1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

بهترین روش ضبط صدای دیستورشن چیست ؟

شروع موضوع توسط Game_builder ‏21/10/18 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک بهترین روش ضبط صدای دیستورشن چیست ؟ تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    سلام . من روش های مختلفی رو برای ضبط صدای دیستورشن استفاده کردم که واقعا نتیجه ی افتضاحی گرفتم . 1 سوال و 1 درخواس دارم از دوستان عزیز .
    سوالم اینه که بهرین راه برای ضبط مستقیم (یعنی از طریق کارت صوت و بدون میکروفون ) چیه ؟ من از پدال دیستورشن استفاده کردم و بدون هیچ نرم افزار واسط دیگه ای از پدال استفاده کردم همراه با شبیه ساز امپ (هد و کابین تو overload th3 ) بدون پدال و فقط با نرم افزار یعنی دیستورشن و شبیه ساز رو با نرم افزار اضافه کردم . نتیجه اش اینا شد . یکی از یکی افتضاح تر !!
    dis1
    dis2
    dis3
    dis4
    dis5
    dis6
    درخواستم اینه که وی اس تی دیستورشن خوب میشناسین یعنی افکت مستقل باشه که تو میکسر بذارم و از همه لحاظ خوب باشه ؟ حداقل در حد قابل قبول . افکتای دیستورشن تو گیتار ریگ و امثال اون زیاد باحال نیستن

2. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,895 / 8
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    Game جان، طراحی افکت برای الکتریک گیتار استانداردی نداره که بگیم مثلاً این رنگ صدا استاندارد شد. حالا چه دیستورشن و چه لید و غیره. تاریخ راک رنگهای متنوعی رو برای افکت پراسسینگ گیتار تجربه کرده. کما اینکه رنگ دیستورشن Kiko Loureiro و Kirk Hammett عین هم نیست. پری سِت های موجود در پلاگینهای اَمپ، صرفاً چیزیه که کمپانی پیشنهاد میده. یوزر قطعاً باید خودش روی افکتها کار کنه. گیتاریستهای حرفه ای خودشون رنگ صدای گیتارشون رو طراحی میکنن. بنابر این اینطور نیست که بگیم مثلاً این پلاین صدای استاندارد دیستورشن رو داره و اسم "خوب" بذاریم روش. شما با تک تک ماجولها باید شخصاً کار کنی و رنگ مورد دلخواهت رو به دست بیاری.
    اینطور که پیداست شما دنبال رنگ دیستورشنی میگردی که جایی و یا از کسی و از موزیکی چیزی شنیدی. وگرنه اینهایی که من از شما شنیدم آنچان هم که میگی "افتضاح" نبودند.

شما این مورد رو هم نصب و امتحان کن. اگر این هم راضی کننده نبود، دیگه باید سفارش بدی برات یه پلاگین بسازن:

0015 Audio Assault - Grind Machine 1.8 - VST

Grind Machine 2 (Audio Assault) HEAVIEST amp sim out there? (vst plugin)

• موافقم موافقم x 2
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    باشه اینا رو فردا تست میکنم ببینم چجوریه
    ولی منظور من دیستورشن خوب نبود ضبط خوب بود مثلا این صدایی که الان ضبط کردمو با هنزفری گوش میکنم اینگار میکروفونو گذاشتی جلوی اگزوز پیکان البته خوب گیتارم گیتار 500 دلاریه انتظار خاصی نمیشه ازش داشت ولی در حد فیلمهای اینستا باشه راضیم اینایی که با کارت صوت ضبط میکنن فیلم میذارن اوکیه . در حد موزیک نیست خوب ولی قابل شنیدنه میخوام مثل اونا شه خیلی چیزارو تاحالا تست کردم ولی به نظرم کارم اشتباست یعنی اینطوری ضبط نمیکنن
    اینی که شما میگی منظور لهجه ی سازه درسته ؟ فعلا اون پارامتر برام مهم نیست :)
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏21/10/18 ---
    این ویدیویی که دادینو دیدم قسمت اول خوب بود ولی قسمت دوم صدا خراب بود نوشته بود بدون eq و compression و reverb ؟؟!! اینارو بعد از رکورد درست کرد درسته ؟

4. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,895 / 8
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    هندزفری که برای گوش کردن موسیقی نیست! با هدفون یا مانیتورِ درست باید گوش کنی.
    این "فیلمهای اینستا" رو نفهمیدم منظورت چیه.
    یه اشکال ساده تو کارِت هست که از نزدیک باید حل بشه. چون از چیزهایی که دورادور مینویسی چیزی نمیشه فهمید! توی پُستهای قبلی هم مشکل تفهیم داشتی. اینطوری اصلاً کسی مشکلتو متوجه نمیشه تا کمکت کنه. یعنی چی "با کارت صوت ضبط میکنن"؟!! مگه کارت صوت برای ضبط کردنه؟! چون سیگنال گیتار شما مستقیم نمیتونه وارد کامپیوتر بشه و اونجا ضبط بشه، کارت صوت میاد این وسط و اونو تبدیل میکنه به دیتای دیجیتال، بعد میفرسته به کامپیوتر تا اون تو ضبط بشه. همین. کارت صوت کارش اینه. حالا چه سیگنال ورودی از گیتار شما باشه و چه از میکروفون.

منظور من از رنگ صدا "لهجه ساز" نیست. لهجه مربوط میشه به شیوه ی نوازندگی. رنگ صدا اون جنس صداییه که با ماجولها افکت برای گیتار میسازی.

در اجرای از نیمه به بعد در اون ویدئو، یکسری از افکتها رو خذف کرده و صدا رو هم مونو کرده. افکتهایی که حدف کرده رو نوشته خودش.

• موافقم موافقم x 2
  5. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    خوب منظورم با ضبط با کارت صوت همین روش مستقیم بود که جک گیتارو وصل کنی به کارت صوت بعد کارت صوت هم به سیستم . اکثرا که تو یوتیوب میبینم میک رو وصل میکنن به کارت صوت و خود میک جلوی امپه که خوب منظور من این مورد نیست . منظور من ضبط صدای مستقیمه . من وقتی ضبط میکنم به همین حالات بالا در میاد همونایی که فرستادم . فیلم های اینستا هم منظورم گیتاریستاست نمیدونم فالوشون کردین یا نه ولی معمولا یه کارت صوت دارن (از بعضیاشون سوال کردم ) و تو یه نرم افزار مثل کیوبیس کار رکوردو انجام میدن و کیفیت صداهم خوب در میاد
    افکتایی که تو اون فیلم بالایی یارو گذاشتش رو گیتار قبل رکورد بود یا بعد رکورد میکسش کرد ؟

6. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,895 / 8
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    :hilarious-10::hilarious-10: گیر دادی به "کارت صوت"!! بیا بیرون از اون کارت صوت! اصلاً بدون کارت صوت که هیچیک از این کارها رو نمیشه کرد. حالا اون گیتاریستهایی که در موردشون میگی، مجبوراً باید کارت صوت داشته باشن که توی کامپیوتر با کیبوبیس ضبط کنند دیگه. بدون کارت میتونند توی کامپیوتر ضبط کنند؟!! شما اصلاً فکر کن کارت صوت بخشی از کامپیوتره و چسبیده به کامپیوتر. کارت صوت باید باشه تا صدای گیتار توی کامپیوتر ضبط بشه.

اون کیفیتی که ازش حرف میزنی که صدای خوبی نمیده و غیره . . . اصلاً ربطی به کارت صوت نداره. به طراحی افکت ربط داره، که قبلاً گفتم که خودت باید تجربه ی این کارو داشته باشی و خودت صدای دلخواهتو بگیری از پلاگینها.
    در اون ویدئو، قسمت دوم صدای خام پلاگینه، و قسمت اول، همون صدای خام با سایر سازها (مثل بیس و درامز) میکس شده و یکسری افکتهادر میکس بهش اضافه شده. صدای مطبوعی که سراغش رو میگیری مربوط به پراسسینگ افکت در مرحله ی میکس هست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    داش خودم میدونم که کارت صوت باید باشه تا سیگنال به صوت دیجیتال تبدیل شه در هر صورت هم باید باشه درست ولی من نوعش رو گفتم که بعضی ها با امپ و میک انجام میدن و بعضی ها هم نه از شبیه ساز ها استفاده میکنن .
    پس کیفیت خوب صدا مربوط میشه به مرحله ی بعد ضبط درسته ؟ اگر اینطوری باشه خوبه پس مشکل از نواختن یا ضبط من نیست ؟

8. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,895 / 8
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    من از اینکه روی جملاتت تاکید میکنم که درست بنویسی، از این جهته که چیزهایی که مینویسی درست تفهیم بشه. امیدوارم برات ناراحت کننده نباشه. کسی هم که با امپ سخت افزاری و میکروفون ضبط میکنه در داخل کامپیوتر، باز احتیاج داره به کارت صوت! چه مستقیم از گیتار و چه از طریق میکروفون و امپ، کارت صوت باید وجود داشته باشه.

کیفیت صدا مربوط به هر دو مرحله هست: حین ضبط (که ماجولهای پلاگینِ امپ رو درست تنظیم کرده باشی) و حین میکس (که یک میکسمنِ وارد به میکسِ کارِ راک، صدای ضبط شده ی گیتار رو درست پراسس و میکس کنه برات).

• موافقم موافقم x 1
  9. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    اها اوکی . پس دوباره رسید به میکس :)) فعلا که چیزی سر درنمیارم از میکسو اینا ببینم چی میشه . ممنون بابت راهنمایی
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏23/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏22/10/18 ---
    تست کردم امروز صداشو . مدل های مختلفی از امپ و کابین داشت و با تغییر اونا دیستورس هم تغییر میکرد ولی چند مورد خوب توش پیدا شد که صدای گیتار چند نوازنده رو میشه دراورد باهاش . فکر کنم بقیه ی افکت ها هم اینطوری تکی پیدا کنم بهتره تا همه یک جا تو یه نرم افزار مثل گیتار ریگ اینا باشه .

10. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,435 / 3
    دوست عزیز
    کارت صدا چه مدلی هستش ؟گیتارتون رو به کدوم ورودی کارت صدا وصل میکنید؟ به ورودی لاین وصل نمیکنید که ؟باید به ورودی di یا instrument بشه.

• موافقم موافقم x 1
  11. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    کارت صدا فوکوسرایت اسکارلت solo g2 هست . گیتار رو وصل میکنم به همونجا که شکل گیتار رو کشیده و ورودیشم جک 6.5 میله گیتاره . اون مدش هم میذارم روی inst

بارگذاری...