بهترین DAW برای رکورد وکال

شروع موضوع توسط majid98 ‏12/1/16 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک بهترین DAW برای رکورد وکال تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    سلام خدمت کاربران عزیز.بهترین نرم افزار یا همون DAW برای رکورد وکال چیه؟من شنیدم fl studio کیفیت رو میاره پایین حالا نمیدونم درسته یا غلط.میکروفون من rode nt1-a pack هست و کارت صدا هم focusrite scarlett solo هست و اتاق ضبط هم تقریبا آکوستیک هستش.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏12/1/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏12/1/16 ---
    عزیزان کسی نبود راهنمایی کنه؟

2. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    تا اون جایی که من اطلاعات دارم راجع داو ها باید بگم که هیچ فرقی با هم ندارند کیفیت صدا به میکروفون کارت صدا و محیطی که ضبط می کنید بر میگرده

• موافقم موافقم x 1
  3. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    میکروفون که اونجوری که تعریفشو شنیدم و دارم کیفیتش حرف نداره و کارت صدا هم همینطور.محیط ضبطم تقریبا اکوستیکه ولی فک نمیکنم خیلی تاثیر بذاره چون تو محلی ضبط میکنیم که نه افکت ریورب داره نه دیلای ن افکت خاس

4. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +198 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    دوست عزیز اف ال برا تنظیم و کنار هم قرار دادن صدا های مختلف ساخته شده و برا رکورد وکال زیاد جالب به نظر نمیرسه

البته این یه نظر شخصیه

و به نظر من برا رکورد وکال استودیو وان و کیوبیس خیلی مناسب هستن مخصوصا استودیو وان

برا ضبط وکال خیلی دست تون تو این DAW بازه و سرعت عمل ضبط تو این نرم افزار خیلی فوق العادس

امکاناتی که این DAW برای ضبط وکال رو ترک صوتیش گذاشته خیلی عالیه

و این که اف ال کیفیت صدارو پایین میاره به نظرم حرف درستی نیست باید علت کاهش کیفیت صداتون رو بررسی

کنید

و الان توضیح بدین که دقیقا چا اتفاقی برا وکال تون می افته؟؟؟؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    انگار یه حالت دیگه میشه.مثلا وقتی رپ ضبط میکنیم دو ورس میکنیم ورس 1 رو ضبط میکنیم یکم وکالو خفه میکنه ینی انگار صدای وکال حالت خفگی داره و ورس دو یکم بیشتر میشه یا کمتر میشه
    البت این حالت زیاد به چشم نمیاد ولی بعد میکس و مستر صدا کیفیت میاد پایین در صورتی که اصن من رو وکال کار خاصی نمیکنم فقط اکولایز و کمپرس میکنم و تنظیم ولوم افکت رورب یکم

6. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خب بهتر نیست که نمونه فایل قرار بدی عزیز؟! کیفیت صوتی رو که نمیشه فقط توضیح داد!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  7. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +198 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    همچین چیزیو اولین باره میشنوم میخوای با کیوبیس یا استودیو وان ضبط کن ببین چرا این جوریه

شاید حالت لیمیتر رو انتخاب کردی و لیمتری که به طور پیش فرض رو لاین مستر میکسرت قرار گرفته باعث این اتفاق شده

8. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    ن من میکسرو کنترل میکنم هیچ افکتی هیچ پلاگی نمیذارم رو لاین رکورد.بهتره با کیوبیس یه امتحانی بکنم نشد با استودیو وان درست شد هیچ نشد من نمونه فایل میذارم مزاحمتون میشم.ممنون از راهنماییاتون

بارگذاری...