بهترین گروه های متال و راک از دید گاه شما کیا هستن؟

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
1,178
93
اهواز
نميدونم چرا اين تاپيك رو نميبندن.
اقا مگه ما كي هستيم كه نظر بديم كي بهترينه؟
من ميگم بند بقال سر كوچمون بهترينه. واقعا اينطوره؟

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
9/9/13
1,153
2,547
113
55
Germantown, Maryland, USA
اصولاً این جور بحث‌ها توسط یه عده "تازه موزیک گوش کن" که "جو گیر" شدن (چون تازه کار هستند) شروع میشه. قبل از انتخاب یک یا چند گروه، باید دید انتخاب کننده، چقدر موزیک گوش داده؟ چطوری گوش داده؟ یعنی‌ از اینایی بوده که "فول آلبوم" میگیرن و ظرف ۱۲ - ۱۳ ساعت کّل آلبوم‌های طرف رو گوش میدان بوده؟ یا با دقت گوش کرده؟

SaeedMohebbi

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,260
2,198
113
28
تهران
نميدونم چرا اين تاپيك رو نميبندن.
اقا مگه ما كي هستيم كه نظر بديم كي بهترينه؟
من ميگم بند بقال سر كوچمون بهترينه. واقعا اينطوره؟
سلام
میشه دلیل قانع کننده و خارج از اینکه به این موضوع دید تعصب داشته باشید برام بیارید؟!
اینکه شما که هستید و چه هستید به هیچ کسی هیچ ارتباطی نداره ... اما هر کسی میتونه در مورد هر موزیکی هر نظر شخصی که داره بده . اینجا قرار نیست گروه یا گروه های خاصی نقد بشوند بلکه قرار نظر ها در موردشون داده شود .
قرار نیست هر کسی هر نظری که داره درست باشه !
نظر شما رو به اولین پست این تاپیک جلب میکنم :
به نظر شما کدوم یک از گروه های متال(هر سبک) یا راک بهترن یا شما بیشتر با اونا حال می کنید؟
اگر به قسمت بُلد شده توجه کنید منظور این تاپیک رو متوجه میشید.
اگر قرار به نقد کردن بود این تاپیک رو از اول با جدیت زیر نظر میگرفتم اما این فقط بحث سلیقه هست و لا غیر.
پس دلیلی برای بستن این تاپیک نمیبینم.
اصولاً این جور بحث‌ها توسط یه عده "تازه موزیک گوش کن" که "جو گیر" شدن (چون تازه کار هستند) شروع میشه. قبل از انتخاب یک یا چند گروه، باید دید انتخاب کننده، چقدر موزیک گوش داده؟ چطوری گوش داده؟ یعنی‌ از اینایی بوده که "فول آلبوم" میگیرن و ظرف ۱۲ - ۱۳ ساعت کّل آلبوم‌های طرف رو گوش میدان بوده؟ یا با دقت گوش کرده؟
تقریبا موافقم اما میگم دید تخصصی به این تاپیک نداشته باشید بیشتر جنبه ی فان و اطلاع از سلایق مختلف داره تا دید تخصصی.
دوستان عادت کردید به مسائل خیلی جدی و تخصصی برخورد کنید:happy-43:. این تاپیک فان هست. :wink:

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
9/9/13
1,153
2,547
113
55
تقریبا موافقم اما میگم دید تخصصی به این تاپیک نداشته باشید بیشتر جنبه ی فان و اطلاع از سلایق مختلف داره تا دید تخصصی.
دوستان عادت کردید به مسائل خیلی جدی و تخصصی برخورد کنید:happy-43:. این تاپیک فان هست. :wink:
اینم میشه.

البته در فرومی که لقب "تخصصی‌" رو یدک میکشه، بعیده این جور تاپیک ها. کما اینکه وقتی‌ تو تاپیک "ویژه گفتگوی آزاد" که اصلا برای همین ایجاد شد که بحث‌های غیر تخصصی و غیر جدی توش نوشته بشه، یه پست با شیوه طنز زده بشه، بلافاصله پاک میشه. ما هم یاد گرفتیم که همه چی‌ رو جدی بگیریم دیگه.

SaeedMohebbi

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,260
2,198
113
28
تهران
اینم میشه.

البته در فرومی که لقب "تخصصی‌" رو یدک میکشه، بعیده این جور تاپیک ها. کما اینکه وقتی‌ تو تاپیک "ویژه گفتگوی آزاد" که اصلا برای همین ایجاد شد که بحث‌های غیر تخصصی و غیر جدی توش نوشته بشه، یه پست با شیوه طنز زده بشه، بلافاصله پاک میشه. ما هم یاد گرفتیم که همه چی‌ رو جدی بگیریم دیگه.
تاپیک "ویژه گفتگوی آزاد" که شما فرمودید یک تاپیک کاملا تخصصی هست با این منظور که موضوع انتخاب دست شما بوده و کاملا آزاد هست اما در زمینه گیتار اونجا صحبت کرد. یعنی حتما نباید در مورد خرید گیتار سوال کرد میشه در مورد تغییر پیکاپ و کاستوم کردن و نحوه نگه داری و ... صحبت کرد نه اینکه جشن گرفته بشه که مدال گردنتون انداختن و درجه کاربری شما با موضوعی روبرو شده که هیچ ارتباطی به گیتار نداره !

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
1,178
93
اهواز
سلام
میشه دلیل قانع کننده و خارج از اینکه به این موضوع دید تعصب داشته باشید برام بیارید؟!
اینکه شما که هستید و چه هستید به هیچ کسی هیچ ارتباطی نداره ... اما هر کسی میتونه در مورد هر موزیکی هر نظر شخصی که داره بده . اینجا قرار نیست گروه یا گروه های خاصی نقد بشوند بلکه قرار نظر ها در موردشون داده شود .
قرار نیست هر کسی هر نظری که داره درست باشه !
نظر شما رو به اولین پست این تاپیک جلب میکنم :
درود
سعید جان اینجا من تعصب خاصی ندارم و نخواهم داشت.
ما صاحب کسی نیستیم و کسی رو کنترل نمی کنیم که فلان کار رو گوش بده چون بهترینه.
شما به اسم تاپیک توجه کن نوشته بهترین این یعنی گروه یا گروه هایی وجود داره که یک سر و گردن از بقیه بالاتره
که این اصلا منطقی نیست.
اگر اسم تاپیک مثلا اینظور بود:شما کدام یک از بند هارو بیشتر می پسندین؟
اینطور طرف میومد حرف از سلیقه حودش میزد نه اینکه بیاد بگه بند X بهترینه.

25/2/14
455
683
93
اصفهان
این تاپیک میتونه توی معرفی بعضی گروه ها حتی خیلی خوب باشه!
دوستان چرا اینقدر سخت میگیرید؟ اینقدر تمرکز روی تک تک کلمات لازم نیست! تازگی توی این فروم آدم جرئت نمیکنه صحبت کنه همیشه یکی هست که بیاد یه جواب سر بالا بده به آدم و ایراد بگیره.
اون زمانی که من اومدم توی این فروم مشکل اصلیم این بود که نمیدونستم پیکاپ کجای گیتار میشه! و نمیتونستم پیکاپا رو دسته بندی کنم واسه ی خودم. اما کلی آدم باحال توی این تالار گیتار بودن که خدا میدونه چقدر بهم کمک کردن و همون زمان هم با این که کسی این همه تمرکز روی تخصصی بودن نداشت تخصصی ترین بحثا رو انجام میدادن و بیشترین چیزها رو به آدم یاد میدادن.
یه مبتدی الان بیاد اینجا و توی این تالار بچرخه بعدش جرئت میکنه به یکی از ماها پیام بده یه سوال بپرسه؟ یا بیاد توی تالار مشاوره پست بذاره؟ گاهی من هم حس میکنم وقتی یه سوالی میپرسم توی این انجمن زنده زنده قورتم میدن! (نمیدونم شاید واسه لول 9 بودنمه یا اندازه ی اون علامت اون گوشه آرتیست نیستم! یا حالا چون این سایت نمیگه به اندازه کافی با تجربه نیستم!)

آقا فرشاد بی خیال. ما همه یه روز تازه موزیک گوش کن نبودیم؟ جو تاحالا نگرفتتمون؟ اسلش 12 13 ساله هم جو گرفته بودش روزی 12 ساعت ساز میزد یا passion بود؟ guthrie govan هنوز توی کتابش از همین روزاش حرف میزنه!
لازمه حرف 8 صفحه ی ملت رو توی 4 تا عبارت منفی بگنجونید؟

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
9/9/13
1,153
2,547
113
55
آقا فرشاد بی خیال. ما همه یه روز تازه موزیک گوش کن نبودیم؟ جو تاحالا نگرفتتمون؟ اسلش 12 13 ساله هم جو گرفته بودش روزی 12 ساعت ساز میزد یا passion بود؟ guthrie govan هنوز توی کتابش از همین روزاش حرف میزنه!
به Slash و تمریناتش چه ربطی‌ داره؟!!! بله. همه بودیم. شما رو نمیدونم. ولی‌ بنده از هفت سالگی یعنی‌ ۴۳ سال و نیمه که موزیک گوش میدم!!! شما احتمالا اونموقع حتی هنوز بالای ابرها منتظر بدنیا اومدن هم نبودید!!! هشت صفحه که سهله، ۸۰ صفحه هم که باشه، من نظرم رو گفتم و باور کن واسه اظهار نظر، احتیاج به گرفتن اجازه از شما، که "سنت" نصف سابقه موزیک گوش کردن من هم نیست، ندارم.

Slash چیکارست این وسط ما هنوز نفهمیدیم.

آخرین ویرایش:
  • عالیه!
واکنش‌ها: Old Shank

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
1,178
93
اهواز
این تاپیک میتونه توی معرفی بعضی گروه ها حتی خیلی خوب باشه!
دوستان چرا اینقدر سخت میگیرید؟ اینقدر تمرکز روی تک تک کلمات لازم نیست! تازگی توی این فروم آدم جرئت نمیکنه صحبت کنه همیشه یکی هست که بیاد یه جواب سر بالا بده به آدم و ایراد بگیره.
اون زمانی که من اومدم توی این فروم مشکل اصلیم این بود که نمیدونستم پیکاپ کجای گیتار میشه! و نمیتونستم پیکاپا رو دسته بندی کنم واسه ی خودم. اما کلی آدم باحال توی این تالار گیتار بودن که خدا میدونه چقدر بهم کمک کردن و همون زمان هم با این که کسی این همه تمرکز روی تخصصی بودن نداشت تخصصی ترین بحثا رو انجام میدادن و بیشترین چیزها رو به آدم یاد میدادن.
یه مبتدی الان بیاد اینجا و توی این تالار بچرخه بعدش جرئت میکنه به یکی از ماها پیام بده یه سوال بپرسه؟ یا بیاد توی تالار مشاوره پست بذاره؟ گاهی من هم حس میکنم وقتی یه سوالی میپرسم توی این انجمن زنده زنده قورتم میدن! (نمیدونم شاید واسه لول 9 بودنمه یا اندازه ی اون علامت اون گوشه آرتیست نیستم! یا حالا چون این سایت نمیگه به اندازه کافی با تجربه نیستم!)

درود
اقا تا حالا ديدي من به كسي بپرم و دعوا راه بندازم يا لحنم بد باشه؟
ولي old shank جان اين تاپيك واقعا از تعادل خارج هستش.
اينجا تالاري هستش كه در مورد موضوعات تخصصي بحث ميكنيم پس كلمات بايد به تخصصي ترين شكل استفاده بشن.
اگر دقت كرده باشين به هيچ كس چيزي نگفتم.نگفتم كه شما اشتباه ميكنيد يا درست ميگي كه فلان بند و گروه بهترينه.من در كل گفتم كه جدا از اسم هايي كه دوستان ميگن،اين تاپيك خيلي به درد نخوره.
من فقط نفهميدم كه پست من چرا بايد ميل اعضارو براي سوال پرسيدن از بين ببره؟

8/10/15
148
158
43
30
همه جا
بهتره نام تاپیک بشه . "گروه راک یا متال مورد علاقه شما" و بحت سر بهترین نباشه چون بهترینی وجود نداره
هیچ وقت اینجا نظر ندادم چون از لغت بهترین میشد فهمید خیلی پوچ و بی سر و تهه
به سن و درجه و رتبه اشخاص کار ندارم . دوست دارید ادامه بدید

23/1/16
22
2
3
23
dreams
اقا من غلط بکنم پیش اساتید نظر بدم فقط میخوام بگم بیاید همو خراب نکنیم
[doublepost=1454777727,1453922311][/doublepost]
من که خیلی خوشم اومد از کارش ولی اهنگاش سنگین نیستن مثل لینکین بارک
این دیگه یه چیز خیلی مشخص و واضحه$ ارتفاعش بالا بود اما شدت نداشت مثل صدای فیک بود دیرندش به صدای چستر نمیرسه و رنگش همینطور این نظرر بقیه اس نه من ;)
از غیرتت خوشم میاد منم طرفدارم

20/10/17
1
0
1
20
بهترین گروه راک گروه skillet هستش تو زمینه متال فعالیت ندارن اما هارد راک خشنی دارن بخصوص تو کنسرت هاشون مثل آهنگ sick of it
همچنین آهنگ گروه skillet تو سال 2017 و 2016 بعنوان بهترین و اولین آهنگ راک انتخاب شد که اسمش feel invincible بود و آهنگ متالیکا به اسم moth into flame شیشم شد

21/5/18
1
1
1
37
درود بر دوستان

من کاری ندارم کی بهترینه کی بهنرین نوازنده اس کی بهترین خواننده اس..

فقط من عاشق و سینه چاک گروه WASP و شخص blackie Lawless هست نزدیک به 16 سال هست که همه روزه آثار این گروه رو گوش میدم اینم یه اجرای زیبا از بلکی لاولس:

اجرای اکوستیک و بسیار زیبای قطعه "Hold On To My Heart "

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
6/4/20
1
1
3
با سلام دوستان عزیز
من پاسخ ها به این سوال رو دیدم، نکته ای که عجیب بود از نگاه من این بود که هیچ کس از دوستان درباره گروه tool هیچ صحبتی نکردند.
شما با سلیقه ی خوب موسیقیایی تون tool رو نمی‌شناسید ویا گوش نمیدهید؟!!! ؟
این بند فوق العاده زیبا. عرفانی، فلسفی و پیچیدست با تمام بندهای دیگر فرق می‌کند، چندتا آهنگ ازشون گوش بدهید تکست ها و یا ترجمه آهنگ ها را بخوانید و نقد های فارسی و انگلیسی این اعجوبه ها را حتما بخوانید.
تضمین میکنم که لذت خواهید برد و تجربه ای بسیار خاص و متفاوتی را تجربه خواهید کرد.
لذت ببرید:دی