1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

بهترین کتاب

شروع موضوع توسط mahmood0 ‏22/10/18 در انجمن مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی

تاپیک بهترین کتاب تالار مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. mahmood0

mahmood0 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    لطفا بهترین کتاب برای اموزش پیانو برای تازه کاران را معرفی کنید

2. mr.r

mr.r عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    سلام.اون چیزی که خیلی فراگیر هست کتاب بیر هست اما بستگی به استادت داره من اولین استادم مثل خیلیا اول بیر بعد چرنی تدریس میکردم استاد دومم که خیلی شاخ بود کلا از متد روسی تدریس میکرد گمونم نیکلایف بود

3. mahmood0

mahmood0 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    علاقه ای به سبک های ایرانی ندارم بنظرت بهتره کتاب بیر انگلیسی رو بخونم یا فارسیش هم همونه

4. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 5 / -2
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    به فارسی ترجمه شده نه اینکه تغیر کرده باشه. متد اموزشی همونه. متد مایکل آرونم بد نیست خیلی جمع جوره زیادی کش نداده

5. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +272 / 6 / -3
    منظور اون دوستمون بیر نبوده بلکه کتابی نوشته شده به نام بیر پارسی که نویسندش اصلا در حدی نیست که بخواد کتاب اموزشی بنویسه و برداشته این کتاب بیر به این مهمی رو دستکاری کرده....نکته ی جالب اینه که این نویسنده به خودش زحمت نداده یکم دست در جیب ببره و یک پیانو بخره (حداقل پیانو دیجیتال حالا آکوستیک بماند!) و با اون پیانو،آموزش تصویری کتابش رو آموزش بده و برداشته با یک کیبورد (ارگ)آموزش پیانو نوازی کتاب رو داده!:facepalm-7:

6. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 5 / -2
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    چه خسته بوده طرف.
    ندیدم همچین شاهکاریو هنوز:banghead-46:

7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +272 / 6 / -3
    متاسفانه بله...چند سال پیش یکی از دوستام کتابش رو تهیه کرده بود.البته مربوط به6 سال پیشه ولی امیدوارم حداقل الان دیگه یک پیانو حداقل دیجیتالش رو ایشون خریده باشند برای تهیه فیلم اجرای کتابهاشون!

8. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,792 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    متد آموزشیِ یک ساز، خوندنی و مطالعه کردنی نیست!:hilarious-10: بلکه یک وسیله ای هست که آموزش دهنده ی اون ساز بکمک اون نواختن ساز رو آموزش میده. بیر و امثال بیر هم "کتاب" نیستند، متد آموزشی هستند. و اون "متد آموزشی" و "شخص آموزش دهنده" (معلم یا مربی و یا هرچی که اسمشه) لازم و ملزم هم هستند. یکی بدون دیگری تلف کردن وقت و عُمر هست.

ضمناً اینکه "کدوم متد آموزشی استفاده بشه" معمولاً به انتخابِ آموزش دهنده هست. متد آموزشی رو مربیِ ساز که نمیاد از هنرجو سوال کنه!! "بهترین" و "بدترین" هم نداریم. انواع اقسام متدهای گوناگون آموزشی برای پیانو در دنیا هست که هر مربی ای با یک یا چندتای اون کار میکنه و همشون خروجی های خوب هم دارند، بد هم دارند. و این خروجی های بد یا خوب، به توان مربی و استعداد و سنِّ هنرجو ربط داره، نه متد آموزشی.

اصولاً روش تمرین و آموزش هنرجوها به دلایل تفاوتهای فردی با هم فرق میکنه و این مربی هست که اینو تشخیص میده و متد مناسب هنرجو رو تعیین میکنه. متد آموزش ساز، کتاب رساله نیست که بشینی بخونی! سوال عجیبی کردی!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  9. mahmood0

mahmood0 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    بله منظور من همونه اگه فیلمش رو دیده باشید اصفهانیه طرف
    از اسم بیر سو استفاده کرده برای فروش کتابش
    از کتاب بیر اصلی ترجمه فارسی هم وجود داره؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏22/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏22/10/18 ---
    من خارج از ایران زندگی میکنم اینجا کیفیت اموزش هرچند بالاست اما هزینش هم نسبت به ایران خیلی بیشتره و فعلا قصد ندارم کلاس برم برا همین دنبال یوتویب و کتاب های اموزشی ام

10. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,792 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    من هم خارج از ایران زندگی میکنم، و اینجا هرگز ندیدم کسی بدون مربیِ ساز حتی به این موضوع فکر کنه! البته خارج داریم تا خارج. جایی که من هستم، یاد گرفتنِ یک ساز، تنها با خوندنِ یک متد آموزشی جوک محسوب میشه. این مثل این میمونه که بگیم "بجای این که بریم دکتر، مستقیم بریم از داروخونه دارو بخریم و خوب بشیم"!! یک مربیِ ساز این نیست که بیاد اون متد رو برای هنرجو قرائت کنه. مربیِ یک ساز دهها کار و روش و تشخیص ریز و درشت داره که من و شما از اون بیخبریم. دقیقاً مثل یک پزشک. متد آموزشیِ تنها یا یوتیوب که این تشیخیص ها رو نداره!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  11. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +272 / 6 / -3
    اون بیر اصلی کتاب زرد رنگ خودش داخلش ترجمه داره همونو بگیرین.

12. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    اموزش های legacy learn and master اش که برای گیتارش خیلی معروفه یدونه هم برای پیانو داره البته ویدیو هست نه کتاب ولی خوبه میتونین امتحان کنین چند قسمت رو دانلود کنین ببینین چطوره

13. stefan

stefan عضو سایت

امتیازات:
    +193 / 11 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    اگه نظر من رو بخوای:فرقی نمیکنه با چه متدی شروع کنی.مهم شروع کردن هست. به قول جناب فرهود تا جایی که میتونی اولویت اولت رو کلاس بگذار و حتما به صورت آکادمیک پیش برو ...چون خودآموز هم وقت خیلی زیادی ازت میبره هم هزینه ی زیاد...و اگه واقعا نمیتونی و علاقه زیادی داری با یک متد تمرینت رو شروع کن مابقیش رو هم اگه اهلش باشی بعدا خودت با تحقیق و خوندن کتاب های مختلف میفهمی که چطور باید ادامه بدی...لازم به ذکر هست برای شروع حتما فیلم های اموزشی رو زیاد ببین.تا به دست هات اسیبی نرسه(شروع درست مهم تر از همه چی هست...)
    متدهای اموزشی هم زیاد وجود داره:بیر،آرون،شاوم،متد اروپایی آموزش پیانو (این ها هم سطح بندی داره.تو یه سایتی هم یه چند صفحه ای از این کتاب ها رو گذاشتند...خواستی برو یه نگاهی بنداز ببین با کدومش بهتر میتونی ارتباط برقرار کنی.موفق باشی.
    @samandar اون کتاب تنظیمات آهنگش برای کیبورد نوشته شده.و قبل از هر اهنگی یه تمرین هم از بیر متناسب با اون اهنگ داده شده است.کتابش رو نباید برچسب بد زد ولی خیلی ساده هست.

14. mahmood0

mahmood0 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    منم همین روش مد نظرم بود چون رشته های مختلف کامپیوتری و زبان انگلیسی و زبان دانمارکی و طراحی رو هم به همین روش تمرین کردم و یاد گرفتم و خیلی هم راضی ام ازین روش تنها ایرادش اینه که نسبت به داشتن یه معلم خیلی زمان بر هست البته اونم بستگی به پشتکار و استعداد داره

15. rezamomayezan

rezamomayezan عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    می دونم کدومو میگی ... اسم نویسنده اش جلیل سجاده همشهری ماست تو اصفهان ... خیالت راحت الان پیانو دیجیتال هم داره :)))

16. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    یه مشکلی رو یادم رفت بگم . من گیتار الکتریک کار میکنم و کلا یه جلسه هم کلاس نرفتم اوایلش یکمی سخته ولی بعد کم کم ادم راه می افته . مشکلی که داره اینه اگر ویدیو یا کتاب انگلیسی کار میکنین باید تک تک کلمات رو حالیتون بشه و چیزی رو اشتباه یاد نگیرین . مثلا اوایل من الترنیت پیکینگ رو اشتباه یاد گرفتم تو دو هفته و بعد فهمیدم اشتباه مینوازم تو یسری جاها که چند ماه طول کشید عادت رو عوض کنم

17. mahmood0

mahmood0 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    خیلی به گیتار الکتریک علاقه دارم گفتی بدون کلاس باد گرفتی امیدوار شدم

18. stefan

stefan عضو سایت

امتیازات:
    +193 / 11 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    @mahmood0 بازم میگم تا میتونی تلاش کن بری کلاسی که یه معلم خوب بهت اموزش بده.موسیقی با علوم دیگه فرق داره.جناب @Farhood و اساتید دیگه در مورد این موضوع زیاد صحبت کردن یه سرچ بکن و مطالبشون رو بخون و مطمین باش راهت رو بهتر میتونی انتخاب کنی.

بارگذاری...