بهترین برنامه برای ساخت کارهای متال و بلوز چیه؟

شروع موضوع توسط magnetic ‏29/3/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک بهترین برنامه برای ساخت کارهای متال و بلوز چیه؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به اساتید محترم
    من تازه کارم و میخام کار با یکی از نرم افزارهای آهنگسازیو شروع کنم.سبک مورد علاقه ام متال و بلوز هست. (گیتار الکتریک میزنم)پیشنهاد میکنید از چه برنامه ای استفاده کنم؟کلا واسه شروع یه راهنمایی کلی نیاز دارم.
    ممنون

2. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    من چون زیاد تو ویدئو ها دیدم از ابلتون استفاده میکنن (ableton live)
    البته شما فکر کنم ازادین..باهر نرم افزاری میشه هر سبکی رو ساخت

3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    منم سبك بلوز و rnb كار ميكنم و با نرم افزار كيوبيس و نوئندو استفاده ميكنم هيچ فرقي نداره مهم علم شما از موسيقي هست كه تا گام بلوز اهنگ بسازي بعدش بياي تو اينها پياده كني حالا هر نرم افزاري باشه ! اونها ابزار هستن فرقي نداره

4. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    مهم نیست از چه برنامه هایی استفاده میکنید مهم اینه وی اس تی هایی که مورد استفادتونه چه کیفیتی داشته باشن

الگوریتم کل برنامه های اهنگ سازی یکیه و فقط محیطه اونهاست که فرق میکنه همین

شما از همه نوع نرم افزاری میتونی استفاده کنی

5. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    یک موضوعی رو یادم رفت اگر میدی کنترلر دارید(همون کیبوردی که با یو اس بی و یا کابل میدی به کارت صدا یا پی سیتون وصل میشه)میتونید از تمام نرم افزارا استفاده کنید اما اگر ندارید من پیشنهاد میکنم که برید سراغ نرم افزار fl Studio چون با نرم افزارهایی مثل Pro tools -nuendo-cubasse واقا نسل ادم در میاد تا یک موزیک تولید بشه و واقا کار سختیه

من خودم واسه دل خودم کارای متال یا راک گاها هوی متال میسازم با اف ال متاسفانه سعی میکنم براتون یکی از نمونه هاش رو بزارم تا باهاش بیشتر اشنا شین

با توجه به اینکه خودتون هم لکتریک میزنید فقط نیاز به بیس و درام دارید و چیدن این دو طبق سلیقه و استاندارد در همه نوع نرم افزاری ممکنه اما تو اف ال به نظرم اسون تره

6. peiman13

peiman13 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا سلام من یه سوال فنی دارم
    وکالیستهای متال با صدای خودشون میخونن یا بوسیله نرم افزار رو صداشون کار میکنن؟ (فرقی نمیکنه هم تو سن و هم معمولی مثلا تو یه کلیپ)

7. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    بهترین برنامه؟!
    بهترین برنامه خود شما هستید.
    این سوال معنا و مفهومی نداره.
    شما با همه ی برنامه ها میتونید کار کنید و مهم علم شما از موسیقی هست. همه ی نرم افزارها هم خوبن و باز اونم به سلیقه ی افراد برمیگرده و با توجه به اینکه شما به گفته ی خودتون تازه کار هستید شاید بهتر باشه با FL شروع کنید (تنها ذلیل بنده User Friendly بودن این نرم افزاره و به نظرم بهتر میتونید باهاش ارتباط برقرار کنی). بعضی از نرم افزار ها هم دردسر خاص خودشو داره مثل Pro Tools (کارت صدای Digi Design و عدم کاربری در Win و ,,, ).

8. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    منظورتون چیه؟
    مسلما با صدای خودشون می خونند. شاید منظور شما افکت هایی که به صدا داده میشه. اگه سوالتونو دقیق تر بگید بچه ها و بنده بیشتر میتونیم کمکت کنیم

9. peiman13

peiman13 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره منظورم همون افکت هایی که به صدا میدن مثلا وکال گروه راشمتاین صداش کلفته اون صدا , صدای خودشه یا با نرم افزار روش کار میکنن بعد
    اگه نرم افزاری واسه این کار هست میشه یکی دوتا معرفی کنین
    خوشحال میشم

10. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    با قسمت اول صحبت شما موافقم ..مهم نیست با چی کار میکنیم ..مهم علمشه که خیلی هم وسیعه و برای ایده آل بودن راه دراز و سختی پیش روست و نرم افزار یه واسطه بیش نیست...

اما الگوریتم :
    برنامه ها تحت برنامه نویسی های مختلف نوشته میشن و محاسبات اونها مختلف هست ...ممکن فلوچارت برنامه نویسی تو هر شرکتی برای راحتی یوزر یکی باشه و نزدیک به هم...که کار بر ها بتونن موقع تعویض از یه نرم افزار به نرم افزار بعدی راحت و سریع کار کنن ولی پروسس صدا فرق داره و حتی پروسس افکت ها تو میکسر فرق داره...خیلی هم فرق داره

به راحتی میتونین امتحان کنین.
    به این صورت:
    پروژه ای رو که حالا هر برنامه ای ارنج کردین ..میکسش رو تک تک تو برنامه های مختلف امتحان کنین... زمان بره ..شاید 3-4 روز طول بکشه ...اما متوجه میشید که پروسس افکتها تو سونار و کیوبیس و اف ال و لاجیک هیچکدام شبیه هم نیست .. مثال میارم : صداها تو سونار بسیار شفاف هستند و مخصوصاً صداهای تریبل خیلی واضح ترن
    تو سونار صداها طوری دیگن ...و تو لاجیک یه حالت رنگ شده زیبا تو کار هست .... صدا تو اف ال خیلی نزدیک به سونار هست ولی با این تفاوت که فرکانس های بم تو اف ال اون طوری که تو سونار هست نیستند
    اینهایی که گفتم دلیل برتری هیچ کدام نسبت به هم نیست ... با همشون میشه میکس های خوبی کرد...و این کار رو دیدیم که دوستان با برنامه های مختلف کارهای خوب جمع کردن.
    اما پروسس صدا مخصوصاً افکتها و نحوه کارشون تو برنامه های مختلف فرق داره ...و با همشون هم میشه به همون نتیجه دلخواه رسید .

تو پروسس برای میکس و رکورد و ادیت ویو ... بنده به شما سونار و کیوبیس رو پیشنهاد میدم..
    تو ارنج و آهنگسازی اف ال استودیو واقعاً از لحاظ محیط کاری بسیار قوی هست. و دم دست. و میکسر بسیار خوبی هم داره.

اما خودم به شخصه سونار رو ترجیح میدم به همشون... چون واقعاً حسش کردم ..برام سخت بود از بقیه دست بکشم اما جدیداً با محیطش راحت شدم.

11. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    یه سوال:
    توی سونار مگه چجورین ؟

12. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    نميتونم بيان كنم ... فقط ميتونم يه مثال بيارم... من وقتي به وكال مثلاً ريورب ميدم و تنظيم ميكنم ريوربم رو تو سونار خيلي طبيعي ميشنوم اون فضايي كه ميسازم...اما تو مثلاً اف ال يا يخ ميشنوم يا هام دار...(با همون تنظيم ها)...و تو كيوبيس كدر ميشنوم... تو لاجيك شفاف ميشنوم اما انگار يه لايه شيشه اي و براق كننده داره)
    كلا سليقه ميكس آدم فرق ميكنه وقتي نرم افزارشو عوض ميكنه ...
    بازهم اينو بگم...اينها دليل نميشه كه يه نرم افزار برتري داشته باشه به اون يكي....اينا تفاوت هايي هست كه من بر اثر كنجكاوي زياد دنبالش بودم تفاوتشونو بشنوم براي خودم...برام جذاب بود كه بتونم با همشون بلد باشم كار كنم...
    الان خودم به شخصه يه آهنگي از كسي كه ميكس خوبي ميكنه ميشنوم .. 90% تشخيص ميدم از چه برنامه اي خروجي گرفته و مستر كرده.

مثلاً wavelab پروسس مسترينگ رو خيلي خوب انجام ميده و اكسپورت MP3 يا wave 16 بيت تو wavelab خيلي تميزه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. راشمتاین