بهترین میکروفن برای سازهای زهی مثل گیتار و ویولن که مجهز به پیکاب نیستند؟

شروع موضوع توسط Clapton ‏13/1/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک بهترین میکروفن برای سازهای زهی مثل گیتار و ویولن که مجهز به پیکاب نیستند؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    بهترین میکروفن برای سازهای زهی مثل گیتار و ویولن که مجهز به پیکاب نیستند چیست و از چه نوع میکروفنی برای record صدای این نوع سازها میتونم استفاده کنم؟

2. kianava

kianava عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, protools
    سلام.
    برای گرفتن یه صدای خوب از این سازها راه هاو انتخابهای متفاوتی هست. قبل از رکورد به این موضوع توجه کنی که مثلا ویولون شما سولو هست یا همنوازی گروه و توی میکستون چه نقشی داره تا بر اساس اون نوع میکروفن و میکروفن گذاریتو انتخاب کنی.
    البته حتی اگه سازتون پیک آپ هم داشته باشه توصیه میشه تو استودیو از پیک آپ استفاده نشه.پیک آپ بیشتر روی استیج به کار میاد.

برای گیتار و سولوی ویولن از یه میکروفن خازنی با پاخ فرکانسی یکنواخت که روی یه محدوده فرکانسی خاص تاکید نداشته باشه استفاده میشه معمولا
    فکر نمیکنم به صورت مطلق بهترین میکروفن رو بتونیم واسه یه ساز نام ببریم.چون پارامترها خیلی زیادن از آکوستیک محیط گرفته تا سلیقه ووو .پس میکروفن هایی رو که خودم ازشون صدای خوب گرفتمو میگم. nuemann tlm49 rode nt1A و برای ضبط استریو از یک جفت rode nt3 استفاده کردم.البته انتخاب preamp هم واسه داشتن یه صدای خوشرنگ خیلی خیلی مهمه.

برای سولوی ویولن از یه میکروفن خازنی استفاده کنید (من از nuemann tlm49 صدای خوبی می گیرم)) و اونو تقریبا 50-60 سانتیمتر بالای خرک سازتون قرار بدید. تا بغیر از صدای خام ساز یه مقداری از آمبیانس محیط هم با صدا باشه. البته میکروفن رو تا 30 سانتیمتر هم نزدیک می کنند به ساز که باعث میشه یه مقداری تو دماغی تر بشه صدای سازتون و جزئیات مثل صدای خراش آرشه بیشتر به چشم بیاد که به سلیقتون وابستس.
    ارکستر زهی رو اگه به صورت استریو رکورد کنی بهتره.البته اگه تعداد نوازنده محدود نباشه که معمولا هست
    برای رکورد گیتار هم به اندازه کافی توی فروم مطلب هست

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. میکروفون ویولون

,
  2. بهترین میکروفن جهت صدابرداری ویلن

,
  3. میکروفن مخصوص گیتار