بهترین روش برای یادگیری نرم افزارهای DAW آزمون و خطاست؟

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏2/6/14 در انجمن نرم افزارهای آهنگسازی ( DAW )

تاپیک بهترین روش برای یادگیری نرم افزارهای DAW آزمون و خطاست؟ تالار نرم افزارهای آهنگسازی ( DAW ) در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود.

من مدت 4 ماهه که دارم با نرم افزاری FL Studio کار میکنم و کلی مطلب و فایل pdf بدرد نخور خوندم که فقط کلیات کار را توضیح داده و اصلا کفاف یک تنظیم ساده را هم نمیده.

واقعا برام جالبه که توی ماه اول چند تا pdf و ویدیوی آموزشی دیدم از نرم افزار FL Studio که اصلا و ابدا به من در رسیدن به tone مورد نظرم توی مثلا صدای گیتار و درامز ,.... هیچ کمکی نکردن.و در ماه های بعد هم با آزمون خطا , به هیچ جایی نرسیدم!

آموزشها بسیار گنگ و کلی بودن و به عنوان مثال یه جا نوشته بود که فلانه پیچ fl studio صدا را خفیف و تند!! میکنه یا یه جا توی یک مقاله انگلیسی خوندنم که نوشته بود فلانه تنظیم برای تیز کردن!! صداست.

به هر حال فکر کنم باید با آزمون خطا یه سری چیزها را یاد گرفت ولی خود همین آزمون خطا هم نتیجه بخش نیست و باید یک پروژه ی واقعی و پیش ساخته ی DAW را آدم بیاد پیاده کنه و با تنظیماتش ور بره تا بیاد دستش که چیکار کنه.

حالا در حال حاضر دنبال یه منبع خوب هم برای میکس و مستر موسیقی متال هم میگردم که متاسفانه اونم پیدا نکردم.

در هر صورت خیلی خوب میشد اگر یه آموزش پر و پیمان و جامع میشد توی نت پیدا کرد که از یه آدم تازه کار بتونه یه مهندس صدای خوب و معقول بسازه.

2. dj unk

dj unk عضو سایت هنرمند

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +257 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    اگه میخوای سریع یاد بگیری باید بری سراغ بسته های اموزشی و اینجور چیزا . ولی مشخصه که اگه خودت کار کنی و چم و خمشو یاد بگیری دیگه هیچوقت یادت نمیره . حتی راحت میتونی تکنیک ها و اون چیزایی رو که میخوای رو تو نرم افزار پیاده کنی. من خودم تجربی یاد گرفتم و کلا 1 سالی طول کشید که کل نرم افزار رو جویدم . الان هر کاری که تو فکرم هست و جزو قابلیت های نرم افزار باشه رو راحت توش پیاده میکنم .
    پروژه های خود اف ال رو پیشنهاد میکنم حتما بررسی کن .
    اینم بگم که بدون تلاش هیچ چیزی رو نمیتونی بدست بیاری . (تجربه کردم که میگم)
    با اموزش های نت شاید شما بتونی پروژه های خود اموزش رو بسازی ولی برای کار حرفه ای لازمه که شما به طور کامل کامل به یک DAW مسلط باشی . که این تسلط با اموزش ها و همچنین تلاش خودت که ازهمه مهمتره به دست میاد .
    موفق باشی .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ramtinmjj

ramtinmjj عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    بهترین روش ازمونو خطاست ولی سریعترین راه نیست.

4. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوست من.
    اگر یک هنرجو مثل شما بخواد به یک متخصص تبدیل شه باید پله ها رو به نوبت بره بالا و به قولی step by step یا قدم به قدم.
    به جشم دیدم طرف هنوز نمی دونه نت چیه و داره تنظیم می کنه و پول می گیره.
    الان دیگه مد شده طرف می خواد آهنگسازی کنه همون اول میره سراغ نرم افزار اونم 90 درصد FL Studio.
    اگر شما تئوری موسیقی، سلفژ، هارمونی و ساز عمومی رو ندونی ممکنه تا یه جاهایی بالا بره ولی زمانی می رسه که متوقف می شی و خیلی سریع فید می شید.
    راهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود/رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.
    با آزمون خطا می شه به جایی رسید اما زمانی که گذشتگان ما این راه و با آزمون و خطا رفتن و تجربه اش رو دارن چرا از تجربیاتشون استفاده نکنیم و عمرمون رو تلف کنیم؟!
    فرق امثال ما با آهنگسازای خارجی چیه؟
    هوششون بیشتره؟ خونشون رنگین تره؟ یا ...
    جند عامل دخیله اول اینکه تحت آموزش صحیح قرار می گیرند دوم اینکه حمایت می شن و سوم از تجربیات هم استفاده می کنن.
    موفق باشید.

5. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    از پاسخهای دوستان متشکرم.
    فکر کنم باید همزمان هم از پروژه های خود برنامه ی FL Studio استفاده کنم (تغییر و آزمون و خطا) و هم اینکه آموزشها را کاملتر کنم.

من خواسته ای که دارم اینه که بتونم صدای درامز و گیتار الکتریک کارهایی که ضبط کردم را به اون شکلی که میخوام توی FL Studio میکس کنم تا صداهاشون زنده تر و واقعی تر بشن.(یعنی شبیه به صدای میکروفن گذاری).

مثلا همون reverb که FL Studio داره و برای همون منظور هم استفاده میشه , واقعا تنظیمات گیج کننده ای داره و من نتونستم با تغییر رندوم و اتفاقی اون هرگز به اون چیزی که میخوام برسم.

از طرفی دیگر هم متاسفانه اون پروژه هایی که توی خود FL Studio هست بیشتر موسیقی ترنس و تکنو و... هستن.
    البته سعی میکنم بالاخره یک پروژه ی راک/متال هم پیدا کنم.

6. Pter

Pter عضو سایت

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    عزیز جان،شما تا وقتی به تک تکِ همون پارامترای روی پلاگین و تنظیمات گیج کنندَش تسلّط پیدا نکنی هیچ وقت میکس مناسب نخواهی داشت،با اطمینان میگَم اینو که اصلاً هیچ درکی از میکس پیدا نخواهی کرد،دنبالِ راهِ دَر رو نباشید
    درجه "مهندسی صدا" هَم اینطوری نیست که هر کسی از راه رسید با استفاده از چندتا پرسِت آماده پلاگین و تسلط فقط به یه سری مباحث بشه بهش چسبوند،راه زیاده برا رسیدَن بهش

در مورد اینکه شما اگه ویدئوی آموزشی میبینیدُ نمیفهمید و نمیتونید به شکل کاربردی ازشون استفاده کنید،بر میگرده به این که شما هنوز با ابزارهای کارتون و مباحث ابتدایی هم آشنا نیستید
    البته من قصد جسارت ندارَم ولی لازمه اینُ در نظر بگیرید که شما بایَد از کاری که میخواید انجام بدید به یه دَرک کلی برسید
    امیدوارَم متوجه قضیه باشید

بارگذاری...