میخونن و معروف میشن حساب اینا با بقیه جداست
    اما هر کس که از ذهنش چیزی بیرون بیاد و اونو هر جوری خلق کنه((موسیقی ترانه نقاشی معماری رقص ))برای من محترم هست و به اینکه خیلی پر محتوا یا کم محتواست نگاه نمیکنم من به اثر گذار بودن نگاه میکنم
    این موسیقی امروز یه تب زود گذره و به زودی دوره اش سر میاد ....رپ خونهای واقعی که از درد میگن میمونن اونایی که کار ترنس میکنن مطمعن باشن که 20 سال آینده دوره درخشان این سبک خواهد بود و مردم با سبک راک آشنا تر میشن (( اینا نظر من هست و کلی راجبش تحقیق کردم و امار گرفتم ))
    راستی یه جایی خوندم مردم برای چیزی که پول بدن ارزش قائل میشن پس هنرمندی که پول در نیاره زیادم ارزشمند نباید باشه مگه وقتی مرد

6. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مثه اينكه بدجور شلوغش كرديد. اگه كسي هنرمند باشه به سبك هايي كه علاقه نشون نميده نبايد بي احترامي كنه.
    همه حرفشو ميزنن , اما كي مرد عمله؟؟؟
    راستي اگه نگاه كنيم ميبينيم 90 درصد يا شايدم بيشتر موضوع اهنگ ها جنس مخالفه. حالا چه سنتي باشه , چه به قول اون دوستمون خالتور. ( البته اگه به معناي واقعيش ذكر شده باشه! )

شهرت چيز بدي نيست. كي گفته بده؟ اگه مشهور نباشي كه ميشي افتخار يه خوانواده. و اگه مشهور باشي ميشي افتخار يه ملت.

در كل ميشه گفت راحت ترين و پر هزينه ترين راه مشهور شدن موسيقيه.

بارگذاری...